Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

I oby zwyciężyło :roll: Ale cudna serduszka :shock: , tą od Marty masz też różową? Pozostałe kwitnienia masz śliczne tak jakby żadnego deszczu nie było :)
Maria mam rozsady cynii,szałwi, zatrwianu i gazanii nie wiem czy można je już wysadzać bo temp nocą poniżej 10C?
O pomidorach nie wspomnę; :roll: Ja ;:65 żeby wreszcie opróżnić parapety i stoły. Sorry że ci zawracam głowę ale 1-szy raz bawię się z kwiatowymi rozsadami i nie nie mam o niczym pojęcia ;:223
W wolnej chwili (jak bedzie lało :roll: ) muszę poczytac wątek Marty, dzięki za podpowiedż i odpowiedż ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Aniu lubię agrest i to nie tylko pojadać z krzaka, ale w kompotach na surowo metodą Marty jest boski!
Jak widziałam ugryziony pączek obuwika to szpetnie zaklęłam ;:222
Miłego piątku :wit

Igo wczoraj wszystkie kwiatki (a niewiele ich miałam) poszły do gruntu. Zostały malutkie jeszcze posiane pod koniec kwietnia. 10 st. każdy kwiatek wytrzyma. Mało tego posadziłam ostróżkę niską w kwietniu i te niskie temperatury zniosła. Pomidory też pójdą do gruntu, bo nie widzę w prognozie niskich temperatur. Papryka do tunelu i zostaną dyniowate, ale dopiero startują.
Od Marty serduszka kwiatki ma różowe, a listki ciemne bordowe! :D
No to zmykam do ogródka! ;:65
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, agrest masz taki na bogato! ;:215 Chyba mu dobrze zrobiły te deszcze....
Jak to nie schudniemy do lata? ;:306
Zaraz poszukam jakiejś diety cud i nie ma opcji... a lato będzie, czy się tym metrologom podoba, czy nie :heja
(a tak poważnie, to mnie osobiście jakieś 10 kilo by się przydało)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, a mój agrest w tym roku niemal bez owoców. ;:222 Susza? Podobnie, a nawet jeszcze gorzej wyglądają jabłonie. ;:222 ;:222 Tylko jedna wyprodukowała owoce, choć też niezbyt dużo. Śliwek też prawie nie będzie, ;:223 tylko morele i brzoskwinie nie zawiodły. ;:333
Ślimaki i u mnie wyłażą z dziur i panoszą się po działce. ;:145 Jutro potraktuję je niebieskimi. ;:134 Dzisiaj brakło mi czasu.
Nieszpułka jest jadalna, tyle wiem, ale jak smakuje? Jakie ma właściwości - muszę zapytać wujka G.
Laki kwitną, a martwiłaś się o nie. Jak widać, nie warto zamartwiać się na zapas. ;:108
Stwierdzam jednoznacznie, że już nie chcę deszczu. ;:185 ;:185 Dzisiaj tonęłam w błocie. :oops:
Ponieważ też masz już nadmiar wody, to niech Ci ;:3 wysuszy ziemię, ogrzeje roślinki i Ciebie też.
Ładnego ciepłego weekendu życzę. ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu, u mnie też jakieś gąsienice jedzą agrestowe listki i liście Modraka kaukaskiego ,nie wiem co to za gąsienice ,bo nic nie znalazłam ,najbardziej denerwuje mnie to ,że wszyscy na gotowe przychodzą i jedzą sobie bezkarnie ,a do roboty to tylko ja ;:145 ,pozdrawiam i miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem osłony na siatkę, a widząc ją u Ciebie, utwierdziłam się w tej decyzji.
Mam taki kawałek płotu, gdzie muszę się od sąsiada odgrodzić - przegrywam tam walkę z wszelakim zielskiem.
Widać, że agrest w tym roku obrodził, jakie zaprawy będziesz z niego robiła?
Podziwiam mnogość różnorodnych kwiatów ;:138
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam!

Słońce świeci, ciepło jest ...jest maj!
Wczoraj już spokojniej podeszłam do prac i wyplewiłam jeden kącik, skosiłam trawę na ścieżce i wieczorem bez bólu wracałam do domu :D Za to co rano przeżywam dramat jak obchodzę grządki, bo wszędzie mam ślimaki...żrą wszystko równo...chryzantemy, irysy, czosnki, lilie, liliowce itd Zdzieram te paskudy z liści i na szczęście te małe jedzą kury więc lądują na kurzym wybiegu, ale zjadły mi pączki na jednej mniejszej lilii candidum. Wspinają się po krzewuszce, żeby obgryzać nie tylko liście czosnków, ale i łodygi ;:124 A niebieskie kryształki jakby im mniej smakowały ;:223

Basiu kupiłam ten agrest lata temu w którymś dyskoncie (chyba Ldl) i początkowo tak sobie rósł, ale od 3 lat szlaje ...wyrósł ogromny, wrasta w porzeczkę obok i owocuje jak szalony. Mam sporo krzewów agrestu, bo je bardzo lubię podjadać...ale ten przeszedł samego siebie.
Na temat wagi nie wypowiadam się, bo to dla mnie przykry temat :oops: Tobie życzę powodzenia ;:196

