Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Cuda, cuda pokazujesz. Tym razem najbardziej zachwyciła mnie piwonia, a skoro jeszcze oszałamiająco pachnie...
Może jakimś filmikiem nas zachwycisz?
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Jarha – życie emeryta może być ideałem, pod warunkiem, że zarówno zdrowie jak i finanse są w dobrym stanie… A co do kosa – no pewnie szukał, ale dlaczego właśnie w doniczkach i skrzynkach?

@ Madziagos – pozazdrościłem.

@ Pelagia – nie no, nie muszę opisywać zabawnie, mogę stać się śmiertelnie poważny i opisywać wszystko niczym pogrzeb, z nudą i żałobą (nawiązanie do Micińskiego celowe). Co do kosa – ogród mam już od dziesięciu lat, a taki delikwent jeszcze mi się nie trafił. Co do siatki – trochę nie bardzo wiem, do czego ją poprzyczepiać… W pierwszym roku wszystkie swoje zasiewy w gruncie ochraniałem taką siatką pracowicie rozpiętą nad wszystkimi rabatami – zabawy co niemiara i okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, bo wcale ptactwo w zasiewach tak żywiołowo nie grzebie… Już prędzej koty, a na te czosnek okazał się skutecznym repelentem. Co do dzięcioła – nigdy nie zapomnę jak kiedyś widziałem dzięcioła siedzącego na betonowej latarni i uparcie pukającego w jej metalową część. Halas był niesamowity, jakby kto z karabinu maszynowego strzelał…

@ Slila – oj pachnie piwonia, pachnie. A co do filmików – odkąd mam nowych sąsiadów jakoś mi odeszła ochota do robienia takowych. Ścieżka dźwiękowa w postaci rozwrzeszczanej cygańskiej rodziny to nie jest to, co tygryski lubią najbardziej. BTW – mak Popowa od Ciebie znów kwitnie (por. fotki poniżej). Jeszcze raz wielkie dzięki!

Aquilegia alpina
Obrazek

Aquilegia vulgaris
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Centaurea montana
Obrazek

Colutea arborescens
Obrazek

Kolkwitzia amabilis
Obrazek

Ornithogalum umbellatum
Obrazek

Papaver popovii
Obrazek

Primula acaulis
Obrazek

Silene latifolia
Obrazek
Obrazek

Tragopogon pratensis
Obrazek

Tulipa sp.

Obrazek

Taka mała poglądowa fotka
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7871
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jerzy
Jeszcze Cyganie :;230
I to ma być relaks :?:
Musisz słuchawki i muzyczkę ,jak ja w Sopocie kiedyś ;:219
A teraz na wsi zabitej dechami chodzę z watą w uszach...
Piękny ciemny orlik ,niesamowity ,odcień niczym skrzydła Lucyfera.
Prymula Francesca też piękna i Silene białe :D
Jesteś pewien ,że to kosy ,a może koty ,one też lubią psocić :evil:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2283
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Piękny pokaz orlików! A pod drzewem niesamowicie wygląda roślina z obrazkowatych (pałczycha?).
W końcu zobaczyłem na żywo giganty z tej rodziny, czyli dziwidła olbrzymie. Na kwitnienie raczej nie ma szans, żeby się załapać ale nawet liście robią niesamowite wrażenie, bo są wielkości drzewka!
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Cześć, Przyjacielu!
Oj, temu kosowi pozwoliłabym na wszystko! Uwielbiam kosy. Mój uprawia taki sport: siada pod drzewkiem świdośliwy, podskakuje, łapie w locie jagódkę i spada z nią na ziemię. Powtarza te podskoki do upadłego. Tak mu się spodobało, że w zeszłym roku nie udało mi się nawet spróbować owoców, mimo że urodzaj był.
Takiego dzięcioła, który miał coś z deklem i walił dziobem w betonową latarnię, też widziałam.

Ja za orlikami nie przepadam. One u mnie też zachowują się irracjonalnie :(. Sieją się w najgorszych możliwych miejscach i dziczeją.
Natomiast jedno wiem na pewno. Zasługujesz na dużo większy ogród.

