Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witam , w kolejnej części " Mojego Królestwa ... " :wit
Ogród jest moim lekarstwem , odskocznią od codzienności i wielka miłością . Do każdej rośliny podchodzę z sercem , darzę je miłością dozgonną , a one chyba to czują . Najbardziej intrygują mnie małe , niepozorne roślinki - na oko niby nic szczególnego ...ale jak się im bliżej przyjrzeć - mają w sobie to coś , co mnie w nich pociąga . Kształty , kolory , niezwykłość form i kształtów . Do nich właśnie należą; prymulki , anemony nemorosa , głodki , epimedia , floksy Subulata , Douglasa , naradki i wiele , wiele innych , które nie sposób wymienić .
Dziękuję ,że jesteście ;:168 ;:167
Zapraszam serdecznie ;:180

Obrazek
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko, z wielką przyjemnością przychodzę z wizytą do Ciebie i do Twojego ogrodu.
Miłość, jaką obdarzasz rośliny, jest widoczna na każdym kroku - one Ci się w dwójnasób odwdzięczają za troskę i świadome traktowanie.
Mam nadzieję, że ten sezon przyniesie Ci dużo radości, a codzienność będzie łagodniejsza w odbiorze.
Życzę wszystkiego dobrego!
Magnolia zjawiskowa ;:167
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witam Cię uroczyście,JAGODO MAŁOPOLSKA :wit
Ależ ładnie zabrzmialo Twoje ogrodnicze credo :!:
Będę Ci towarzyszył w tej nowej części ;:108
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko :wit , z wielką przyjemnością i ja do Ciebie przyszłam.
Lubię do Ciebie zaglądać,może nie zawsze zostawiam ślad :?
Magnoliowo,pięknie zaczęłaś nowy wąteczek ;:108
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko - chciałam Ci powiedzieć że wczoraj dotarła przesyłka :lol: Roślinki śliczne i w dobrej kondycji!
Wybacz, że piszę dopiero teraz ale to przez to przedświąteczne zamieszanie :oops:
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

A jednak dziś :heja Dobrze, że sprawdziłam :D
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Kocham magnolie :lol: Szkoda, że tak krótko cieszą nasze oczy :(
stokrotka1805
200p
200p
Posty: 260
Od: 24 lut 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witaj Igo w nowym wątku!
Jestem pewna, ze znów pokażesz nam swoje wspaniałości, nie tylko magnolię. Cieszymy się, że jest wśród nas tak osóbka, ciepła, życzliwa a jednocześnie zawadiacka, z poczuciem humoru. Powodzenia w nowym wątku oraz najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych życzy Lidka z rodziną.
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

I ja się melduję w nowej części Królestwa Igi :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25109
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

I ja się melduję.
Jak minęły święta?
W poprzedniej części pokazałas tyle fajnych roslinek/
Masz już ich sporo
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Serdecznie witam pierwsze osoby zaglądające do mojego " Królestwa ..." ;:180 ;:167 ...kolejnej części mojej miłości , jaką jest ogród .

Aguniu...oby był ...ogród to nie tylko moja miłość , on mnie koi , uspokaja , wycisza i niesie nadzieję - to także praca , tworzenie i - jak ze szczenięcych lat - zachłyśnięcie się nim ...jednak ..."nie trzeba wracać do wspomnień,
ból serca ukoi czas ...pierwszej miłości gorący płomień- dawno przeminął i zgasł ".
Dziękuję za ciepło , płynące z Twego dobrego ;:167 - jak zawsze - tak i teraz - Twe dobre słowo , z jakim do mnie wirtualnie wpadasz pozwala mi wierzyć ...zwłaszcza teraz , gdy siada psyche J. ;:168 .

