Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
''Trzy ćwierci od śmierci'' :lol: Ile lat nie słyszałam tego zwrotu :!:
Babcia z Kutna tak mówiła. :)
Czemu tak źle z ciemiernikiem :?: To ten nowo posadzony :?:
One bardzo długo się rozkrzewiają, a jak już to zrobią kwitną niezawodnie. :D
U nas wszystkie mają pąki ,nawet maluszki z siewek.
Mówisz ,że Dziad Moroz wykosił już wszystkie jednoroczniaki :?: :cry:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ ZosiaM ? zapraszam, zapraszam? Jak dobrze pójdzie, może coś pod wieczór aktualnego wrzucę, bo mam jedną kwiatową niespodziankę, ale nic nie obiecuję? Co do zawilców ? parę ich dokupiłem jesienią, zobaczymy w przyszłym roku co z nich wyjdzie?

@ Pelagia ? a najlepsze jest w tym wszystkim to, że nikt z moich przodków z Kutnem i okolicami związany nie był? Co do ciemiernika ? serio, nie wiem. Nie, to nie jest ten nowo posadzony, to ciemiernik, który był sadzony bodaj w 2014. roku wraz z trzema innymi? Wszystkie niedaleko siebie na jednej rabacie? Jeden z nich, o bardzo ciemnych, czekoladowych kwiarach, nie przeżył nawet okrągłego roku ino sczezł, ten biały żyje, ale z roku na rok zamiast się rozrastać, to ma coraz mniej liści, coraz mniej kwiatów i coraz później zaczyna kwitnąć, a dwa inne, w kropki, to prawdziwe giganty z wyjątkowo bujnym tak listowiem jak i kwieciem? I bądź tu mądry i pisz wiersze? Te dwa, które dosadziłem tej jesieni na razie wyglądają ładnie i zdrowo ? zobaczymy, co będzie dalej? A dziad mróz i owszem, skosił już jednoroczne, skosił także sporo bylin? Sprzątania miałem co niemiara zeszłej niedzieli? Dobrze, że we dwójkę z żoną zaiwaniamy w ogrodzie, bo sam bym nie wyrobił?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Zmobilizowałem się i pochwalę się kilkoma fotkami. Na pierwszy ogień idzie mój nowy ogrodowy stalker? od paru tygodni za każdym razem gdy coś robię w ogrodzie, uważnie mi się przygląda, podlatuje bardzo blisko, czasem na mniej niż metr, przysiada, kręci ciekawsko główką? Ciekawe o co mu chodzi? Pewnie o wszelkiej maści bezkręgowce, które moje prace mogą wystawić mu na żer? Na drugi ogień zakupiona miesiąc temu przylaszczka, której się chyba pory roku pomyliły? Poza tym kończąca żywot (jak to u tego gatunku jest regułą na jesieni) osa i wreszcie barwinek, który ubarwia mi ogród od połowy listopada i jak się nic nie potenteguje, to będzie go ubarwiał bez przerwy aż do kwietnia.

Erithacus rubecula
Obrazek
Obrazek

Hepatica nobilis
Obrazek

Vespula germanica
Obrazek

Vinca major

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, jakiego fajnego masz stalkera :D
U mnie grasowało całe stadko rudzików dopóki były owoce na trzmielinie, a potem odleciały Tylko raz przez całą zimę jeden przylatywał do karmnika.
Za to w Anglii jest ich mnóstwo.
Przylaszczka cudna i bardzo wyrywna! Osa na zdjęciu wygląda niesamowicie, niczym jakiś kosmiczny potwór.
Oby się nic nie pop.suło i barwinek żeby kwitł do wiosny.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Właśnie ten fajny ptasio to rudzik :?:
Podobnego złapałam latem w szklarni.
Może nornica podgryza ciemiernika ,upatrzyła sobie akurat tą odmianę.
Coś mi się przypomina ,że z moim było podobnie jakiś czas ,ale się wyrobił. :)
Barwinek to jest ten bardziej ''wypasiony'' :?: Nie pospolity z lasu rodem.
Dobrze ,że żonę wyrozumiałą masz :D
Przylaszczki bardzo lubię, może kwiatek butelką przykryć :?: :wink:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ZosiaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 25 kwie 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GLIWICE teraz Dziergowice

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

sąsiadów masz fajnych u mnie się takie pod wiata wykluły koty cały czas obserwowały dwa razy się wyległy a my pilnowaliśmy zeby koty ich nie złapały ale jak dwa razy wysiadywały a potem cały czas u nas były to chyba było wszystko ok osa wygląda jakby pod pierzynka leżała
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

I rączki przepisowo na wierzchu :) .Witaj Loki. Fajnie, że tu trafiłem. :wit
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Marta ? Stalker bardzo sympatyczny. Choć trzeba przyznać też, że złośliwy. Póki machałem łopatą czy widłami, podlatywał na pół metra. Jak wróciłem z aparatem fotograficznym, to już uciekał i gdyby nie niezły zoom, to miałbym nawóz a nie fotki? Przylaszczce się pory roku porąbały? Kto ją tam wie, jakie warunki miała w szkółce, skąd przyjechała miesiąc temu, że jej się tak wszystko pomieszało? Mam nadzieję, że się jej u mnie spodoba? Co do osy ? w sumie trudno orzec czy jeszcze żywa czy już nie? Taka pora roku, że wszystkie robotnice wymierają, a przy życiu zostają tylko królowe, które zimują a na wiosnę założą nową kolonię?

