Paradise czyli mój kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damian wiosna widzę i u Ciebie powoli się pokazuje :) Efekt będzie niesamowity jak wszystko zakwitnie :) Pytałeś u mnie o pergolę do róż, ogólnie była robiona na zamówienie, zapłaciłem za nią 150zł, potrzebowałem już czegoś solidnego, bo poprzednia sklepowa poległa, mam nadzieję, że ta wytrzyma dłużej :)
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

paradas pisze: Muszę o nie lepiej zadbać, albo mniej. Chucham i dmucham na wszystkie rośliny zamiast zostawić je w spokoju. Czasem wydaje mi się że im szkodzę tą troskliwością (widać że przelane, podłoże już wymienione :D). Ale tak to jest zimą, nie umiem się powstrzymać ;:131
Zupełnie jakbym siebie słyszała ;:306
Piękne sterlicje, u mnie na 10 nasionek wykiełkowało całe 1 :wink:
Tak przypadkiem wpadłam na twój wątek i podoba mi się tu, mam nadzieję, że nie zaniedbasz forum w tym sezonie, bo masz naprawdę ciekawe roślinki :lol:
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

No nareszcie doczekałam się nowinek (ale spoko, nie mam pretensji bo sama też zawalam czasowo :wink: ) i bardzo mnie one ucieszyły ;:138
Pergola wygląda solidnie, jednak jak na trzy wisterie, w perspektywie następnych nie kilku, ale kilkunastu lat mogą nie podołać tematowi. Ale co się martwić na zapas, z pewnością coś wymyślisz ;:108 Jak na dziś super.

Chyba każdy z nas ma plany, zamysły, pomysły z których realizuje tylko część. Ale ja wychodzę z założenia, że przecież te nasze ogrody, ogródeczki, działki i działeczki mają nam sprawiać przyjemność i być odskocznią od rutyny dnia codziennego a nie kolejnym obowiązkiem, który musimy spełnić choćby się waliło, paliło. Więc nic się nie przejmuj, my tu lubimy oglądać jak coś się ciągle dzieje.

Widzę, że wiosenka już zagląda.

Pozdrawiam serdecznie :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Marzą mi się strelicje, widziałem je na żywo w palmiarni i byłem zachwycony aż mi szczęka opadła ;:306
A Nicolai jest bardzo rzadko spotykana, ciekwe czy Ci zakwitnie w tym roku .
Z doświadczenia wiem, że im mniej dbam o daną roślinę tym lepiej ona rośnie :D ;:306
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Ech znowu mi się zdjęcia pousuwały z ostatniego posta, to już któryś raz.

Blueberry
Dzięki! A no jakoś tak przestałem doglądać co chwilę do doniczkowych i jakoś lepiej rosną. Jestem z siebie dumny że umiem wytrzymać haha :D

Akinkowo
Dziękuję, i jak dała radę sobie sałata? Ja bananowca dostałem od mamy znajomego, jej olbrzym strasznie się rozmnaża :wink:

maniolek
Dziękuję za odpowiedź. No ja ciągle szukam jakiegoś łuku, może spawarka pójdzie w ruch jednak :D

eszeweria18
Dziękuję, staram się :D Strelicja długo ale dobrze kiełkuje, może mogłaś jej dać jeszcze czas. Moje wychodziły nieregularnie.

Bazyla
Zobaczymy jak to będzie, na razie mam nadzieję że mi przynajmniej zarośnie tą pergole. Z tego co widziałem to jeszcze jakieś 2 sezony :(
Mój plan na ten rok to nie kupować wszystkiego jak leci tylko uporządkować to co już jest. Oczywiście już zawiodłem bo kupiłem sobie kilka roślin :D

seba1999
Ja uwielbiam tą roślinę. Jak widzę te wszystkie pięknie rosnące np w kalifornii w serialach to aż mi się buzia cieszy. Rodzina to już ma mnie dość od krzyczenia "Patrz strelicja". Mi na pewno nie zakwitnie, w ogóle nie słyszałem żeby komuś w domu właśnie Nicolai zakwitła ;:131 Ale bardziej zależy mi na jej pokroju i liściach, niech Reginae kwitnie :D

Teraz trochę zdjęć, nie wystraszcie się chwastów ;:131

Cebulowe. Zakochałem się w tych błękitnych szafirkach, szkoda że posadziłem je w cieniu.