Serdeczności - Jagi
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia – Ano Cyganie. Czy może Romowie, bo tak politycznie poprawniej jest podobno. Nie wiem ile ich się tam w tym domu gnieździ, bo nigdy nie udało mi się ich wszystkich policzyć… No i relaks diabli wzięli… Nawet jeśli dorośli naprawdę starają się zachowywać cicho i nie przeszkadzać sąsiadom, to tabun dzieci jak to dzieci robi hałasu co niemiara. Z (nieco) innej beczki: słuchawki i muzyczka niemal codziennie towarzyszą mi w pociągu, którym dojeżdżam do pracy… Chamieją ludzie strasznie… Coraz bardziej z roku na rok… Kiedyś się myślało o tym, czy się swoim zachowaniem innym nie przeszkadza, dziś wszyscy mają wszystkich coraz głębiej w d***e i zachowują się egoistycznie i egocentrycznie do wyrzygania. Co do orlika – cóż za piękne, poetyckie określenie barwy. :;230 Fakt, że lubię ciemne, prawie czarne kwiatki i chętnie je sadzę… Aczkolwiek w tym wypadku są to samosiejki… Coś się z czymś skrzyżowało i taka piękna barwa wyszła. Bniec biały w sumie dziko sobie rośnie, pewnie niejeden traktuje go jak chwast, ale akurat ja go sobie bardzo cenię i podobają mi się jego goździkowate kwiatuszki. Co do rozgrzebywania skrzynek i doniczek – jestem pewien, że to kos. Z dwóch powodów. Powód pierwszy, poszlakowy: żadna z doniczek o boku 7 cm, pomimo opróżnienia do połowy, nie została wywrócona. Kot by na pewno ją wywalił, nie widzę nawet jak miałby wydłubać połowę ziemi, pozostawiając doniczkę stojącą. Powód drugi, bezpośredni: zarówno ja jak i żona widzieliśmy delikwenta w akcji niejednokrotnie.

@ Florian – Dzięki! Obrazkowa roślina to inny gatunek śmierdziela – Dracunculus vulgaris. Bardzo mu się u mnie podoba, kępa się rozrasta, obficie kwitnie… I wali jak dno nigdy niemytego kontenera na śmieci. Nie wątpię, że co większe dziwidła naprawdę muszą robić wrażenie… Może kiedyś też uda mi się zobaczyć…

@ Jagi – Witaj, amica mea! Jak generalnie kosy lubię, tak temu jednemu konkretnemu psychopacie najchętniej ukręciłbym łeb przy samej d***e gdybym tylko go dorwał. Szczęśliwie czosnek i wiatraczki pomogły. Co do orlików – ja jestem w nich zakochany. Sieją się wszędzie i nawet w entym pokoleniu zachowują niesamowite bogactwo kolorów i kształtów… Ba, kolejne pokolenia mają tendencje do wykazywania jeszcze większej zmienności niż pokolenie macierzyste… I weź to porównaj z takimi makami polnymi na przykład: siejesz mieszankę, masz kwiaty pełne, pojedyncze, wszystkie kolory od białego poprzez bladoróżowy do ciemnoczerwonego, a także fioletowawe, z obwódkami i bez, żyłkowane i nie, rozsiewają Ci się wszędzie i na drugi rok wszystko czerwone, a jedyna zmienność polega na obecności czarnego krzyżyka w środku kwiatu lub jego braku… A co do większego ogrodu – z jednej strony by mi się przydał, bo naprawdę drastycznie brakuje mi miejsca na nowe chciejstwa, z drugiej nie byłbym w stanie tego wszystkiego obrobić…

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Allium siculum
Obrazek

Aquilegia vulgaris
Obrazek

Arum italicum
Obrazek

Calendula officinalis
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Clematis sp.
Obrazek

Dianthus barbatus
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Digitalis purpurea
Obrazek
Obrazek

Fumaria officinalis
Obrazek

Geranium x oxonianum
Obrazek

Gladiolus x byzantinus
Obrazek

Hesperis matronalis
Obrazek

Iris x germanica
Obrazek
Obrazek

Papaver rhoeas
Obrazek

Psephellus hypoleucus
Obrazek

Robinia pseudoacacia
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rosa sp.
Obrazek

Rosa multiflora
Obrazek

Salvia transsylvanica
Obrazek

Sisyrinchium montanum

Obrazek

Takie sobie fotki poglądowe
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7871
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
U ciebie już lato...
Iryski ,chabry...
Szałwia w kolorze błękitu marokańskiego przebija wszystko :!:
Widoczki ogólne cudne ;:63
Goździki piękne ,z Twojego siewu :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1428
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Ach Loki, widać od razu, że jesteś zakochany...
Najbardziej chyba w orlikach, ale po trochu chyba we wszystkich kwiatach.
Po prostu Botanik pełną gębą, sercem i umysłem (i obiektywem, bo zdjęcia robisz przepiękne).

