Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
anabuko1
 Tytuł: Re: Paradise czyli mój kawałek raju
PostNapisane: 25 kwi 2020, o 07:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Wiosenne kwitnienia bardzo ładne.
Śliczny kolorek bratka .
Wysowej swoje dają dużo więcej satysfakcji.
No i więcej ich mamy.
Skrzynie świetne. ;:63 ;:63

Zobacz profil Wyślij e-mail      

wanda7
PostNapisane: 18 maja 2020, o 16:12 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Przepiękny żagwin. Zupełnie zapomniałam o tej bylince. Miałam go wiele lat temu, a potem jakoś niepostrzeżenie zaniknął. Teraz to już chyba w handlu mają więcej kolorów: biały, różowy.

paradas
PostNapisane: 25 maja 2020, o 07:06 
100p
100p

1 szt.
max1232 dzięki i polecam! Jest samowystarczalny, nawet nie zmarzł w tej "donicy" z kory. Nie obiłem i się ciesze, jest gdzie puste doniczki i łopatki chować :P

eszeweria18 dziękuję. No tak to z tymi naszymi "królowymi" jest. Ja miałem dużo z nasion ale porozdawałem, mogłaś się szybciej zgłosić :D

anabuko1 dzięki, ja to za mało cierpliwy jestem do siewek. Bardziej chodzi o to że jak najszybciej do ogrodu bym je wystawił a później marzną :)

wanda7 Dziękuję. Tak jest więcej kolorów. Tam mam posadzony chyba fioletowy i różowy :D

Trochę zdjęć.
Miałem nie robić nowych rabat no ale wyszło jak wyszło. Postanowiłem zrobić "ciągłość" rabat wokół altany. Na dobre to wyszło bo przynajmniej wyrównałem teren przy pergoli, była tam kiedyś rabata na początku i zostały dołki. Posadziłem szpaler hortensji bukietowych Polar Bear, jeszcze korą wysypać i będzie okej. Myślicie że mógłbym tam coś dosadzić do hortensji?

Początek 2019.

ObrazekObrazek

W trakcie prac,prawie koniec, darń przy iglakach trzeba usunąć i nasypać kory.

ObrazekObrazekObrazek

Wszystkie moje siewki pomidorów, dyni i cukinii zmarzły w ten czwartek. Pierwszy raz zakładam warzywniak więc nie wiem czy coś nie jest za ciasno wsadzone, proszę o jakąś konstruktywną krytykę :D Zostały dokupione sadzonki i modle się o normalną pogodę. Plus mam pomocnika w ogrodzie :P

ObrazekObrazekObrazek

Różne zdjęcia. Pąk kwiatowy u Rododendrona chyba zaraz wybuchnie, jest ogromny. Tulipany, trochę się zawiodłem na tych czarno-białych pod dębem. Siewki lotosu tez już w kastrach w ogrodzie. Postawiłem obok nich lampki solarne, pięknie wygląda odbicie światła w wodzie wieczorem. Monstera ruszyła, ma ogromne dziurawe liście. Nie wiem czy nie skończy mi się miejsce na tego potwora :) No i literka M na dzień mamy. Mama ma na imię Marysia więc M tutaj pasuję idealnie :D

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Dziękuję wszystkim za odwiedziny, idę zaglądać do was :tan

cyma2704
PostNapisane: 25 maja 2020, o 20:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Przeczytałam i obejrzałam wszystko. Wielki szacunek za ogrom wykonanej pracy. ;:180
Tulipany niestety trudno dobrać, żeby kwitły razem, najlepiej podejrzeć u kogoś w wątku. Ja już się wyleczyłam z mieszania, sadzę odmianami, bo też mi duety nie chciały się zgrać. ;:173
Zmiany w jagodniku zdecydowanie na plus. ;:215

