W ogródku Hortensjomanki :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Przyszłam z rewizytą i zostaje na dobre :)
Będzie co podziwiać (już jest), tyle nowych roślin - i tych kiełkujących i młodzieży i zakupionych śliczności (gdzie można dostać takie kanny?).

Po przeczytaniu Twojego wątku stwierdzam, że chyba zachorowałam na hortensje... 8-) zwłaszcza, że w tym sklepie, o którym wspomniałaś, mają takie cuda.
A jeszcze niedawno myślałam sobie, że hortensje to przecież tylko hortensje, wszystkie takie same. Akurat! :wink:
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu, na żywo nie widziałam tych kann, tylko w naszym forumowym wątku. U mnie też będą rosły w pojemnikach. Będzie pięknie!
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Brawa za super tort urodzinowy dziewczynki z pewnością bardzo sie ucieszyły ,bo nie ma to jak wyrób własny .Wszystkiego dobrego dla dziewczynek . Małgosiu jeszcze nie siałam jęczmienia posieję dopiero w marcu do doniczki i może już będzie jako taka aura ,że będzie mógł być w ogródku
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu, mam dwie odmiany trytomy-zapewniam, że są łatwe w uprawie.Przed zimą należy im związać końce liści, żeby woda nie dostawała się do środka rośliny-może wtedy zgnić.
Wysiewy już podziwiałam, teraz ;:138 za piękny i zapewne smaczny tort.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu jakie super zakupy poczyniłaś ;:138 Obie begonie śliczne, ale ta Sunray szczególnie.
Z kannami i trytomami nie mam doświadczenia więc będę się przyglądać z ciekawością jak ich uprawa Ci się powiedzie - czego serdecznie życzę.

Tort pierwsza klasa - z pewnością był przepyszny.
A Solenizantkom życzę dużo zdrówka, radości, miłości i spełnienia marzeń dających szczęście :)

Pozdrawiam serdecznie
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Iguś :). Dziękuję za ciepłe życzenia :), aż się wzruszyłam :). Moje dziewczynki to już duże panny- starsza córka ma 24 lata, a młodsza 14. Między nimi jest 10 lat różnicy, co do miesiąca- ale urodziny obchodzą zawsze razem:).

Fajna niespodzianka Ci się ukazała, masz problem z głowy, bo twoje kanny już pchają się do życia. ;:63 Super :tan . Będziesz miała szybkie kwitnienie :uszy Ja nad swoimi starymi już groźne myśli posyłam,bo nie chcą małpy jedne kiełkować :-/

ewelkacha88
Ewelinko różnicy między odmianami pelargoni nie widzę. Bluszczolistne zachowują się identycznie jak pozostałe, nawet wyglądem jeszcze się stapiają z resztą. Trochę sceptycznie podchodziłam do ich zakupu,bo nasionek było chyba po 5 sztuk i cena wyższa. Trochę wydawała mi się za wysoka,by ryzykować ile z tych pięciu skiełkuje. Wyszły prawie wszystkie jestem zadowolona. Choć powiem Ci na ucho, że dbam o te bluszczolistne o wiele bardziej niż resztę :wink: Taka paskuda ze mnie :-)


Wszystkie cebule kupiłam w Obi, choć teraz gdy radość oopadła, mam mieszane uczucia, w Auchan widziałam tańsze :-/


halinkab

Halinko witam Cię serdecznie:)
Cebule z Obi,ale pewno teraz już będą pojawiać się wszędzie :)

Black Rose

Ula, zachoruj, zachoruj na hortensje :tan , wodze Cię na pokuszenie, bo warto. Są bezproblemowe i piękne :) A kiedy kwitną jeden krzak potrafi zrobić efekt wow ;:215
Też tak kiedyś miałam,że nie widziałam różnicy w nich, nawet teraz,nie bardzo ściskają moje serce jakieś ich drobne niuanse.
Pozdrawiam serdecznie



Jadziu, Lodziu i Beatko


Dziękuję Wam dziewczyny za życzenia.
Ściskam Was każdą z osobna ;:162

Lodziu jeszcze tylko dodam, iż informacja Twoja o Trytonie bardzo mnie ucieszyła:). Od razu do gruntu powędruje i wg. Twoich zaleceń też będę wiązać i kopczykować. Dziękuję :cry:


Aktualnosci ze strychu:

Moje dwie hortensje Zorro, poczuły już wiosnę:





Obrazek


Zobaczcie jakie pączki:

Obrazek

W takim tempie zakwitną chyba w maju
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Brawa dla hortensji wcześnie bedziesz Małgosiu cieszyć się kwiatami . Fajnie że tak ,że w jednym dniu dziewczyny mają urodzinki dobre planowanie :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Dziewczyny proszę Was o poradę.
Zamówiłam kilka róż pnących w tym Barock.
Przeglądając strony w internecie zauważyłam że ta róża jakaś dziwna, bynajmniej mało jej do tej wymarzonej w mojej głowie ;:14 Czy ona tak rachistycznie kwitnie tylko kilkoma kwiatami?
Boję się teraz, że jako amator, nie poradzę sobie z nią i wyhoduje jakiegoś wybiedzonego kaszalota z jednym kwiatkiem w sezonie :(