Powiadasz, że ludzie chamieją.
No cóż, ja również zauważam, że wszystko schodzi na psy. Zalew chłamu na każdym kroku, śmieci, bełkot informacyjny, niedbały język, zanik form grzecznościowych - taki świat to teraz norma.
A co do Cyganów, czytałam kiedyś dyskusję Anglików na temat uciążliwości różnych nacji imigracyjnych. Były narzekania na różne narodowości z przykładami chamskich zachowań, aż wreszcie ktoś napisał: "to wszystko nic, zobaczycie naprawdę upierdliwych sąsiadów, jak przyjadą Roma people". ;:306

Trzymaj się ogrodu, pozdrawiam serdecznie!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, cudności pokazujesz ;:63 piękne rośliny fajnie sfotografowane, profesjonalnie opisane I w dodatku podane w porządku alfabetycznym ;:333
No super.
Orliki bardzo ładne, ale i goździki niczego sobie i wszystko inne też ;:215
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2283
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Podzielam Twój entuzjazm do orlików. Jeszcze niedawno drażniły mnie swym wszędobylstwem ale odkąd odkryłem, że są świetnym kwiatem ciętym - kłaniam się im nisko :lol: Dziś było ich pierwsze cięcie. Większość w kolorze brudnego różu. Ciekawe, że u Ciebie siewki tak fajnie się krzyżują?
Zdjęcia super!
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia – Ano lato. Iryski, chabry, upały… Bez tych ostatnich naprawdę bym się obył. Budzi się człowiek przed szóstą rano, a na zewnątrz już 20°C… A potem tylko rośnie i rośnie… Co do szałwii – strasznie lubię te rośliny. A goździki oczywiście z mojego siewu w ubiegłym roku.

@ Lisica – Coś w tym jest, żem zakochany we wszystkich kwiatach, aczkolwiek jak każdy ogrodnik, mam swoje ogrodowe fetysze, i mam rośliny, do których podchodzę nieco mniej emocjonalnie… Dzięki za uznanie dla moich zdjęć, choć tak profesjonalni fotografowie jak i osoby dla których fotografia stanowi prawdziwą pasję by się z Tobą nie zgodziły… Powszechne chamienie społeczeństwa smuci, oj smuci… Cyganie o dziwo naprawdę starają się, by nie zachowywać się uciążliwie, jestem pod wrażeniem… A małe dzieci zawsze są hałaśliwe, niezależnie od tego z jakiej grupy etnicznej…

@ Jarha – W tym jak te fotki ogrodowe prezentuję widać niewątpliwie, żem autystyczne dziecko… W każdym razie dzięki za uznanie!

@ Florian Silesia
– Myślałem, że u wszystkich te orliki się tak krzyżują, generując tak niesamowite bogactwo barw i kształtów, o wiele większe niż u roślin macierzystych…

Pozdrawiam z pierwszego z jedenastu dni urlopu (oj potrzebowałem już odsapnąć, potrzebowałem)!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

No to czas na porcję fotek. Rozszalały się roślinki, oj rozszalały...

Aconitum lycocnotum x septentrionale
Obrazek
Obrazek

Aquilegia chrysantha
Obrazek

Argyrocytisus battandieri
Obrazek

Bignonia capreolata
Obrazek

Centranthus ruber
Obrazek

Clematis sp.
Obrazek

Dianthus barbatus
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Digitalis purpurea
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Iris x hollandica
Obrazek

Lathyrus odoratus
Obrazek

Lonicera periclymenum
Obrazek

Lupinus angustifolius
Obrazek

Malva sylvestris
Obrazek

Onobrychis viciifolia
Obrazek

Papaver orientale
Obrazek

Papaver rhoeas
Obrazek
Obrazek

Passiflora caerulea x eichleriana
Obrazek

Phlomis x russeliana
Obrazek

Ranunculus repens
Obrazek

Rosa multiflora
Obrazek
Obrazek

Rosa sp.
Obrazek
Obrazek

Salvia nemorosa
Obrazek
Obrazek

Tradescantia virginiana
Obrazek

Vicia cracca

Obrazek

Mini fotka poglądowa ze szczególnym uwzględnieniem goździków
Obrazek

Ogrodnik we własnej osobie
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”