Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ANIU!
Dzięki za odwiedziny.Jedne kwiatki rosną inne przekwitają.Zostają nam tylko zdjęcia.Na szczęście róże zachowują się "godnie" i kwitną.
Szczególnie jedna czerwona ,pełna daje popis ku mojej radości.
Miłego popołudnia i wieczorku. :wit


Witaj DANUSIU!
Muszę wklejać bo jestem do tyłu ze zdjęciami.Dobrze,że róże kwitną to nie muszę z nimi się śpieszyć.
No pani ekspedientka była bardzo inteligentna. ;:306
Sporo kwiatków kupuję w Biedronce.Zawsze na coś mnie skuszą.Ostatnio kupiłam dalię przecenioną.Stoi na balkonie w donicy i rośnie.
Pierwszą taką samą kupiłam,posadziłam na działce i nie ma. ;:223

Dla Ciebie miłego wieczorku.

MARTO
Masz rację.Dlaczego piwonii nie można przyciąć,żeby jeszcze raz zakwitły.Są takie piękne.W tym roku posadziłam parę nowych.Ciekawe
czy zakwitną w przyszłym roku???
Byłam dziś na działce do 14-tej.Znowu wycinałam.Potem dla rozrywki :;230 skopałam kawałeczek i posadziłam pierwiosnki od Lucynki.
Znowu poszłam ciąć.Tym razem przycinałam wiciokrzew,ale nie zdążyłam do końca.Jeszcze trochę zostało cięcia.Zbyt się rozpanoszył
przykrywając czarną porzeczkę i namiastkę agrestu.
Chodzi o te drobne gożdziki?Wydaje mi się,że pisało bylina,ale strasznie wrasta trawa.Nie mogę jej wyciągnąć żeby nie uszkodzić .
Miłego ,spokojnego wieczoru.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, ciekawe rozrywki organizujesz sobie rozrywki, jak to ogrodniczka ;:306
Myślałam, że ten goździk już zimował u Ciebie, a to wiosenne nasadzenie?
Róże zawsze piękne, a ta morelowa śliczna ;:167
Dzwoneczek śliczny, szkoda tylko że chowa zazdrośnie swoje wnętrze :roll:
Dobrej pogody na ogrodowe rozrywki ;:333 ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj kochana Danusiu mnie czeka większe ciecie w tym roku aronii bo strasznie się krzaki rozrosły. Piwonie piękne i pięknie pachną a w tym roku zbiło je deszczem i nic nie było a szkoda. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Czekaj MARTA straszna sklerotyczka ze mnie,przecież te gożdziki z tamtego roku czyli zimotrwałe.Siejesz z torebki prosto do gruntu i już
tylko czekasz aż zakwitną. ;:124
Gdzieś wyczytałam,że nie można wykonywać ciągle tej samej roboty ,więc urozmaicam sobie.Tu kopnę,tam przytnę i tak pół dnia zleci na działce nie wiadomo kiedy. ;:306
Dziś siedzę w domu.Pogoda byle jaka.
Miłego dnia. ;:3

Witaj ALU!
Jak mnie nie było to piwonie kwitły w tym czasie,ale mam takie póżniejsze i po powrocie zdążyłam zrobić parę zdjęć.
Pogoda dziś u nas nie ciekawa więc siedzę w domu.Pochmurno i wiatr.
Moje krzaki też się rozrosły,tylko co z naciętymi gałęziami.Dziką różę którą wycięłam spakowałam drobno pociętą w worki po ziemi i wyniosłam do pojemnika działkowego.Chyba z resztą gałęzi będę zmuszona tak robić.Trochę to potrwa zanim wszystko wyniosę.Szkoda,że nie można spalić.Przynajmniej popiół by był i nie bulilibyśmy tyle za wywóz. ;:222

