Foxowej urosło cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Matko jedyna.. :shock: to Ty z hektar potrzebujesz i jeszcze mnóstwo pracowników.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Powiem szczerze, że poprawia mi humor świadomość, że nie jestem jedyną osobą, którą ponosi z nasionkami. Ale na pewno świetnie dasz radę. :) Na wiosnę w końcu każdy skrawek ziemi się poszerza i mnoży, prawda? ;:306
Na pewno jeszcze będą w sezonie piękne widoki tych wszystkich roślinek. ;:108
Tylko kiwano nie sadź nigdzie, gdzie Ci może zagłuszyć inne rośliny! To jest chwaaaścior straszny, nieupilnowany polezie wszędzie. A co do jego owoców, mi nie smakują (choć zapach mają super) i dlatego mocno się zastanawiam, czy siać, ale może też w donicę wsadzę jeden krzaczek - ot, żeby nie musieć za bardzo się przejmować, że wylezie. No i jest bardzo przyjemny dla oka.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Ej dziewczyny dziewczyny, no co Wy? To okrojona wersja jest :;230
Serio. Kusilo mnie jeszcze trochę innych roślin ale dałam sobie spokój.
No i nie ma w tym papryki i pomidorów.

Z ogórkami to mój debiut. Zobaczymy jak mi wyjdzie. Dla kiwano mam pewne propozycje jako pnącza, nawet zastanawiałam się czy nie wstawić młodej na tipi ale tu chyba prędzej się odnajdą tykwy.

Jeśli chodzi o pracę to bardziej jak pomagiera mi potrzeba czasu. Tak to pomału dam radę. Wszystko czego będzie za dużo może zabierać koleżanka (i jest chetna) albo mogę zawozić na wieś.
Nic się nie zmarnuje. A ja staram się zachować rozsądek i siać po tyle ile mi potrzeba czyli po 1-2 szt. Tak mi to idzie...średnio.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Maju właśnie te działki pamiętam może dlatego, że mieszkałam niedaleko, może dlatego że na tych działkach była świetlica i moja siostra miała tam wesele, pamiętam też, że bardzo szybko zniknęły, zostały zrównane. Moi rodzice mieli działkę przy ul. Gdańskiej, dzierżawili kawałek pola przy domku jednorodzinnym, pamiętam że ich stamtąd wysiedlili, dziś chyba i tam jest osiedle, ale tego nie jestem pewna. Masz rację po drugiej stronie ulicy to już jest Prądnik Czerwony, wtedy dopiero powstawały tam pierwsze bloki, odległa przeszłość. Okolica bardzo szybko się zmieniała, dziś dla mnie nie do poznania.
Szkoda, że mojej kuchni nie robię tarty, trzeba chyba zmienić menu na zdrowsze z talerzem pełnym warzyw.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Wprawdzie mieliśmy działkę od drugiej bramy (tej od parku) ale doskonale pamiętam ten teren, świetlica była i był też fajny plac zabaw, na którym spędziłam pół dzieciństwa.
Z tym Prądnikiem to namieszali totalnie -teraz się chyba zaczyna już na wiadukcie przy Rakowicach. Ja sama się w tym gubię. A niech mnie ktoś zapyta gdzie jakaś ulica.... ;:224

Tarty są super. Pomagają mi w sezonie przerobić te wszystkie plony i są swietnym szybkim daniemw stylu 'coś z niczego'. Polecam. Szczefólnie jak masz swoje pory.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Majka twój temat czytam od dawna, od czasu jak dostałaś działkę i robiłaś prace porządkowe.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Ooo to bardzo miłe :)
Aż nie mogę uwierzyć, że dopiero teraz się ujawniłeś. Zapraszam częściej do aktywności w wątku, bardzo lubię jak jest nas dużo i tworzy się ta niezwykła rodzinna atmosfera :)


A co do naszych poczynań działkowych to wracamy chyba do obiegu. Młoda zdrowa, wróciła do przedszkola.
We czwartek wolne, wiec pewnie popędzę na działeczkę. Mam ochotę coś poprzycinac.