ObrazekObrazek

Okrąg tulipanowy wokół dębu miał kwitnąc na biało/bordowo w tym samym czasie. Jak widać tylko białe wyszły, obawiam się że przekwitną i dopiero bordo zaczną kwitnąć ;:145

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Krokusy pod trzmieliną

ObrazekObrazek

Przed domem stanęły donice z bratkami. Lepiej to wygląda niż te białe, ogromne, plastikowe z tamtego roku ;:131 Latem wymienię na surfinie.

Obrazek

Przepraszam za chwasty i prześwietlone zdjęcia ale bardzo imponuje mi żagwin. Nic przy nim nie robię a tak ładnie rośnie, tworzy super wodospady z kwiatów ;:167 Jak zrobię lepsze zdjęcia to podmienię je w tym poście :D

ObrazekObrazek

"Jagodnik" został trochę odnowiony. Trochę bez sensu były te kwadraty z pasem trawy miedzy nimi. No ale człowiek uczy się na błędach, teraz jakoś to wygląda i jest więcej miejsca na nowe owocowe rośliny :)

Obrazek

Zrobiłem także podwyższone grządki z palet i włókniny. Nie wygląda to zjawiskowo, nie wiem czy nie obić ich deskami. Muszę pomyśleć, w końcu to tylko grządka na warzywa.

ObrazekObrazek

A na koniec moje wysiewy pelargonii i tunbergi oraz tulipan, zapowiedź rabaty rodkowo azaliowo magnoliowej :D Wypieszczę ją i dodam zdjęcia jak zacznie się kwitnienie :wink:

ObrazekObrazek

Siewki pelargonii oczywiście przed tym jak Damian zostawił wszystko na podwórku bo prognoza zapowiadała +5 w nocy. Tak nie było i sadzonki pelargonii i hortensji ogrodowej bardzo ucierpiały. Wszystko żyję jednak obawiam się że moje hortensje ogrodowe w donicach już w tym roku nie zakwitną :(
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Wszystko wygląda mega a wodospady z żagwinu są bajeczne ! Myślałem nad posadzeniem u siebie nad oczkiem wodnym. Co do podwyższonych grządek to ja bym chyba ich nie obijał. Fajnie wyglądają i te szczeliny dodają im uroku moim zdaniem ;:224
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Popieram, grządki z palet wyglądają ekstra ;:oj
Żagwin, ah jak on pięknie kwietnie ;:226
A sterlicji dałam dużo czasu, chyba ze 2 miesiące czekałam aż mój jedynak skiełkuje, reszcie dałam jeszcze kolejne kilka miesięcy i niestety klapa. Ale cóż, ważne że jest chociaż jeden i rośnie całkiem przyzwoicie ;:138
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Wiosenne kwitnienia bardzo ładne.
Śliczny kolorek bratka .
Wysowej swoje dają dużo więcej satysfakcji.
No i więcej ich mamy.
Skrzynie świetne. ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Przepiękny żagwin. Zupełnie zapomniałam o tej bylince. Miałam go wiele lat temu, a potem jakoś niepostrzeżenie zaniknął. Teraz to już chyba w handlu mają więcej kolorów: biały, różowy.
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

max1232 dzięki i polecam! Jest samowystarczalny, nawet nie zmarzł w tej "donicy" z kory. Nie obiłem i się ciesze, jest gdzie puste doniczki i łopatki chować :P

eszeweria18 dziękuję. No tak to z tymi naszymi "królowymi" jest. Ja miałem dużo z nasion ale porozdawałem, mogłaś się szybciej zgłosić :D

anabuko1 dzięki, ja to za mało cierpliwy jestem do siewek. Bardziej chodzi o to że jak najszybciej do ogrodu bym je wystawił a później marzną :)

wanda7 Dziękuję. Tak jest więcej kolorów. Tam mam posadzony chyba fioletowy i różowy :D

Trochę zdjęć.
Miałem nie robić nowych rabat no ale wyszło jak wyszło. Postanowiłem zrobić "ciągłość" rabat wokół altany. Na dobre to wyszło bo przynajmniej wyrównałem teren przy pergoli, była tam kiedyś rabata na początku i zostały dołki. Posadziłem szpaler hortensji bukietowych Polar Bear, jeszcze korą wysypać i będzie okej. Myślicie że mógłbym tam coś dosadzić do hortensji?

Początek 2019.

ObrazekObrazek

W trakcie prac,prawie koniec, darń przy iglakach trzeba usunąć i nasypać kory.

