Moja już dojrzała działka cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko z Amelką też szaleje ,chociaż czasem muszę powiedzieć pass ze względu na zdrowie.Wśród tych maluchów czujemy sie również dziećmi ,chociaż nieco starszymi .Też powiedziałabym ,że to jakiś gatunek Gailardii i ma śliczne jeżyki na główce :) .Zawsze masz jakieś nietuzinkowe roślinki ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Jadziu jak fajnie być babcia prawda ;:138
No to mamy sierpień :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niepokalanek pierwszy raz zakwitł :)

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko , zawilce podziwiam bo u mnie coś nie bardzo im pasuje , ale jestem uparta i ciągle sadzę , może w końcu i u mnie się zadomowią . Papużek nie mam , ale i niewiele wiem o tej roślinie , więc póki co , to nie wiem czy chcę ją mieć u siebie w ogrodzie .Ciekawa jestem czy w końcu poradziłaś sobie z borówkami ?
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witaj Iwonko,zabawa z wnuczką była super,moje juz nie robią przedstawień bo urośli ,ale o dziadkach wszyscy pamiętają ,,jesteś figlarna jak się pokazałaś w kostiumie kąpielowym w styczniu nad brzegiem morza ,uśmiałam sie serdecznie ,oj Ty Ty ;:306 ,a wspomnienia z ogrodu jak zwykle urzekające pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko, zdaje się że masz derenia jadalnego. Czy robiłaś z niego przetwory ?
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witajcie kochani :wit
Dziś miałam ściągane szwy, no ii nie obyło się bez rozlewu krwi, wrosły mi się już, za długo to trwało ;:oj , ale przeżyła, jutro kolejny dzień wizyt i tak do końca tygodnia, a potem juz do pracy czas wracać ;:108 . Pogoda dzis była całkiem ładna, słonko nawet sie pokazało, a w powietrzu chyba nawet wiosnę poczułam, ptaki tak radośnie ćwierkały, własciwie to już nie chcę tej zimy, bo ona i tak taka nie zimowa ;:185
Elu dzięki Tobie poradziłam sobie całkiem dobrze, w koncu pojedliśmy troche swoich borówek, a w tym roku myslę, że będzie ich jeszcze więcej ;:196
Martusiu no prawie jak mors, choć "prawie" robi wielką różnicę ;:306 pozdrawiam Martusiu również ;:196
Danusiu tak mam derenia jadalnego i nawet w tamtym roku miał sporo owoców, ale coś się pochorował i owoce były nawet nie wiem jak nazwać, posuszone, jakieś kropkowane, nic nie zebrałam, szkoda, bo było na prawdę sporo ;:108
Jeszcze trochę sierpniowych wspomnień :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Ubiegły rok był taki odmienny , kwiaty zakwitały w przyśpieszonym tempie i zarówno przekwitały.Dzielżany w sierpniu??? No cóż u mnie we wrześniu zakwitł oczar ;:oj Za to owoce i warzywa były przepyszne .
Z ukorzenianiem róż poeksperymentuję w tym roku zobaczymy z jakim efektem.
A Tobie kochana życzę zdrówka :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16584
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

:wit Iwonko!
Widzę ładne dzielżany, ;:333 podziwiam niepokalanka, ;:63 to coś z jeżykami, co przypomina ciekawą jeżówkę ;:303 tudzież szereg innych ślicznotek. ;:138
Tak sobie spaceruję po tej Twojej działeczce, ;:65 ;:65 wypatruję, :roll: szukam ;:60 i... nie ma! ;:223
Nie ma baletnicy!!! Czyżby schowała się wśród tej bujnej roślinności?! ;:109
Niech te kolejne wizyty u medyków nie sprawiają Ci już bólu ;:168 , niech się wszystko pięknie goi, ;:167 niech pełnia sprawności wraca biegusiem. Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko znów nas czarujesz ogrodem :) Oczywiście na wiosnę się przypomnę odnośnie tych gęsich szyjek hihi ;) dzielżany piękne, ja mam u siebie tylko jeden krzaczek :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Ucichł ogrodowy gwar teraz trzeba czekać aż zacznie się sezon .Iwonko oby rączka szybko doszła do dawnej sprawnosci ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witajcie kochani :wit
No i kolejny dzień za nami, czas szybko biegnie, kolejne wizyty, itak do piatku, a w piątek staję na komisję lekarską, na grupę, denerwuję się tym bardzo, bo dzięki temu mam pracę i chciał bym mieć ją nadal ;:108
Pogoda całkiem fajna i dzisiaj była, w słonku nawet ciepło ;:3
Marzenko tak, dzielżany w sierpniu i to w połowie sierpnia już kwitły, no ale we wrześniu oczar??? ;:oj
Lucynko ależ i baletnica jest, no bez niej to już by nie było oczka ;:108 Baletnica wymaga nowej kiecki, w tym roku muszę jej sprawić ;:108
Jadziu już jest lepiej, będzie dobrze, inaczej tego nie widzę ;:196

Obrazek

Mariuszu nadrabiam zaległości póki jeszcze mogę, zaraz zacznie się pokaż wiosennych kwitnień ;:215

Dziś Wam opowiem historię dzika imieniem Zenuś i jego siostry Zenitki :wit
Wiosną tamtego roku zaczęła przychodzić do nas locha z dwójką maluchów, przychodziła do jedzenia, którego nie dojadły koty nasze wolnożyjące, pewnego dnia maluchy przyszły same i domyślilismy się, że już z matką więcej nie przyjdą, bo słychać było poprzedniej nocy strzały całkiem niedaleko naszych domów.
Maluchy świetnie sobie radziły, rosły, nie oswajalismy ich za bardzo bo i po co, niech sobie żyją wolno, a jeść dostawały, więc były u nas co dzień rano i wieczorem. Próbowałam do łowczego miejskiego dzwonić, nawet raz przyjechał ale nie bardzo chciał cokolwiek zrobić, nikt zresztą nie chciał za bardzo pomóc, a potem kiedy dowiedziałam się, że łowczy może przyjechać i je odstrzelić to swierdziliśmy wszyscy sąsiedzi jednogłośnie, że nie pozwolimy na to i tyle. Późnym latem Zenitka prawdopodobnie dołączyła gdzieś do stada, tak na powiedzieli znawcy, a Zenuś został i zamieszkał na działce. Kto śledzi moje wątki, ten pamięta moją starą działkę, a raczej teściowej mojej działkę, z której mnie pogoniła, sama na niej nic nie robiła, więc Zenuś się tam zadomowił na dobre. Legowisko zrobił sobie pod starą altaną i do tej pory wieczorami przychodzi coś nie coś podjeść, nie odchodzi za daleko, no i po prostu sobie tu mieszka.
A to własnie Zenuś z Zenitką ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6350
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Świetnie opowiedziałaś historię sierotek Zenusia i Zenitki. Takiego zwierzaczka to chyba nikt inny nie ma na działce.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16584
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Teraz jestem usatysfakcjonowana, :tan :tan Iwonko!
Nareszcie zobaczyłam baletnicę w całej okazałości, ;:333 pięknie tańczy, ;:63 a gdy dostanie nowiuśką sukieneczkę, będzie tańczyła jeszcze ładniej. ;:63 ;:63 ;:63
Ciekawa historia z tymi dzikami, toś niezły prezent teściowej sprawiła, ;:306 jednak skoro ona i tak nic nie robi, to nawet nie wie, jaki zwierzak żyje sobie pół dziko na jej hektarach. ;:7
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”