Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, pięknie kwitną lilie, śliczne liliowce, a zwłaszcza piegowaty ;:138 Róże, powojniki i floksy.
Kępa rozwaru powalająca ;:oj Mój nie chce się rozrastać ;:14 Rośnie już kilkanaście lat i ma aż trzy pędy, a niskie przepadły po pierwszej zimie ;:185
Kwietnik, a właściwie cała rabata, w łodzi ;:215
Dobrej pogody do działkowania ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu kolejna porcja cudnych liliowców, fajnie wejść do ogrodu i poczuć się jak w perfumerii. Brak atrakcji w miasteczku ma też swoje plusy. Ciszej i taniej jest :D
To zwierzątko co lubi jadać wszelkiej maści świerszcze to agama brodata.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu.
dawno nie zaglądałam do Ciebie a tu takie kwiateczki piękne. Dużo zdrówka i słoneczka życzę. Na sierpień prognozy całkiem niezłe - liczę na złapanie trochę słońca przed końcem sezonu. Ja jeszcze jestem przed urlopem, ale drugą połowę sierpnia planuję spędzić na działce. Kiedy u mnie będzie już tak ładnie - nie mogę się doczekać.
Hanna
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARTO!
Myślałam,że rozwar już nie wyjdzie z ziemi.Coś kopałam i dziabnęłam korzenie,szybko przykryłam ziemią,a on jakby nigdy nic zakwitł.
Cud jakiś. ;:306
Ten liliowiec piegowaty to kwitnie kiedy sam chce,raczej co drugi rok.
Pogoda u nas dziś piękna,niestety nie byłam na działce.Rano byłam w sklepach a potem musiałam bawić się z rabarbarem.Sąsiadka z działki mnie uszczęśliwiła.Zrobiłam dżem rabarbarowy.Wyszły mi 4 słoiki po drzemie i jeden duży.Jeszcze mi zostało trochę,ale jutro rano jadę na działkę.Mam nadzieję pogoda będzie. :wit

HANIU witaj.
Najlepszy urlop na działce w dobie wirusa.Cicho i spokojnie,a jeszcze jak pogoda fajna.
Fajnie by było żeby taki był cały sierpień.U nas w tej chwili ciepło,cicho i spokojnie,no może nie tak cicho bo dzieci hałasują.

KASIU witaj!
Fakt tych liliowców to już za dużo.Śnią mi się po nocach. :;230
Miasto nie jest takie małe skoro mamy aż trzy Biedronki,Lidla,Brico i dwie galerie handlowe.Doceniam to że żyjemy sobie spokojnie.
Agama brodata muszę zobaczyć w internecie jak wygląda.Nie może zjadać ślimaków,mrówek itp.?? ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Piękne liliowce ;:167
Ni i ten tojad cudności. Sadziłam go 3 razy.I nic po ni nie zostało. Sama nie wiem czemu :? :cry:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Tojad to taka zmyślna roślinka,że nie wszędzie chce rosnąć...U Ciebie i owszem ;:138 Mój ogródek niezbyt mu pasuje ;:131 ...Kilka kwitło i znikło..teraz też się sadzonka szykuje do kwitnienia..

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Kwitnie u Ciebie Tojad - ja mam całe ciemne kwiatki i jest bardzo wysoki. U Ciebie widzę że jest dość niski i taki cieniowany. Pamiętam Tojad z dzieciństwa - kwitł w ogródku mojej mamy i koniecznie chciałam go mieć. Nie pomyślałam tylko że będzie taki wysoki i będzie leżał na płocie - taki "nieporządny". Z tego akurat cieszy się sąsiadka bo mówi że ja mam badyle a ona kwiatki i nie pozwala wycinać ;:306 .
Hanna
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, kilka dni pomieszkaliśmy na działce, dzisiaj wpadliśmy na jedną noc do domu w celu sprawdzenia, czy tutaj wszystko w porządku, a jutro znowu wybywamy na kilka dni. Upały dokuczliwe bardzo, jednak na powietrzu łatwiej je znosić. ;:108
A i ogórki nie giną. :tan W sumie mam zakiszonych 20 słoików.
Widzę, że u Ciebie też już kwitną kwiaty stricte jesienne, czyżby lato miało się ku końcowi?
Tojady też kiedyś miałam, jednak one mnie nie polubiły ;:185 , no to popatrzę sobie na Twojego. Ładny jest. ;:303
Liliowce Ci jeszcze kwitną, floksy pachną, liatra zdobi swoją rabatkę, różyczka pyszni się słonecznym kolorem, powojnik obsypany kwieciem, rozwar daje miłe niebieskie akcenty. Krótko mówiąc: pięknie. ;:138 ;:138
Zdrówka Wam życząc, buziaki ślę. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu nie wiem dlaczego zawsze kojarzyłam Ciebie ze mieszkasz w świętokrzyskim , no ale tam u Ciebie to różnie jest z ta pogodą za ciepło to Ty wiosną tam nie masz , ale za to pięknie kwitną floksy one są wytrzymałe na różne warunki pogodowe. Odpoczywaj ;:168
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu kwiaty pęknie Ci kwitną lato u Ciebie w pełni i niech trwa jak najdłużej, Życzę słonecznego miłego dnia pozdrawiam serdecznie ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6334
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu. Twój ogród az kipi od kwitnących roślin. Tyle pięknych kolorów i upojnych zapachów wita Cię codziennie na działce.
Tojad bicolor bardzo ładny, u mnie też już kwitnie, Wszystkie wcześniejsze juz dawno przekwitły, a późniejsze odmiany dopiero mają pąki. To niezniszczalne rośliny, chociaż u mnie, szczególnie wiosną, dosc mocno uszkadzane przez ślimaki.
Ostatnio coś nie zaglądasz do swojego wątku, czyżby znów jakiś wyjazd?
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj ALU!
Jednak liliowce nie takie jak w tamtym roku.Tojad miałam jeszcze jednokolorowy,ale jakoś go nie widzę.

