Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witaj Daysy
Jak widzę ładny krzaczek róży to diabeł mnie kusi, ale dzisiaj byłam z moim mężem w Auchan i postanowiłam (przynajmniej na razie dopóki nie posadzę tego co już kupiłam), że koniec zakupów. ;:185
Tym razem to mąż poszalał, kupił 16 szt borówek, porzeczki, agrest i ziemię -10 worków 50 l , poza tym normalne zakupy.
Zobaczyłabyś jak obładowane było nasze małe auto :;230 ;:306 (bagażnik,tył + część od pasażera).
Dobrze, że pakował zakupy do auta mąż (były harcerz) bo ja chyba połowę z tego bym na miejscu zostawiła , miałabym kłopot z zapakowaniem tego a on każdy najmniejszy wolny kąt umie zagospodarować.
Dziś u mnie w pogodzie na zmianę grad, wiatr i chwilowo słońce ale ogólnie bardzo zimno, wszelkie prace chwilowo wstrzymane.
Czekam z niecierpliwością ;:65 na poprawę aury.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

EWuś - No to się będzie działo o Ciebie. Tyle róż. ;:224 ;:224 ;:224
Będzie co oglądać w porze kwitnienia. Ja sama jak wchodzę do sklepu gdzie wystawione róże, to nie przechodzę obojętnie. W tym roku też coś wpadło do koszyka. Ciekawe co z nich wyrośnie. ;:131
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witaj Irenko :wit
Myślałam , że tylko ja jestem różozakupoholiczką :;230 ale cieszę się, iż nie tylko ja mam na tym punkcie fioła.
A teraz pokażę Wam co u mnie wyrosło , kupiłam nie tak dawno w auchan m.in. tę różyczkę angielską
Obrazek

