Moja już dojrzała działka cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

A ja mam chyba taki sam prysznic w łazience :;230
Piękne kwitnienia.Ale tym razem fuksja mnie zachwyciła. Moja jeszcze mam małe paczki kwiatowe.
A twoja oblepiona kwieciem. ;:215 Czym ją podlewasz ??
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Aniu mnie również urzekła fuksja ,bo moje jeszcze nawet pąków niektóre nie mają .Liczę że uraczą mnie swoimi kwiatkami .Iwonko pełny luksus masz na działce ;:215 nawet prysznic Iwonko no tak czasem bywa ja czasem też staje przed takim dylematem a nie mam tylu roślin ile u Ciebie.No to życzę Ci mile spedzonego czasu z pociechami ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko co Ci to w rączkę, że tak boli? Zdrówka życzę! ;:196
Kwiatków różnistych to Ty masz tyle, że już nawet nie pytam co to? ;:306
A w oczku wszystkiego po trochu i nenufary i nawet pałka jest :D
Ja też mam kabinę prysznicowa w ogródku, ale robi za inspekt ;:306 tak mi M wymyślił :roll:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko, prysznica to ja Ci prawdziwie zazdraszczam, ale żeby nie było: życzę Ci jak najczęstszego korzystania z tej dobroci, czyli jak najczęstszego przebywania na działeczce. ;:138 ;:138 U mnie takie cudo zamontowane być nie może, jako że z kranu na działkach płynie woda wprost z niedużej rzeczki, nieoczyszczana, idealna do podlewania. Do mycia i picia trzeba przynosić spod świetlicy. ;:108
Oczko-jeziorne pięknie zarośnięte, a fuksja cudeńko prawdziwe! ;:215
Moja fuksja sobie gdzieś pooojjjszłaaa ;:7

Dobrego, spokojnego tygodnia, Iwonko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko, taka mała niefortunna przygoda z upadkiem a dolegliwości tak długo Ci dokuczają. Życzę kochana jak najszybszej poprawy. ;:167
Dobrze, że na pocieszenie weselisko i chrzciny Was czekają, bawcie się znakomicie i ucałujcie małego szkraba. :tan ;:79
Basen ekstra, ale prysznic jeszcze przydatniejszy na nadchodzące upały. ;:215 Dobrze że miejsce miałaś odpowiednie. ;:108
Rośliny radzą sobie świetnie, są piękne i dorodne a fuksja jest po prostu bajeczna. ;:433 ;:433 ;:433
Kochana, te zajączkowe buźki, jak je Jadzia nazwała, to Cymbalaria bluszczykowata ;
https://www.futuregardens.pl/tojesc-roz ... -3673.html
Ja miałam kiedyś bardzo podobną roślinkę, Mazus rozłogowy, ale zginęła bo miała zbyt sucho ;
https://orlaya.pl/strona-glowna/637-maz ... ptans.html
U Ciebie są świetne warunki, to i ta druga miałaby się świetnie. ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witajcie kochani :wit
Już po balach, było cudownie, a teraz rzeczywistość, a jest ona taka jaka jest. Na działeczce praca wre w miarę możliwości, dalej trwa walka z szambem, zapchała nam się rura odpływowa i przez to prace się ślimaczą ;:185 , może w piątek jak będę miała wolne to w końcu ogarnę to i zajmę się na powrót działeczką, bo zarasta mi strasznie szybko ;:202
Aniu no widzisz, a my już nie mamy w łazience ;:306 , fuksja mnie też zaskoczyła, taka biedna przez zimę była, myślałam, że nie dotrwa do wiosny, ale udało się i cieszy oczy :tan , podlewam ją zwykłym nawozem naturalnym nic więcej.
Jadziu czas spędzony z wnukami bezcenny, było fajnie, ale krótko jak zawsze ;:108 dziękuję w imieniu fuksji ;:196
Marysiu to jeszcze po zeszłorocznym upadku, wlecze się to wszystko, ale na ten czas dostałam blokadę i na razie nie boli, mam nadzieję, że chociaż do jesieni wytrzymam bez bólu ;:108 , Marysiu sama nie wiem co mam ;:306 , to znaczy nie wszystkie nazwy znam, albo uleciały , albo nie wiadome, a z kabiną dobry pomysł, jak nam się znudzi będzie inspekt ;:215
Lucynko jak na razie to nie zanosi się żebym mogła często korzystać z takich dobrodziejstw, zimno się zrobiło jak diabli, choć nadal bezdeszczowo ;:219 , ale niedługo urlop, to może i pogoda się poprawi i będziemy mogli i popływać i się schłodzić pod prysznicem, dziękuję Lucynko i odwzajemniam ;:196
Stasiu no właśnie, ciągnie się to już ponad pół roku ;:219 ale teraz już jest lepiej i oby tak zostało, dziękuję za nazwanie zajączkowych buziek, muszę poczytać co to takiego, czy wieloletnie czy jednoroczne, a Mazus mam tylko mi go zagłuszyła tojeść rozesłana, muszę go wykopać do doniczki na jakiś czas żeby się rozrósł i wtedy wsadzę do ziemi ;:108
A teraz trochę letniej działeczki :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście nie może zabraknąć Babci z wnukami a szczególnie z tym najmłodszym ;:167