ObrazekObrazekObrazek

Wszystkie moje siewki pomidorów, dyni i cukinii zmarzły w ten czwartek. Pierwszy raz zakładam warzywniak więc nie wiem czy coś nie jest za ciasno wsadzone, proszę o jakąś konstruktywną krytykę :D Zostały dokupione sadzonki i modle się o normalną pogodę. Plus mam pomocnika w ogrodzie :P

ObrazekObrazekObrazek

Różne zdjęcia. Pąk kwiatowy u Rododendrona chyba zaraz wybuchnie, jest ogromny. Tulipany, trochę się zawiodłem na tych czarno-białych pod dębem. Siewki lotosu tez już w kastrach w ogrodzie. Postawiłem obok nich lampki solarne, pięknie wygląda odbicie światła w wodzie wieczorem. Monstera ruszyła, ma ogromne dziurawe liście. Nie wiem czy nie skończy mi się miejsce na tego potwora :) No i literka M na dzień mamy. Mama ma na imię Marysia więc M tutaj pasuję idealnie :D

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Dziękuję wszystkim za odwiedziny, idę zaglądać do was :tan
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Przeczytałam i obejrzałam wszystko. Wielki szacunek za ogrom wykonanej pracy. ;:180
Tulipany niestety trudno dobrać, żeby kwitły razem, najlepiej podejrzeć u kogoś w wątku. Ja już się wyleczyłam z mieszania, sadzę odmianami, bo też mi duety nie chciały się zgrać. ;:173
Zmiany w jagodniku zdecydowanie na plus. ;:215

Chcę Cię przestrzec, ponieważ robisz takie błędy, jak u siebie zrobiłam. :roll: Hortensje zdecydowanie za blisko żywotników i siebie. Swoje posadziłam 100 cm od Szmaragdów i 120 cm od siebie. Teraz niestety wchodzą na siebie, więc wycinam starsze, duże pędy hortensji. Po ośmiu latach, na mojej słabej glebie hortensje bukietowe mają po dwa metry wysokości i podobną szerokość. ;:108 Tuje szybko przyrastają. Jak się sadzi małe, to odległości wydają się ogromne, jednak późniejsze przesadzanie zawsze odbija się na kondycji roślin.
Do hortensji najlepiej dosadzać byliny lub jednoroczne, łatwiej wykopać, gdy hortensje urosną.

Cisy to dla mnie najszlachetniejsze iglaki. Przyrastają całkiem przyzwoicie, nie chorują i są świetnym tłem dla roślin kolorowych. Nawet jak podmarzną młode przyrosty ładnie się odbudowują. Mam ich kilkadziesiąt, ale obwódek z nich nie robię. Mam pięciometrowy żywopłot, a reszta to pojedynczo sadzone krzewy, większość cięta na różne formy.

Skrzynie na jarzyny świetne, ale chyba przez otwory w paletach ziemia będzie szybko przesychać. Mam pełne skrzynie, a podlewam dużo częściej niż w glebie.
Ale się wymądrzyłam, ;:224 wszystko z życzliwości. :D

Pozdrawiam i życzę sukcesów. :wit
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Dzięki za odwiedziny! Bardzo dziękuję za rady, wcale się nie wymądrzasz. Właśnie lubię jak ktoś coś komentuje, wyraża swoje zdanie a nie pisze tylko o tym jakie kwiatki są ładne :P I szczerze? Dostałem zakaz odzywania się w niektórych wątkach na forach ogrodniczych przez takie myślenie :wink: Ja podziwiam wasze doświadczenie i wiedzę, później próbuje ją tak samo przekazać no ale różni są ludzie.
Co do hortensji to pytałem znajomą ogrodniczkę, poradziła mi że mam posadzić nawet 80 cm od siebie. Chciałem je bliżej deski sadzić żeby "wylewały się" za nią. Ogólnie to chodziło mi o taki żywopłot bez luk z tych hortensji. Tuję zostaną takie, zawsze je tak tnę bo musi być dojście do tyłu grilla bo pełni on także funkcje wędzarni (jakiś tam wywietrznik z tyłu jest na dym, nie znam się, tata mnie zabije jak nie będzie miał dojścia ;:131 ) a brzydko by to wyglądało jakby były bardziej gęste od momentu grilla. Myślisz że mam je na szybko jeszcze poprzesadzać? Coś niskiego dosadzić przy deskach czy jednak bliżej i żeby był efekt tego wylewania? :D
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witaj! :wit
Wpadłem do Ciebie i szczerze jestem zachwycony. Nie tylko ogromem serca i pracy jaką wkładasz w ogród, ale także cudownymi roślinami! Jestem pod ogromnym wrażeniem! Żywopłot z kann - super, moje ulubione! Osobicie mam ponad 20 odmian, a ciągle mi mało :;230 Muszę przystopować, bo nie mam gdzie sadzić. Dalie też cudo! Super grząki i rabaty ;:138
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”