Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7941
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu
Dzielna z Ciebie Niewiasta ;:196
Zapytaj mnie ,czy dzieci któreś nasze pomagały\ pomagają coś przesadzać i ,jak chętnie w ogóle w czymkolwiek pomagają :evil:
Tak czy inaczej sporo pięknego kwiecia i kulek :;230 u Ciebie :D
Chryzantemki przeurocze, różyczki żyją i kwitną a te surrealistycznie niebieskie kulki - cudo :D
Zaciekawiły mnie te wądoły :lol: , chyba najgorszych nie pokazałaś nam.
A białe ,cudne dalie rewelacyjnie w tym szklanym, błękitnym wazonie wyglądają. ;:63
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam!

Serdecznie witam nowego Gościa Terenię ;:180 Bardzo mi miło, że mój ogród kojarzy Ci się z czymś przyjemnym czyli ogrodem rodzinnym. Zapraszam Cię bardzo serdecznie ;:168

Dorotko zacznę od końca czyli rośliny o którą pytasz...to Leycesteria ciekawa roślina i jedyny kłopot w nią związany to trzeba ja okrywać na zimę i w zasadzie odbija od korzenia co sezon. Kwitnie ciekawymi kwiatkami i właściwie dość łatwo rozmnaża się z nasion. Musze sprawdzić czy są w tym roku, bo niedawno jeszcze nie było :wink: Mam ją rozmnożoną to jakby co... ;:215
Wykopy coraz głębsze i największa trudność widzę w glinie, która będzie na powierzchni po zakopaniu ;:222

Iwonko W zasadzie nie pchałam, a jedynie coś usiadło gdzie nie powinno ;:124 Koniec sezonu pozbawił mnie czujności. Doczekałam się wykopów, straty są nieuniknione zarówno w roślinach jak w terenie. Mam niestety kiepska glebę z przewaga żółtej gliny, która niestety nie nadaje się nawet do lepienia garnków :uszy Dziękuję opatrzności, że mam przyjaciół ;:4
Z jednej strony czas późny ale z drugiej korzystny dla ruszania roślin, jedynie niech zima się nie spieszy. Dziękuję za podziw i jestem pewna, że gdyby Tobie przydarzyło się coś podobnego też mimo zwalniania wykrzesałabyś siły aby uchronić swoje ukochane roślinki. Dziękuję za życzenia mocy, bo bardzo się przyda ;:196

p.s. winnik łatwo rozmnaża się z nasion, a na owocki czekałam 3 lata.

Misiu niestety nic nie znaleźli... a może dobrze, bo wtedy rozkopaliby pół ogrodu ;:306 dla kilku skorup.
Winnik po raz pierwszy oczarował mnie koralikami ;:167

Martuś jak to dobrze, że w lesie net działa ;:333 Dzisiaj już pewnie penetrujecie lasy, bo dzień krótki i należy wykorzystać każdą godzinę za jasności. Życzę dużo tych co bąblują i wystawiają czerwone i brązowe łebki ;:333
W ogrodzie szaleństwo, najpierw nie chciałam na to patrzeć ale teraz jednak nie tylko patrze ale i fotografuję, bo takich widoków w ogrodach nie ma ;:306
Dziękuję za dobre serducho i wiem że na Forumki można liczyć, o czym nie raz się przekonałam ;:4
Pozdrawiam i darz bór ;:196

Agnieszko póki człowiek ma siły nie liczy na pomoc, ale jak sił brakuje na podstawowe czynności wtedy mu przykro jak jest pozostawiony sam sobie. Na szczęście jeszcze nie jestem w takiej potrzebie. To co robię w ogrodzie jest moim widzimisię, przecież ja tego nie robię żeby przeżyć...chociaż może jednak ;:306 Skoro ogród jest moim sposobem na życie...na starość.
Nie będę Cię pytać, bo po co stawiać Cię w kłopotliwej sytuacji ;:306
Dalie jako jedyne mnie zachwyciły. Wykopałam jeszcze inne karpy, bo miały liście i karpa narosła. Flakon to pamiątka po cioteczce ;:215 A wądoły zaraz pokażę.


