W ogródku Hortensjomanki :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

;:202 łooooo matko ,ale zakupy zaszalałaś Małgosiu na całego. Ależ zmieni się Twój ogródek latem jak wszystkie róże zakwitną trawy i inne roślinki które dokupiłaś .No to życzę Ci miłego sadzenia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu :wit
Ależ nasionek,ależ siania będzie i ależ kolorowych radości będzie dużo i dla ciebie i dla nas do oglądania ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Mariusz
Dziękuję za pomoc :) Aloha mnie się najbardziej podoba z róż pnących. Cieszę się, że tak pozytywnie o niej mówisz :)

Jadziu kopczyki zrobione zgodnie. z zalecaniami :uszy - dziękuję. ;:168
Speelwark właśnie u Ciebie gdzieś na starych wątkach odkryłam do tego doczytałam że idealna na kwiat cięty więc bez wahania ją wybrałam.Podobnie Aphrodite:) Dzięki Tobie będzie pięknie :tan

Jadziu ogródek się zmieni bo każda rabata przechodzi zmiany. Też jestem ciekawa jak to wszystko wyjdzie:). I tak już trochę smutek się pojawił, bo czekam na ostatnie zamówienia i będzie koniec mojego planowania i zmieniania. No chyba że jakas roślinka wypadnie. W przyszłości ogródek chciałabym by jak najmniej wymagał bo muszę się skupić niestety bardziej na zdrowiu:-/



ed04 dziękuję za opinie. Cieszę się że ją wybrałam :tan

Lodziu ogromnie dziękuję za informację i cieszy mnie to bardzo , że ta róża nie sprawia kłopotu. Długo się zastanawiałam nad nią, ale kwiaty ma tak śliczne, że pomyślałam "muszę ją mieć"

Iguś miałam tę przyjemność, że z Albamaru osobiście odebrałam zamówienie, stąd już mam. Osobiście bardzo pozytywne wrażenie szkółka robi. Roślinki w świetnej kondycji jak tę porę roku, aż przyjemnie wyciągać je z doniczek :)

Aniu cieszę się że mnie odwiedzasz i mogę również z Tobą się dzielić radościami :)
Buziaczki zostawiam ;:168
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosia ale super zakupy !
Te róże, trawy, żurawki :shock:. Ale będzie pięknie latem :D
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Wiolu Dziękuję :)
Też jestem ciekawa efektu na żywo. Większości róż które kupiłam widziałam tylko na zdjęciach,tym bardziej nie mogę się doczekać kiedy zakwitną :)
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Imponujące zakupy! ;:oj
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Oj tak teraz to jest ten moment wyczekiwania :roll: kiedy i kiedy zakwitną, jakie będą... aż do czerwca ;:65
Naprawdę już zdążyłaś posadzić wszystko ;:88
Pamietasz może jak się nazywa ta żurawka taka jasna,jakby żółtawa;jeżeli to jest jej naturalny kolor, jak na zdjęciu?
Wiesz już co będzie rosło koło róż, czy z różami?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Iguś
Z różami wyboru nie miałam :wink: wiatr sobotni po ogrodzie szalał, a ja razem z nim ;:202 :;230 . Ale róże wsadziłam i 9 żurawek Rio. Reszta czeka ze mną na pogodę. ;:303 może przyjdzie ;-)
Czekam jeszcze na ostatnią turę róż zamówionych i chwilowo mam związane ręce by coś dalej sadzić.
Żurawka Red Lightning to jej prawdziwy kolor o tej porze. liście ma limonkowo-żółte z czerwonym żyłkowaniem. Do niej kupiłam bordowy rozchodnik Thunderhead podobno o największych kwiatach,ale czy tak będzie to się okaże :) ( reklama dźwignią handlu ;:333 )
Jakby nie wyszło myślę, że piętrowo kolory będą się wzajemnie podkreślały:) Do róż kupiłam na obsadzenia : przetaczniki niebieskie Christa, trawki Red Baron , lawendy Hidcote Blue Strain i mam Turzyce włosiste Bronze Form więc prawdopodobnie z kwiatków jednorocznych zrezygnuje. Zobaczę ile na rabatach mi miejsca zostanie, bo jeszcze gdzieś lilie wcisnąć muszę :-/

