Moja już dojrzała działka cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witajcie kochani :wit
Nie często ostatnio tu bywam, bo jakoś mi czasu coraz bardziej brakuje, działeczka wymaga uporządkowania, a pogoda jeszcze taka, że te promienie słonka chciało by się wykorzystać maksymalnie i wnuki z nami też jeszcze póki co chcą jeżdzić na wycieczki, tyle jeszcze miejsc nie odwiedzonych w tym roku mamy, a zaplanowane były, no i praca, ostatnio cztery dni pod rząd po 12 godzin siedziałam w pracy, to po takim maratonie to już się nic nie chce, teraz dzień pracy, dzień wolny, to oczywiscie działka i tak dni uciekają, a lato sie kończy, co widać u nas dość mocno, bo susza trwa nadal, drzewa gubią już liście, rosliny przekwitają w bardzo szybkim tępie, owoce nie zebrane usychają, więc spieszyć się trzeba ze zbiorami ;:108
Edwardzie dziękuję pięknie ;:215
Mariuszu tak jak chciałam, mam nadzieję, że będzie pięknie wyglądać drzewko juki ;:215
Stasieńko kochana to prawda, to był piękny czas, najlepszy ze wszystkich , masz rację usiedzieć to ja nie potrafię na miejscu, wycieczki, wycieczki i działeczka, na działce siedzę tylko wtedy jak są goście, tak też nie potrafie posiedzieć z kawa w ręku ;:306 , dżunglę mam to prawda, ale i ścieżki są, poukrywane, ale poruszać się po nich można jeszcze z łatwością, za życzenia bardzo dziękuję ;:196
Basiu a no widać już schyłak lata, widać, dziękuję ;:196
Lucynko dziękuję również ;:196 , ścieżki mam oczywiście, ja mam układ działeczki taki, że ścieżki to schody, układ skarpowy, długa kiszka, ciężka ta moja działeczka, ale ją bardzo lubię ;:167 Leycesterie okrywam na zimę i późno odkrywam, temperatury w tym roku zimą nie były straszne, ale i tak dośc długo trzymałam okrycie na niej, nasionka z papużek mi tez nie chciały wschodzić, ale ona rozchodzi sie korzeniami, więc jak jeszcze zechcesz, to wiosną od korzenia dostaniesz ;:108
Iwonko o tak, zielsko u mnie nie ma żadnych szans ;:306 maczety nie używam ;:306 , nie ma takiej konieczności, są schody, ścieżki, nie pokazuję tego po prostu, rzodkiewki są fajne, tylko drobne, smakują jak te z ziemi główki, no może są bardziej pikantne ;:108
Jadziu tak, to juka, jakaś z Grecji przywieziona, prowadzę ją na drzewko, jak na razie fajnie to wygląda i wychodzi ;:215 , Zosia jeszcze za mocno za mamą tęskni, dlatego samej jej nie zabieramy jeszcze, no ale za rok pewnie już zechce i sama z nami jeździć na wycieczki
Aniu Zosia najmłodsza na razie, kochana rozbójnica,w listopadzie przyjdzie na świat maluszek, chłoczyk, Adrianek i to on zajmie miejsce najmłodszego, ale kocham je wszystkie jednakowo, to moje skarby najdrożdsze ;:167 za pochwały roślin dziękuję pięknie ;:196
Dobrego tygodnia kochani Wam życzę :wit
Dostałam kiedyś taką ciekawą pelargonię, nazwy nie znam, ale doczekałam się jej kwitnienia, ciekawe jak Wam się podoba?

Obrazek

Dzisiaj byłam w przychodni, a koło przychodni skwer, roslinki różne i taki ładny Oman wąskolistny rośnie, zebrałam z niego nasiona, bo fajna i nie wysoka roślinka, może ze 20/25 cm.

