W ogródku Hortensjomanki :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

wracam z nadziejami, planami
i choć koniec roku jescze się nie skończył, ja już rozpoczełam Nowy ;:87




Własnie dotarły moje nasionka: :D



Obrazek



Obrazek

szałwia czerwona, jęczmień grzywiasty, szarłat i trawa Purple Majesty


Obrazek



Czy ktoś wysiewał trawki Purple Majesty i jęczmienia - moze sie podzielić doświadczeniem?
Bo startuję z zerowym :)))
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Kiedys wysiewałam jęczmien ale taki od rolnika wśród rumianku i chaberków i maków; kłosy miały wąsy, był bardzo ozdobny.
Teraz już nie mam go gdzie kupić; a ty gdzie je (z trawą) kupujesz?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Igala
To kupiłam na Alle**o
Wszystko zgodne z opisem, nawet gratisek dostałam.
Ale najważniejsze to czy nasionka będą kiełkowały.
Z wysiewem traw nie mam żadnego doświadczenia i niewiele informacji mozna znaleźć w sieci. Spróbuję opisywać swoje doświadczenia, może się komuś przydadzą :)

Swoje trawki sialas do gruntu czy wcześniej w doniczki?
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu witaj w nowej odsłonie mogłaś spokojnie pisać w starym wątku .już stęskniłam się za twoim ogródkiem i hortensjami które sama ukorzeniasz.Trawki śmiało dopiero wczesną wiosną można wysiać .Też mam ten jęczmień grzywiasty, bo bardzo mi się spodobały jego kłosy wydaje mi sie ,ze i Majesty też w tym samym czasie wysiać można nawet w lutym czy marcu .Masz racje ogrodnik powinien być jeden + pomoc męska do trudniejszych prac .Niestety każdy ma inną wizję a takie ścieranie się myśli dobrze nie służy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Iga pozwól że na Twoją wiadomość odpisze po krótce tu, jako nowy użytkownik mam blokadę i nie mogę jeszcze wysyłać wiadomości na priv.
Odnośnie róży o którą pytasz, to niestety nie pomogę, mam młody krzaczek kupiony w tym roku zatem trudno mi doradzić jak zimuje. Kopczyk mlodym krzaczkiem na pewno nie zaszkodzi.
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Oj tak, moja już zapakowana na zimę bo już miałam -14C mrozu i żadnego śniegu. A jak wysoka ci urosła w 1-szym roku? Ładne kwiaty miała może? Zastanawiam się z jakim powojnikiem można by ją połączyć kolorystycznie?
Ja do traw nie mam szczęscia. Wysiane nie wytrzymały upałów bo mnie akurat nie było i nie miał kto podlewać;następnie kupiłam sadzonki w centrum ogrodniczym i większość nie wytrzymała mrożnej i bezśnieżnej zimy. Ale to co zostało to jest fajne do suchych bukietów i cieszę się że w ogóle coś mam jeszcze :) Znajomi też mi mówią że po mrożnych i bezśnieżnych zimach coraz mniej trawy się im pokazuje na wiosnę.
Czy ty okrywasz swoje hortensje na zimę? Ja mam dwie i jedną tylko okrywam ale ma już ok 10 lat i straszne krzaczysko i trudne do okrycia... chętnie bym tego nie robiła ale u mnie często są bardzo duże mrozy i boje sie,że mi ją wykończa jak będzie nieokryta :wink:
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Iga
Parole mimo że młoda, tak mi pięknie kwitła, że dla mnie to królowa ogródka. Nie mogłam się napatrzeć tak mi się podobała i pięknie pachnie. Kwitła cztery razy (ostatni raz już przeniesiona w szklarni) Ja mam ją na pniu, więc wykopalam donice i przeniosłam.
To moja najładniejsza róża w ogrodzie , do tego stopnia mi się spodobała że planuje kupić w przyszłym roku cztery krzaczki tej róży. Widok będzie niesamowity :) Moja sąsiadka działkowa ma krzaczek tej róży, wysoki bodaj 1,20- 1,50 (w tych granicach) jedyne na co zrobiłam uwagę, to nie podoba mi się jak ta róża buduje krzak- typowo jak wielkokwiatowe strzela takimi badylkami, więc ja planuję posadzić przed nią cos wyższego co zasłoni jej gołe nogi.

