Paradise czyli mój kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Bratek w kamieniach to faktycznie rzadki widok :) fajny pomysł na hortensje przed tujami. Ja krzywe róże to zmuszam do właściwej postawy
ciemiernik śliczny masz; wydaje mi sie że je rozmnaża sie siejąc nasiona.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Hahaha, skąd ja znam to uczucie ! Mnie też drażnią przerwy w doniczkach podczas sadzenia kwiatów a zwłaszcza wiosną :;230 Na szczęście szybko znikają :D
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Będzie się rozrastał na bank .Ja przy wejściu posadziłabym coś na pniu , ale żeby było jednak zimozielone .pozdrawiam
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Piękne bratki.Ciemierniki.
No tak ogrodnikowi to kupa ziemi sprawia radość. :D
Świetnie ci przezimowali .I już kwitnąć chce. ;:224 ;:224
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Cześć Damian! :) Jak idą pracę w ogrodzie? No i jak się ma pergolowa rabata? :) :)
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witaj Damianie :wit

Piszesz, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z tworzeniem ogrodu. Ani się nie obejrzysz, a roślin (i rabatek) będzie wciąż przybywało, aż zaczną pękać w szwach :D Nic nie szkodzi, że jesteś początkujący i nie wiesz do końca co i jak. Masz forum, a ono jest skarbnicą wiedzy i kopalnią ciekawych pomysłów i aranżacji. Nie uchroni to oczywiście przed ciągłymi zmianami i przesadzaniem, ale w końcu osiągniesz mniej więcej zadowalający Cię efekt. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w realizacji wszystkich planów!
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

A co tu taka cisza? Z ciekawością czekam, co też przez ten sezon letni działo się w Twoim ogrodzie, bo z pewnością tak przygotowane rabaty się sprawdziły.
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witam,

A co tu tak cicho, czy będą jakieś nowe zdjęcia?

Pozdrawiam, Bogusia :wit
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Cześć wszystkim!
Przepraszam za brak aktywności ale problem z serwerem i znikającymi zdjęciami zdemotywował mnie do prowadzenia wątku. Fajnie że jakieś zainteresowanie jest. Zaraz wrzucę zdjęcia jakiś ?ważniejszych? zmian w ogrodzie.
Pergola stanęła. Dokupiłem kwitnąca już wisterie, nie umiałem się powstrzymać ;:131 W sumie jest ich sztuk 3, po każda na słupek. Zdaję sobie sprawę że to szalony pomysł ale nie miałem co z nimi zrobić ;:173
Pod nimi latem będą uzupełniać kwitnienie perovskie.

Obrazek

Bardzo podobał mi się żywopłot z kann który posadziłem przy jednej ze ściany altany.

ObrazekObrazek

Pas dalii, pięknie to wyglądało ale wylądują chyba w innym miejscu w tym roku.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tubergia dla Lidki :p Bardzo podobał mi się kontrast połączenia tunbergii i czarnej surfinii.

Obrazek

Przód domu zyskał dwie trzmieliny na pniu, w doniczce to te miniaturowe surfinie. Piękne są, chyba zostaną na kolejny rok.

Obrazek

Warzywnik wyglądał nawet przyzwoicie w lecie, trochę zostanie zmieniony w tym roku.

Obrazek

Wiosna powstała rabata azaliowo-rododendronowa z magnolią na środku, zdjęcia tej wiosny jak większość zakwitnie.
Posadziłem jeszcze jedna magnolie, spore drzewko. Mam nadzieje że za kilka lat będzie ozdobą przy wjeździe do domu :wink:
Przy altanie posadziłem trzy sztuki hortensji ogrodowej, wisterie spod łuku wymieniłem na róże New Dawn które zdążył wykopać mi pies ;:223
Pod dębem posadziłem 5 anabelek, bluszcz i tulipany wyznaczające okrąg rabaty. Niestety sadzonki hortensji były malutkie więc nie wyglądało to ładnie.
Wybaczcie za bałagan na zdjęciach. Za dużo planów miałem, zamiast coś zacząć i skończyć to biegałem po całym ogrodzie. Skończyło się to chaosem i zaniedbaniem. W tym roku postaram się zrobić odwrotnie. Człowiek uczy się na błędach :uszy
Zobaczymy jak to będzie wszystko wyglądać w tym roku.

Na koniec olbrzym którego dostałem pod opiekę.

Obrazek

Dziękuję wszystkim za przeglądanie i postowanie. Poprawię się w tym roku z prowadzeniem wątku ;:224
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damian, u mnie też chaos się w ogrodzie robi ! Człowiek szaleje, chce zrobić wszystko na raz a się niestety nie da ! Ale mimo tego i tak każdy próbuje, w tym roku też mam zamiar lepiej planować swoją pracę na działce ! Powiedz mi jak nazywa się ta roślinka o fioletowych kwiatach którą masz pod pergolą posadzoną? Widziałem ją gdzieś kiedyś na zdjęciach i pamiętam że wyglądała spektakularnie jak się rozrosła ale nie mogę sobie za nic jej nazwy przypomnieć....
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Roślina to perowskia łobodolistna, Blue Spirit jeśli dobrze pamietam. Chciałem tam posadzić budleję ale byłem w szkółce i perowskia mnie zaskoczyła wyglądem.
No tak to jest z tymi planami ogrodowymi, idę obczaić Twój chaos :D
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

3 glicynie na jedną pergolę? :wink: Rzeczywiście szalejesz :wink: bardzo szybko ją zarosną, oby jej tylko nie wywróciły za szybko :wink: Ciekawe jak będzie pergola wyglądała latem :)
Tunbergia z petunią o ciemnych kwiatach wygląda super, lubię takie kontrasty :) Ten żywopłot z pacioreczników tez super. Ja zamierzam wysiać nasiona paciorecznika w tym roku więc też pewnie skończy się to żywopłotem :wink:
Nie Ty jeden tak chaotycznie działasz w ogrodzie :wink: znam to z autopsji :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Sporo się u Ciebie działo w poprzednim sezonie ;:oj Mam nadzieję że w tym nadchodzącym uda Ci się zrealizować/dokończyć resztę ;:108 Trzymam też kciuki aby wszystkie nowe rośliny ładnie rosły ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”