Foxowej urosło cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

To jest bodziszek. Widzisz, a ja myślałam, że to wiejska działka. Czyli wszystko pięknie rośnie i nikt nie niszczy. Czyżby zarząd zaczął działać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

To już wiem, ze bodziszek. :tan
Majeczko, jeśli mogę Ci coś doradzić, to gdy tylko wsadzisz fasolkę, natychmiast podsyp grządki niebieskim 'Brossem', bo ślimaki szczególnie upodobały sobie to warzywo. ;:oj Ja tego nie zrobiłam, to już drugi raz sadziłam, ponieważ pokazała się co czwarta siewka. ;:222
Skoro użyłaś gnojóweczki, to jasne, że nie pachnie, ale dzięki temu, że deszcz nie spadł, perfuma wsiąknie pod korzenie, nie zostanie wypłukana. ;:333
Cukinie to też przysmak oślizgłych, daj im pojeść niebieskich granulków. Nie martw się np. o jeżyki czy ptaki, bo żadne stworzenie nie tyka ślimaków bezdomnych, a skorupkowe sama wyzbierasz, zresztą ich na pewno jest malutko w porównaniu....

Trzymajcie się zdrowo. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Dorotko
Dzięki. Jeszcze kiedyś pokażę to co mi dałaś rok czy dwa lata temu, bo połowy już dawno nie pamiętam, a moje etykietki licho wzięło. Odróżniam tylko przetacznik.
Marcinki mi kwitły rok temu olśniewająco, mam nadzieję, że te gęste kępy co je teraz hoduję to są właśnie one a nie nawłocie :lol:
Widać, że dałaś z serca szczerego, bo rosną super. ;:167

Obrazek


Lucynko

Fasolka jakoś zawsze wyrasta, gorzej harcują mi w niej ptaki, przynajmniej na wsi. Lubię posiać 3 odmiany naprzemiennie, a one mi mieszają i wydziobują ziarenka.
Oślizgłym robię kąpiele rodem z Wieliczki :) Wszyscy zadowoleni.
Niestety już dwukrotnie mi przełamały mój foliowy fort i wdarły się do sałat. Mam braki w główkach, te france piłują od korzenia, a potem roślina się przewraca i zjadają ją na leżąco ;:202 Dosadziłam z wysianych w miejsca puste i mam nadzieję, że to ostatnie takie spotkanie z nimi.
Powstrzymuję się przed granulkami jak mogę, choć nie wiem na ile to skuteczne, jakiś czas temu znalazłam martwego jeża, a wczoraj na paprykach odkryłam coś niebieskiego, podejrzewam, że to właśnie niebieskie ślimacze kupska. Nie wiem na ile to możliwe żeby zatrute ślimole przyszły do mnie, ale wiem że sąsiadki walą kulek ile się da :| . Ja jeszcze nie jestem aż tak rozwścieczona, choć nie powiem, że szukam powoli kulek które są bezpieczne dla zwierząt.
U mnie zakątek jeżowy hula, mam kilka jeży tam i teraz w związku ze zmianą ogrodzenia odnawiam też ten zakątek. Powiększył się i czekam na nową budkę. ;:138 Mamy tych jeży kilka, jeden jest tak ogromny że zastanawiałam się kiedyś czy to nie jakiś wodny gryzoń. Nie chciałabym im zaszkodzić, lubię przyjść na działkę i widzieć jak goni mi po niej różna zwierzynka.

Obrazek



A z relacji ogólnej....
Spróbowałam dwóch kolejnych herbatek. Mam wrażenie, że jak poleżały w słoikach to znowu zrobiły się mega aromatyczne i smaczniejsze.
Wziełam się za różę. Smak jest ciekawy, ale zastanawiam się czy jej nie "przesuszyłam'. Mam wrażenie, że wyczuwam lekką spaleniznę, taka jest trochę...skarmelizowana ;:306 Ale dobra. Ładnie pachnie, kolor fajny, smak też bardzo delikatny.
No i dodałam płatków piwoniowych suszonych do mieszanki "owocowej" czyli jabłka z wiśnią. Cos pysznego! Nadal ta herbata pozostaje moim nr 1. Dorobiłam jej jeszcze.
Do tego przepuściłam sobie przez maszynkę liści piwoniowych, ale chyba wolę wersję suszonych płatków. Na razie siedzi w piekarniku, jak zadegustuję to zdam relację.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Jest tak gorąco że mój mózg zagotował, a więc dziś tylko trochę fotek. Jak patrzę ile mam do zrobienia to mi słabo. Tym bardziej mi słabo jak zaczynam cokolwiek robić ;) zrobiłam kolejne podejście do siania fasolki, ale nie... nie w ten upał.

