Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ALU :wit
Cieszę się,że mogłam pomóc chociaż trochę.Z "braku laku" przeglądam teraz "mój piękny Ogród" z 2008 r.Nie myślałam,że będę zmuszona czytać stare egzemplarze,a mam jeszcze starsze."Działkowca " mam jeszcze czarno-białego. :wink:
Miłego dnia i dużo zdrówka życzę. ;:3


LUCYNKO!
O tej porze u mnie na termometrze 5 stopni.Zgroza.Zimno i wiatr wieje.Same nieszczęścia na nas spadły i jeszcze nie mam kranów na działce a mają puszczać wodę na próbę.
Pomidory to strasznie ciepłolubne rośliny więc nie dziwię się,że na płacz im się zbiera. :;230
Też kiedyś w kwietniu byliśmy na weselu , po wyjściu rano nie było widać samochodów,a do siostry jechaliśmy białym tunelem.

Miłego dnia.


Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu ja po właścicielu tez dostałam kilka działkowców i książek starych zastanawiam się co z nimi robić bo wszystko od tamtego czasu się zmieniło chodzi mi o preparaty i metody uprawy. Pozdrawiam Miłego dnia i zdrówka. :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Alu :wit po pierwsze ciekawie poczytać co było,a po drugie to numery archiwalne może ktoś chciałby odkupić.Kiedyś widziałam taką stronę
gdzie sprzedawali stare książki i gazety działkowe,ale nie pamiętam gdzie to było. :oops:
U nas dziś straszny wiatr aż dudni.Słońce świeci ,ale jest zimno.

Miłego dnia bez wiatru. ;:138
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, szlumbergery Ci zakwitły pięknie ;:oj Już nie można ich nazywać grudnikami, bo kwitną kiedy chcą! U mnie też wiatr i ziąb, a noce od tygodnia z przymrozkami ;:14
Też mam wielkie pudło starych czasopism ogrodniczych, ale nie zaglądałam do nich od lat!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

WITAJ MARTO!
Dziś jestem szczęśliwa.Wreszcie pojechaliśmy na działkę Mąż przykręcał krany a ja obcięłam borówkę,maliny,hortensję i jeden powojnik.Obcięłam też trochę suchych badyli.Pod folią rosną kwiatki od p.Królika.Posadziłam jeszcze lilie ,iryski i krokosmię w doniczki pod folią.Wszystko podlałam.
Masz rację jeszcze zakwitły nowe kwiatki szlumberger.
Ja przeglądam te najnowsze gazetki.Ostatnio wyczytałam,że żurawki i żuraweczki lubią miejsca słoneczne lub tylko lekko ocienione.Ziemia powinna być o odczynie lekko zbliżonym do obojętnego.Nie wiem skąd mi się wzięło,że lubi cień i teraz czeka mnie przeprowadzka. :oops:

Miłego,ciepłego dnia. ;:3


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

To nareszcie użyłaś działeczki, Danusiu :tan Kilka dłuższych chwil i człowiek czuje się jak nowo narodzony. Podgoniłaś prace, zrobiłaś co trzeba i jesteś szczęśliwa.
Kochana, na działkach jesteście bezpieczniejsi niż sklepie, do którego przecież też musicie chodzić. Jeśli tylko na działkę jedziesz własnym samochodem i z nikim innym się nie kontaktujesz, to wirus Ci nie grozi. Nie ma zakazu pobytu na działce, chyba że zorganizujesz tam spęd rodzinny, to wtedy tak. Oczywiście każdy postępuje według swoich własnych odczuć, jeśli w domu czujesz się bezpieczniej, to w nim zostań ;:108
Szlumbergery- człowiek uczy się całe życie ;:224 Nie słyszałam do tej pory takiego określenia i pewnie go nie zapamiętam, ale jeśli kiedyś ponownie je usłyszę, to już skojarzę o co chodzi :heja Pozdrawiam ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

WITAJ IWONKO!

Tak ,nareszcie odżyłam.Jestem spokojniejsza i nie martwię się o cebulki które kupiłam i już zaczęły rosnąć.Roślinki niestety cienko przędą.
Te przymrozki jednak przychamowały wzrost.Może to i dobrze,będą póżniej to zobaczę kwiaty.Białe sasanki mają dopiero pączki,a te drugie trochę kwitną.Jak powiedziałam,że działka to teraz nasza odskocznia i świeże powietrze to nawet nie zaprzeczył.Brawo Ja.!!!
Nawet kupiłam ziemię do pikowania pomidorów.Jak tylko miną przymrozki postawię moje rozsady na balkonie i popikuję pomidory.
W tej chwili zaczęłam szyć maseczki tzn.uszyłam jedną którą miałam w sklepie.Wyszło dobrze tylko jedna gumka była chyba za lużna i spadała,ale będę szyła na maszynie i zrobię troczki do wiązania.
Pogody jednak dobrej nie było,pomimo słońca wiał zimny wiatr.Tak tak Iwonko grudniki to szlumbergery.Fajna nazwa. ;:306

