Foxowej urosło cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Maju nadrobiłam zaległości, przeczytałam wszystko. Współczuję twoich obaw przed pójściem na działkę. Myślałam, że w środku miasta takie sprawy nie będą się zdarzały. A gdzie jest zarząd ogródków, przecież ten problem nie dotyczy tylko Ciebie i Twojej działki. Czyżby tylko Tobie przeszkadzali wandale, tylko Tobie robili na złość, działkowcy sami nie protestując biernie akceptują wizyty meneli. Wszelkie zniszczenia dzieją się za zgodą ogółu. Dobrze, że choć Ty masz odwagę protestować ;:138 ;:138
Kamerki to fajny pomysł.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Dorotko, to jest ciężki temat i myślę że żeby go najlepiej zrozumieć to się powinno iść na spacer w nasze alejki.

Ja protestuję bo mam jeszcze na to siłę, ale bezradność sprawiła że większość ludzi odpuszcza. Komu zgłosisz? Policji czy Straży Miejskiej które Ci powiedzą że teren jest otwarty i dostępny dla wszystkich i nic nie poradzą, jeszcze wyśmieją że co mają zrobić przecież nie będę stać i pilnować. Serio jak się człowiek próbuje na coś poskarzyc to się czuje jak dureń.
Większość tych działek to ruina i zarośla. Ludzie tam wyrzucają śmieci i robią to bezwstydnie. Z roku na rok jest coraz gorzej. Jedyne co się opłaca tam mieć to trawnik, bo nikt tego nie zniszczy. Posiadanie czegoś więcej wiąże się z tym co ja przechodzę,.szczególnie posiadanie dużej wygodnej ławki...
Jest łatwo powiedzieć o bierności, ale to już nie bierność , to opadnięte ręce. ;:223


Dziś znów leje. Wsćielka się ta pogoda czy co?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Majeczko, Dorotka ma rację. Od przyjmowania skarg i prawidłowego reagowania jest zarząd działkowy. Ty nie musisz biegać do Policji, Ty masz prawo zamęczać prezesa skargami, a prezes ma obowiązek zapobiegać wandalizmowi. Jego sprawą jest, jak to zrobi, ale ma zrobić. W końcu przecież płacisz za posiadanie działki, która jest pod nadzorem zarządu, który jest odpowiedzialny za Twoje bezpieczeństwo i za bezpieczeństwo działki. Członkowie zarządu nie są wolontariuszami, biorą za swoją pracę pieniądze, niech więc się wezmą do roboty.
W każdym razie u nas tak jest, że kiedy już wybierzemy zarząd, to stawiamy mu wymagania, z których musi się wywiązywać, a jeśli coś szwankuje, piszemy skargi do zarządu głównego.

Pozdrawiam, zdrówka życzę i spokoju. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Niestety temat jest trudniejszy i bardziej zawiły niż by się wydawało. Zarząd może Skargi przyjmować i przyjmuje. Ale zarząd nie zrobi nic w momencie kiedy działki są własnością miasta i co więcej to miasto je poćwiartowało i zrobiło z nich to co obecnie jest. Kiedyś to były przepiękne ogródki, dziś to jest ruina. To nie jest efekt zaniedbania jednego prezesa. To są lata różnych prezesów którzy się starali mniej lub bardziej ale walczyć w takim czymś wcale nie jest łatwo. Ja to rozumiem ponieważ Tak jak wspominałam mam bliski kontakt z prezesem poprzednim i wiem jakie on działania podejmował i że bardzo dużo robił. Niestety to jest ciężkie. Żadna Skarga nic nie wyczaruję.
Kiedy był tamten prezes bardzo przyłożył się np do kwestii porządku na działkach niestety nie udało się mu wywalczyć koszy a kontener który nam postawił jako do użytku Działkowców bardzo szybko zawalili ludzie z pobliskich domków, bo był ogólnodostępny i ludzie sobie sprzątali piwnice strychy i wszystko to za co by musieli płacić wyrzucali do naszego kontenera zapychające go. A kto za to potem musiał zapłacić? No my. Teraz jest wcale nie lepiej bo płacimy koło 80 zł za odpady które każdy musi sobie utylizować we własnym zakresie- cos takiego jak koszt działkowy nie istnieje nie ma nawet śmietnika na terenie całej alejki.
Ja jeszcze nie byłam właścicielem działki a już dużo bardzo rozmawiałam i sugerowała Natomiast wiem jak to wygląda z punktu organizacyjnego i jakie tam są problemy ze strony władz. Ogólna dostępność Plus poćwiartowanie terenu na właścicieli prywatnych na Działkowców i teren należący do gminy czy tam miasta powoduje że wobec tego nie da się zastosować jednego schematu.
Jak dla mnie to powinno być to ogrodzone i był by koniec tematu - bylibyśmy wspólnotą i byłoby to zadbane. A nie tak że my robimy, ktoś wchodzi niszczy i nie wiadomo co z tym zrobić bo Mógłby to być każdy jeden przechodzień z całego miasta.
Zaraz po drugiej stronie są ogródki ogrodzone i wygląda tam to zupełnie inaczej . Tam ludzie mają altanki,wodę prąd i mają każdy ma ogródeczek ogarnięty A nie tak że działki zostają opuszczone bo ludziom już się po prostu na nich nie chce robić po raz kolejny jak to ma być zniszczony.
Przez to się odechciewa jak widać nie tylko paniom starszym, a z biegiem czasu jest coraz gorzej.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Byłam wczoraj na działce. No nawet że.