Za to porobiłam fotki mojego buszu. Straszne rzeczy mi się tam dzieją, ale ...jest mnóstwo kwiatów :tan

Obrazek

Obrazek

Maruna szykuje się do kwitnienia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I kwitnąca część warzywna - rukola, musztardowiec i kolendra. Mam jakąs słabość do tego typu kwiatów.
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Muszę w tym roku ruszyć temat nasion, pozbierać je i wysiać na rok następny w sposób kontrolowany.

Na pomidorach też znalazłam kwiatuszki ;:138 . sama jestem w szoku że z tak marnej rozsady jakoś to odbiło. Na ten moment nie wiem czy nie lepiej niż papryki, które zostały zeżarte przez ślimaki. Pomidorów nie ruszyły ANI JEDNEGO ;:oj . Paprykę mi niestety zgoliły kilka sztuk tak że wątpię, że coś z tego będzie. Ale są też takie, które ładnie zawiązują owoce, więc najgorzej nie jest. Niestety znów oblężenie sałaty, skądś tam się wzięło ich całe mnóstwo takich maluszków, nie wiem czy któryś gnojek co się tam wtedy dostał nie złożył jaj...
No i przy zabieraniu konewki miałam niespodziankę - w środku ogromna kula. I była to kula ze ślimaków. Prawdopodobnie w ten ukrop szukały ratunku i poszły do wody. I zagotowały. A co się nie ugotowało samo to posoliłam i zagotowałam raz jeszcze. Zupa jak żadna inna na świecie ;:224
Ruszam teraz szkieletor, bo rzodkiewka już zaczyna kwitnąć, więc ją usuwam i sadzę tam fasolkę i ogarniam dalej pod zioła.
Kasuję powoli niezapominajki. Znalazłam kilka ukorzenionych patyczków, m, in krzewuszki i budleje ;:215 i to mega mnie cieszy. Do tej pory nie wiedziałam nawet czy tam jeszcze są, ale jak zaczęłam oczyszczać to zrobiło się całkiem miło. Czas odchwaścić kwiatową grządkę .

Edit : a jednak zasadziłam fasolkę :tan
Robiłam 3 podejścia i za każdym razem było za gorąco żeby cokolwiek ruszyć, dopiero około 20.00 odzyskałam moce i ruszyłam do prac. Mam nadzieję, że moje fasolki szybko ruszą i będę się nimi delektować.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Też muszę skasować rzodkiewkę, trochę się jej co prawda pojadło, ale ogólnie to robaczywa była. Muszę więc tak jak ty posadzic na jej miejscu fasolkę, bo ta, którą posadziłam, została całkiem zdominowana przez chwasty, niestety. Rosłą w gruncie. Ale teraz posieję w skrzyni, może lepiej da sobie radę.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Moja rzodkiewka niestety w pewnym momencie zamiast isc w korzonek poszła w kwiat i koniec rzodkiewkowania. A już się cieszyłam że mi się wreszcie udaje...

Wpadłam weekendowo na wieś. Nie byłam tu od początku kwietnia,więc efekty marne. Grządka kwiatowa wygląda mniej wiecej tak

Dużo niewiadomoczego
Obrazek
Nie ogarnęłam wysiewów więc nie mam wielu kwiatów które chciałam mieć,do tego nie podlewałam w najważniejszym okresie i jest jak jest...


Obrazek

Teraz to tylko woda może to uratować,więc podlewam i podlewam i podlewam...

W częsci warzywnej też słabiutko. Mam tylko fasolkę i cebulkę. Reszta prawie nie widoczna. Ewentualnie honor naprawiają zioła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jutro może jeszcze porobię więcej fotek bo dziś po podlewaniu musze się przyznać ż3 padam na twarz. Ale się cieszę że przyjechałam, tu zawsze jest pięknie jakby nie było ;)


A takiego koleżkę spotkałam przy mojej bramce leśnej... Łooo... niezły.
Obrazek
Basia8585
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 lis 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Jak na takie upały to nie jest najgorzej. Wąż robi wrażenie ;:oj
Nigdy nie przestanę cie podziwiać za odwagę na widok takich atrakcji. Ja spotykalam na grzybach maluszki, a i tak serce chciało mi wyskoczyć.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Przepiękny pan zaskroniec! ;:215
(o ile dobrze widzę)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Zaskroniec :)

Koło żmii bym tak chętnie blisko nie stanęła ;) szczególnie że przez ten upał zwierzęta są wsciekłe i mają dość.
Wczoraj obstawiłam działkę pojemnikami z wodą i już korzystają. Ptaki się kąpią i cieszą tym pojemnikiem jak szalone.
Biedne, w zasadzie to tu w lesie mają przechlapane - tu nie ma wody przez całe pasmo gór,.jedynie po deszczach się coś sączy.