Obrazek Obrazek

Sławku...to już nie Credo ...tylko moja wykładnia/motto , którym zaczynam się kierować - pewne sprawy , w pewnym wieku nabierają innego wymiaru ...kiedyś zgoła co innego mnie pociągało ;:224
Dziękuję , że dalej będę mogła Cię gościć w swoim ogrodzie - chociaż wirtualnie - ;:168

Obrazek Obrazek

Aniu..i ja nie bywam :oops: - chociaż - nie powiem , podczytuję Twój wątek - witam serdecznie ;:196 ...uwielbiam ten czas , gdy zaczynają kwitnąć magnolie , czeremchy , konwalie i bzy .

Obrazek Obrazek

Marysiu ...cieszę się , że doszła maleńka przesyłka w przedświątecznej gorączce ;:196 ...tym nie mniej miło mi , że w tejże bieganinie znalazłaś odrobinę czasu , by "skrobnąć " kilka słów ;:196 .

Obrazek Obrazek

Aniu...męczyło mnie to "sromotnie' - więc z pomocą Dorotki zamknęłyśmy piąty i otwarłyśmy kolejny wątek .
Witam zatem ...w szóstej części ... ;:168

Obrazek Obrazek

Wolusiu ...oj , tak - i ja kocham magnolie ...niestety - trzeba cały rok czekać na koncert , który zbyt krótko trwa ;:145 . Milo mi ,ze jesteś ze mną w kolejnej części - dziękuję ;:180 .

Obrazek Obrazek

Lideczko ...jest mi niezmiernie milo , że tak mnie postrzegasz ...mam naturę bardzo romantyczną ...ba! by nie powiedzieć ...melancholijną i wrażliwą , ale też gdy trzeba - to i nogą tupnę ;:306 . Dziękuję za życzenia ;:196 ...wysłałam pw ... ;:168 .

Obrazek Obrazek

Ewuniu...no - nie wyobrażam sobie , by Ciebie w nim zabrakło - wszak to dzięki Tobie poznałam roślinne kontakty i ...dużo więcej - dziękuję ;:196

Obrazek Obrazek

Gosieńko ...witam serdecznie i dziękuję ;:168 ...święta , święta i ...po - przeszły niczym dobrym - nie licząc tego , że Janusz był w domu - jakaś wewnętrznie byłam uduchowiona przeżywaniem Wielkiej Nocy ...obżarstwo mnie ominęło ...tęskniłam za Oliwka i Madzią ...brakowało mi ogrodu ...jedynie mogłam pospacerować wśród moich podopiecznych i okiem obiektywu zaglądać im w serca .
Z dnia , na dzień coraz więcej kwiatów się rozwija ...a mam jeszcze nowe kwitnienia na parapetach ... ;:224

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to już końcówka kwiatów magnolii ...zdawało by się rzec...chwilo - trwaj ;:224

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Przeszła dziś wielka ulewa , z gradem i burza rozświetlająca granatowe niebo . Byłam w trakcie wykopywania bodziszków i ...rzuciłam łopatą , gdy rąbnęło kolejnym piorunem ;:oj ....uciekłam do domu ...Wszystko dosłownie pływało w ogrodzie ;:145 , a drogą płynęła rzeka ...

W domu zakwitnął kwiat pełnej róży chińskiej i kolejny Phalaenopsis za 5 zł .

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Ty ...zapomnisz o Letniej Przygodzie , o ławeczce w zielonym ogrodzie , o czeremchach , co słodko pachniały .... ;:224

Obrazek Obrazek

Zakwitła też przepiękna róża ...jej zapach jest taki romantyczny , upojny ...kupiona jesienią ...dobrze , że jej nie wsadziłam jeszcze , bo dzisiejszy grad pozbawił by ją pąków .

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Tak wyglądał ogród w czasie gradowej ulewy ...z boku , na trawniku leży biały grad - na II fotce .
Obrazek Obrazek

Zakochana we fryzowanych biało zielonych płatkach fiołka ...
Obrazek Obrazek

Na nowo odkryłam ...Mała , błękitna chusteczka ...świetne wykonanie J.Połomskiego ...ale przystojny ...Siergiej też niczego sobie ...
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jestem :wit . Zniknęłaś mi na chwilkę.
Pięknie się prezentują omszone. To mój nr 1 wśród prymulek ;:333 .
;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”