W ogródku Hortensjomanki :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu witaj :wit
"bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz" - tak to z naszymi eMami jest.
Gdzie Ty tyle krzaczkow umieściłas na tych 4 arach? ;:180 z podziwu.
Pashmine przepiękna ;:215
Podziwiam także wysiewy, czyli nowy sezon zainaugurowany z przytupem.
Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów ogrodniczych. Już się nie mogę doczekać Twoich petuni.
:wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Witaj Małgosiu,
cieszę się, że dołączyłaś do nas. Emanujesz dobrą energią, zapałem i miłością do piękna natury.
Z przyjemnością, przeczytałam /nie jeden raz :D / Twój wątek. Ciekawa jestem dalszej części i kwitnień, Twoich kolekcji. Życzę powodzenia i satysfakcji w ogrodzie i na naszym Forum
w nawiązywaniu miłych kontaktów i wymiany doświadczeń.Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Mi petunie nie wychodzą jakoś ładne.
Polar Bear' i ja mam w lecie dostałam.Ciekawe jak przeżyją i jak będą rosły i kwitły.
Pinky Winky mi padła.Ale muszę ją odkuopić.Bo to piękna hortka :)
Magical Candle mam małą jeszcze nie kwitła.Dolprim, Wim's Red - nie mam. Bobo uwielbiam, piękna hortka i też polecam.
Phantom nie mam.Ale może jak trafię to dokupię sobie.
Margueritka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 30 sty 2019, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu (imienniczko) - bardzo Ci dziękuję za opinię :)
Pashmina jest naprawdę cudowna i pamiętam, że nie pachnie - a mi marzy się mieć choć trzy sztuki obok siebie.
Niestety, nie należy ani do tanich róż ani do ogólnie dostępnych.
Podziwiam Twoją rękę do wysiewów.
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

anabuko1
Aniu czemu Twoja Pinky padła?
Do mega- wigornych może nie należy, bo wolno się krzewi, ale innych problemow z nią nie zauważyłam :-/

-- 6 lut 2019, o 13:36 --

lanceta
Lodziu uśmiecham się teraz do Twoich słów i myślę sobie jaka jestem próżna ;:138 istota,że tak miło mnie łechcą 8-)
Coś mi w nich dałaś i za to coś dziękuję ;:168

Margueritka
Gosiek, ta różyczka ładnie się krzewi już w pierwszym roku więc takie trzy pannicę wyglądałyby imponująco:). Oczami wyobraźni widzę je podsadzone czyms co podkreśla ich delikatne tony np żurawkami lime. Cudny widok, prawda?. Z dostępnością to fakt trochę kłopotu bo znalazłam ja tylko w jednej szkółce, cena chyba koło 30 zl- ale warto:)

Bazyla
Beatko cieszę się ,że znów po małej przerwie krzyżują się nasze literki ;-). W końcu Tobie zawdzięczam cos :uszy , kiedy to pisząc dużo o wierzbach i pokazujac fotki przełamałaś mój strach przed ich cięciem, bo chyba całe lato byłyby z zapuszczonymi brodami i wąsami, tak się bałam je ciąć, by krzywdy im nie zrobić :wink:

Luty to niewątpliwie najpaskudniejszy dla mnie miesiąc w roku, bo najzimniejszy, a ja zimy w zimie nie lubię. Zatem rozciągła mi się ta zima jak guma i chłodem nijak nie chce puścić wiosny :-/.
Koc i ciepłe skarpety wypełzły z kryjówki, z kupkiem gorącej herbaty i działkowych myśli chronię się przed chłodem. W głowie snuje szczegółowe plany każdej nowej rabatki (4 szt), w myślach też zagospodarowałam teren przy szklarence ( będzie tam szpalerek trzech Limek a po przeciwnej stronie żeby u sąsiadów bylo ładnie staną trzy róże na pniu. Żeby mieć się czym cieszyć już teraz ( w tym paskudnym lutym) wszystkie roślinki te małe i te duże, a nawet karpowe dalie i cebulowe lilie zostały już zamówione) Teraz tylko Googlam sobie te moje roślinki i patrzę na zdjęcia z przejęciem i radością że u mnie niebawem owe cuda niewidy zagoszczą i wzdycham sobie do swoich myśli " ale będzie ładnie" :tan

Zostanie mi tylko patio do wykończenia, oprócz 6 róż pnących jakie zamówiłam pomysłow dalszych jeszcze nie mam. Chciałabym aby to była najladniejsza bo najbardziej elegancka część mojej działki więc szczegóły są ważne.

Mam pytanie,( jeśli ktoś to czyta i może doradzić) czy pod hortensje bukietowe mogę posadzić róże? Czy nie będą sobie wzajemnie odbierać jedzenia?

