Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Bogato w kwitnienia u ciebie a kolory cudne :D ;:333 Co to są te pierzaste na 2 ostatnich zdjęciach?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO też bym chciała tak jak i Ty wszystkie roślinki świata,niestety nie da się.
Dziś widziałam małą jaszczureczkę,chciałam jej zrobić zdjęcie,ale szybko uciekła.Jak szłam na przystanek zaczął mnie atakować szerszeń.Chyba mu się nie spodobałam.Na szczęście po chwili odleciał.
Dziś dokończyłam wykopywać tulipany.Nakopałam dwie skrzynki.Jak przeschną i wyczyszczę będzie sporo mniej,ale i tak będę miała problem gdzie posadzić. ;:124 ;:224
Dziś rano było zimno.Już myślałam nici z działki,ale potem wyszło słońce i zrobiło się nawet bardzo ciepło.Wdrapałam się na kompostownik i narwałam całe wiaderko na gnojówkę.Potem musiałam zjeżdżać na tyłku.Dobrze że nikt nie widział. ;:108 ;:185
Gnojówką z mleczy podlałam pomidory i róże.

Fajnej pogody życzę. :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu pięknie, kolorowo u Ciebie. Co to za kwiatek na ostatnim zdjęciu, czy to orlik? Bardzo mi się podoba jego kolor.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Wczoraj i u mnie była zimnica, na szczęście na działce mam grubą bluzę, to mogłam się docieplić i podziałać na działce. Teraz chwast wychodzą tak łatwo, że aż miło je rwać, tylko dlaczego tyle ich rośnie i dlaczego tak szybko? W kompostowniku mam już ogromna górę, jak tak dalej pójdzie, to za w lipcu nie będę miała już tak miejsca ;:202
Przetacznik goryczkowaty jest fajny, tez go mam, chociaż w tamtym roku chyba musiałam chyba przypadkowo go wykopać, bo z całkiem sporej roślinki, w tym roku ostał mi kawalątek, ale jest ;:215
W takie gorące dni do pielenia rozstawiam sobie taki parasol plażowy i pielę w jego cieniu. Tez jest gorąco, ale przynajmniej słonce nie przypieka.
Pozdrawiam i słoneczka życzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16496
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Wow! Goździki już kwitną! ;:111
A jakie śliczne pełne orliki! ;:138 ;:138
Danusiu, jaka duża jest Twoja działeczka? Pytam, bo widzę mnóstwo różnorodnych kwiatów, a i wolne miejsca też jeszcze dostrzegłam. :roll:
Dobrej pogody na weekend życzę. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

KRYSIU!
Swoją działeczkę masz na co dzień,a teraz zwiedzasz piękne ogrody.Nie zawsze można być w takich ogrodach czy zamkach. :D
Krysiu a jaką miejscówkę mają Twoje azalie?,półcień?.Nie mogę pojąć o co chodzi azaliom.
Rutewkę jeszcze zobaczysz.Wydaje mi się,że ona dość długo kwitnie.

Miłego zwiedzania. :wit

ANIU!
Tak to żarnowiec.Był czas,że go nie było parę lat a teraz pojawił się jakby nigdy nic. ;:333 .Niezbyt dobrze,że on tam jest bo posadziłam tam różę i teraz jest zagłuszana.Jesienią muszę ją przesadzić.

Miłego dnia. ;:3

IGO!
Te pierzaste to rutewka orlikolistna. Na początku był kolor różowy,a teraz z samosiewek pokazuje się kolor biały.Nasiewa się.Znajduję w różnych miejscach pomimo,że staram się wycinać przekwitłe kwiaty.

Pozdrawiam.


IWONKA!
Sama się zastanawiam skąd tyle chwastów.Ktoś je nam sieje? ;:306
Dopiero jak podeszłam bliżej to zobaczyłam jak bardzo zarosły mi truskawki.Od razu wzięłam się za pielenie.
Na kompoście cała góra.Jeszcze chwila i nie sięgnę żeby wysypywać wiadra.Ostatnio rwałam pokrzywę na gnojówkę.Jakoś się wdrapałam
na tę górę,a w dół musiałam zjechać na 4 literach. :;230 .Rosną tam fajne pokrzywy.
Przy okazji miałam fajny widok na ogrody.
Fajna rzecz taki parasol,ale ja mam tylko jeden na balkonie.Kupiłam od słońca bo rośliny mi tam mdlały.
Przetacznik mam w dwóch miejscach jakby co to służę sadzonką.

Pozdrawiam. :wit

LUCYNKO!!
To tylko 3 ary.Wolne miejsca są tam gdzie wykopałam tulipany lub po śniedkach i hiacyńcikach.Wiesz ile wykopałam tulipanów?3 skrzynki.To jeszcze nie koniec. ;:223
Posadziłam aksamitki i parę innych jednorocznych.

Miłego dnia. ;:3


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 27 maja 2019, o 17:38 --

WITAM KASIU!
Tak to orlik.Już parę lat kwitnie w tym miejscu. W tamtym roku zbierałam z niego nasiona,ale nie wiem gdzie je mam.? ;:134
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu ale piękne ogniste azalie pokazujesz. Paprotka w sinym kolorze też bardzo fajna.
Danusiu a czy dwa zdjęcia nad paprotkami ten czerwony kwiatek to pierwiosnek.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, a co tam na działeczce sie dzieje ??
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

KASIU!!
Na pierwszym zdjęciu wierzba Mandżurska którą nie chwaląc się :D sama wyhodowałam z patyczka.Patyczków miałam całą garść a
korzonki wypuściła ta jedna.Rośnie trochę w niefortunnym miejscu.Trudno nie przesadzę.
Na dwóch następnych zdjęciach czosnek karatawski.Na 4 i 5 zdjęciu irys "Batik".Na 6 zdjęciu pierwiosnek Japoński.Na końcu dwa zdjęcia paproci ale nie znam nazwy.
Azalie to Pontyjska i Japońska "Keremzina". ;:108
Ostatnio widziałam piękne azalie Pontyjskie w kolorze czerwonym i żółtym.

Miłego wtorku bez deszczu. :wit


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ANIU witaj :wit
Dziś byłam na działce,ale od 9 do 12.Słońca prawie nie było,ale wiatr był.Jak wróciłam do domu spadł deszcz,ale padał krótko.
Na różach mszyca i takie małe gąsiennice.Niszczyłam je palcami i wodą bo niestety nie mogę pryskać.Ciągle wieje. ;:134 ;:108
Wykopałam część tulipanów z grzędy i na to miejsce wsadziłam resztę pomidorów.Nawet zdjęć nie robiłam. ;:145

Słonecznego wtorku życzę. ;:1 ;:80


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu dziękuję za opisanie roślin ;:196 . U mnie wtorek zapowiadają z deszczem, ale czy prognoza się sprawdzi jeśli nie to przyjdzie mi wąż uruchomić bo susza już straszna.
Spokojnej nocy
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj KASIU :wit

U nas deszcz leje nie pada. ;:138 Też już zaczynało być sucho.Myślałam o podlewaniu,ale teraz będę miała czas na co innego.
Jak na razie na termometrze 17 stopni.Jutro u nas ma być lepiej.Tylko przelotny deszcz,ale chłodniej.

Fajnego deszczyku życzę. ;:108 :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu Twoje życzenie o deszczyku spełniło się całą noc siąpiło i podlało mi ogród :heja
Pierwsze zdjęcie rewelacyjne, ma w sobie coś magicznego że aż chciało by się tam teraz być ;:108
Słoneczka życzę ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”