@ Pelagia ? Ano rudzik, rudzik, widzę, że czasem to moje zboczenie zawodowe, żeby zdjęcia podpisywać nazwami naukowymi więcej zamieszania wprowadza niż pożytku? Co do nornic ? byłbym bardzo zdziwiony, gdyby przy moich warunkach glebowych (skała macierzysta na głębokości 30 cm miejscami) jakiekolwiek były? Tu jest tak płytka gleba, że nawet kretów nie ma? Zresztą ciemierniki są śmiertelnie trujące? Co do barwinka ? odmiana nie jest wypasiona, to dzika forma barwinka większego, u mnie we Francji można ją spotkać w lasach, ale właśnie wyczytałem, że w Polsce dziko nie występuje (w Polsce dziko występuje jedynie barwinek mniejszy, zwany też pospolitym, Vinca minor). A przylaszczka jak sobie teraz zakwitła, to niech znosi mrozy, o! Może się nauczy na przyszłość kwitnąć w normalniejszym czasie. :;230

@ Zosia ? Ano rudzik fajny gość. A osa może i wygląda fajnie, ale albo trzy ćwierci do śmierci, albo już nieżywa ? bo też i jesienią wszystkie robotnice wymierają, a zimują tylko królowe, które wiosną założą nowe kolonie? Nawiasem ? kiedyś miałem gniazdo os pod dachem łazienki i te wredoty jesienią upatrzyły sobie wnętrze mojej łazienki na kończenie żywota? Nikt nie został użądlony, ale fakt faktem, że trzeba było mocno uważać, jak na podłodze czołgały się i czasem jeszcze niezbornie podlatywały umierające robotnice?

@ Kalo ? No, no, no, dyskusja o szczepionkach nie wystarczyła i trzeba było dyskusji o eutanazji, żebyś wreszcie zawinął do mojego ogrodu? :;230 Witam serdecznie i zapraszam do regularnych odwiedzin!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
ZosiaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 25 kwie 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GLIWICE teraz Dziergowice

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Najważniejsze że nikomu nic się nie stało pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

:wit Witaj Loki
Kilka razy w pracy ( tak , wiem ale wojskową rzeczą jest czekanie na wojnę i okresowe szkolenie :;230 ) już odwiedzałam Twój wątek ale zdjęć nie widziałam. Widocznie tam, gdzie je wklejasz nie podoba się ze względów bezpieczeństwa wojskowej sieci Obrazek Dziś odpaliłam w domu i buchnęło mi kwiatami prosto w ślepia ;:167 Ale w sumie, nie dziwne, bo "Licencjat z nauk o życiu, magisterka z etologii, druga z biologii molekularnej i komórkowej, specjalność mikrobiologia oraz doktorat z mikrobiologii" Obrazek
Klimacik u Ciebie trochę inny (centralna Francja) wiosna przychodzi wcześnie, ale równocześnie może być upalnie - jak w lipcu, którego Ci współczuję, bo nienawidzę temperatur powyżej 27C ;:223
A, proszę - nie uśmiercaj srakających kotów ;:180 :;230
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Zosia ? ano.

@ Katiusha ? a kto nie serfuje sobie po necie w pracy, jak pracuje przynajmniej częściowo przed komputerem? Chyba każdemu się zdarza ? i dobrze, bo przerwę sobie należy od czasu do czasu zrobić, inaczej człowiek się zamula i efektywność mu spada na łeb na szyję? A ogród chyba jednak niekoniecznie związany jest z moim zawodem, bom wszak mikrobiolog (z pewnymi kompetencjami z etologii), ale nie botanik. Z zawodowych zboczeń mam manię opisywania wszystkiego nazwami naukowymi i regularnego sprawdzania przynależności taksonomicznej posiadanych przeze mnie roślin ? która mocno ewoluuje w miarę postępów filogenetyki molekularnej? Co do klimatu ? jestem raczej we wschodniej niż w centralnej Francji i zapewniam Cię, że jeszcze nie tak dawno trwające miesiącami upały, czy temperatury rzędu 42°C w cieniu NIE były tu normą? Z ociepleniem klimatycznym niestety jednak robi się niewesoło? I ja też, podobnie jak Ty, bardzo źle znoszę temperatury od 27°C wzwyż? Wracając do klimatu ? od wczoraj na przykład mróz mi trzyma? Niewielki, bo niewielki, ale do zera wczoraj przez cały dzień nie dobiło? A kotów nie uśmiercam ? to nielegalne.

Pozdrawiam, siedząc sobie w chałupie na dzikim urlopie na żądanie z powodu strajku wszystkiego.
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Kochani? Chciałbym się pochwalić choinką, którą ubraliśmy z żoną w zeszłym tygodniu, korzystając z nieplanowanego czterodniowego weekendu wywołanego strajkiem wszystkiego? Nie będę tu wklejał tych wszystkich zdjęć, bo w sumie niezwiązane z ogrodnictwem, ale poniżej link to galerii:

https://imgur.com/a/wpDpQsh

Pozdrawiam!
LOKI
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Choinka piękna, taka polska ;:333 .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”