Obrazek

i dla ogrodników o mocnych nerwach!


Obrazek


Teraz słyszę pracę koparek ;:oj

A tu część spokojnego ogrodu

dalie od Dominiki jeszcze kwitną
Obrazek

Moje śliczne nagietki


Obrazek

Mimo paru przymrozków jednoroczne kwitną, bo mróz zatrzymywał się przed wejściem do ogrodu od strony pół!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A niebo wczoraj zachwycało!
Obrazek


Obrazek

Spokojnego dnia!
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, czarodziejskie masz niebo nad sobą ;:oj I nieistotne, czy to wschód, czy też zachód słońca, widoki są godne królów, czyli nas :;230 A może Was? Bo to przecież nad Waszymi głowami takie niebo się rozciąga ;:108
Dalie od Dominiki, mi osobiście przypominają cynie, ale ja jeszcze młoda stażem na forum, to mogę się i mylić ;:306
Rzecz jasna, że bym dała radę, ale jednak lepiej, że takie rzeczy nie dzieją się u mnie, bo już mnie leniuszek wziął w swoje władanie ;:131
Całuski, Marysiu ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

No, nie zazdroszczę Ci tych wykopków, Marysiu. Choć z drugiej strony, po ich zakończeniu zyskasz podwójnie, bo i kanalizację, i nową aranżację ogrodu. ;:333
A mimo przymrozków ciągle jeszcze kolorowo masz za oknami, nawet różyczki okazały się być twardzielami. ;:138
Cudne te chabrowe koraliki! ;:63 ;:63 I niebo nad Waszymi głowami przepiękne. ;:215 Jak by nie patrzeć, dodaje koloru i nastroju.
Pozdrówka i zdrówka. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu ja bym zrobiła taką wymiankę ja daję piasek Ty glinę ;:306 szkoda, że odległość duża, bo tak to targałabym ją wiadrami ;:306
Czy archeolog coś znalazł, może już jesteś bogata ;:oj
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7941
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu
Jaka starość ;:185 :uszy Jak byś była stara, to byś siedziała w kapciach przed telewizorem a nie przerzucała tyle roślin w glinie :D Energi zazdroszczą Tobie młode dziewczęta ;:224
Przeraża mnie ten wykop i ślady po roślinach ;:oj
Chryzantemy cudne :D Słodkie :)
Z ostatniej dostawy od Ciebie zaczynają się rozwijać i są jedne z dwóch w różu indyjskim pojedynczych, pokazanych wyżej :D
Ciekawe co umieściłaś w pudełeczku :wink:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu wykop paskudnie zdewastował działkę ;:145 będziesz miała sporo kłopotu przy odtworzeniu rabat
za to jednak wygodniej bez szamba też sprawiającego problemy.
Młodego jednak zagoń do pomocy, przecież mieszkają to powinni pomagać w utrzymaniu porządku przy obejściu.
Może uda Ci się jednak nawieźć lepszej ziemi w miejsce po wykopach, a młody taczkami przywiezie , Tobie zostanie rozgrabienie i nowe nasadzenia, co nie zmienia faktu ze to ogrom pracy.Na taką podmiankę za glinę piach i ja bym reflektowała, ale za daleko ;:222
Piękne kolory masz jeszcze w ogrodzie , moje chryzantemy chyba nie zakwitną przed mrozami pączki jeszcze niewielkie a wszystko przez suszę która zahamowała wegetację latem. Dopiero po ochłodzeniu wszystko ruszyło.
Kolory nieba uchwycone w idealnym momencie szkoda ze tak nie potrafię bo owszem czasem obserwuję ale uwiecznić ;:185
Trzymam Kciuki za kurki, może wykopy szybko znikną, gorzej z gliną śliską od deszczu i śniegu przez zimę ;:168
Szybkiego postępu prac przy wykopie. ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu na pierwszej stronie tego wątku , pokazujesz piękną piwonie pomarańczową , to jest drzewiasta? , bo ja teraz jesienią taką kupiłam drzewiastą , bardzo mi się podoba, napisz jak długo jest u Ciebie i jak rośnie.
Z wykopami to rzeczywiście kłopot , ale jak ma być kanalizacja to bym to przeżyła , ten ogrom pracy , ale póżniej to spokój z szambami i wodą. Rośliny zakopcuj w jednym miejscu , tak jak kopcujemy róże nie wsadzone jesienią . miłego dnia , bo u Nas wieje i pokrapia czasami deszcz :wit ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu :wit
Wykopow nie zazdraszczam .
chryzantemy widzę masz rożne i piękne.
I u mnie kilka sobie kwitnie.
Nieba ,,oczywiście przepiękne.Szkoda,że tak krotko te niebne barwy trwają .
pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam!
Za oknem mokro, ale nie wieje. Poprzedniej nocy spadło bardzo dużo wody i na glinie zakopanych dołów uformowała się rzeka, która nijak nie chce wsiąknąć. U mnie na szczęście dopiero wczoraj zasypywali większość dołu i mokra glina jest na spodzie. Jeszcze koparki w zasięgu wzroku, ale przejście przez ogród już mam.