I jeszcze jedno pytanie ,
W przypływie ciepłych uczuć kupiłam czarne żurawki Obsidian ,ale potem na real- fotkach w necie zauważyłam, że czarne to one nie są :-/ Czy ten brązowy wypłowiały kolor listków to wina miejsca gdzie rosną ( gdzie lepiej słoneczne? cieniste? )Czy one po prostu takie są? Może ktoś ma te zurawki i może mi coś o nich powiedzieć?
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Witam Cię Małgosiu :) oczywiście nie mogę napomknąć, że hortensje masz przepiękne :) Musisz mi zdradzić gdzie kupiłaś te piękne okazy (to zdjęcie z telefonu co wstawiałaś) szczególnie ta na pniu :)
Ja też już mam coraz więcej hortensji, chociaż nie wszystkie tak pięknie mi rosną :) nawet patyczki ukorzeniałem i coś tam wyszło, zobaczymy tylko czy przetrwają zimę :)
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Witaj Mariusz:)
Hortensje o które pytasz kupiłam w futuregardens.pl . Jestem zadowolona z tego sklepu bo właśnie takie okazy można w nim kupić :). Hortensja na pniu to vanilka, ale mam też z tego sklepu dwie na pniu Limki ( podobne okazy). Wiem, że różne opinie o tym sklepie krążą, z własnego doświadczenia powiem, że jakość w tym sklepie idzie w parze z ceną. Nie lubię kupować hortensji malutkich ( bo jak to zwykle mówię, życia mi nie starczy by się nimi nacieszyć) wolę zatem minimum 5 litrowe. Cena dużo wyższa, ale oczy cieszą:). Wszystkie hortensje jakie mam z tego sklepu były zawsze ładne, zdrowe i dobrze rozkrzewione.
Dziwię się czasem jak czytam, że ktoś kupuje młoda sadzonkę 2- 3 litrową i spodziewa się że będzie mega- wypas. Na to trzeba poczekać co najmniej rok. Stąd czasem krzywdzące opinie krążą:-/.
Sklep znam i polecam:)

-- 6 lut 2019, o 16:18 --

Moje parapetowe tak rosną:

Petunie

Obrazek

Starzec



Obrazek

- Śr 06 lut 2019 16:21


Pelargonie.

które mi lepiej wychodzą z wysiewu niż z rozmnażania, gdzie wszystko co uszczykniete dziwnymi fluidami uśmiercam :-/


Obrazek

-- 6 lut 2019, o 16:22 --

Żeniszek

Mój pierwszy raz :)


Obrazek

-- 6 lut 2019, o 16:26 --

Heliotrop:

Również premiera na moim parapecie :)



Obrazek



Obrazek

Lobelia



Obrazek

-- 6 lut 2019, o 16:26 --

Begonia

W końcu przebudzona, bo tak długo spała snem zimowym że chciałam ją wyrzucić.


Obrazek

Gazania biała:


Obrazek

Niecierpek

Obrazek


Thunbergia
(Straszliwie kiełkuje)

Obrazek

-- 6 lut 2019, o 16:33 --

Cleome powolnica


Obrazek

Ryż

Obrazek


Szałwia fioletowa


Obrazek
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Wow, ;:111 kolekcja imponująca ;:333 i to bez doświetlania?
A ten ryż czarny to co to; jako trawa? Ja jem taki bio, ciekawe czy by coś z niego urosło?
Czy może siałaś kiedyś lawendę, jezeli tak to jak długo stratyfikowałaś nasiona? Ja włożyłam do zamrażarki i nie wiem kiedy je należy wyciągnąć.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu bijesz chyba wszystkie rekordy forumowe w sianiu ;:215 .Roślinki idą super ODPUKAĆ Miałam dzisiaj siać pomidory jednak nie umiałam sie do tego zabrać.Jutro też jest dzień.Czy swoje nasiona siałaś w/g kalendarza BIO czy tak na oko.Mam posadzoną Limelight niedaleko róży i jakoś sobie obie radzą jednak w innym miejscu róża z hortensja nie umieją się dogadać i juz nawet myślałam o przesadzeniu tej hortensji .Jednak trochę żal i róży i hortensji , bo to znów parę lat zanim sie pozbierają i tak sobie rosną obok siebie dalej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu, ja mam żurawki Obsidian. Liście mają bardzo ciemne. U mnie rosną na słońcu. I całkiem czarne to one nie są, tylko takie raczej ciemnoburaczkowe i dość błyszczące. Ale i tak wśród moich jest odmianą najciemniejszą. Po zimie zbiera się bardzo późno i powoli. Nie jest to prawdę mówiąc odmiana, która chętnie się rozrasta.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

O kurczaki, u Ciebie sezon już niemal w pełni. Tyle sadzonek i siewek, a u mnie na parapetach pustki. :wit
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

;:7
Małgorzata nie wygłupiaj się; nie zamykaj przecież nie popełniłaś żadnego przestępstwa kryminalnego żeby uciekać :wink:
Masz taki super wątek i wiele osób z niego korzysta ;:108 Rozchmusz się ;:3 i zmień zdanie ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: W ogródku Hortensjomanki :)

Post »

Małgosiu no co ty nie zamykaj wątku lubię śledzić rozwój roślin od ziarenka, a widzę ,ze masz rękę do siania czego nie mogę powiedzieć o sobie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”