i gdy kolejny raz poszłam podlać moje różyczki okazało się , że ma ona maleńki pączek kwiatowy ;:138 :heja
Obrazek
zobaczymy zakwitnie i czy sprawdzi się kolorystycznie.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witajcie
Dziś ukończyłam większość rabatek , które były do zrobienia, pozostały mi dwie.
Powsadzałam już większość róż, do wsadzenia mam piwonie , magnolię , którą kupiłam i zastanawiam się gdzie posadzić, popikowałam bratki miniaturowe i ketmię z nasionek.
Moje rabatki wyglądają tak, nie patrzcie na brzydkie obrzeża , są tymczasowe (choć znając życie prowizorki żyją długo)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
A to moje bratki kupione i zawilce, które cieszą mnie od dnia kobiet (mroźne powietrze i wiatr im nie szkodzi).
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to bratusie w doniczce i kamień wapienny z odciskiem skorupiaków, podczas prac wykopaliskowych na działce parę ich znalazłam. Będę chciała jakoś je wyeksponować ale muszę znaleźć natchnienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewo mnie M stopuje z różami, ale za to co innego mi kupuje :wink: , a różyczkozą i tak go zarażę :D :D :D . Obrzeża bardzo fajne, ja bym tak zostawiła.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Kasiu
Dziękuję za miłe słowa.
Dziś rano mąż sprowadził obornik, a ja po nocnej zmianie (dyżur 12-godzinny) musiałam się przespać choć 4 godziny bo jutro na rano idę.
No ale oczywiście budzik i do ogródka bo różyczkom trzeba było dać papu, właśnie deszcz mnie przegonił i przerwał mi pracę.
Nie martw się mój mąż też początkowo był sceptyczny i niechętnie patrzył na moje hobby, lecz jak zobaczył , że ma spokój gdy ja pracuję w ogródku to był happy. Z czasem razem już pracowaliśmy w ogródku , ja przy kwiatkach, mąż przy warzywach i drzewkach owocowych.
Nawet zdarza się , że przy różach mi pomoże. Razem chodzimy na zakupy do sklepów ogrodniczych i na razie zgrzytów brak.
Wszystko to kwestia czasu, u Ciebie też będzie ok.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Też nie wiem co Ty chcesz od tych obrzeży.
Ładnie wyglądają.
Różanka nie taka mała. Jak to wszystko zakwitnie to będzie super.
Mój M. To już nie chce słyszeć o różach.
Ale też widzę, że taka ilość jaka u nas rośnie to chyba wystarczy. Jest przy nich co robić.
Pozdrawiam i miłych prac ogrodowych.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Droga Irenko :wit
Obrzeża są zrobione ze starej cegły i nie wiem czy z czasem się cegła nie zlasuje, kamienia wapiennego u nas ci dostatek.
Jak mąż robił odwodnienie dookoła domu (kopał) to na kupkę mi go odkładał , choć nie powiem , żeby nie psioczył (narzekał).
No ale cóż , jak ja się na coś uprę to święty Boże nie pomoże i dla świętego spokoju mi to zrobił.
Faktycznie u Ciebie dużo pięknych róż i na pewno jest co robić ale potem jak zakwitną to trud, pot i ból pleców idą w zapomnienie i pojawia się satysfakcja.
Choć człowiek nie jest robotem i z wiekiem to co kiedyś robił w jeden dzień to teraz rozkładane jest na dni kilka.
Życzę wytrwałości i zdrówka .
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witajcie :wit
Dziś dokończyłam wypełnianie kamieniami wapiennymi między płotem a obwódkami rabatek (wyłożyłam folię, woziłam taczką kamienie i układałam je na folii), posadziłam przy różach cebule lilii orientalnych i drzewiastych, dwie róże wielkokwiatowe wsadziłam do donic przed domem i chwilowo dałam magnolię do dużej donicy zanim znajdę dla niej miejsce w ogrodzie. :tan
Choć plecy bolą to cieszę się , że mam kawałek roboty za sobą.
Na jutro mam zaplanowane obcinanie hortensji i róż choć zobaczymy czy uda mi się to zrobić bo idę na noc do pracy.
Pozostały mi jeszcze do wsadzenia kany i mieczyki.
Pozdrawiam ogrodników i idę odpocząć po owocnej robocie.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Ewuniu czy nie za blisko posadziłaś te róże od siebie, albo to tylko takie fotkowe złudzenie .Szkoda potem przesadzać, bo przerabiałam już te tematy u siebie . Ceglane obrzeża fajnie wyglądają też mam sporo cegły i ta stara wytrzymuje bardzo długo .Oczywiście wszystko z biegiem czasu niszczeje tylko kamień jest trwały .Jesteś twardy zawodnik tyle pracy zrobione w ogrodzie a jeszcze na noc do swojej pracy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witaj Jadziu
Róże sadzone są w odległości ok , 40-50 cm .
Liczę się z tym, że mogą być przesadzane, gdyż nie wiem czy sprawdzą się kolorystycznie.
Jeszcze planuję zrobić jedną rabatkę, żebym miała gdzie na jesień przesadzić (gdy kolory się nie zgodzą)
Dopiero jak będę pewna jakie mają kolory to ostatecznie będą sadzone w docelowe miejsce.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

No tak kartonikowe to loteria, dlatego zrezygnowałam z takich róż.Jednak czasem zdarzają się wśród nich rarytasy za parę groszy.Życzę Ci oby wszystkie sie zgadzały
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy sezon w ogrodzie na Jurze

Post »

Witajcie
Tak wygląda wiosna u mnie , dziś w nocy przymrozek, rano skrobałam cienki lód z szyb samochodowych.
Oto zdjęcia wiosny :
Tulipanki
Obrazek
Obrazek
Hiacynty i szafirki oraz roślinka teściowej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Inne
zakwitła śliwka
Obrazek
brzoskwinia
Obrazek
forsycja
Obrazek
magnolia
Obrazek
Obrazek
a tu w zbliżeniu śliwka
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”