Chcę Cię przestrzec, ponieważ robisz takie błędy, jak u siebie zrobiłam. :roll: Hortensje zdecydowanie za blisko żywotników i siebie. Swoje posadziłam 100 cm od Szmaragdów i 120 cm od siebie. Teraz niestety wchodzą na siebie, więc wycinam starsze, duże pędy hortensji. Po ośmiu latach, na mojej słabej glebie hortensje bukietowe mają po dwa metry wysokości i podobną szerokość. ;:108 Tuje szybko przyrastają. Jak się sadzi małe, to odległości wydają się ogromne, jednak późniejsze przesadzanie zawsze odbija się na kondycji roślin.
Do hortensji najlepiej dosadzać byliny lub jednoroczne, łatwiej wykopać, gdy hortensje urosną.

Cisy to dla mnie najszlachetniejsze iglaki. Przyrastają całkiem przyzwoicie, nie chorują i są świetnym tłem dla roślin kolorowych. Nawet jak podmarzną młode przyrosty ładnie się odbudowują. Mam ich kilkadziesiąt, ale obwódek z nich nie robię. Mam pięciometrowy żywopłot, a reszta to pojedynczo sadzone krzewy, większość cięta na różne formy.

Skrzynie na jarzyny świetne, ale chyba przez otwory w paletach ziemia będzie szybko przesychać. Mam pełne skrzynie, a podlewam dużo częściej niż w glebie.
Ale się wymądrzyłam, ;:224 wszystko z życzliwości. :D

Pozdrawiam i życzę sukcesów. :wit

paradas
PostNapisane: 26 maja 2020, o 08:09 
100p
100p

1 szt.
cyma2704 napisał(a):
Przeczytałam i obejrzałam wszystko. Wielki szacunek za ogrom wykonanej pracy. ;:180
Tulipany niestety trudno dobrać, żeby kwitły razem, najlepiej podejrzeć u kogoś w wątku. Ja już się wyleczyłam z mieszania, sadzę odmianami, bo też mi duety nie chciały się zgrać. ;:173
Zmiany w jagodniku zdecydowanie na plus. ;:215

Chcę Cię przestrzec, ponieważ robisz takie błędy, jak u siebie zrobiłam. :roll: Hortensje zdecydowanie za blisko żywotników i siebie. Swoje posadziłam 100 cm od Szmaragdów i 120 cm od siebie. Teraz niestety wchodzą na siebie, więc wycinam starsze, duże pędy hortensji. Po ośmiu latach, na mojej słabej glebie hortensje bukietowe mają po dwa metry wysokości i podobną szerokość. ;:108 Tuje szybko przyrastają. Jak się sadzi małe, to odległości wydają się ogromne, jednak późniejsze przesadzanie zawsze odbija się na kondycji roślin.
Do hortensji najlepiej dosadzać byliny lub jednoroczne, łatwiej wykopać, gdy hortensje urosną.

Cisy to dla mnie najszlachetniejsze iglaki. Przyrastają całkiem przyzwoicie, nie chorują i są świetnym tłem dla roślin kolorowych. Nawet jak podmarzną młode przyrosty ładnie się odbudowują. Mam ich kilkadziesiąt, ale obwódek z nich nie robię. Mam pięciometrowy żywopłot, a reszta to pojedynczo sadzone krzewy, większość cięta na różne formy.

Skrzynie na jarzyny świetne, ale chyba przez otwory w paletach ziemia będzie szybko przesychać. Mam pełne skrzynie, a podlewam dużo częściej niż w glebie.
Ale się wymądrzyłam, ;:224 wszystko z życzliwości. :D

