Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Jaki cudny ten irysek ;:oj ;:167 a co jest na drugim zdjęciu?
Widzę że masz różyczkę doniczkową :D zamierzasz ją później wysadzić do gruntu?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

NATALIO!
Ale zabiłaś mi ćwieka.Szukajcie a znajdziecie.Szukałam nazwę tego kwiatka to jest "Amsonia Nadreńska"Już myślałam,że coś się z nią stało,ale jakoś znalazłam,przesadziłam i teraz muszę koniecznie zebrać nasiona,żeby rozmnożyć.Mam nadzieję,że się pojawi po tej zimie.
To już druga róża doniczkowa.Jedną posadziłam na działce.Zobaczymy co będzie.Na opakowaniu pisało,że domowa więc to już druga w domu nie licząc tej na działce.Na razie stoją na parapetach.
Pogoda u nas fatalna.Deszcz pada od rana. :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

O takiej roślinie jak amsonia jeszcze nie słyszałam ;:oj ile to się człowiek może nauczyć na forum ;:224
O różę pytałam bo kiedyś spotkałam się z przypadkiem kiedy po wysadzeniu nie chciały rosnąć ;:185 z jakiegoś powodu przyjmowały się tylko czerwone, po pewnym czasie rosły całkiem spore.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Brawo, wszystko idzie ku wiośnie. Rośliny to czują.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Natalio sąsiadka posadziła trzy różyczki z doniczki pod blokiem ,wiesz jak pięknie kwitły?Sama stałam i się nimi zachwycałam.Szkoda,że nie zrobiłam zdjęcia.Wiesz o tym,że doniczce są najczęściej 4 sadzonki.Ta moja czerwona nawet ma jakiś taki zapach.


Witaj EDWARDZIE!
Oj czują,czują.U mnie na balkonie zakwitły dwa bratki.Co prawda malutkie kwiatki ale zawsze coś. ;:215


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, kochana w maju to moje rośliny już duuuże i w gruncie, a Twoje dopiero wschodzą... ;:112 ;:112 ;:113
Pięknie i gęsto powychodziły Ci lobelie i trawki, a heliotropów też wcale niemało. ;:138 ;:138
Na działce widzę busz jak u mnie ;:333 , takie klimaty najbardziej lubię. ;:215 Gęsto i różnobarwnie. :D
Moja sąsiadka działkowa kiedyś wsadziła do gruntu różyczki doniczkowe i one jej nie tylko kwitły, ale i dość duże urosły. ;:303 A wsadziła w najbardziej zacisznym i dobrze nasłonecznionym miejscu. Niestety, od dwóch lat nie pokazuje się na działce i z tego co wiem od innych, już się nie pokaże, bo po wylewie stała się niepełnosprawną i leżącą osobą. ;:174 Bardzo ją lubiłam. Dzięki jej ofiarności już w pierwszym roku po zakupieniu działki wszystkie rabaty miałam kwitnące. ;:108
To słowo wyplułam, a ponieważ nie bardzo wiedziałam które, to na wszelki wypadek wyplułam dwa. :uszy

A jednak igrasz z ogniem i nie jesteś w stanie wygrzewać się w cieplutkim domku. ;:oj Nie mniej z góry za przesyłkę dziękuję i nie tylko Tobie, ale też Twemu synowi. ;:180 Za podwózkę. ;:108

Moje begonie w takim samym stadium rozwoju jak Twoje, ale dobrze, niech się nie spieszą, one długo kwitnące, więc się za bardzo nie zdążą wyeksploatować do zimy. :tan

Pozdrawiam cieplutko i miłej niedzieli Wam życzę. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Trzymam kciuki żeby Twoje ładnie się przyjęły i rosły ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu! :wit Właśnie trafiłem na Twoją działkę i jestem wręcz oczarowany tym magicznym, kwiecistym klimatem ! Cudowne masz liliowce ;:167
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!
Wyrywna jestem.Co ja zrobię,taki charakter.Nie umiem usiedzieć na jednym miejscu. ;:124
No niestety Lucynko miejsca na parapetach brak.Większe wysiewy będą chyba w marcu pod folią.Pomidory tylko wysieję w domu .Myślę wysiać na początku marca,żeby mi nie wybujały.Planuję i planuję,a potem zapomnę co planowałam. ;:14 ;:223 ;:134
Dziś pogoda za oknem piękna.Świeci słońce i wieje straszny wiatr więc siedzę w domu.
Lucynko kocham busz.Najbardziej się cieszę jak mnie z drogi nie widać i tylko widzę jak ludzie przechodzą i komentują. ;:306



Obrazek

Obrazek

Dzięki Natalio.Mam nadzieję,że tak będzie.A ja widziałam jakie Ty masz piękne storczyki i skrętniki.Co Ty robisz,że tak pięknie rosną.Ja kupiłam białego i już zdążył stracić dwa listki i wszystkie kwiatki.Skrętnikami się interesuję.Mam dwa kolory takich zwykłych.Biały i niebieski.Mam też skrętnik skalny.