Obiecałam dalszą część kwiatów więc proszę. Będe dodawac stopniowo bo coś mi znów forum szalejw i stale wywala.

Obrazek
Tak się ma mój warzywnik... nie ma warzyw ale za to jest zarośnięty wszystkim innym...

To czerwone to nie kwiatek tylko ..arbuz. Położyłam go wczoraj wieczorem i wszyscy się rzucili od mrówek po ptaki i nawet widziałam, że delektował się nim mój warzywnikowy sąsiad - jeż ;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jest chyba ostropest. Zastanawiam się tylkp czy on jest tam celowy czy chwastowy... sialam ostropest plamisty ale ten wygląda jakoś mało plamiście..
Obrazek

Zakiwtł jasmin który kupił kiedyś mój tato . Okazało sie że jest pełny. Fajnie, ja mam sadzonki nie pełnego i go dowiozę i będzie ładnie.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Piękne róże i piwonie, to jest to co lubimy najbardziej. ;:138 . Ciekawi mnie uprawa rozmarynu, nie przemarza Ci w zimie?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

W tym roku rozmaryn podupadł ale to była wina wahań, bo stŁo się to w kwietniu jak z upału zrobiło się zimno. Mimo to odrósł i zagęszcza się. Kilka zim już przeżył całkiem dobrze. Nie jest jakiś kłopotliwy. Nawet udało mi się go rozmnożyć i mam zamiar przenieść do miasta.

Róż mam mało,a zaczynają mi się podobać. Był czas że wycinałam wszystkie a teraz mi się chce je mieć. Szczególnie podobają mi się herbaciane i czerwone. Coraz więcej rozglądam się za patykami do ukorzeniania,bo odniosłam sukces i jedną z moich róż rozsadziłam.

Udały mi się też sadzonki większej ilości roślin. Wygląda na to że to nie trzeba się naczytać i pilnować terminu tylko wyczuć czas i wsadzić patyki w odpowiednim momencie. Nakręciłam się i chcę więcej
Ogólnie to mi się zaczęła podobać straszna ilość krzewów o drzew i to jest taka ilość że nie wiem gdzie ja to pomieszczę. Na wiejskiej działce muszę wygospodarować część 'owocową' bo mam ambicje na hodowlę kilku drzewek i krzewów agrestu czy porzeczki. W miescie nie wiem gdzie coś zmieszczę ale może odbiorę Waldemarkowi jego plac zabaw i zrobię tam sobie jeszcze jakieś krzewy...
Zobaczyłam ostatnio czarny bez,ale odmianę o czarnych strzępionych liściach. Muszę go mieć! Do tego kilka ozdobnych krzewów variegatowych...



Tym czasem przeszłam po ogrodzie i zerwałam trochę liście na herbatki. Zabrałam się za moją czarną leszczynę, do tego trochę listków owocowych, malin, jeżyn, poziomek. Będzie się działo. Tu mogę sobie pohulać.
Obrazek
Jestem ciekawa smaku innych drzew owocowych. Wiśnia i jabłoń daje smak przepiękny. Teraz zerwałam brzoskwiń.
Nadal szukam smaków i próbuję, wychodzi to fajnie i orzeźwiająco. Herbatkę nalewam do bidonu, dodaję kilka liści melisy i mięty i popijam z apetytem. Bardzo mi to pasuje. Jeszcze mam do spróbowanie inne liście ale doszłam do wniosku że sobie to zrobię jak przyjadę na urlop i będzie więcej czasu. I może więcej kwiatów się pojawi żeby coś wrzucić.

Czaję się też na lipy. W miejskim parku były już w kwiatach a tu ani widu ani słychu. Czy ja przegapiłam czy one jeszcze nie kwitną?
Basia8585
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 lis 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Ale czy Waldemarek zrozumie, że to juz nie jest jego plac zabaw, tylko Twój sad?
W Częstochowie lipy też kwitną.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Basia8585
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 lis 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Maju ostatnio pisałaś, że marzy Ci się chatka, gdzie suszyła byś zioła, robiła herbatki. Natrafiłam na YouTube na kanał Sebastian szaman 21 wieku. Nie wiem czy widziałaś i on sobie właśnie tak żyje z żoną holenderką w małej chatce w Bieszczadach. Ciekawie i ciekawych informacji na temat roślin leczniczych można się dowiedzieć. Powiem Ci że spodobało mi się takie życie.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”