Lucynko agrestowi chyba dobrze w mojej glebie, bo każdy krzew ma mnóstwo owoców, ale ten faktycznie ugina się pod nimi od paru lat co roku. Mam różne odmiany, niektóre mają mniej owoców ale za to ogromne, jedne owłosione inne depilowane ;:306 Inne owoce różnie...pierwsze śliwki mają owoce, czereśni trochę będzie, gruszek niewiele bo największa odbudowuje się po wykopkach. Najwięcej ucierpiała! Jabłonie kwitły ale zawiązki jeszcze będą opadać do św. Jana :roll: A wszystko będzie jak mnie nie nawiedzi nic przykrego! Dlatego nie chcę burz z gradem ;:222
Cieszą mnie te laki przyznam się po cichutku, jak każde kwiatuszki.
Ślimaki mnie załamują ;:145
Nieszpułkę w słoiczku dostałam od Iwonki Zielonej Jagody i zakochałam się w tym owocku, zbieranym jesienią ...pysznym, mięciutkim w sam raz do owsianki. Drzewko jest niskie a badania dowiodły że posiadają naturalne antyoksydanty i zapobiegają nowotworom więc nic dodać nic ująć!
Dopisuje się do Twoich życzę i na jakiś czas ani Tobie ani sobie nie życzę deszczu. Wczoraj postraszyło, pogrzmiało ale utrzymało się cały dzień. Niestety choroby szaleją. Moja brzoskwinia ufo cała w kędzierzawości, bo ja nie opryskałam, bo najpierw było zimno a potem mokro i klapa!
Miłego weekendu, ciepłego i słonecznego ;:196

Martusiu pamiętam że kiedyś miałam gąsienice i robaczki na szparagach i nigdzie nie mogłam znaleźć w necie co żre szparagi. Na szczęście był jeszcze sklep na Imbramie i tam w ogrodniczym bardzo doświadczony pan co mi znalazł środek który ;:124 gąsienice i dorosłe osobniki. Koniecznie zrób zdjęcie gąsienicom i zapytaj u nas na FO a na pewno ktoś poradzi ;:162 Tak, tak amatorów gotowego nigdy nie brakowało ;:306
Powodzenia w walce z przeciwnościami i pozdrawiam ;:196

Ewuniu Mam już w jednym miejscu taką siatkę i mam też osłonę z wikliny i wiem, że łatwiej zapanować nad własnymi chwastami bo możesz wykopać nawet korzenie a sąsiadowe obrywasz tylko czubki.
Agrest jem jak dojrzeje na surowo, kiedyś robiłam z zielonego soki ale to jak dzieci były małe. Teraz robię trochę smażonego w całości do ciasta, a najlepiej lubię kompoty na surowo a'la Marta... Link http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... y#p4411802 . Po powrocie z ogrodu umęczona i spragniona wlewam w siebie cały słoik!


Obrazek

Po dwóch latach od wsadzenia nareszcie kwitnie Powojnik górski (Clematis Montana var. Rubens)

Obrazek

Dmucham na nie, bo paskudne ślimaki wspinają się na łodyżkach i je obgryzają

Obrazek

Jeszcze irysy!

Obrazek


Obrazek

Obrazek

wsadzone dalie

Obrazek


Obrazek

Brutalnie dwukrotnie przesadzany stopowiec nic sobie w tego nie robi i kwitnie po raz pierwszy. Oczywiście liść zgryziony paskudnie!

Obrazek

Obrazek

U wielu osób bry kwitły już na koniec kwietnia, u mnie wytrzymały na Zofii i to jeszcze nie całkiem rozkwitły. W słońcu może nawet będą pachniały!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Truskawka w donicy szaleje!
Obrazek

i coś do zjedzenia, niewiele ale dobre i to!