Obrazek

WITAJ SEBASTIANIE!
Miło mi,że zainteresowałeś się moim buszem.Nie raz oglądałam Twój ogródek.Jest bardzo ładny.Widać,że kochasz to co robisz.
Faktycznie liliowców mam całą masę.Jak na 3 arowy ogródek to dużo za dużo,tym bardziej,że przesadzałam i teraz chyba będę miała
podwójne i potrójne.Sama zapylałam i siałam nasiona jak się zawiązały przez co zrobił się też busz liliowcowy.Nie zdawałam sobie sprawy,że one rozrastają się też na boki tworząc duże kępy,ale wtedy pięknie i długo kwitną.


Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj w niedzielę, Danusiu. ;:196
Mamy podobne upodobania. Ja też nie lubię być oglądana przez wycieczkowiczów. ;:185 Szczęśliwie moja działka jest przedostatnia w alejce, z której nie ma drugiego wyjścia. ;:333 Dzięki temu nie kręci się tu zbyt dużo ludzi, głównie jeden sąsiad i jedna sąsiadka. Ale mamy w alejce takie jedno małżeństwo, które lubi wiedzieć, co się u innych dzieje i oni często robią sobie wycieczki. ;:7
Nikt ich nigdy nie złapał na gorącym uczynku, a wszyscy w alejce wiedzą, komu zawdzięczać znikające ciekawsze roślinki. :uszy

Dzisiaj zafundowałam sobie wypad na działkę i przekonałam się, ile warte są mężowskie obserwacje. ;:223 Jego raporty można o kant .... rozbić. ;:222 Działka kwitnie wieloma już kwiatami. ;:215 Mimo wszystko jednak za wcześnie zabierać się do porządkowania, istnieje bowiem obawa, że zima może zrobić psikusa. W związku z tym będę działkowała głównie na parapetach, a działkę od czasu do czasu tylko odwiedzała. :tan

Śliczna ta różowa lilia. ;:303 Jeżówka, irysy ;:215 No i te Twoje różyczki ;:138 ;:138

Dobrego tygodnia, Danusiu. ;:196 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Ja też mam ogromne kępy liliowców i w tym roku mam zamiar podzielić je na mniejsze przy okazji przesadzania bo podobno jeśli są przez wiele lat to słabiej kwitną i właśnie wydaje mi się że to już czas na moje ;:224
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!!
Moja działka niestety prawie na środku i na górce.Wycieczki chodzą tam i z powrotem.Jedna pani z kijkami potrafi i kilka razy przejść i tylko słyszę tu i tup. ;:134
Ile razy widzę jak im się łapki wyciągają,ale jak tylko mnie zobaczą od razu idą dalej.Szczególnie jak jaśmin kwitnie i pachnie. :D
Gdzie tam porządki robić.Przeziębić się.U mnie na pewno błoto.
Dziś siedzę w domu.Słońce świeci i wiatr wyje.
Cieszy mnie,że byłaś na działce i wreszcie sama zobaczyłaś co w trawie piszczy.

Miłego dnia. :wit


Witaj Sebastianie!

Ja nie będę już przesadzać ani rozsadzać dużych,starych kęp.Doszłam do wniosku,że czym większa kępa tym dłużej i ładniej kwitnie.
Mam takie stare ,duże kępy i ich nie ruszam.Wykopię tylko te młode podwójne.
Miłego dnia. ;:215


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Niesamowite te liliowce!
Ponoć mogą spokojnie rosnąc 25 lat na jednym miejscu, ale jak jest w rzeczywistości - nie wiem.

Kiedyś moja babcia miała wzdłuż płotu kolo domu posadzonego takiego najzwyczajniejszego liliowca rdzawego, rósł wiele, wiele lat, na pewno co najmniej 25, i z tego, co pamiętam - co roku był tak samo ładny, ale kto wie, czy nie byłby ładniejszy, gdyby go chociaż raz rozsadzić.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”