Obrazek

Na działeczce też jeszcze kolorowo, co bardzo cieszy ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko śliczna ta Twoja działeczka ,tyle masz jeszcze kwitnień ,wcale nie widać żeby susza im doskwierała ;:63 ,u mnie też susza ,ciągle gdzieś pada a nas omija ;:223 .Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Śliczne te pełne zawilce u mnie nawet te pojedyncze nie chcą rosnąć .Iwonko ślicznie kolorowo masz na działeczce i smakowitości też są .U mnie tylko borówki amerykańskie powoli dojrzewają czyli skubnąć też można smakowitości .Dzisiaj nocą mieliśmy soczyste podlewanie z nieba z przytupem ,a momentami ściana deszczu nawet była.Podlane dokładnie na następne parę dni ,bo znów pokazywali 32 * w przyszłym tygodniu.Pelargonia bardzo ciekawa raczej powiedziałaby ,że to begonia niz pelargonia a niziutki Oman bardzo fajny ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko, Twoje roślinki bardzo Cię kochają, bo wszystkie pięknie kwitną i owocują. ;:138 ;:138
A papużki oczywiście z radością przygarnę, dziękuję pięknie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witajcie kochani :wit
Tereniu może i u Ciebie w końcu popadało, teraz zapowiadają upał i bez deszczu na parę dni, no ale ostatnio pare razy z nieba llekkie podlewanie u nas było, pozdrawiam i Ciebie kochana i zdrówka życzę ;:196
Jadziu u mnie tylko w tym jednym miejscu chcą i rosną zawilce, gdzie indziej sadziłam i odchodziły, dobrze, że i u Ciebie podlewa, niech chociaż teraz roslinki napiją się do woli, tylko Ty to zaraz masz kłopot z tymo oslizłymi paskudami ;:185 , wiesz nie wiem co to, może begonia, no tak ja się zmam ;:306 , ale i tak dziwna, no nic to chce rosnąc, niech rosnie co by nie było ;:108
Lucynko ;:196 , a po papużki przypomnij się proszę wiosną ;:108

Dzisiaj część papużek zebrałam żeby same gdzieś się nie wysiały

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitną jeszcze niektóre floksy, a część już przekwitła, szkoda ;:185

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko, superowate te papużki, a jakim ładnym wianuszkiem otoczyły pomidorki! ;:138
Malinki mniam, mniam.... ;:92 Też je zbieram. W tym roku wyłącznie na sok. Nalewek zostało mi bardzo dużo z ubiegłego roku.
Pozdrawiam. ;:196

Ps. O papużki poproszę wiosną.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Cudne te Twoje papużki Iwonko ;:63 ,no i spełniło się Twoje życzenie wczoraj w nocy popadało :tan ,akurat posiałam poplon po ogórkach więc deszczyk sprawił mi ogromną radość.
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Po malinki sama ręka się wyciąga ;:oj
Papużki śmieszne i jak licznie przysiadły na gałązkach, a pomidorki muszą być pyszne, skoro tak ich pilnują ;:306
Coś ten deszcz ciągle omija Twoje tereny, wszędzie pada, a u Ciebie ciągle nie. To już chyba prawdziwa susza? U mnie w nocy padało przez kilka godzin, nie narzekam.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Moja trojeść nie pachnie ani nie tworzy papużek...Dziwna jakaś ,,, ;:131
Twoja pienna jukka ;:215 Malinki smakowite! ;:138

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

:shock: Co to jest z tymi pomidorami i pod ??
Masz piękne zawilce ;:333
Śliczny ten pstry floks.
Ładne dzielżanki.I te apetyczne malinki. no super. :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Trojeść mam ale papużek niet widocznie słabo o nią dbałam i chyba sie obraziła na miejsce przed siatką :;230 Cóż w przyszłym roku muszę z nią porozmawiać ,żeby nie strzelała focha.Iwonko ślicznego masz tego pstrokatego floksika i gdybyś tak miała zamiar go podzielić to jestem chętna na niego ;:196 Super rozwiesiłaś te cudne papużki ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko, no ciekawa ta pelargonia. A może to begonia jest? Jak tak cała zakwitnie to będzie cudna, widzę że ma sporo pąków. ;:215
Papużki są niesamowite! Ich prezentacja także. ;:303
Pozdrawiam. ;:3
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

A ja to chyba zielona jestem i nie mam pojęcia, co to są te papużki :?: spodobały mi się, na fotce ślicznie i egzotycznie wyglądają. ;:oj
Trojeść miałam, ale takie cuda na niej nie rosły. ;:111
Nadal kolorowo na działeczce, choć kolory zdecydowanie jesienne, no i busz coraz gęstszy. ;:63 ;:138 ;:215
A jak tam Zenia z rodzinką ;:202 w szkodę Ci nie wchodzą, bo smakołyków miałyby pod dostatkiem. ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”