Obrazek

A potem jeszcze było tak

Obrazek

A na koniec pokażę Wam takie cudne widoki ;:215 , a świeże mleczko, prawdziwe właśnie od nich dostajemy

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko, pięknie kwitnie Twoja działeczka. ;:215
Dumna babcia też prezentuje się elegancko, a mleczka prosto od krowy zazdraszczam. ;:108 Pamiętam jego smak z dzieciństwa. ;:333
;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Pomysł z prysznicem bardzo spodobał się żonie. Mam duży basen, lecz ona nie pływa w nim tylko ja z wnukami.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Ale mnie zaskoczyłaś tym prysznicem
Super sprawa.
Dbaj o siebie
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Nic dziwnego, że działka cieszy skoro takie cudności na niej kwitną :D Widzę, że miejsce kąpielowe na wypasie ;:215 Fajnie, że imprezy się udały, zawsze to jakaś odskocznia od codzienności.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Iwonko, babcie młodnieją gdy spotykają się z wnukami, to dla nas największe szczęście, patrzeć jak rośnie kolejne pokolenie. ;:215
Działeczka tętni życiem, kolory mieszają się jak w kalejdoskopie , ogromna lilia rozwarła swoje gigantyczne trąby i z wysoka wita się z każdym mieszkańcem czarodziejskiego zakątka. ;:oj ;:oj ;:oj Czarodziejskiego, bo pełno w nim zgromadzonych skarbów roślinnych i przeróżnych dodatków, dodających szyku i podkreślających urok tego miejsca. ;:433 ;:433
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Witajcie kochani :wit
Dziękuję, że mnie pamiętacie jeszcze i odwiedzacie czasem, ja ciągle w niedoczasie, ale jeszcze jutro do pracy, a potem dwa tygodnie lenistwa, wiadomo, ja lenić się nie umiem, więc to będzie czynne lenistwo ;:138 ;:138 ;:138
Wszystkim życzę pięknej pogody i ciepła, bo w końcu mamy lato :wit
Pogoda dziwna, niedawno były bardzo zimne nocki, nawet 3 st. tylko na plusie ;:202 ogórki mi zaczęły żółknąć, pomidory ratuję, ale chyba je zaraza dopadła, smutno, bo stara się człowiek by było coś dobrego, zdrowego, to pogoda wszystko krzyżuje ;:223 , ale ogród kwitnie i cieszy mimo wszystko i oby jak najdłużej.
Lucynko dziękuję za komplementa działeczki i mnie ;:196 ;:196 ;:196
Senior to trzeba żonie postawić prysznic na ogrodzie, będzie się cieszyła ;:333
Małgosiu staram się dbać o siebie, a prysznic, no super sprawa, tylko ostatnio pogoda nie pozwala się nim cieszyć ;:185
Małgosiu Clem impreza wspaniała, wnuki z babcią, uwielbiam takie chwile ;:167 , a miejsce kąpielowe jeszcze nie wypróbowane niestety, pogoda nie pozwala ;:185
Stasiu kochana masz rację, moje skarby to moje szczęście, chciała bym jak najczęściej mieć je blisko siebie, no ale takie czasy, że nie można, jednak ten czas jaki spędzamy razem jest cudny i będą wspomnienia ;:167 , lilia w tym roku faktycznie wysoka do samego Nieba jak nigdy jeszcze, a zapach rozchodzi się po całej działce.
Zapraszam na spacerek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja już dojrzała działka cz. 14

Post »

Ho, ho, Iwonko, to teraz zaszalejesz na działeczce! :tan
Już pięknie kwitnie, a gdy dołożysz do niej swój czas i rączki, to zaszaleje kwieciem! ;:138 ;:138
Moje pomidorki wprawdzie nie chorują, ale nie widać u nich ochoty do zarumienienia, zarówno u tych w tunelu i pod chmurką. Ciekawa jestem, kiedy skonsumuję pierwszego. ;:7
Ogórki dopiero dzisiaj mogłam zerwać i tylko tyle co na mizerię, ale jest nadzieja, bo malutkich dość sporo na krzaczkach.
Skoro masz urlop, to niech Ci słonko pozwoli cieszyć się działeczką i wypróbować działkowy prysznic. ;:3 ;:3 ;:3
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”