Paradise czyli mój kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damianie super pergola, ale jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie to długofalowo dla wisterii może ona okazać się za słaba. Na początek z pewnością dobra. Jest to roślina o bardzo dużej sile oddziaływania na podpory po których się wspina.

Piękny czarnoziem ;:215

Co do cebulowych to wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że powinno się udać takie przesadzanie pod warunkiem, że nie uszkodzisz rośliny. Wydaje mi się, że najlepiej szpadlem całe bryły ziemi z cebulami przesadzić. Sama ostatnio przesadziłam kilka tulipanków i wydają się żyć. Inna sprawa, że jeżeli w innym przypadku miałyby być zniszczone to praktycznie nic nie ryzykujesz, albo przeżyją albo nie. Ale to tylko moje sugestie.

Pozdrawiam i powodzenia w pracach życzę :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damian piękna wiosna na wejściu do domku :) pewnie całkiem inaczej się wchodzi, ziemia bardzo ładna, pewnie posłuży krzaczkom, pergola super, tylko faktycznie po kilku latach może nie dać rady, no ale to zawsze można wymienić lub co innego wymyślić :) Rabata będzie bardzo estetyczna jak zakończysz robotę :)
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Damian, pięknie te donice wyglądają ! Zastanawiam się tylko czy bratkom nie będzie za ciasto jak zaraz podrosną ? Szkoda by było żeby się wzajemnie musiały eliminować żeby najsilniejsze zostały :P Chociaż może bratki lubią tak gęsto, nie jestem akurat ich znawcą :D
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Akinkowo Dzięki, hortensja zimowała w pomieszczeniu gdzie nie było więcej niż 10 stopni. Może lepiej że śpi, moja już chce wyjść a jeszcze przymrozki. Także pozdrawiam! :D

Bazyla Mam nadzieję że jak będę ją ciął to nic się nie stanie. Nie chce żeby pergola była wyższa niż garaż, zobaczymy :D Na razie z przesadzaniem chyba dam sobie spokój, muszę wysiać lawendę która będzie na obrzeżach. Także pozdrawiam i dziękuję, przyda się :D

maniolek Prawda, aż się buzia cieszy jak wracam z pracy :D Mam nadzieję że uda mi się ją jakoś ujarzmić :P Rabata to tak za 2 lata będzie jakoś chyba wyglądała. Chcę lawendę sam wysiać :)

max1232 Fakt, nie pomyślałem ale te przerwy mnie denerwowały. Też się aż tak nie znam :oops:

Dużo się działo przez weekend.
Przesadziłem tuje rosnące w samym piachu pod inną stronę płotu. Wcześniej w ruch poszła glebogryzarka, dodałem trochę lepszej ziemi i torfu. Miedzy każdymi 2 tujami z przodu posadziłem hortensje bukietowe tak aby wypełnić luki. Przydały się sztobry robione rok temu. Tuje wyglądają okropnie ale nie lubię marnowania więc będę o nie walczył.

Obrazek

W sobotę mała niespodzianka, miałem bratki w doniczce akurat w tym miejscu. Wysiał się jeden, małe a cieszy :D

Obrazek

Byłem na zakupach i aż żal mi się zrobiło tych róż które były przecenione o więcej niż połowę. Kupiłem 4 i zobaczymy co z nimi będzie, może zastąpią te które planowałem na francuskiej rabacie. Strasznie krzywe bo korzenie były skierowanie w górę a bałem się przy nich majstrować żeby nie uśmiercić roślinki.

Obrazek

Jeszcze ciemiernika sobie kupiłem. Strasznie mi się podobały one w waszych wątkach :)