Pozdrawiam i życzę sukcesów. :wit

Dzięki za odwiedziny! Bardzo dziękuję za rady, wcale się nie wymądrzasz. Właśnie lubię jak ktoś coś komentuje, wyraża swoje zdanie a nie pisze tylko o tym jakie kwiatki są ładne :P I szczerze? Dostałem zakaz odzywania się w niektórych wątkach na forach ogrodniczych przez takie myślenie :wink: Ja podziwiam wasze doświadczenie i wiedzę, później próbuje ją tak samo przekazać no ale różni są ludzie.
Co do hortensji to pytałem znajomą ogrodniczkę, poradziła mi że mam posadzić nawet 80 cm od siebie. Chciałem je bliżej deski sadzić żeby "wylewały się" za nią. Ogólnie to chodziło mi o taki żywopłot bez luk z tych hortensji. Tuję zostaną takie, zawsze je tak tnę bo musi być dojście do tyłu grilla bo pełni on także funkcje wędzarni (jakiś tam wywietrznik z tyłu jest na dym, nie znam się, tata mnie zabije jak nie będzie miał dojścia ;:131 ) a brzydko by to wyglądało jakby były bardziej gęste od momentu grilla. Myślisz że mam je na szybko jeszcze poprzesadzać? Coś niskiego dosadzić przy deskach czy jednak bliżej i żeby był efekt tego wylewania? :D

Kacper1999
PostNapisane: 27 maja 2020, o 08:38 
100p
100p

1 szt.
Witaj! :wit
Wpadłem do Ciebie i szczerze jestem zachwycony. Nie tylko ogromem serca i pracy jaką wkładasz w ogród, ale także cudownymi roślinami! Jestem pod ogromnym wrażeniem! Żywopłot z kann - super, moje ulubione! Osobicie mam ponad 20 odmian, a ciągle mi mało :;230 Muszę przystopować, bo nie mam gdzie sadzić. Dalie też cudo! Super grząki i rabaty ;:138
Pozdrawiam!

anabuko1
PostNapisane: 28 maja 2020, o 09:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Piękne rude warzywko ci wyrosło w warzywniku ;:306
Ale on nadzoruje,aby już nic nie stało się warzywkom.
nowe, prace, nowe nasadzenia.
Tulipany piękne.

I jeszcze ciekawostki.--Lotosy, ;:180

cyma2704
PostNapisane: 28 maja 2020, o 10:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Damian już za trzy lata w takim rozstawie osiągniesz żywopłot z hortensji. ;:108
A w kolejnych latach. ;:131
Też zostałam zbanowana na jednym forum, więc tylko czasem wyrażam swoje zdanie. :wink:
Pozdrawiam ciepło. ;:3

wanda7
PostNapisane: 30 maja 2020, o 19:18 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Czy w tym wiadrze to jakąś gnojówkę szykujesz do podlewania?
W zeszłym roku podlewałam gnojówką z pokrzyw i muszę powiedzieć, że rośliny dobrze po niej rosły. Ale może masz zrobioną z czegoś innego?

paradas
PostNapisane: 6 lip 2020, o 08:16 
100p
100p

1 szt.
Trochę nowości.

ObrazekObrazek
Powojnik już przy dachu altanki, kratka z sznurka się przydała. Mszyce bardzo go lubią :(

Obrazek
Bardzo podobało mi się połączenie tunbergii z czarną surfinią w tamtym roku. W tym roku to samo ale z ceramicznymi doniczkami. Fajnie zarosło, tylko tunbergia trochę zdominowała surfinie.

Obrazek
Funkie przy grillu, chyba coś mi się pomieszało przy przesadzaniu i większe hosty poszły na środek :|

ObrazekObrazek
Na koniec strefy altankowej pokazuję oświetlenie. Na łuku jest już drugi zestaw lampek. Włączają się automatycznie po zmierzchu. Myślałem że trochę przesadziłem ale super to wygląda w nocy. Pod dachem altanki są gwiazdy :D Czekam aż róże zarosną łuk a wisteria pergolę, wtedy będzie efekt.

Obrazek
Warzywnik, wszystko posadzone za gęsto ;:185

ObrazekObrazekObrazek
Okolice dębu, szykuje się mała zmiana na rabacie za donicami ceramicznymi. Dużo hortensji Polar Bear mi zostało więc je wykorzystam tutaj.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Okolice domu.

