Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam!
Niedziela wietrzna, mokra i jedynie czasem błysnęło słońce zza chmur :D

Dorotko rudzielec dzisiaj podchodził pod karmnik i nijak nie rozumiał co się porobiło :;230 Ptaszki za to radośnie korzystały i chyba zrozumiały że są bezpieczne ;:333 Sposób wymyśliła Iwonka Zielona Jagoda ja jeszcze dodaję gałęzie róż szczególnie ukolcowanych :D Słońce też skąpi ładnych widoków więc zdjęć coraz mniej, a na wspomnienia jeszcze nie jestem gotowa :wink:

Martusiu ja też wczoraj z M robiłam zakupy, ale takie cotygodniowe i oboje stwierdziliśmy że za dużo kupujemy i potem to trzeba wszystko zagospodarować ...co prawda zawsze są zwierzęta, ale im też sporo kupujemy...to jakaś mania i czas się zastanowić. Zapasy ze spiżarni też ktoś musi zjeść, a dzieci przecież też mają swoje ;:202 Prezenty czasem kupuję w internecie, bo chodzenie po galeriach mnie strasznie męczy....nie lubię! wolę małe sklepy. Na pewno Mikołaj grzecznej Martusi prezenty przyniesie ;:196

Lucynko i ja ostatkiem sił biorę się za sprzątanie, ale odkładam do końca. Wiele razy myślałam kogoś zatrudnić do tego, ale to musiałaby być ktoś zaufany bo wszystko mam na wierzchu i jakoś nie lubię jak ktoś rusza moje rzeczy...albo je przestawia. Słoneczka jak na lekarstwo więc i ogródka jak na lekarstwo. Dlatego czasem wręcz czuję się niedotleniona ;:306 Dziękuję kochana i odwzajemniam życzenia zdrowia i radości ;:167 ;:196

Beatko koniecznie wyślij mi filmik, ale pewnie to jakiś żart i nie pomoże w pokonaniu porządków domowych ;:306 Tak! zabezpieczyłam rośliny na taki mróz jaki bywa, bo w razie większych otulę iglastymi od góry, ale i tak często nawet otulone róże tnę wiosną do ziemi. A może puszysty śnieg otuli ogród! Mój telefon też proponuje swoje słowa, ale jak przeczytam to mogę zmienić...nie protestuje ;:306 Poza tym nie piszę z telefonu, chyba że krótkie posty jak muszę. Nie mam skimmi , nie mam tej wierzby ani drugiej co Ci pisałam, wszystkie zakupy przesunęłam na pokanalizacyjne wykopy! Jak już wiosną zakończę rurową rewolucję to będzie projekt i realizacja ...a marzą mi się cuda ;:306
Mam jarzębinę taką zwykłą po poprzednikach i nawet ją pokazywałam, bo w tym roku cudnie obrodziła. Miałam parę innych w tzw polu, ale został jarząb jeden... szwedzki albo domowy...nie pamiętam, a kartka zginęła. Stale obgryzały go sarny, ale jest...żyje! Zwykła też jest piękna! ;:167
Dobrego tygodnia ;:196

Wszystkich odwiedzającym dobrej nocy i trzymajcie się zdrowo!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu pogodowo zapowiada się powtórka wczorajszego dnia ;:222
Czyli rudzielec to kot myślący ;:306 wzięłaś go sposobem, gdzieś już słyszałam o wiązaniu iglastych gałązek przed szkodnikami, może u Ciebie nie pamiętam. Moje ptaszki jak nie ma mrozów jakoś karmniki omijają, ostatnio tłukłam orzeszki trochę dałam do jednego karmnika i te bardzo szybko zostały zjedzone. Teraz myślę kto je zjadł.
Porządki domowe i ja odciągam w czasie, tego roku udało się i jestem odsprzątana jak nigdy, ale to dzięki temu, że gdzieś moje troski musiałam spalić i złe myśli stracić.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu :wit
Zaglądam i podziwiam pięknie nieba ;:108
Teraz kurki ci umilaja dni.
Firsneczka bardzo ładna. Ja jeszcze nie zabrałam się za okna i wymiany firan.
Pozdrawiam cieplutko bo u mnie szaro i buro.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

A ja dzisiaj miałam dobry dzień i 3 największe okna umyte ;:333 Zostały małe korytarzowe i łazienkowe, ale one były myte niedawno. Dzień w kratkę od chmur, wiatru po słońce i śnieg z deszczem, a o zmierzchu zmrożony śnieżek :D Nie będzie jednak z niego kołderki...jeszcze nie!