W wysiewać coraz większy ruch.
Przed pracą szybko zerknęłam w torebki i są nowe skierowane nasiona. Tym razem papryka Explosive Ember i 2 baklażany : Golden egg i mój z nasion Patio.
No to już nie ucieknę. ..
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

No to widzę otwierasz już u siebie sezon :) Super!
A ode mnie dzisiaj rano wyszedł Specjalny List dla Ciebie. Wiesz, z czym. Uprzedzę tylko, że lista z nasionami chyba Ci się wydłuży jeszcze o kilka pozycji. ;:306
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Majka przeczytałem od deski do deski, lecz nie chciałem pisać nie mając własnego tematu, który założę już niedługo :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Maju i ja się wreszcie melduję w nowym wątku ;:131 :wit
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

:wit Majeczko! Czytam, że dużo zasiewów planujesz. ;:333 Pochwalam, ;:63 bo ja też dużo sieję, z tą jednak różnicą, że ja głównie kwiaty. ;:131 Oczywiście będą też pomidorki, ogóreczki, fasoleczki tudzież rozmaita zielenina i dyniowate, ale warzywka u mnie w mniejszości. ;:7
Cieszę się, że córunia zdrowa. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Witaj Majeczko jak patrze u Ciebie to strasznie z tyłu jestem, a to z braku czasu i pogody na razie czekam na trochu słoneczka. Tobie pięknie wszystko wychodzi, życzę Ci żeby również pięknie Ci to wyrosło owocowało. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Cześć Wam, miło, że jesteście.



Obrazek (szałwia trójbarwna)

W tych moich wysiewach to wcale tak kolorowo nie jest. Już mi się zaczyna robić pod górkę, a dopiero startuję.
W tamtym roku się wlekło, w tym roku wszystko wystrzeliło jak z procy. I mam z tym problem, bo to przyśpiesza mi tempo pracy i powinnam zrobić więcej niż dam radę.

Obrazek (bazylia czerwona)
Ostatnio znów wpadłam w wir codzienności, praca praca praca, a po niej diabelne zmęczenie.
To nie był dobry pomysł, ale od niechcenia wysadziłam 34 szt presspotów, głównie paprykami, zobaczymy co mi z tego urośnie.

Obrazek
Niektórych nasion mam jeszcze sporo i pewnie będę dosadzać. Staram się trzymać żelaznego postanowienia , że każda roślinka będzie mieć tylko 2 sadzonki, jedna właściwa i jedna na zapas. Nie udaje mi się to ;:131
Obecnie stan wrzuconych w presspoty nasion jest taki :
papryki ( w sztukach)
Chineas 5 Color - 3 szt
Black Pearl - 1 szt
Biquinho - 2 szt
Mix kolorów - 2 sztuki
Chilli - 11 :!: ( tutaj wykiełkowała jak zwariowana i nie wiem co z tym zrobić. To z nasion sklepowych kiedyś tam zbieranych. Spodziewałam się, że tak długo trzymane nasiona będą mieć z tym problem, a tu mam ich chyba z 50..)
Serano - 5 szt
Marbles - 2 szt.
Bakłażany
NN od Skoanny - 4 szt.
Pumpkin on The Stick - 4 szt.

Naszykowałam sobie wczoraj jeszcze więcej, ale zużyłam całe 40 szt presspotów. Nie spodziewałam się tego.
Nasion które nie kiełkują zostało już niewiele. Zostały w sumie Apple Green, Listada, Long Purple, Violetta Lunga i mój sklepowy zbiór ala Vernal. Temu ostatniemu nie wróżę świetlanej przyszłości, nasiona się psują.

Na dziś odłożyłam sobie Avany, Golden Egg, Ping Tung i moje "Patio", które wykiełkowało obficie. Też się tego nie spodziewałam , bo niektóre nasiona były dziwne i podejrzewałam je o niedojrzałość. A tu wszystko puszcza kiełki.
Tu będę się rozpędzać,bo mnie intryguje co z tego wyjdzie. Na dzień dzisiejszy na jakieś 20 nasion wykiełkowanych jest 17. I co mnie bardzo cieszy - puściły zarówno te duże jak i małe.

Obrazek


Wykiełkował mi też trzeci Heliotrop co mnie ogromnie cieszy ;:138
No i "braciszki" się pokazują. Mam nadzieję, że będzie wszystko grało.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”