Jest mocno podlane. Piwonie pękają i zaraz będzie rozkwit. Trochę innych kwiatów też kwitnie

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Moje grżadki warzywne słabo. Dosiałam koperku i sałaty. Zobaczymy co z tego będzie.
Mam w tym roku zaledwie parę pomidorów typu Black cherry i jakiegoś niezofentyfikowanego wysokiego.. Papryk też niewiele. Dość skromnie w tym roku.
Dynie mi się spsiły nie wiedzieć czemu.
Jedynie mnie ratuje wiejską działka gdzie coś rośnie. Tato wysłał mi zdjęcia i choć są niewyraźnie to coś tam wypatrzyłam. Co tam się dzieje to będę wiedzieć jak pojadę ale pusto nie jest ;) może nawet uda się mi jakąś sadzonkę przetransportować do Krakowa żeby coś mieć.


Wczoraj trochę zajęłam się plewieniem przed płotem, podczas którego spotkałam nową sąsiadkę. Bardzo fajni młodzi ludzie z synkiem zaraz naprzeciw nas. Dużo pogadaliśmy o kwestii ogarniania terenu, oni też przelęli starą działkę i mają te same zagwozdki co ja. Bardzo się cieszę bo to zawsze towarzystwo, a i trochę się dowiedziałam spraw organizacyjnych.
Potem przeszliśmy się i poszłam ogarniać winogrono A młoda przebywała w swoim centrum.
Obrazek
Odpoczynek od placu sprawił że się nim zaczęła interesować. A ja już go mialam puszczać dalej.


Odkryłam też że mam musztardowiec i rukolę i prawdopodobnie ja to sama wysiałam z mieszanki sałatkowej . Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Witaj Maju pogoda powoli się robi i widzę że u Ciebie ładnie wszystko kwitnie piwonie już takie ładnie rozwinięte. U mnie jeszcze w pakach. Plac zabaw dla Twojej wspaniały ten domek rewelacyjny u mnie tylko piaskownica. Fajnie że masz teraz sąsiadów zawsze ktoś jest na działce i intruzi tez będą się bać, a i raźniej posiedzieć czy się do kogoś odezwać. jak ktoś jest. Życzę Ci słoneczka i miłego dnia pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Ano robi się, ale jednak skutki wahającej się pogody widać po roślinach. Sadzonki są kiepskie A rozsady stoją w miejscu.

Dostałam tydzień urlopu i wyjechaliśmy znów na wieś.
Obrazek
Grządki kwiatowe nawet. Jest podłoże jeszcze większy niż w tamtym roku ale chyba brzydko nie jest. Dużo powtórek z tamtego roku ale i nowości.
Obrazek
W tym roku na grządce kwitnienia zaczęly się wcześniej za sprawą cebulowych, czosnków i irysów. Chyba ułożyłam kwiaty tak, że do późnej jesieni będzie kolorowo. Trochę kwiatów przetrwało z tamtego roku, a trochę z tego nie przetrwało za to wiosennej huśtawki.
Paradoksalnie siewki ktore się wysiały same z tamtego roku są w lepszej kondycji od tych z tegorocznego siewu.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozkwitła maciejka. A to najlepsze co może być. Nie wyobrażam sobie już wieczoru bez maciejki.
Obrazek
Szałwia po zimie odżyła
Wyglądała naprawdę słabo.
Obrazek

Obrazek
Nagiety bardzo szybko bo przetrwały zimę i wyrosło ekspresowo.
Ale coś im się porobiło, jutro sfotografuję , bo to dość ciekawe zjawisko.
Obrazek
Nowość - czarnuszka. Chciałam i udało mi się.
Obrazek
To jest coś co się samo siało. Chyba celozja. I fsjnie, bo mi się podoba.
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Pamiętacie jak pokazywałam kępkę samosiewek dalii?
To właśnie ona.

Obrazek
Tak się prezentuje coś co przeżyło zimę i wyrosło w trudnych warunkach.
Żeby było zabawnie dalie z karp które wystartowaly wcześniej są podobnej wielkość i jak nie mniejsze..


A kawalek dalej... dzicz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skarpy zarosły ale nawet mi się to podoba.
Miało być żółto A nie jest. I nie szkodzi. Te kilka roślin nadało wiejskiego klimatu. Podoba mi się.
Udało mi się wysłać też maki. Zwykle czerwone maki. Takie chciałam i pracowałam nad łąką kwietną i chyba udało się.
Teraz czas popracować nad warzywnikiem, bo tam też się dużo dzieje.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

A dzisiaj doglądam warzywniczek i część owocową.
Borowki rosną ładnie póki co. Na podlewaniu skorzystaly też rododendrony i kwitną na całego.