Ula oj tak , :tan sama się napatrzeć i nacieszyć nie mogę. W końcu ta moja działka nabierze ładu i porządku.
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Kupujesz już wysyłkowo?
Ja się zastanawiam nad dużym zamówieniem Anabelek i ogrodowych. Boję się że ogrodowe trafi szlag przez temperatury. Jedna w małej komórce już wypuszcza duże listki.
Albamar w Dobrodzieniu? Blisko mam, warto się przejechać? :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu Red Baronowi jak dasz wolną rękę to zarośnie pół ogródka tak idzie rozłogami oczywiście jak trafi na odpowiedni grunt.U mnie wciąż malusia kępka ,a mojemu bratu dałam kawałek i powiedziałam ,ze on grzeczny chłopak, to po dwóch latach musiał go posadzić w kalfas tak zaczął szaleć po calutkim ogródku i wciąż jeszcze znajduje jego rozłogi :)
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Świetne zakupy poczyniłaś ;:138 . Widać, że się rozkręciłaś :lol: . Pogoda kaprysi ale musimy to przetrwać. Ja na razie nie mogę za bardzo szaleć bo mam nawalone i sporo roślin będzie musiało zmienić miejsce ale to dopiero za jakiś czas aż mi działkę wyrównają. Czekam na to jak na zbawienie :;230 . Tobie pogody życzę co byś szybciutko posadziła nowe nabytki ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Damian
Anabelka pięknie, szybciutko się rozrasta i mnoży. Jak ma dobrą ziemię nie potrzeba jej gęsto sadzić by w szybkim czasie stworzyła szpaler.Jak dasz jej papu i dużo wody ( którą kocha) przekonasz się jak "w oczach" rośnie :)

Albamar nie prowadzi sprzedaży stacjonarnie.Ale można się umówić u nich po odbiór osobisty. Pierwszy raz skorzystałam z takiej opcji że względu na wieksze zamówienie nie chciałam by roślinki były pościskane w kartonach podczas transportu. Szkółkę z czystym sumieniem polecam:)

Jadziu bardzo dziękuję za te informacje, podczas sadzenia wezmę tę żywotność pod uwagę. Kupiłam Red Baron 5 szt i planowałam nawet blisko razem posadzić, bo bałam że nie będzie tej trawki widać ;:124 . Jak się okazuje niepotrzebnie:) Dziękuję za wskazówki :)

Ewelinko pogoda u nas też w kratkę, ogranicza moja aktywność na działce. U Ciebie już wiosenne od pierwszych kwiatów ,a u mnie wciąż ponuro. Życzę powodzenia w planach aby wszystko było po Twojej myśli, ;:168


A dziś w progach mojego domostwa pojawił się kurier ;:333 .
Najpierw moim oczom ukazała się taka paka ;:oj :


Obrazek

Ledwo ją wtargałam po schodach :)

Po otwarciu ukazały się trzy wory radości mojej :tan :



Obrazek

Dwie Balleriny na pniu:



Obrazek


oraz cała reszta 41 szt:




Obrazek


Pracy dużo , teraz tylko zaklinać pogodę ;:3 , by w przyjaznych warunkach to wszystko posadzić ;:215


Wkleję listę róż, może ktoś ma doświadczenie z którąś z odmian i chętnie się podzieli doświadczeniem? Byłabym bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę :)

'1) Mrs. John Laing - 2 szt.
2) Imperatrice Farah (Delivour) - 2 szt.
3) Chandos Beauty  (Harmisty) - 2 szt.
4) Ashley - 3 szt.
5) Black Baccara (Meidebenne) - 2 szt.
6) Eyes for  You - 2 szt. -
7) Red Intuition (DELstriro) - 2 szt.
8) Koko Loko (Wekbijou) - 2 szt.
9) Ashram - 3 szt.
10) Augusta Luise - 2 szt.
11) Uetersener Klosterrose - 1 szt.
12) Elina  (Dicjana) - 1 szt.
13) Moonstone (WEKryland) - 2 szt.
14) Leonardo da Vinci 
15) Ballerina PIENNA - 2 szt.
16) Rosarium - 1 szt.
17) Sophia  Renaissance (Poulen002) - 2 szt.
18) Polka (Meitosier) - 1 szt.
19) Johann Wolfgang v. Goethe Rose - 1 szt.
20) Kronenburg - 2 szt.
21) Julie Andrieu (DELstritrocrem) - 1szt.
22) Elina  (Dicjana) - 1 szt.
23) Giardina - 1 szt.
24) Penny Lane (Hardwell) - 1 szt.
25) Abraham Darby - 1 szt.
26) Double Delight  (Andeli) - 1 szt
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

;:oj Ogromniasta paka!

Zaszalałaś ;:333
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”