Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

DANUSIU!
Dziękuję.A jeszcze pochwalę się czym zajmowałam się wcześniej. Teraz sobie przypomniałam i zaczęłam robić bransoletkę.


Obrazek

Trochę nie bardzo wyszło.


MARTUSIU!
Dzbanek był cały zielony , stał pod śmietnikiem i czekał na mnie.Oczywiście od razu go capnęłam bo miałam od razu na niego pomysł. ;:306
Na razie stoi u mnie pod kaloryferem z suchotkami.Latem pojedzie na działkę.
Trochę już wysiałam.Heliotrop,lobelię,rozplenicę majesty.Teraz zobaczyłam,że wypuściła kły.Obok posiałam na próbę naparstnicę rdzawą i werbenę patagońską,ale nie wschodzą.W nocy był przymrozek,samochody lodem pokryte,a teraz pięknie świeci słońce.
Patrzę,że aż moja lipka przywiędła,muszę lecieć podlewać.



Obrazek
Kupiłam jeszcze takie kwiatki na balkon.

Witaj ALU!
Tak to jest .Twoje dzieło rodzince się podobało.Moje na szczęście jedno więc nie ma szans na grabienie. ;:306
Miałam zrobione dwie takie ogromne bombki to oddałam dla siostrzenicy bo widziałam,że ma na nie chrapkę. :;230

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, ładne rękodzieła potrafisz wyczarować! ;:138 ;:138
Czytam, że i w Twoich kuwetkach zazieleniło się już. ;:333 Niech rosną sieweczki, radując oczy ogrodniczki. :tan
Ja dzisiaj też co nie co wysiałam, a przede wszystkim po odrobinie pierwiosnków, które wystawiłam na balkon. ;:108 Jednak nie wiem, czy jest sens ;:7 , bo wcześniej na próbę wysiałam kilkanaście nasionek pierwiosnka wyniosłego w połowie kuwetki (w drugiej połowie zasiałam koleusy) i wyobraź sobie że pierwiosnki kiełkują. :shock: Kilka już zielenieje, kilkanaście szykuje się do pokazania kiełków. Jedyne co wcześniej zrobiłam, to przez tydzień trzymałam torebkę z nasionami w zamrażarce. No i bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze. ;:306
Z nemezją powabną nie mam dobrych doświadczeń. ;:185 Siałam ją kilka razy, w pierwszych latach po zakupieniu działki i nic mi z tego nie wyszło. ;:223 Może wówczas jeszcze ziemię miałam byle jaką, a może za mało doświadczenia.... ;:218 Później jakoś zapomniałam o tych pięknych kwiatuszkach. Będę je podziwiała u Ciebie. ;:63

Dobrej nocy, Danusiu. ;:19 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!
Fakt wzeszły mi lobelie i trawka.Z pierwiosnkami jeszcze nic nie robiłam.Teraz nie wiem,czy mam zrobić tak jak Ty to zrobiłaś.?Całkiem zgłupiałam.Nasiona nemezji siałam kiedyś na ogrodzie i ładnie mi kwitły.Te to chcę posadzić na balkonie.
Lucynko a pierwiosnek wyniosły to trzeba mrozić.?Dostałam katalog z Florexpolu.

Trzymaj się .Miłego dnia.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu znam to bo zawsze się dzielę i potem zostaję bez niczego, ale to takie miłe zrobić komuś radość. Pozdrawiam Życzę słoneczka :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARTO także tak myślę i dlatego sporo tego wszystkiego porozdawałam. :D
W sumie człowiek co raz starszy więc trzeba się pozbywać póki co.
Pogoda dziś u nas taka sobie.Przed chwilą padał deszcz.Chodziłam dziś do znajomej z katalogiem Florexpolu.Wracając urwałam sobie parę sadzonek chryzantem.Były ładne duże kępy więc sobie uszczknęłam po 2 sadzoneczki.Może będą fajne.