Obrazek

Obrazek

Papierowka zasypana owocami.
Część warzywna taka trochę....yyy..
No sama nie wiem co powiedzieć. Urosło wszystko co posiałam. Ładnie fajnie i z każdej rośliny coś tam jest, ale po takim czasie spodziewałam się czegoś większego A tu maciupkie listki.
Najgorzej chyba dynie i cukinie. Wahania pogody je tak starmosily że nie wiem co z nich będzie.

Obrazek


Drugim od końca jak o rosniecie chodzi są pomidory.
Dla porównania- Z lewej aksamitka siana w grunt , z prawiej pomidor z rozsady...
Heh.
Obrazek
Inne nie wyglądają lepiej. Co gorsza wydarzyła się sytuacja niesympatyczna, bo zostawiłam tacie skrzynkę z rozsadą do wzięcia do miasta i... zapomniał.
Tak więc moje rozsady leżały sobie na kamieniu wystawione na wszelkie warunki atmosferyczne i wyglądają teraz tak, że chyba nie jestem nawet gotowa ich pokazać. Mimo wszystko stwierdziłam że chyba je posadzę, bo są nie takie znów małe A może na dobrej ziemi jakoś odżyją. Bardzo chce mieć pomidory. Naszykowalam kolejną grząfkę, teraz tylko czekam na ziemię...
Tu jeszcze pomidor z nagietkiem, które wswsiewam między warzywa . Ale wygląda to jakbym to pomidora wsiała między kwiaty...
Obrazek
Kolejnym moim wyczynem jest sałata.
Mała ale jest i to mnie cieszy . Podjadam większe listki i tak sobie myślę, że może doczekam jak urośnie. Mimo to jest smaczna. Z grządki warzywnej przynoszę do potraw małe bukieciki składające się z pietruszki, szczypiorku, bazyli, oregano, kocanki, lubczyk i sałat. Mało ale swoje, a tej zieleniny mi się chciało .

Obrazek

Obrazek

Brokuły, które sobie wybrała i zasiala moja młoda.
Obrazek
A między nimi takie coś. Nie plewilam jeszcze ale to chyba rodzynki brazylijskie.
Obrazek

Obrazek
Sałaty i koperek.
Sałatki małe ale ok, za to koperek strasznie kulawy.
Dają się chyba we znaki mszyce. Robactwa w tym roku zatrzęsienie.
Obrazek
Moje łąki pietruszkowe :;230
Obrazek

Obrazek

Rabarbarki
Obrazek

Również skorzystałam z zieleniny dzikiej i narwalam sobie naręcze mięty, skrzypu i pokrzywy. Teraz susze, miksuję, zaparzam i robię inne cuda.
Zrobiłam wywar z wrotycza, skrzypu , pokrzywy i tymianku, którym mam zamiar spryskać bukszpany . Niestety pojawiła się tu ćma...
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Wczoraj w nocy znowu tajfun. Wiatry, deszcze, grady..
Jak one biedne mają żyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wczoraj podmieniłam sadzonki pomidorów, no zobaczymy co z tego będzie...
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Witaj Maju ten rok taki zwariowany zimno leje nie ma się co dziwić że wszystko rośnie takie mizerne w dodatku te ślimaki zjadły mi cukinię, ogórki musiałam siać jeszcze raz. wszystko ładnie Ci kwitnie mimo takiej pogody. Pozdrawiam życzę słoneczka ;:3 i miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Dokładnie, Alu. Wczoraj było spoko, rozbieralismy się, a dziś dziecko nie zdążyło się ubrać w gumowce i wyjść jak już była kolejna ulewa...
Kwiaty już mają dość.

Wczoraj z glupia wyskoczyłam z wielkim zielarstwem i narobiłam wywaru z plewionego wrotyczu z domieszką skrzypu i macierzanki i tym spryskalam dziś licząc , że mi nie zaleje deszcz. Heh.

A dzisiaj dalej ogarniam zielone i suszę naręcze kwiatów i liści. Wczoraj zioła ( skrzyp, melisa, mięta i listki do herbatek) Przeszłam się po okolicy i zerwałam trochę listków dębu, olchy z szyszkami i orzecha dla krewetek i innych zyjątek z akwarium młodej.
No i na pewno mi to wyschnie jak jest taka wilgoć ;:223
Jeszcze czekam na kwiat lipy. Mam nadzieję że się doczekam.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Dalej nas zalewają strumienie deszczu.
Obrazek
Byłam z Waldemarkiem na porannym spacerze i jak się okazuje niektórym to pasuje...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Udało się nam znaleźć kilka grzybków
Obrazek
To chyba plon tej nocy, bo chodzę 3 razy dziennie z psem ta trasą i wczoraj ich nie było. Niestety ślimaki działają.
Zjadły mi moja największa sałatkę ;(
Nawet się nie zdążyłam nią pochwalić.

Pilnuje jeszcze przed nimi dyniek. te trzymają sie ledwo.

Obrazek

Pomidory też biedniutko ...
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”