Powojnik ? hmm chyba jakiś wielkokwiatowy o równie wyrazistych kwiatach (fioletowy?)
Przyznam że nie bardzo to widzę, ale wiadomo rzecz gustu , mogę się mylić:)

Hortensje odkrywam tylko ogrodowe ale ja mieszkam w najcieplejszym rejonie Polski. Jeszcze nie było potrzeby okrywać :). Kopczyki każdej hortce robię :) Fajnie że też masz hortusie, od razu mi się buzia cieszy :)



JAKUCH
Witaj Jadziu ;:196, topór wojenny już zakopany, teraz pomału snuję nowe plany nasadzeniowe,pogoda i długie wieczory tak same sprzyjają temu. Od stycznia pojawią sie nowości w sklepach i znów pojawi się więcej chciejstw:)Czekam na ten moment bardzo, gdy pojawia się nasionka, cebule i kłącza, znów będę podziwiać, cmokać i "achać" z zapałem, co chwilę biegając do ogrodniczego. Wtedy ta zima nawet nawet najmroźniejsza nie straszna, bo człowiek bliżej myślami do wiosny :)

Powiedz mi proszę czy jęczmień mocno się rozrasta? Dużo potrzebuję miejsca? Widziałam go niestety tylko na zdjęciach ale ujął mnie bardzo:) z czym go fajnie skomponować?


Iga
Parole mimo że młoda, tak mi pięknie kwitła, że dla mnie to królowa ogródka. Nie mogłam się napatrzeć tak mi się podobała i pięknie pachnie. Kwitła cztery razy (ostatni raz już przeniesiona w szklarni) Ja mam ją na pniu, więc wykopalam donice i przeniosłam.
To moja najładniejsza róża w ogrodzie , do tego stopnia mi się spodobała że planuje kupić w przyszłym roku cztery krzaczki tej róży. Widok będzie niesamowity :) Moja sąsiadka działkowa ma krzaczek tej róży, wysoki bodaj 1,20- 1,50 (w tych granicach) jedyne na co zrobiłam uwagę, to nie podoba mi się jak ta róża buduje krzak- typowo jak wielkokwiatowe strzela takimi badylkami, więc ja planuję posadzić przed nią cos wyższego co zasłoni jej gołe nogi.

Powojnik ? hmm chyba jakiś wielkokwiatowy o równie wyrazistych kwiatach (fioletowy?)
Przyznam że nie bardzo to widzę, ale wiadomo rzecz gustu , mogę się mylić:)

Hortensje odkrywam tylko ogrodowe ale ja mieszkam w najcieplejszym rejonie Polski. Jeszcze nie było potrzeby okrywać :). Kopczyki każdej hortce robię :) Fajnie że też masz hortusie, od razu mi się buzia cieszy :)

Moja pierwsza pelargonia bluszczolistna
Zaczyna oglądać świat :tan



Obrazek
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgorzata; dziękuje serdecznie że mi to mówisz tj o "obsadzeniu nóg"... tylko co byś widziała? Ja nigdy nie obsadzałam róż bo u mnie rosną w trawie... Mój ogród z założenia jest prowadzony jako "kontrolowana dzikość". Brak czasu na przerobienie go "na wersal" i tylko ja teraz moge mu poświęcić troche czasu... reszta rodziny dużo pracuje i przyjeżdża tylko na relaks... a ja ich wtedy rozpieszczam...
Planuje kupic wiecej hortensji ale jeszcze nie myślałam w szczegółach...
To ;:63 że już masz wschody pelargonii; bedziesz musiała je doświetlać czy poradzą sobie beż tego?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

KaRo pisze:A cóż to są hortce .... hortusie,
???
Temat rozpoczęty od nowej myśli dotyczacej hortensji więc chyba oczywiste że to zdrobnienia od hortensji. Rozumiem że regulamin nie dopuszcza reklam, obrażania i krzywdzenia innych, a także sloganów(?) ale ten wątek nie jest tematyczny (dotyczący np uprawy marchewki gdzie ludzie oczekują jasno sprecyzowanych zdań i porad więc wszelkie zdrobnienia byłby niezrozumiałe) lecz luźny w pewnym sensie osobisty wątek bo dzielę się radościami, smutkami i sukcesami życia ogrodowego gdzie obowiązuje swoboda i otwartość (?) myśli, a nie kontrola słowa po której czuje się jak małe dziecko w szkole skarcone przez polonistkę.
Ale z całym szacunkiem odnosząc się do Pani uwagi obiecuje poprawę.