Dorotko moje sikorki dostają wszystkie wyschnięte i wątpliwe orzechy i te najwcześniej znikają ale i słonecznik znika :D Okno w kuchni umyte więc widok na karmnik idealny! :D
Dzisiaj składaliśmy krzesła, bo zakupiłam przez internet w Tchibo...tak kusili upustami że skusili ;:306 Nie mam siły chodzić po Ikei te tłumy mnie zniechęcają a tu z wniesieniem do domu za darmo :D

Aniu kurki dostarczają zajęcia, spacerów i jajeczek, bo młode zaczynają się nosić :D Miło, że firaneczka się podoba, bo to pierwsza po kilkunastu (może 20) latach kupiona przeze mnie firanka :D Pomieszczenie zyskało na urodzie ;:333 Zdążysz na pewno z wszystkim do świąt, a jak nie to dzieci pomogą ;:4
A na Rynku ruch i gwar!

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

;:oj Jak pięknie zrobiło się oj Kraków to Kraków :)
Kolorowy zawrót głowy i już. Zamówiłabym sobie te wianeczki. :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu i ja takie byle jakie orzeszki daję do karmników, znikają szybko, to samo z pestkami dyni, słonecznik w tym karmniku na szczęście znika pomału.
To mamy zimę, u nas również biało, ale chyba to szybko spłynie bo idzie na plus.
Również nie lubię tłumów w sklepach, markety omijam, chyba że naprawdę muszę do nich wejść, staram się wysyłać wtedy męża na zakupy, ma listę, jego takie tłumy nie przerażają.
A jakież to piękne krzesełka z Tchibo :?:
Ostatnio na krakowskim kiermaszu byłam ponad 10 lat temu, klimat niezapomniany, ceny jak zawsze wygórowane pod turystów. Kupiłabym jakieś fajne dzwoneczki wietrzne do ogrodu, ale przecież nie pojadę, nie dam się skusić ;:306
Miło popatrzeć na te piękne stragany.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Hmm dzieci nie bardzo pomogą . Bo zjadą na same święta.
Ale mam nadzieję że jakoś zrobię.
A teraz jeszcze te pudełeczka na odprężenie wieczorne trochę robię. Kilka u siebie pokazałam.

Wir przedświąteczny już się zaczął po sklepach. Trzeba co się da kupić wcześniej. Bo potem wszędzie tłumy. :roll:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu,ale klimatyczne obrazki z rynku w Krakowie lubię taką dobrą energię ,dawno tam o tej porze nie byłam ,ja też nie bardzo lubię markety,ale przez internet też nie lubię kupować ,bo wszystko muszę dotknąć ,widzieć ,przymierzyć,u mnie sypie dzisiaj i jest bialutko,ale dzisiaj otwarcie naszego kiermaszu,więc i ogród musi poczekać ,myślę ,że ten śnieg stopnieje i jeszcze będzie cieplej to nadrobię pewne prace ,pozdrawiam i miłego dnia w domowym ciepełku życzę ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Beaby
Czy mogła bym prosić o ten patent na sprzątanie a P.W. :oops: :D

Marysiu
Widziałam na wyspie ,że biało macie :D
Fajne ozdoby z jarmarku i chyba kawałek jakiejś chusty w kwiaty widzę ;:108
Marysiu my też nie lubimy marketów ,a już tłumy i przepychanie to w ogóle ;:185
Pokaż te krzesełka koniecznie. ;:196
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, a już myślałam, że te wianuszki to Twoje rękodzieła. ;:108 Oczywiście zanim zapoznałam się z odnośną informacją. Śliczniutkie. ;:333
Bieli za oknami zazdraszczam. :lol: U mnie ciągle paskudnie, nawet gdy słonko zaświeci. ;:222
;:196 ;:196 :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam zimowo!