Obrazek

Obrazek

czosnek prosi o dokarmienie
Obrazek


Obrazek

było wczoraj i tak!
Obrazek

Miłego słonecznego weekendu dla wszystkich zaglądających :wit
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu jak wchodzę do waszych warzywniaków i kwietnimów to już bardzo tęsknię za swoimi, jednak trzy tygodnie poza ogrodem dla zielono zakręconej osoby to o wiele za długo.
Ale cóż muszę przetrzymać ten czas.
Spoglądam na Twoje czosnki i jeszcze w takich zwartych pąkach....ja swoje zostawiłam już rozwinięte.
Czy Piwonia koperkową to u Ciebie.....jak spoglądam na Twoją to coraz bardziej się upewniam, że moja to podróbka ;:98
U mnie dzisiaj pogoda też majowa, słońce, śpiew ptaków, czyste niebo......prawdziwy maj, wszystko dookoła pachnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu
Trzymam kciuki razem z Tobą za pączuszki czosnku ozdobnego. :)
U nas też ślimaki wylazły z ukrycia :twisted:
Marysiu nic się nie przejmuj, my Ciebie kochamy taką mięciutką, jak by to wyglądało, jak by Marysia była chuda i całą urodę straciła. 8-)
Nudne by było życie ,jak by wszystkie niewiasty wyglądały jak wieszaki i Pelaśka :;230
Ostatnio mnie Pan od liczników Energi zobaczył w piżamie ,bo nie mogłam dojrzeć odczytu a Z. nie umie. Inżynier:twisted:
Muszę nieszpułkę sobie tez sprawić. ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Maryś fajnie porozdzielane warzywka dechami muszę odgapić bo desek po remoncie u mnie dostatek. Idą burze a ja wsadziłam w końcu tomaty do gruntu i mam to gdzieś! czekałam na słońce ale patrząc na tegoroczne prognozy pogody to nie liczę na pomidorowe zbiory. Widzę, że Twoja jasnozielona hosta też taka ogryziona- moja też- ktoś ją bardzo lubi :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Wszystkie pomidory już posadzone, zostały tylko wraki ogryzione przez ślimaki :wink:
Dzień był parny i duszny i dopiero po południu dało się coś działać w ogrodzie. Zostały mi jeszcze do posadzenia papryki. Część pójdzie do tunelu a część do gruntu, bo trochę miejsca na agrotkaninie zostało ;:333

Krysiu nie bucz ;:168 odpoczywaj, nabieraj sił i naprawiaj kręgosłup! Dlatego ja już nie składałam wniosku o sanatorium, bo dla mnie też 3 tygodnie to było za długo :wink:
Może są różne piwonie koperkowe :wink: Moja ma pojedyncze płatki, a w necie widzę też pełne. Na pewno będzie ładna ;:333 Wszystkie czosnki mam w pączkach, ale może też są różne bo w innych wątkach widzę rozwinięte.
Pozdrawiam :wit

Agnieszko kochana ja puszczam kciuki i zbieram dziadostwo ;:306
Kochana jesteś ;:306 wiesz mnie mięciutkość nie przeszkadza tylko ograniczone działanie i obciążenie jakie znosi mój biedny kręgosłup, bo wygląd to drugorzędna sprawa...musimy być różni :D Chuda to ja już byłam :uszy O Aguniu jak Cię pan zobaczył w piżamie to już widzę jak się oblizywał i ciągle będzie prosił o odczytanie licznika ;:168
Kup sobie nieszpułkę...ja mam trzy ;:333

Ewciu warzywa rosną w takich skrzyniach bez dna, to praktyczna metoda uprawy w takim polu jak ja mam. Można lepiej utrzymać porządek i trawa nie włazi na grządki. Też wykorzystujemy deski z odzysku.
Ja tam liczę na zbiory pomidorów inaczej nie sadziłabym. Większość host ma dziurki i wcale się nie dziwię że coś je lubi, bo kiedyś zjadłam kawałek i jest pyszna słodka ;:215

Kiedy ja to byłam w polu i kalina była zielona...dalej nie jest biała, a złotokap to pewnie jeszcze 2 tygodnie potrzebuje i to ciepła!


Obrazek

Obrazek


na dobranoc!


Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Dziękuję za wyczerpujące info w temacie nieszpułki. ;:180 Jednak to nie moje smaki. ;:185 Owsianki nie cierpię, kocham mięcho i to najlepiej czerwone i broń Boże chude. ;:306 Mogą być jeszcze jaja na boczku, ewentualnie twarożek z tłustą śmietaną. ;:92
Rozpędziłam się trochę, przyjmij te wynurzenia z przymrużeniem oka. :uszy
Dużo kwiatków w Twoim ogrodzie jest do podziwiania, ;:138 a kwitnącego stopowca zazdroszczę i już. ;:224 Mój już dwa latka skończył, a kwiatków mi nie zechciał pokazać, łobuz jeden. ;:134
Kolekcję irysów masz całkiem, całkiem, ;:333 a piwonia koperkowa taka śmiszna, a ładniutka! ;:215
U Ciebie nawet ślimaki jakieś nietypowe. Czosnki im smakują?! :shock: Moje ślimaczki grzeczne, na dzień dzisiejszy niczego jeszcze nie skosztowały. ;:303
Cieszę się, że deszcz i burze przeszły bokiem, a słoneczko grzało i suszyło. ;:63 ;:63 U mnie też było tylko ;:3 i bardzo cieplutko, a ja całą działkę wyplewiłam. :tan Jutro książka i bujany fotel. ;:215

Ciepłej, słonecznej i zdrowej niedzieli, Maryś. ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu,dzisiaj oglądnęłam mój agrest w okularach i zamarłam ile mam małych zielonych gąsienic na agrestowych listkach ,jak zjedzą cały liść to przenoszą się na następny i pędy agrestu są gołe z wiszącym agrestem ,muszę niestety pryskać ,a Modrak kaukaski jedzą ślimaki malutkie i gryzie pchełka kapuściana ,muszę im wszystkim przywalić ,kalina u mnie też nie może sie całkiem wybielić ,pozdrawiam i pięknych snów życzę ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”