Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia ? Ano piękna wiosna, piękna. Aż ciekaw jestem co mi porozkwitało przez ten tydzień? Jak tylko wreszcie zrobi się jasno, pobiegnę do ogrodu? Mieliśmy i po dwadzieścia stopni (a nocami po dziesięć), ale masz rację i przyszło już ochłodzenie? W tej chwili są 2°C? A pszczółki rzeczywiście fajne.

@ Florian Silesia ? Ponoć do Polski już też zadrzechnie wracają wraz z ociepleniem klimatu i bywają widywane na Śląsku. Strasznie lubię te zwierzaki. Szczególnie lubią rośliny motylkowe, więc jak mi moszenki południowe kwitną, to latają mi ich po ogrodzie dziesiątki? A każda wielka jak królowa trzmieli? Ciemierniki rzeczywiście się rozszalały, choć nie wszystkie? U mojego jedynego o kwiatach pełnych na przykład pąków w ogóle niet? Pąków nie widziałem też u korsykańskiego?

@ FikuMiku ? A dziękuję. U mnie był i śnieg i mróz dwa tygodnie temu i nawet do stacji w rakach zaiwaniałem, a w tym tygodniu na odmianę w dzień nawet i 20°C, w nocy i 10°C, choć teraz już się ochłodziło?.

@ Mazurka
? Dzięki za uznanie, ale moja kolekcja ciemierników wcale taka duża nie jest. Ot pięć odmian wschodniego (z czego jedna coś nie chce kwitnąć) i jeden korsykański (też coś nie kwitnie w tym roku)? W każdym razie polecam, polecam, bo jak się przyjmą, to są roślinami bezobsługowymi?

@ Sauromatum ? W okolicach Wrocławia już są, więc i do was w Wielkopolsce dolecą wraz z ociepleniem klimatu? Najfajniej to wygląda jak moszenki południowe mi kwitną i wokół nich uwijają się wszystkie zadrzechnie z całej okolicy ? sztuk co najmniej kilkadziesiąt? A ciemiernik rzeczywiście rewelacyjnie się po tych paru latach uprawy rozrósł, dziękuję za uznanie.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Wiosna!!!

Narcissus bulbocodium
Obrazek

Narcissus minor
Obrazek

Narcissus sp.
Obrazek

Primula acaulis

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Narcyzy piękne!
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Florianie
Cudne narcyzy i pierwiosnki. :D
U nas tak będzie dopiero w kwietniu. ;:131
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Florian & Pelagia ? dzięki. A tymczasem, pomimo ochłodzenia o dobre dziesięć stopni tak w dzień jak i w nocy, dzięki dużej ilości słońca wiosna postępuje dalej. BTW, wczoraj spędziłem siedem godzin siejąc do doniczek i skrzynek rozmaite cuda oraz niewidy? Pół chałupy mam tym zastawione?

Forsythia intermedia
Obrazek

Mahonia aquifolium
Obrazek

Narcissus sp.
Obrazek

Primula acaulis
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scilla luciliae
Obrazek

Viola odorata

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, jak u Ciebie pięknie ;:oj Mahonia w kwiatach, to już prawie maj! Śliczne narcyzy, pierwiosnki obsypane kwieciem, czyżby to Twój "zmatrwychwstaniec" zakwitł tak szybko, żeby nie dać Ci powodu do zmartwień?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki
Powiesz co tam za cuda - niewidy posiałeś :?: :D
Mnie urzekł fiołeczek :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Też chciałem zapytać co za cuda niewidy posiałeś :wink:
Piękny Narcissus bulbocodium, masz z nim jakieś problemy? Miałem już jedno podejście do niego ale u nas chyba musiałby jednak rosnąć w szklarni zimą, po 2 zimie została mi tylko jedna marna cebula...
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Marta ? Jaki maj, marzec, marzec, i w dodatku wszystko później niż zwykle, bo w tym roku zima dosyć surowa była? Co do niebieskiego pierwiosnka ? owszem, to przesadzony zmartwychwstaniec. Chyba mu się w nowej lokalizacji podoba.

@ Pelagia
? Długo by gadać, bo przez te siedem godzin zapełniłem siedem skrzynek balkonowych, dwie duże doniczki oraz sześćdziesiąt pięć mniejszych. Lista na dwa łokcie ? jakieś osiemdziesiąt różnych gatunków, często po kilka odmian na jeden gatunek? Chwalić to ja się będę jak mi co z tego wyrośnie i zakwitnie? A fiołeczki fajne? Wszędzie ich u mnie pełno, jak zaczynałem urządzać ogród zastanawiałem się co to za uciążliwy chwast niemożliwy do wypielenia, aż w końcu przyszła następna wiosna i ?chwast? zakwitł?

@ Sauromatum
? no i też Ci nie odpowiem, co posiałem, bo jest tego z osiemdziesiąt różnych gatunków i o wiele więcej odmian? Długo by wyliczać? Co do Narcissus bulbocodium ? raz posadziłem, zakwitło może raz, potem tylko liście? Ale miejsce było nieco kiepsko dobrane, bo rośliny dookoła urosły i je zacieniły kompletnie? Więc jest to moje drugie podejście, tym razem w pełnym słońcu gdzie nic nie ma prawa ich zacienić ? no i zobaczymy jak się będą sprawować z roku na rok?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Camellia japonica
Obrazek

Hyacinthus orientalis
Obrazek

Lamium purpureum
Obrazek

Narcissus minor
Obrazek

Narcissus sp.
Obrazek
Obrazek

Primula acaulis
Obrazek

Primula elatior
Obrazek
Obrazek

Viola odorata

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, hiacynty kwitną ;:oj to u Ciebie już piękna wiosna ;:138 Z tych kwitnień, to może jasnota nad rzeką u mnie kwitnie ;:306
Ciekawe ile zostało Ci powierzchni użytkowej w domu, po tych ilościach wysiewów :wink:
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Ano przyszła na razie wiosna, choć specjalnie ciepło nie jest? W dużym pokoju przekradam się korytarzykiem czterdziestocentymetrowej szerokości między kanapą a tackami z doniczkami, skrzynkami, etc? Coraz więcej już wschodzi, więc jak co roku mamy z żoną rytualne biegi rano, by wystawić je przed dom na słońce jak się już ociepli i wieczorem, by wnieść je do środka w celu ochrony przed nocnymi przymrozkami? Czekam już na ocieplenie, na czas gdy nie będzie już trzeba ich tak w kółko nosić?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Aż się uśmiechnęłam czytając o porannych, rytualnych biegach z siewkami. W tym roku wiosna zawiodla nawet u Ciebie.
U mnie na razie zima trwa w najlepsze, znów dosypało śniegu, a nad ranem -9 na termometrze.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”