Dni upływają jakoś leniwie, trochę gotuję, trochę bawię się w jakieś ozdóbki i mobilizuję się wewnętrznie do świątecznych wypieków. Na piernik długodojrzewający już czas najwyższy, żeby go upiec i to na dwa sposoby! Jako pierniki i blaty to piernika przekładanego :D Poza tym nastawiam się na domowe czekoladki. Zawsze robiłam śliwki w czekoladzie, teraz też będą ale ze swoich suszonych śliwek. Niestety te moje są twardsze więc chyba trzeba je będzie namoczyć....czy wystarczy w alkoholu...zobaczymy! Przeglądam różne strony z pomadkami i truflami na Printerest, ale oczywiście zrobię jakąś własną wersję. Moim dzieciom bardzo smakują te moje czekoladki i szybko znikają, a co zostanie rozdzielam i zabierają ze sobą :D

Misiu nie byłam w tym roku w Rynku, a zdjęcia wklejone są ubiegłoroczne. Rehabilitacja M zdezorganizowała nam dni, a samej jakoś mi się nie chce jechać...leń mnie ogarnął :oops:

Dorotko moje ptaszki wreszcie załapały że stołówki czynne, bo rozwiesiłam karmniki w ogrodzie oprócz tego vis a vis okna kuchennego. Cieszę się, bo skoro mam słonecznik to niech jedzą a jak zima się przeciągnie to dzięki Tobie mam sprawdzone źródło i zamówię kolejne.
Śnieg lekko podtopił się na ścieżce i pod drzewami, ale w ogrodzie dalej jest bajkowo ...biało!
W Tchibo kupiłam zwykłe krzesła, które można włożyć jedno w drugie, ale dali mi korzystną cenę i darmowa wysyłkę to skorzystałam. Miejsca w jadalni mam niewiele żeby rozstawiać meblowe krzesła, a potrzebuję ich minimum 8. Stare krzesła już się przedawniły.
Na kiermasz chodzę prawie co roku, ale nie wiem czy w tym będę...uwielbiam tą atmosferę :D

Aniu no to wszystko na Twojej głowie, do mnie zawsze któraś córka przyjedzie kilka godzin wcześniej i lepimy razem na świeżo pierogi i uszka. Wnuki zawsze ubierały choinkę z dziadkiem...ale niestety wyrośli i dziadek już rok temu sam ją ubierał ;:306
Ja też planuję wcześniej zakupy tylko ryby na parę dni wcześniej, bo nie lubię mrożonych.
A przecież zamknęłaś wątek :?:

Martusiu ja dość dużo kupuję internetowo, a zaczęło się właśnie od ciuchów bo w dwóch miejscach mają moje pasujące rozmiary i niezłą jakość. Poza tym zawsze mogę oddać jak coś nie tak....za kilka lat zakupów oddałam raz. Kupuję kawę, wiele składników pożywienia dla drobiu, nawozy i mnóstwo innych rzeczy. Teraz kupiłam krzesła, bo nie cierpię wielkich sklepów a w małych nie mam zaufania do trwałości. Poza tym nie szukam miejsca parkingowego tylko przywiozą z wniesieniem do domu! ;:333
Śnieg na razie się trzyma i niech tak zostanie, bo skoro spadł to niech ozdobi święta chociaż raz od lat!
Pozdrawiam i życzę żeby kiermasz się udał ;:196

Agnieszko jak pisałam Misi to zdjęcia sprzed roku, bo na wspomnienia ogrodowe jeszcze jakoś nie jestem gotowa :oops: Tak są tam chusty, takie typowe góralskie. Markety... jak widzę tłumy to wychodzę, ale mam ten komfort że mogę jechać wcześnie rano. Ostatnio pojechaliśmy do Auch koło 9, bo tam kupuję sporo polskich wyrobów, i jak już wychodziliśmy to tłumy jechały do góry schodami, a był dzień powszedni!
Krzesełka takie jak to teraz popularne na metalowych nogach siedzisko bez tapicerki, a najważniejsze wchodzą jedno w drugie i połowa stoi w rogu pokoju! ;:196

Lucynko no co Ty! pomysły to ja mam tylko ręce leniwe i paluchy jakoś mało precyzyjne ;:306 Słonka ani na lekarstwo ale za to biało i jasno jest ;:333
Ściskam cieplutko ;:196

Taka zima!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wyciągnęłam moje drewienka zebrane kiedyś nad morzem i takie sobie ozdóbki porobiłam :uszy


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Dziękuję za odwiedziny!
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

;:oj super ozdóbki :) a ja w tym roku jestem jeszcze w pieluchach :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu drewniane ozdóbki bardzo ładne, masz talent ;:138
Jak to dobrze, że ptaszki zadowolone ze słonecznika, moje dzisiaj miały przerwę stołówkową bo cały czas kręciłam się wokół wędzarni i im przeszkadzałam.
Faktycznie widać na zdjęciach jak ogród pięknie ustrojony śniegiem, ja mam go dużo mniej.
Marysiu ze starych krzeseł możesz spokojnie zrobić kwietniki do ogrodu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”