ObrazekObrazekObrazek
Na koniec doniczkowe. Została mi przekazana hoja, bardzo się z tego powodu cieszę! W biedronce była taniutka strelicja za całe 12,99. Kupiłem dwie a w doniczce po 2 sadzonki. Rozdzieliłem i w sumie, razem z tymi starymi, mam ich już 7. Eksperymentuje z różnymi podłożami i wielkościami doniczek, zobaczymy co z tego będzie. :tan Pilea wydała dziecko na świat, ono też będzie na takiej nóżce?

Trochę się zawiodłem cebulowymi w tym roku. Może to też przez psa który zniszczył mi wszystkie czosnki ozdobne. Obwódka z szafirków nie wyglądała tak jak się spodziewałem. Magnolia na rabacie rododendronowej też wypuszcza liście tylko z ziemi, a była taka opatulona ;:185

Kacper1999 napisał(a):
Witaj! :wit
Wpadłem do Ciebie i szczerze jestem zachwycony. Nie tylko ogromem serca i pracy jaką wkładasz w ogród, ale także cudownymi roślinami! Jestem pod ogromnym wrażeniem! Żywopłot z kann - super, moje ulubione! Osobicie mam ponad 20 odmian, a ciągle mi mało :;230 Muszę przystopować, bo nie mam gdzie sadzić. Dalie też cudo! Super grząki i rabaty ;:138
Pozdrawiam!

Dziękuję bardzo za miłe słowa! Ja kanny zbieram od rodziny, sąsiadów i nawet nie wiem co to za odmiany. Dzięki za wizytę :)

anabuko1 napisał(a):
Piękne rude warzywko ci wyrosło w warzywniku ;:306
Ale on nadzoruje,aby już nic nie stało się warzywkom.
nowe, prace, nowe nasadzenia.
Tulipany piękne.

I jeszcze ciekawostki.--Lotosy, ;:180

Tak nadzorował że dynie zarosły cukinie i pomidory. A no i miejsca na rude warzywko nie ma :D Lotosy chyba za szybko wystawione na dwór, zobaczymy co z tego będzie. Dzięki.

cyma2704 napisał(a):
Damian już za trzy lata w takim rozstawie osiągniesz żywopłot z hortensji. ;:108
A w kolejnych latach. ;:131
Też zostałam zbanowana na jednym forum, więc tylko czasem wyrażam swoje zdanie. :wink:
Pozdrawiam ciepło. ;:3

Nie umiem się na ten żywopłot doczekać :tan no co zrobimy. Różni ludzie, różne opinie. Zwrócenie uwagi/wyrażenie szczerej opinii też czasem się przydaje, nie tylko chwalenie :D

wanda7 napisał(a):
Czy w tym wiadrze to jakąś gnojówkę szykujesz do podlewania?
W zeszłym roku podlewałam gnojówką z pokrzyw i muszę powiedzieć, że rośliny dobrze po niej rosły. Ale może masz zrobioną z czegoś innego?

To właśnie lotos, woda tak wygląda bo na dole jest glina. Teraz to nawet gorzej wygląda. Gnojówkę robiłem tylko z pokrzyw, stoi 7 wiader za garażem :)

anabuko1
PostNapisane: 6 lip 2020, o 10:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Bardzo ładne hosty ;:167
Powojniki ;:215 .Petunie czy surfinie,ciekawe kolorki. ;:333
Fajnie wygląda to oświetlenie altanki.
Lawenda już ci kwitnie. Musze zajrzeć do swojej.
I swoje warzywka, umm najlepsze :D

cyma2704
PostNapisane: 8 lip 2020, o 21:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Damian czarna surfinia cudna. ;:oj Hostami się nie przejmuj, da się przesadzić. :D
Warzywnik rzeczywiście zagęściłeś, ;:173 ale plony i tak będą dobre, a chwasty nie rosną.
Pytałeś u mnie o różową różę, to Pomponella. Niezawodna, prawie nie choruje i kwitnie burzą kwiatów. ;:215 Potrzebuje sporo miejsca, rośnie szeroko.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 97 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: krasna101, vivien333 i 124 gości