Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

HANIU!
Też jestem ciekawa,gruszki czy śliwki.Która opcja zwycięży.? ;:306
Nie znam tych róż,ale na pewno będą piękne jak zakwitną.Dla mnie wszystkie róże są piękne.Najgorsze,że dostałam paczkę z cebulkami i kłączami i koniecznie muszę jutro jechać na działkę,a tu zapowiadają silny wiatr.Dziś też strasznie wiało,aż dudniło.
Pikowałam dziś trochę kwiatków,czyli lobelię,heliotrop i trawkę.Kupiłam taki pojemnik zamykany w Biedronce,ale tylko parę pudełek tam się zmieściło.Zapowiadają przymrozki.Ja mam zamiar ten pojemnik postawić na balkonie.No cóż pożyjemy ,zobaczymy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, czytam, że też oddałaś się jednemu z najbardziej drobiazgowych zajęć. ;:63 Pikowanie to dość uciążliwa robota, ale gdy się już ją wykona, człowiek może być z siebie dumny. :tan Zatem gratuluję dokonania. ;:138 ;:138
Ja również wczoraj kontynuowałam pikowanie. Tyle tego drobiazgu nawychodziło.... połowa pojechała na kompost.
Jeszcze dzisiaj kończyłam robotę, okazało się bowiem, że papryki, które spały i spały, nagle wystrzeliły jak z procy. I znowuż o wiele za dużo zarówno słodkich i ostrych. ;:306
Pogoda pod parasolem, który wiatr wywraca na drugą stronę i nawet pokazujące się od czasu do czasu słońce nie jest w stanie wyprowadzić mnie z domu. ;:145
Mam nadzieję, że Tobie bardziej aura sprzyja, czego życzę Ci najszczerzej. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!
Rano pojechałam z synem na działkę.Poszłam sama.Deszcz sobie padał.Byłam sama i tak sobie wyobrażałam,że jestem taka,biedna sama na całym świecie. ;:306 Na działce obraz nędzy ,rozpaczy.Mokro i paskudnie i ten deszcz.Miałam pod drzwiami altany postawione doniczki z jakimiś roślinami.Ziemia wysypana,błoto a doniczek nie znalazłam.Wiatr czy koty?Ranników ani jednego kwitnącego.Przebiśniegi przekwitają.
Krokusy skulone od deszczu i braku słońca.Z roślin od p.Królika też nie jestem zadowolona.Wszystko takie mikre.Ciekawe czy i kiedy będzie rosło???Ostatni raz kupiłam u niego.Wszystko wsadziłam w doniczki.Przykryłam 3 razy włókniną i zamknęłam folią.Oczywiście wszystko solidnie podlałam.Na szczęście jak już byłam w domu przyszła straszna wichura z wiatrem i deszczem.teraz zaświeciło słońce.Wszystko to masakra jakaś totalna.
Zrobiłam trochę zdjęć.Wszystkie kwiatki mokre.Miałam tylko jedną niespodziankę.Zakwitł mi ciemiernik taki ciemny.Byłam żdziwiona bo w tym miejscu takich nie sadziłam.
Miałam przywieżć pojemnik na te pikowane roślinki,żeby postawić na balkonie i zapomniałam. :evil:

Parę brzydkich deszczowych zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Wspaniałe Ci klonik zakwitł, piękny kolor kwiatów ;:167 ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Dziękuję NATALIA.
Nie wiem tylko dlaczego na trzy kloniki tylko ten jeden kwitnie.
Tak samo begonia.Ta na zdjęciu ma już spore listki a ta druga ledwo kiełki.Razem sadzone. :wink:

Pozdrawiam. :wit


Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Kochana pięknie Ci kwiaty kwitną u mnie w nocy -10 więc nie ciekawe raczej później wszystko będzie. Pozdrawiam życzę zdrówka.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj ALU.Już się martwiłam,co tam u Ciebie słychać.Mam nadzieję,że już jesteś zdrowa.
Byłam na działce bo musiałam posadzić to co zamawiałam u p.Królika.Jakieś to wszystko takie mikre.Nie ma jak zamawia się rośliny w doniczkach...Pogoda u nas fatalna.Zresztą chyba wszędzie tak jest.Rano padał śnieg,ale już się topi.W nocy myślałam,że nasz budynek pofrunie.Strasznie wyło i gwizdało.Jeszcze tego wirusa nam brakowało.Straszne.Muszę siać pomidory,ale czy warto??? ;:223 :evil:

Miłego dnia pomimo wszystko. ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, masz bardzo ładne ciemierniki i jak obficie ukwiecone! ;:138 ;:138
Pamiętam, jakie przytłaczające wrażenie wywarła na mnie działka, gdy zobaczyłam ją w pochmurny dzień po deszczu. :( Byłam podłamana, a gdy kilka dni później mogłam popatrzeć na rabaty tonące w promieniach słonecznych, wrażenie było dokładnie odwrotne. :tan Tak więc wszystko zależy od pogody, nasz nastrój również. ;:108 Pojedziesz na działeczkę w słoneczny dzień i będziesz zachwycona jej wiosenną szatą. ;:138
Begonie nierówno rosną. Wśród moich czterech też tylko jedna ładnie ruszyła, ale Stasia mnie uspokoiła, a ona się zna. ;:303
Ten żółty pierwiosnek, czy to już lekarski Ci zakwitł?

Uważaj na siebie, kochana i nie szarżuj po mieście, raczej zamknijcie się na cztery spusty w domu. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!
Niby nie szarżuję,ale rano musiałam iść do sklepu.Myślałam,że na osiedlu to nie ma ludzi ,a tam kolejka.Owinęłam się szalikiem i postałam.Oczywiście mięsa ani wędlin nie było.Podobno wykupili zaraz jak przywieżli czyli zaraz po 6 rano.
Mąż zapowiada,że w poniedziałek weżmie samochód i pojedziemy,ale przecież o to chodzi żeby w sklepach było pusto,a tak się nie da.
Lucynko a windy to u Was odkażają?
Ten ciemiernik z ostatniego zdjęcia nie wiem skąd on? ;:oj Stanęłam jak wryta i go pytałam,alenie chciał zdradzić swojej tajemnicy poczęcia. :heja :lol: ;:138
A oto jego kwiaty.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Taki śnieg u nas spadł.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Taka straszna chmura wczoraj była,a w nocy myślałam,że nasz dom poniesie.Jedno wycie i gwizdy jak w piekle.Chociaż nie wiem jak w piekle,ale może tak być. ;:306 ;:222

Lucynko ten pierwiosnek sam się zasiał.U mnie rosną różne takie zmutowane samosiejki od pierwiosnka lekarskiego.(chyba).
Dzięki Lucynko też się trzymaj zdrowo. ;:cm
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, przepiękny jest ten ciemiernik! ;:215
Skoro pierwiosnek zasiał się z lekarskiego, nawet jeśli przy okazji pokochał się z inną odmianą, to można uznać, że on lekarski. ;:333
Nie przejmuj się brakiem siewek pierwiosnków. ;:185 Wprawdzie nie wszystkie mam, które siałaś, ale gęsto powschodziły mi wyniosłe, ząbkowane i storczykowate ;:138 , którymi chętnie się z Tobą podzielę, bo tyle ich jest, że całą działkę mogłabym nimi obsadzić. ;:303
U nas towaru spożywczego nie brakuje, w pobliskiej Biedronce półki pełne wszystkiego, mięsa również, a obok niej w sklepie mięsnym też pełne chłodnie. ;:303 Drożdży jest do oporu. ;:333 Nie wszystko kupuję, wiele potraw sama mogę zrobić, np. dzisiaj oprócz upieczenia placków narobiłam makaronów na zapas. Czymś muszę się zająć, bo M w domu cały dzień, a wiesz jak to jest: "Chłop w chałupie jest jak wrzód na d****" ;:306 .
Trzymajcie się zdrowo, uważajcie na siebie. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, ciemiernik prześliczny ;:oj Nieważne skąd Ci on, ważne, że zechciał zamieszkać właśnie u Ciebie ;:108 W piątek pogodę miałyśmy taką samą, a w sobotę było jeszcze gorzej, tylko bardziej słonecznie. za to przeraźliwie zimno i wśzystkie pory roku. No, może trzy, bo przy takim zimnym wietrze, to lata nie było.
W taka pogodę chciało Ci się sadzić zamówione rośliny? o, nie ....to nie dla mnie.... zazwyczaj zamawiam w doniczkach, ale jak ich nie mają, to sama je tam wsadzam i czekają do maja na balkonie. W tym czasie zmężnieją i na działkę sadzę już ładnie podrośnięte sadzonki.
Trzymaj się z dala od wszelkich wirusów, zdróweczka ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, działeczka kwitnie, mimo deszczu ;:138 Pierwiosnek śliczny, a ciemierniki ;:oj Naprawdę warto zostawiać siewki, bo można doczekać się piękności :tan
Niebo na zdjęciach wygląda przepięknie, ale nie dziwię się, że wydało Ci się przerażające w połączeniu z piekielnymi efektami dźwiękowymi ;:108
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj LUCYNKO!
Bardzo mnie zaskoczył ten ciemiernik.Dawno temu jednej pani wysłałam nasiona tego co tam na zdjęciu dwa krzaczki.Potem mi napisała,że kwitną na biało.Byłam strasznie żdziwiona ,skąd biały kolor.?
Lucynko pierwiosnki ząbkowane mam,nawet kiedyś sama mi przysłałaś.
W nocy u nas był mróz -10.Teraz jest -1.Jest słonecznie i na szczęście nie ma wiatru.
Wczoraj wieczorem syn dzwonił z Biedronki,że nic nie ma.Puste półki i lodówki.Zadzwonił też z domu,że w Stokrotce też pusto,ale pocieszył,że do Biedronki przyjechał samochód z towarem.Jest nadzieja,że w poniedziałek już coś kupię co najmniej na dwa tygodnie.
Udało Ci się to przysłowie.Znam dużo,ale tego nie znałam.Pasuje idealnie do mojego M.
Jak tu się ustrzec jak muszę jechać coś kupić.Owijam się szalikiem. :wink:

Miłej niedzieli. ;:215


IWONKO!
No właśnie cieszę się,że się u mnie raczył pojawić.Zrobił mi niespodziankę.Mam takie ciemne,ale po drugiej stronie ogrodu i nie przenosiłam sadzonek nigdzie.
Musiałam wreszcie pojechać i posadzić do doniczek pod folię.Nie spodziewałam się,że już przyślą.Strasznie się śpieszą.Nie dają nawet dobrze podrosnąć.Co prawda kiedyś zamawiałam u nich dwie piwonie które już kwitną,ale wydawało mi się,że miały być inne.Trudno te też są ładne.Mam jeszcze zamówione w Benexie.
Iwonko kiedyś pytałaś kiedy rozsadzić pierwiosnka,otóż mam takie książeczki (kiedyś namiętnie kupowałam) pani Lucyny Grabowskiej
pt."twój ogrodnik".Cytuję "Pierwiosnki trzeba dość często dzielić,gdyż po kilku latach kępy łysieją i mniej kwitną.Rób to zaraz po kwitnieniu co dwa trzy lata.Dotyczy to wszystkich pierwiosnków.Pierwiosnki lubią wilgoć i wapno ogrodnicze.Jeżeli chodzi o sasanki do ich się nie dzieli bo mają jeden korzeń palowy i też lubią wapno ogrodnicze.Fajna książeczka poradnikowa.Wapno w skorupkach albo dolomit lubią też wawrzynki,miłki wiosenne,przylaszczki,zawilce,powojniki.Ona radzi wiosną podsypać garść wapna dolomitu.Ale się rozpisałam,ale z nudów
wyciągnęłam te książeczki i tak sobie czytam.Na balkonie też mam parę doniczek.

Miłej niedzieli i zdrówka. ;:196


MARTO! niebo śliczne ale w pierwszej chwili jak spojrzałam w okno to pomyślałam,że to już koniec świata nadchodzi. ;:202 .Tak mi się spodobało,że nagrałam jeszcze filmik.
Na zdjęciach widać jakie wszystko mokre,ale sadziłam pod folią więc nie zmokłam.Gorzej było jak robiłam zdjęcia. ;:145
Niestety ranników już nie zobaczyłam.Cebulice słabo kwitną,może dlatego że śniegu nie było i nie zmarzły dobrze,żeby zakwitnąć.?Siewki wszystkie przygarniam oprócz siewek krokusów jesiennych,ponieważ rosną gęsto jak cienka trawka,ale ich nie na się pozbyć.Trzeba czasami częstować motyką.

Słonecznej niedzieli. ;:3




Obrazek

Obrazek
Taki duży mak wschodni?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”