Życzę fajnej,ciepłej niedzieli. ;:3 ;:138


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, udało Ci się odwiedzić działeczkę ;:138
Od razu człowiek w lepszym nastroju, a tam to człowiek raczej ciągle w rękawiczkach, czyli antywirusowo, a odpoczynek psychiczny od horroru, bezcenny!
Już dużo kwiatuszków kwitnie, a za momencik będzie jeszcze więcej ;:215
Jeśli dobrze Ci rosną żurawki w cieniu, to ich nie ruszaj, albo zrób sobie nowe sadzonki, bo one i tak potrzebują odmładzania. Moje w lekkim półcieniu, nawet nie w pełnym słońcu, wcale nie mają się świetnie ;:185
Dużo słońca i radości ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARTO!!
Wreszcie spełniło się.Odwiedziłam moje kwiatki.Tulipany w doniczce pod folią mają już dość duże pąki.Rośnie jeżówka od p.Królika i coś
jeszcze widziałam,ale nie rozpoznałam co to?Posadziłam do donic te cebulki które ostatnio kupiłam.Podlałam i teraz czekam na efekt.
Nie wiem kiedy znowu pojadę.Może jak dobrze pójdzie to po świętach.Jest przecież zakaz jechać na ogrody,nawet jak ogród w lesie.Na ryby też nie można.Jeżeli są takie zakazy to nie jest ciekawie.
Dziś u nas też chłodno.W tej chwili 7 stopni.
Jak tak siedzę w kuchni przy oknie to podglądam ptaki.Nie wiedziałam,że sroki są takie agresywne,a te wszystkie ptaszki czarne i takie siwe
uciekają jak sroki atakują.
Chyba przez to,że nie można spalać gałęzi i suchych badyli to pod działkowym płotem nawalone całe góry wyciętych drzew,gałęzi,całe
reklamówki z czymś,a my bulimy jak za zboże .Wywóz śmieci kosztuje.Kiedyś część gałęzi się spaliło ,a część dało pod kompost.
Ostatnio słyszałam,że niektórzy donoszą na sąsiadów za palenie ognisk.Kiedyś można było palić w pażdzierniku.
Nie powiem,żeby za altaną dobrze rosły,co prawda kwitną,ale się nie rozrastają.

Miłej,słonecznej niedzieli. :wit :heja


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu widzę, że nacieszyłaś się działeczką. ;:303
Dużo kwiatków cię przywitało, ;:215 Sporo pracy wykonałaś ;:138 ;:138
Idą bardzo ciepłe dni, więc warto uciekać z bloku na świeże powietrze, a na działce jest bezpiecznie. ;:108
Nie ma zakazu spędzania czasu na działkach.
Tutaj masz oświadczenie Zarządu Głównego ROD:
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... ocid=ientp

Pozdrawiam cieplutko i nieustająco życzę zdrówka ;:97 ;:97 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO polałaś miodem na moje serce.Nie wiedziałam co mam robić.Właśnie dziś miałam poszukać wiadomości na ten temat.Teraz nie
muszę już szukać,podałaś mi wiadomość na tacy.Wielkie dzięki. ;:196
Teraz śmiało będziemy mogli pojechać na działkę ,ale w zwykły dzień.Obawiam się,że jednak w sobotę będzie dużo ludzi i wszystko zepsują.
Niestety moje sadzonki zaczynają się dusić w domu.Mam nadzieję już niedługo wystawić je na balkon,a zacząć pikować pomidory.
Lucynko tylko trochę się pocieszyłam.Jak dla mnie krótko to trwało tym bardziej,że w bagażniku mieliśmy zakupy.Dobrze,że z zakupami
pojechaliśmy na działkę,ponieważ potem nie dalibyśmy rady.Wnieść tyle reklamówek ciężkich na trzecie piętro i jeszcze pojechać na działkę,
niestety nie te lata.

Też dla Was życzę duuużo zdrówka. ;:196 ;:3


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

coraz więcej kwitnień i naszych radości.
Chociaż ogrodowych ;:173
Pozdrawiam i życzę zdrówka :wink:
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj ANIU!
Racja coraz więcej kwiatków kwitnie.Moje biedne lobelie już takie duże.Jutro koniecznie muszę wystawić na balkon to będę miała miejsce pod balkonem na pomidory.Ziemia już czeka w piwnicy.Mam nadzieję jutro pojedziemy na działkę.Cieszę się bo wreszcie zrobię porządek.
Posadzę parę kwitków które w tej chwili stoją na balkonie .Wytnę stare badyle chryzantem i może przesadzę żurawki.Znowu robię plany. ;:124
Dziś szyłam maski.Uszyłam osiem sztuk.
Miłego dnia :wit ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”