Obrazek

Czy ciemiernik będzie się jakoś rozrastał czy zostanie taki pojedyńczy?
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Bratek w kamieniach to faktycznie rzadki widok :) fajny pomysł na hortensje przed tujami. Ja krzywe róże to zmuszam do właściwej postawy
ciemiernik śliczny masz; wydaje mi sie że je rozmnaża sie siejąc nasiona.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Hahaha, skąd ja znam to uczucie ! Mnie też drażnią przerwy w doniczkach podczas sadzenia kwiatów a zwłaszcza wiosną :;230 Na szczęście szybko znikają :D
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Będzie się rozrastał na bank .Ja przy wejściu posadziłabym coś na pniu , ale żeby było jednak zimozielone .pozdrawiam
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Piękne bratki.Ciemierniki.
No tak ogrodnikowi to kupa ziemi sprawia radość. :D
Świetnie ci przezimowali .I już kwitnąć chce. ;:224 ;:224
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Cześć Damian! :) Jak idą pracę w ogrodzie? No i jak się ma pergolowa rabata? :) :)
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witaj Damianie :wit

Piszesz, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z tworzeniem ogrodu. Ani się nie obejrzysz, a roślin (i rabatek) będzie wciąż przybywało, aż zaczną pękać w szwach :D Nic nie szkodzi, że jesteś początkujący i nie wiesz do końca co i jak. Masz forum, a ono jest skarbnicą wiedzy i kopalnią ciekawych pomysłów i aranżacji. Nie uchroni to oczywiście przed ciągłymi zmianami i przesadzaniem, ale w końcu osiągniesz mniej więcej zadowalający Cię efekt. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w realizacji wszystkich planów!
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

A co tu taka cisza? Z ciekawością czekam, co też przez ten sezon letni działo się w Twoim ogrodzie, bo z pewnością tak przygotowane rabaty się sprawdziły.
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Witam,

A co tu tak cicho, czy będą jakieś nowe zdjęcia?

Pozdrawiam, Bogusia :wit
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paradise czyli mój kawałek raju

Post »

Cześć wszystkim!
Przepraszam za brak aktywności ale problem z serwerem i znikającymi zdjęciami zdemotywował mnie do prowadzenia wątku. Fajnie że jakieś zainteresowanie jest. Zaraz wrzucę zdjęcia jakiś ?ważniejszych? zmian w ogrodzie.
Pergola stanęła. Dokupiłem kwitnąca już wisterie, nie umiałem się powstrzymać ;:131 W sumie jest ich sztuk 3, po każda na słupek. Zdaję sobie sprawę że to szalony pomysł ale nie miałem co z nimi zrobić ;:173
Pod nimi latem będą uzupełniać kwitnienie perovskie.

Obrazek

Bardzo podobał mi się żywopłot z kann który posadziłem przy jednej ze ściany altany.

ObrazekObrazek

Pas dalii, pięknie to wyglądało ale wylądują chyba w innym miejscu w tym roku.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tubergia dla Lidki :p Bardzo podobał mi się kontrast połączenia tunbergii i czarnej surfinii.

Obrazek

Przód domu zyskał dwie trzmieliny na pniu, w doniczce to te miniaturowe surfinie. Piękne są, chyba zostaną na kolejny rok.

Obrazek

Warzywnik wyglądał nawet przyzwoicie w lecie, trochę zostanie zmieniony w tym roku.

Obrazek

Wiosna powstała rabata azaliowo-rododendronowa z magnolią na środku, zdjęcia tej wiosny jak większość zakwitnie.
Posadziłem jeszcze jedna magnolie, spore drzewko. Mam nadzieje że za kilka lat będzie ozdobą przy wjeździe do domu :wink:
Przy altanie posadziłem trzy sztuki hortensji ogrodowej, wisterie spod łuku wymieniłem na róże New Dawn które zdążył wykopać mi pies ;:223
Pod dębem posadziłem 5 anabelek, bluszcz i tulipany wyznaczające okrąg rabaty. Niestety sadzonki hortensji były malutkie więc nie wyglądało to ładnie.
Wybaczcie za bałagan na zdjęciach. Za dużo planów miałem, zamiast coś zacząć i skończyć to biegałem po całym ogrodzie. Skończyło się to chaosem i zaniedbaniem. W tym roku postaram się zrobić odwrotnie. Człowiek uczy się na błędach :uszy
Zobaczymy jak to będzie wszystko wyglądać w tym roku.

Na koniec olbrzym którego dostałem pod opiekę.

Obrazek

Dziękuję wszystkim za przeglądanie i postowanie. Poprawię się w tym roku z prowadzeniem wątku ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”