Miłego dnia.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu zalety działki na poboczach miasta są takie że ognisko można robić na duszonki czy grilla byle małe więc takie małe pocięte i wysuszone na strychu gałązki spalą się szybko i na rozpalenie tez się przyda w razie czego mam jeszcze kominek. Jak miałam kiedyś działkę w mieście to za bardzo grilla nie można było robić bo się pluli. U nas jeszcze w październiku podstawiają kontenery na zielone i to co się uzbiera w workach wyrzucam na jesieni. Wszystkie cięcie tez zostawiam na październik więc jakoś to się kręci. ;:196 Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, jaka cudna ta morelowa różyczka! ;:215 Wszystkie piękne, a ta przepiękna. ;:138
Również bardzo mi się podoba irysek, o - ten: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/61157b60954e21df ;:303
Liliowce bardzo ładnie zaczęły swój pokaz, firletka chalcedońska jeszcze kwitnie, podczas gdy moja już dawno zakończyla swój występ, widzę trytomę nabierającą rumieńców i ismenę w pełnym rozkwicie, irysy holenderskie jeszcze kwitnące! ;:138 ;:138 ;:138 Pięknie w Twoim działkowym ogródeczku. ;:433
Dobrego, spokojnego weekendu życzę i buziaki zostawiam. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, śliczne różyczki, każda ma w sobie coś, ale najbardziej spodobała mi się pusta różowa, może znasz jej nazwę i czy pachnie?
Liliowce masz różnokolorowe ;:215 Zaraz przypomniałam sobie tego żółtego pająka, jak go zobaczyłam, a myślałam, że masz tylko ciemne.
Pięknej pogody Ci życzę i jak najszybszego wykonania niezbędnej pielęgnacji, żeby działeczka cieszyła ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

:wit Przepiękne róże.
Bardzo ładne liliowce.
ciekawe te iryski. ;:173
I powojnik, śliczny.chyba taki jak mój ??
Pozdrawiam ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ALU ja prawie wcale nie griluję.Działkę mam prawie na środku ogrodu działkowego.Ludzie naokoło się grilują,nawet teraz więcej niż kiedyś.
Dziś pojechałam na działkę dopiero o 12 bo nie byłam pewna pogody.Wróciłam o 16 i też trochę pracy wykonałam.Nawet w jednym miejscu podlewałam bo było jakoś sucho.Zebrałam maliny,zerwałam szczaw,potem go przycięłam.Dziś upiekłam ciasto z malinami.Jutro zupa szczawiowa. :D


LUCYNKO ten irysek to ensanta.Zrobił mi niespodziankę.Muszę powiedzieć,że liliowce w tym roku jakoś słabiej kwitną.
Trytoma to powtarzała kwitnienie.
Pogoda rano była jakaś pochmurna,nawet trochę pokropiło więc zdecydowałam się pojechać na działkę dopiero o 12-tej.

Zdrowia życzę.Pa!


MARTO!
Tą różę i tą wyżej i jeszcze parę dostałam szczepki od Iwonki.Zakwitły pierwszy raz.Nazwy miały takie dziwne,że nie pamiętam.Nie wiem też czy pachnie.Jutro jadę na działkę już od rana .Jednak mam dużo cięcia.Widziałam,że koniecznie muszę też zebrać fasolkę szparagową.
Znalazłam też sześć ogórków. ;:138


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, nieważne jak się nazywają Twone róże, kiedy tak pięknie kwitną ;:138
Powojnik na wierzbie, świetny pomysł ;:215
Brawo, Ty ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
damapi
500p
500p
Posty: 805
Od: 15 gru 2008, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Super ten powojnik wygląda na wierzbie, doskonały pomysł ;:138 , różyczki jak zawsze śliczne :)
miłego dnia ;:3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARTO!
Te róże mają takie trudne nazwy.Iwonka mi podała ale oczywiście pogubiłam znaczniki.Mnie też te róże bardzo się podobają.Dziś zakwitła taka czerwona pachnąca.Dziś byłam na działce krótko bo tylko do 12-tej.Straszyli burzami więc jak zaczęło się chmurzyć to uciekłam.


DANUSIU!
Fajnie wygląda powojnik na wierzbie tylko trochę żle obcinać przekwitłe gałązki wierzby,ale jakoś daję sobie radę. :D
Dziś wycinałam przekwitłe róże.Całe wiadro nacięłam.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
damapi
500p
500p
Posty: 805
Od: 15 gru 2008, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danuśka - cudne te liliowce! trochę mnie pocieszyłaś, że nie tylko ja nie pamiętam wszystkich nazw kwiatów, normalnie mi wstyd, że babeczki tak wszystkie odmiany znają, ja jakoś nie przywiązywałam wagi do nazw i tak mi niestety zostało, a teraz to i wiek już robi swoje i nawet nie bardzo staram się zapamiętać, bo i tak zapomnę za chwilę :oops: Pocieszam się tym, że przynajmniej te podstawowe nazwy pamiętam i nie muszę mówić jak mój syn - to żółte koło tego czerwonego :;230

buziaki ;:cm
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”