Iga
Ja żeby zasłonić nóżki Parole planuje przed nią posiać Niecierpka Balsamina .Mozna go siać w kwietniu do gruntu. Bardzo go lubię, bo taka bezproblemowa roślinka. Kwitnie pięknie całe lato, do tego znosi słońce a nawet niewielkie susze. Szybko się regeneruje:) Podoba mi się również Lwia paszcza ta wyższa odmiana, potrafi zrobić wrażenie :)
Ja lubię takie kwiaty które kwitną do jesieni i są mało klopotliwe. Nie lubię chuchać-dmuchać żeby kwitło :)

Pelargonie w tamtym roku posiałam na początku stycznia i zakwitły mi w połowie maja. W tym roku o miesiąc przyspieszyłam sianie, bo chcę je trochę poustrzykiwać aby się ładnie rozkrzewiły do maja. Nie doświetlam roślinek, po wypuszczeniu dwóch listków wyniosę je na okno klatki schodowej i tam sobie będą rosły w temperaturze jakieś 18 stopni, więc nie będą wybiegnięte. Polecam siew pelargonii, bardzo fajnie się przyjmują i rosną. To silne i konkretne roślinki, dzięki czemu nie ma problemów nawet z pikowaniem :)
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu nasionka dostałam od uroczej forumki i tylko u niej go widziałam .Niestety nie mam z jęczmieniem doświadczenia .Ania pisała ,ze sie nie rozrasta jednak też miała go dopiero pierwszy sezon.Na razie wysieję go do donicy i będę obserwować, zresztą u mnie wszystkie trawy rosną w donicach bez dna wkopanych w ziemię inaczej zarosłyby mi calutki ogródek .Hmmmm z czym go skomponować może z jeżówkami ,hortensjami,krwawnikiem może nawet i z niskimi różami
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Jadziu podsunełaś mi świetny pomysł z tymi doniczkami bez dna. Też tak zrobię :). Wiesz, mam w ogródku śliczną rozplenicę, kupiłam małą i mizerną sadzonkę a w ciągu sezonu tak mi się rozrosła że trochę się wystraszyłam,bo zagłuszyła wszystko wokół łącznie z hortensjami Annabell ;:oj . Wiosną muszę ją podzielić,ale i tak podejrzewam, że znowu będzie tyła z potrójna siłą. Nie chciałabym każdej wiosny powtarzać ten cykl wykopywania. Ja ją po prostu zadołuje w donicy, jak mówisz i problem się skończy :)

Jeżówki byłby piękne takie wplecione w grzywy traw szkoda że nie posiadam żadnej ;:174 , ale wszystko przede mną :uszy
Tak sobie myślę tez o różach, taka Ashram 4 krzaczki w ciągu, niewysoka i do tego ceglany kameleon o dużych kwiatach też by się ładnie z jęczmieniem skomponowała ? Jak myślisz ?oczami wyobraźni już to widzę ;:215. Ale Ty róże l znasz lepiej ode mnie :)
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu tylko jaka docelowa wysokość będzie jęczmienia tego nie wiem może 0,5 m czy wyższy??? muszę zapytać Anię i dam ci znać .Widzę ,ze u Ciebie już pierwsze wysiewy się pojawiły .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Jadziu Google podpowiadają że 50-60cm, ale w praktyce różnie bywa :). Nie mogę się z Anią skontaktować bo zamknęła swój wątek :-/. Może Tobie się uda:).
Z siewkami kwiatów to taka trzyletnia przygoda, która jak się okazuje weszła w nawyk. Co roku w maju obiecuje sobie,że to ostatni raz i co roku zimą łamię te postanowienia-) Ja po prostu to lubię, w tym roku zdałam sobie sprawę, że czegoś by mi zimą brakło, gdybym nie miała kontaktu z roslinkami.A Ty wysiewasz czasem jakieś kwiaty? Dla mnie to chyba taka forma przetrwania zimy, której po prostu nie lubie
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”