Alu dużo zdrowia życzę. ;:196

MARYNIU!
Dzięki za wizytę.Jak pisałam wyżej miałam jeszcze taki ciemny,jednokolorowy,ale jakoś teraz go nie ma.Dobrze,że ten zakwitł.Może wreszcie Twoja sadzonka zostanie.?

HANIU!
Dziwne,dlaczego Twój tojad taki wysoki?Może ma dużo jedzonka?,a może to miejsce bardzo mu się podoba?Z czasem się rozrośnie i będzie większa kępa.Będzie się nawzajem podpierać.

LUCYNKO!
Fajnie,że nocujecie na działce,ale niestety nadchodzi jesień i będzie co raz zimniej.U nas ma być tylko 10 stopni w nocy.
Czyżby zima chciała przybyć do nas wcześnie.???
Ja zrobiłam tylko cztery słoiki ogórków.Nie zrobiłam więcej ponieważ wyjechałam.Jak zwykle w nie odpowiednim czasie.
Nie wiem co się dzieje na działce.Jutro biorę parasol i jadę zobaczyć co tam się dzieje.

Wzajemnie i nieustająco życzę dużo zdrowia i ciepełka słonecznego. ;:cm

Witaj TERESKO!
Nie wiem dlaczego tak myślałaś,ale mieszkam raczej w zimniejszej części kraju.Na ostatnie lata nie narzekam.Klimat cieplejszy.Z jednej strony dobrze,ale spojrzeć z innej strony to żle.Jednak wolałabym normalną zimę chociaż niezbyt ją kocham. ;:306
Racja floksy kwitną jak zwarjowane.Rozrastają się i chyba rozsiewają bo jak na moją małą działeczkę to jest ich zbyt dużo.
Dużo zdrowia. ;:196

Witaj ALU!
Jak na razie wszystko OK.Dziękuję. ;:215

LIDZIU miło Cię gościć.
Masz rację nie było mnie prawie trzy tygodnie.Jak dla ogrodniczki to strasznie długo.Dziś wrócilam i jutro pomimo zapowiadanego deszczu muszę pojechać i zobaczyć co tam się dzieje.Działką opiekował się syn i wnuczki,ale wiadomo Pańskie oko konia tuczy. ;:306
Mieliśmy 18 -kę u wnuczki.Potem musiałam odwiedzić siostrę i tak zeszło .Myślałam,że odwiedzę sklepy ogrodnicze,lecz niestety nic z tego nie wyszło.Bardzo się ucieszyłam,że wnuczka jest bardzo zainteresowana drzewkami,krzewami itd.Ciągle ze mną dyskutowała,chodziła po ogrodzie i pytała"babciu a co tu posadzić,a co tam"?Szukała w internecie i pokazywała które drzewka kwitnące jej się podobają.
Tojadu na szczęście ślimaki u mnie nie tykają.Wnuczka dzwoniła do mnie,że dużo ślimaków u mnie.Martwię się co zastanę.
Życzę dużo zdrówka i słoneczka. ;:196

Wysyłam trochę zdjęć,ale niestety już przestarzałych.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, tak się cieszę, że jesteś i że powodem Twojej nieobecności był tylko dłuższy pobyt poza domem. :tan :tan
Ciekawa jestem, jak postrzegasz swoją działeczkę po tak długiej nieobecności. ;:131 Mam nadzieję, że zastępujący Cię synek z wnuczkami wspaniale się działeczką zajmowali ;:333 , a Ty teraz już tylko cieszyć oczy będziesz pięknie kwitnącymi kwiatuszkami. ;:215 Tak pięknie jak te, które pokazałaś na fotkach. :D

U mnie zimno, wietrznie i mokro. ;:222 Na działkę wpadłam tylko na dwie godzinki, przywiozłam pomidory i fasolkę, które już zaopiekowałam na zimę. Trochę zmarzłam, trochę zmokłam, ale w domu ciepło, tylko sąsiad nade mną remont robi przy użyciu tak przeraźliwie głośnych narzędzi, że aż głowa pęka. ;:145

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”