Miłego wieczorku.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ALU przepraszam znowu pomyliłam imiona. ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Nic nie szkodzi ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Piękne liliowce. ;:167
Ja mam chyba że 2 co jeszcze mi nie kwitly. Może w tym roku pokażą jakie są. :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, pierwiosnek wyniosły sieje się tak jak inne. ;:108 Poczytałam trochę rozmaitych porad różnych ludzi na temat siewu pierwiosnków i między innymi znalazłam taką podpowiedź, że można tylko nasiona przemrozić w zamrażalce. Chwytam się różnych metod i zobaczymy, czy i które się sprawdzą. ;:218 W końcu przecież eksperymentowanie to część ciekawych zajęć ogrodniczych. ;:306
Liliowce bardzo ładne. ;:215
Dobrej nocki, kolorowych snów. ;:19 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj ANIU!
Fajnie,będziesz miała niespodziankę jak te liliowce zakwitną.Ja już mam tych liliowców zbyt dużo.Jednak sporo miejsca zajmują.
Serdecznie pozdrawiam i miłego dnia życzę. :wit



LUCYNKO!
No widzisz a ja w końcu zgłupiałam i nie wiem czy nasiona włożyć do zamrażarki w torebkach,czy posiać i wstawić do lodówki na 7 dni.??? ;:124
Chcę w Benexie zamówić kwiatki,chyba mi odbiło.Mało jeszcze mam. ;:224

Miłego dnia. ;:138


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Piękne widoki z poprzedniego sezonu ;:63 a kwiatów zawsze jest mało, tylko czasem przydałby się ogródek z gumy ;:183
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, kochana, ja naprawdę nic Ci nie pomogę, bo sama eksperymentuję z sianiem pierwiosnków. Aktualnie mam piękne wschody wcześniej wysianych po kilkudniowym przemrożeniu samych nasion w zamrażarce, są to wyłącznie pierwiosnki wyniosłe. Aktualnie na balkonie przetrzymuję pozostałe różne odmiany, których nasiona też wcześniej do zamrażarki wrzuciłam na dwa dni i czekam na efekty. W poniedziałek już przeniosę je do cieplejszego i jasnego miejsca. Metodą prób i błędów w końcu do czegoś się dochodzi, więc mam nadzieję czegoś się nauczyć na własnym przykładzie. ;:7
Jak dotąd wysiałam tylko po odrobinie różnych odmian, jeśli eksperyment się nie powiedzie, pozostałe wysieję wg przepisu.

A można wiedzieć, jakie roślinki zamówiłaś w Benexie?
Mnie też kuszą promocjami, ale jak na razie mocno trzymam się postanowienia o niekupowaniu już żadnych nowych kfiotkóf. ;:14

Śliczny Twój różowiutki rododendron! ;:215

Miłego popołudnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

NATALIO! oj tak,tak fajnie by było jak by był gumowy.Brak miejsca to rozciągam w jedną stronę,a jak jeszcze za mało to w drugą,ale by było cudownie. :;230


LUCYNKO!!

Już wiem co zrobię.Teraz wezmę torebki i włożę do zamrażalnika niech sobie poleżą.Potem wysieję i zobaczę co będzie.Jak nie wzejdą to wstawię do lodówki z ziemią i tyle. ;:174
Pogoda u nas bardzo mrożna,ale piękna.Fajnie świeci słońce i niebo jest czyste.
Lucynko ja na prawdę mam coś z głową.Kuzynka spytała gdzie mam zamiar to posadzić,a przecież jeszcze mam zamówione u p.Królika.
Te cebulki zamawiałam ze znajomą.
Oto co zamówiłam:lilie drzewiaste 6 szt.Caladium 1 szt.,Alstromeria 1 szt.,Jeżówka żółta i Double Decker po 1 szt.,Inkarwilla biała,Rozwar różowy,.Caladium ma piękne liście więc zamówiłam na próbę.Alstromerię też na próbę ponieważ bardzo mi się podoba.Rozwar to tylko 3 zł.
Mam biały i niebieski więc brakuje mi jeszcze różowego. ;:14 Inkarwillę mam różową.Białą miałam ale coś się wyprowadziła ,więc jak zobaczyłam muszę mieć.Teraz nie dam zginąć .Zbiorę nasiona i rozmnożę.

Dużo zdrówka i nie chodż bez czapki. ;:196


Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”