Tak się zastanawiam czy nie wymienić jej na Giardinę? Obie są w tej samej cenie więc problemu nie będzie. Może któraś z Was ma jedną albo drugą różę i może podzielić się uwagami?
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu Ania tara ma Barock i bardzo ja sobie chwali to samo z Giardinę .Niestety nie mam ani jednej z nich ,ale wszystko zależy od gleby i jakości sadzonki .W jednych ogródkach rośnie dobrze w innych słabiutko tak jest z prawie każdą różą dlatego nie załamuj rąk na samym początku
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Witaj Małgosiu , co do róz to mogę Ci pomóc , Barok mam chyba 3 rok , jak dla mnie to ma piękne kwiaty , takie klasyczne róze , kwitnie całe lato z przerwą jak wszystkie , ale do póżniej jesieni , co do Giardiny kupiłam ją w lecie , nie kwitła pózniej , bo wiesz jakie to lato było , ale też jest bardzo popularna na forum . Jeśli chcesz zobaczyć Barok

Obrazek
to jest początek jej kwitnienia , pozdrawiam ;:3 / zdjęcie po obejrzeniu możesz usunąć , nie zaśmiecając sobie wątku/
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Teresko dziękuję za opinie, nie usuwaj zdjęcia, sprawiłaś mi nim miłą niespodziankę:). Urzekły mnie te pączki na róży w dużej ilości. Piękna jest :).
Zapytam jeszcze Ciebie jak ta róża Ci zimuje? Nie masz z nią problemów?

Jadziu dziękuję za pomoc:). Masz rację we wszystkim, trzeba spróbować żeby wiedzieć ;:215
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Skarbonka już pusta:-/ zatem na razie nie mam żadnych wrażeń z nowości, którymi mogłabym się z Wami podzielić :-/. Sezon zakupowy sie dopiero zaczyna, a u mnie limit tegorocznych obsadzeń właśnie zakończony.( Oprócz doniczkowych ;:215 , z którymi sobie jeszcze troszkę w maju poszaleje ;:333- tu uśmiecham się do Pawła :) ) Teraz pozostaje mi tylko czekać na kurierów czyli : nowe róże, hortensje, lilie, żurawki , dalie, trawki i hosty. Funkii miałam już nie kupować ,bo nabyłam ich sporo jesienią, ale to mój nałóg, ciężko robić jakiekolwiek zakupy bez nich ;:124 . Nawet wymyśliłam sobie nowe rabaty byle mieć pretekst ;:14 . Ilekroć mówię sobie ciężkie "Nie" wracają wspomnienia z mojej ubiegłej wiosny. Nie tulipany( bo mam ich pięć na krzyż) ale właśnie hosty wodziły oczy młodymi listkami ( nowe nasadzenia) budziły pod jabłonkami małe" Wow". W ciągu minionego roku zgromadziłam ich ponad 40 w tym roku "planowanych" kupiłam 11sztuk. Portfel pusty, zapasy w nim wyczerpane, a ja cieszę jak wariat ;:215 - to się nazywa robić zakupy na wariata(?) ;:306

Póki czas się zgadza pokażę Wam trochę aktualnosci parapetowych :

Żeniszek


Obrazek

Gazania
Taka marna, bo po macoszemu wyniosłam je do zimnego pokoju. Tak to jest, gdy się ma dużo roślinek a mało parapetów :-/. Sa roślinki lepsze - gorsze. Takie co mają komfort-wypas miejscówki i takie co muszą sobie "jakoś" radzić ;:223


Obrazek


Stokrotka afrykańska


Obrazek

Szarłat

Obrazek

A teraz z kwatery dla VIP-ów:

Heliotrop

Obrazek

Dalia kołnierzykowa
Robię do niej drugie podejście, bo w tamtym roku była taka do bani, że wstyd było wynosić ja do ogródka i w którymś momencie trafiła do kosza z obietnicą "nigdy więcej". Zimą podglądając czyjeś forum, trafiłam na sadzonki tak zdrowo i pięknie hodowane, że aż na siebie nakrzyczałam, że się tak mało o swoje dalie starałam. W tym roku mają się świetnie, aż mruczę do nich z zachwytu i to im chyba tak pasuje :tan

Obrazek



Obrazek

Petunie
W różnym stadium rozwoju:

Obrazek


Obrazek

Pelargonie



Obrazek


Obrazek




Obrazek
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Jakie duże roślinki, wow.
Ja jeszcze nie wysiałam żeniszka, a u Ciebie już taki dorodny! ;:oj

A dalie... ja planuje siać za jakieś 2-3 tygodnie, a Ty mogłabyś już sadzić (teoretycznie).
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”