Moja już dojrzała działka cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Śliczne ciemierniki i powojnik pięknie wystartował, tylko czemu nie przycięty, wysila się na darmo. ;:108
Urocze nadmorskie klimaty a ten domek jakby w mech odziany. ;:oj A może tak bluszczem obrósł. ;:215
Mnie też kolanko się odzywa, to sygnał że zdrowe bioderko niedomaga, nie spieszno mi na kolejną chirurgię. ;:202
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

O kurde, ale zaawansowany rozwój u powojnika ! U mnie na szczęście jeszcze aż takich nie ma. Strach teraz co vędzie jak mróz przyjdzie nagle...
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Lucynko kochana oj tak, nawdychałam się jodu, było fajnie, tylko jak zawsze za krótko ;:108 , pogoda dopisała, cały czas było ;:3 , nasionka już wysiane, nie wszystkie, ale część już w ziemi ;:196
Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę ;:196
Natalko właśnie dziś poczyniłam w związku z tym zakupy, dokupiłam trochę ziemi do borówek, nawozu dla róż bo to one chyba nie spały tej zimy, karmę dla karczownika, no i jakieś drobiazgi jeszcze, ale fajnie się poczułam, bo to znaczy, że to już :tan
Danusiu ta pogoda taka dziwna, że ja kilka pomidorków do namiotu to już zamierzam wysiać, myślę, że już raczej mrozów nie będzie, rośliny zachowują się jak w marcu albo w kwietniu ;:108
Stasiu bo ja nie wiem co robić, czy go ciąć, no niby za wcześnie, ale on już tak wystartował ;:202 , a więc skoro Ty zwróciłaś uwagę, to w poniedziałek pojadę i przytnę ;:108 Domek Stasiu obrośnięty pięknie bluszczem, tak mi się spodobał ;:215 Ja na chirurgię nie szykuję się na razie, raczej sanatorium mnie czeka, tylko jeszcze nie wiem kiedy bo nie spieszno mi na razie, zdrówka Stasieńko kochana ;:196
Seba no lepiej niech już nie będzie mrozów, bo powojnik właśnie muszę przyciąć żeby się nie wysilał jak to Stasia powiedziała, a ona jest znawcą powojników ;:333
Jak już pisałam zrobiłam dziś pierwsze wiosenne zakupy do ogrodu, potem była na działeczce, sprzątałam gałęzie, które porozwalane były na całej działce, bo przycinaliśmy wcześniej drzewa, krzewy, winogrona, ale zaczęło kropić i musiałam skończyć prace ogrodowe, zresztą i tak musiałam jechać bo do doktorów umówiona byłam, ale i tak jestem zadowolona z dzisiejszego dnia :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Dobrze czytam, "karmę dla karczownika"? :;230
Coraz więcej i więcej wiosny na forum widzę - co tak ładnie kwitnie na ostatnim zdjeciu?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Natalko to wawrzynek wilcze łyko, a karmę, tak karmę, bo co robić, mam migdała do posadzenia, a nie sadzę bo się boję, że i jego mi skubaniec zje, chciałam go grzecznie wyprosić wlewając gnojówki do jego korytarzy ale on uparty, to inaczej z nim gadać będę ;:134
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko masz cudownie kwitnącego Wawrzynka ;:167 ;:167 moja biała panna jeszcze w pąkach ,ale niech tylko zaświeci słonko to z pewnością pokaże na co ją stać ;:167 .Ogródek, siewki ,wypady nad morze po jod kurcze na wszystko masz czas i jeszcze praca . ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Też zwalczałam nornice granulatem swego czasu i dość długo to trwało chyba ich całe gniazdo miałam ale w tej chwili /odpukać w nie malowane/ mam spokój. Teraz koty w pobliżu więc może one na straży stoją. ;:7 Wiosenne nowalijki już cieszą w Twoim ogrodzie! ;:138 ;:138
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Ja swoje powojniki we środę już podcinałem, został mi jeszcze jeden ale już takie duże pąki wysoko ma że aż szkoda i tak nie wiem co z nim zrobić ;:224
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko ja swoje powojniki tnę późną jesienią, żeby wiosną nie polować na odpowiednią pogodę, która właśnie teraz jest odpowiednia. ;:215
Trzeba pilnować i nie dopuszczać aby młode przyrosty zbytnio wybujały przed cięciem, bo to osłabia roślinę. ;:108
Zobacz na filmie jak to robi specjalista w tej dziedzinie :
https://www.youtube.com/watch?v=xI1bG5LvD8w
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witaj kochana..ale masz piękne przedwiośnie już..u mnie nocami jeszcze mrozi i powstrzymuje to zwariowane tempo...ale i tak coraz więcej się pcha na świat:)Pozdrawiam serdecznie.. ;:167
ps,ja prawie całą zimę przechorowałam..jakies grypowe wirusy mnie dopadały...jak nigdy :(
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Pięknie, wiosna nadchodzi. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko, prześliczny ten wawrzynek! ;:215
Tobie już nawet krokusiki swoją urodę wiosenną pokazały i fiołeczek, a nawet cóś Ci tam powschodziło :roll:
A ja jeszcze do działki nie dotarłam, poczekam na cieplejsze klimaty. :tan

Milej niedzieli, kochana. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Trzeba przyznać, że przedziwną mamy zimę tego roku... aż takiej ciepłej to nie pamiętam. Niestety jak widać ma to i swoje minusy, bo u ciebie grasuje karczownik, a u mnie szaleją nornice :twisted: Gdy ziemia była zmarznięta to chociaż zimą był z tym dziadostwem spokój. Wisienki bardzo szkoda, smak szklanek pamiętam jeszcze z dzieciństwa, nawet nie wiedziałam, że nadal są w sprzedaży.
Ach te cudne wiosenne widoczki ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”