Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Natalio sąsiadka posadziła trzy różyczki z doniczki pod blokiem ,wiesz jak pięknie kwitły?Sama stałam i się nimi zachwycałam.Szkoda,że nie zrobiłam zdjęcia.Wiesz o tym,że doniczce są najczęściej 4 sadzonki.Ta moja czerwona nawet ma jakiś taki zapach.


Witaj EDWARDZIE!
Oj czują,czują.U mnie na balkonie zakwitły dwa bratki.Co prawda malutkie kwiatki ale zawsze coś. ;:215


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, kochana w maju to moje rośliny już duuuże i w gruncie, a Twoje dopiero wschodzą... ;:112 ;:112 ;:113
Pięknie i gęsto powychodziły Ci lobelie i trawki, a heliotropów też wcale niemało. ;:138 ;:138
Na działce widzę busz jak u mnie ;:333 , takie klimaty najbardziej lubię. ;:215 Gęsto i różnobarwnie. :D
Moja sąsiadka działkowa kiedyś wsadziła do gruntu różyczki doniczkowe i one jej nie tylko kwitły, ale i dość duże urosły. ;:303 A wsadziła w najbardziej zacisznym i dobrze nasłonecznionym miejscu. Niestety, od dwóch lat nie pokazuje się na działce i z tego co wiem od innych, już się nie pokaże, bo po wylewie stała się niepełnosprawną i leżącą osobą. ;:174 Bardzo ją lubiłam. Dzięki jej ofiarności już w pierwszym roku po zakupieniu działki wszystkie rabaty miałam kwitnące. ;:108
To słowo wyplułam, a ponieważ nie bardzo wiedziałam które, to na wszelki wypadek wyplułam dwa. :uszy

A jednak igrasz z ogniem i nie jesteś w stanie wygrzewać się w cieplutkim domku. ;:oj Nie mniej z góry za przesyłkę dziękuję i nie tylko Tobie, ale też Twemu synowi. ;:180 Za podwózkę. ;:108

Moje begonie w takim samym stadium rozwoju jak Twoje, ale dobrze, niech się nie spieszą, one długo kwitnące, więc się za bardzo nie zdążą wyeksploatować do zimy. :tan

Pozdrawiam cieplutko i miłej niedzieli Wam życzę. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Trzymam kciuki żeby Twoje ładnie się przyjęły i rosły ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu! :wit Właśnie trafiłem na Twoją działkę i jestem wręcz oczarowany tym magicznym, kwiecistym klimatem ! Cudowne masz liliowce ;:167
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!
Wyrywna jestem.Co ja zrobię,taki charakter.Nie umiem usiedzieć na jednym miejscu. ;:124
No niestety Lucynko miejsca na parapetach brak.Większe wysiewy będą chyba w marcu pod folią.Pomidory tylko wysieję w domu .Myślę wysiać na początku marca,żeby mi nie wybujały.Planuję i planuję,a potem zapomnę co planowałam. ;:14 ;:223 ;:134
Dziś pogoda za oknem piękna.Świeci słońce i wieje straszny wiatr więc siedzę w domu.
Lucynko kocham busz.Najbardziej się cieszę jak mnie z drogi nie widać i tylko widzę jak ludzie przechodzą i komentują. ;:306



Obrazek

Obrazek

Dzięki Natalio.Mam nadzieję,że tak będzie.A ja widziałam jakie Ty masz piękne storczyki i skrętniki.Co Ty robisz,że tak pięknie rosną.Ja kupiłam białego i już zdążył stracić dwa listki i wszystkie kwiatki.Skrętnikami się interesuję.Mam dwa kolory takich zwykłych.Biały i niebieski.Mam też skrętnik skalny.



Obrazek

WITAJ SEBASTIANIE!
Miło mi,że zainteresowałeś się moim buszem.Nie raz oglądałam Twój ogródek.Jest bardzo ładny.Widać,że kochasz to co robisz.
Faktycznie liliowców mam całą masę.Jak na 3 arowy ogródek to dużo za dużo,tym bardziej,że przesadzałam i teraz chyba będę miała
podwójne i potrójne.Sama zapylałam i siałam nasiona jak się zawiązały przez co zrobił się też busz liliowcowy.Nie zdawałam sobie sprawy,że one rozrastają się też na boki tworząc duże kępy,ale wtedy pięknie i długo kwitną.


Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj w niedzielę, Danusiu. ;:196
Mamy podobne upodobania. Ja też nie lubię być oglądana przez wycieczkowiczów. ;:185 Szczęśliwie moja działka jest przedostatnia w alejce, z której nie ma drugiego wyjścia. ;:333 Dzięki temu nie kręci się tu zbyt dużo ludzi, głównie jeden sąsiad i jedna sąsiadka. Ale mamy w alejce takie jedno małżeństwo, które lubi wiedzieć, co się u innych dzieje i oni często robią sobie wycieczki. ;:7
Nikt ich nigdy nie złapał na gorącym uczynku, a wszyscy w alejce wiedzą, komu zawdzięczać znikające ciekawsze roślinki. :uszy

Dzisiaj zafundowałam sobie wypad na działkę i przekonałam się, ile warte są mężowskie obserwacje. ;:223 Jego raporty można o kant .... rozbić. ;:222 Działka kwitnie wieloma już kwiatami. ;:215 Mimo wszystko jednak za wcześnie zabierać się do porządkowania, istnieje bowiem obawa, że zima może zrobić psikusa. W związku z tym będę działkowała głównie na parapetach, a działkę od czasu do czasu tylko odwiedzała. :tan

Śliczna ta różowa lilia. ;:303 Jeżówka, irysy ;:215 No i te Twoje różyczki ;:138 ;:138

Dobrego tygodnia, Danusiu. ;:196 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Ja też mam ogromne kępy liliowców i w tym roku mam zamiar podzielić je na mniejsze przy okazji przesadzania bo podobno jeśli są przez wiele lat to słabiej kwitną i właśnie wydaje mi się że to już czas na moje ;:224
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!!
Moja działka niestety prawie na środku i na górce.Wycieczki chodzą tam i z powrotem.Jedna pani z kijkami potrafi i kilka razy przejść i tylko słyszę tu i tup. ;:134
Ile razy widzę jak im się łapki wyciągają,ale jak tylko mnie zobaczą od razu idą dalej.Szczególnie jak jaśmin kwitnie i pachnie. :D
Gdzie tam porządki robić.Przeziębić się.U mnie na pewno błoto.
Dziś siedzę w domu.Słońce świeci i wiatr wyje.
Cieszy mnie,że byłaś na działce i wreszcie sama zobaczyłaś co w trawie piszczy.

Miłego dnia. :wit


Witaj Sebastianie!

Ja nie będę już przesadzać ani rozsadzać dużych,starych kęp.Doszłam do wniosku,że czym większa kępa tym dłużej i ładniej kwitnie.
Mam takie stare ,duże kępy i ich nie ruszam.Wykopię tylko te młode podwójne.
Miłego dnia. ;:215


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Niesamowite te liliowce!
Ponoć mogą spokojnie rosnąc 25 lat na jednym miejscu, ale jak jest w rzeczywistości - nie wiem.

Kiedyś moja babcia miała wzdłuż płotu kolo domu posadzonego takiego najzwyczajniejszego liliowca rdzawego, rósł wiele, wiele lat, na pewno co najmniej 25, i z tego, co pamiętam - co roku był tak samo ładny, ale kto wie, czy nie byłby ładniejszy, gdyby go chociaż raz rozsadzić.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Ten z trzeciego zdjęcia przesadzałam.Dziękuję,więcej tego nie zrobię.Strasznie się namordowałam,ale tego akurat musiałam.To Frans Hals.
Moje też nie które mają sporo lat.Ja co roku trochę zasilam. :D
Czym dłużej rosną w jednym miejscy tym piękniej kwitną i mają ogrom pędów z kwiatami.Chociaż jeden kwiat kwitnie jeden dzień to kwitnienie przedłuża się na bardzo długo.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Takie dorodne, kilkuletnie kępy są przepiękne!
Jeśli nie musisz, nie rozsadzaj ich Danusiu :) Cały urok w tej obfitości kwiatów i liści.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Swoich liliowców, może nie przesadzam, bo nie mam gdzie, ale jak kępa robi się zbyt duża, to wykopuję i dzielę. Ale w takich ogromnych jak Twoje, to jednak cudnie wyglądają ;:oj
Jak zdrówko, bo czytam, że ciągle niedomagasz? Niby zimy nie ma, a choroby się szerzą. W sklepach, autobusach stanowczo zbyt ciepło, a potem wychodzi się na świszczący wiatr. U mnie też wiało, ale nie tak strasznie, do wytrzymania.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Moje niestety nie kwitną jakoś bardzo obficie plus bardzo brzydko wyglądają bo są tak duże kępy że aż się rozkładają na boki czego efektem jest łysy placek po środku. Spróbuję chociaż na pół rozdzielić i przesadzić. Zobaczymy jaki będzie efekt ;:131
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”