Iwonko oczywiście, że to cynie :oops: p...o mi się :wink:
Niebo i nad Tobą takie jest tylko ja częściej obcuję z naturą (nie pracuję) i mam blisko do aparatu Obrazek . Życie czasem zmusza nas do większego wysiłku i sami dziwimy się że daliśmy radę. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Lucynko wykopy przeżyję, tylko już widzę że roślin nie powinnam teraz sadzić i myślę co począć bo zgromadziłam ze 3 m kw wykopanych roślin...zadołować, ale w jakim dole ;:oj :?:
Przymrozki nie weszły do ogrodu i nawet aksamitki kwitną tylko po deszczach trochę poziomo.
Chabrowe korali to winnik zmienny czyli pnącze. Może posłać trochę koralików i puścisz pnącze koło nowej altanki?
Zdrówka i buziaczki ;:196

Dorotko na szczęście (pisze to z przekonaniem) archeolog nie znalazł dinozaura, bo w przeciwnym razie nie weszłabym do ogrodu jeszcze długo Obrazek
Tej żółtej gliny pewnie byś nie chciała ;:131

Agnieszko Obrazek w kapciach przed telewizorem też czasem siedzę, ale częściej biegam po ogrodzie bo ruch lubię. Mam parę programów w tv które nagrywam i czasem oglądam...często obierając coś co przyniosłam z ogrodu Obrazek Mnie nie przeraża już nic bo zakopane ziemi nawiezione więc myślę że wiosną już nie będzie śladu po wykopie, a zacznie się kopanie na ścieżce. Potem już będzie tylko lepiej.
Chryzantemy nie lubią tylko deszczu bo nasączone chylą się ku ziemi i muszę je palikować ;:131
Pudełeczko zawiera trochę niespodzianek ;:196

Julciu trudno kochana patrzę na to przez pryzmat korzyści i to nawet finansowych więc dokupię kilkanaście worków ziemi i łącząc z kompostem rośliny posadzę ;:333 Nie będę gonić nikogo do pomocy bo pomocnik ma swojego ekonoma, który niekoniecznie sprzyja mojego ogrodowi. Ma inne gusta ;:222
Ogród częściowo cieszy jak nie widzę wszędzie rozstawionych roślin w donicach, skrzynkach i grudach. Obrazek
Dzięki za pochwały zdjęć ;:168 widzisz mam więcej czasu i mogę skupić się na aparacie. Glina rozplantowana z naddatkiem bo jeszcze będzie siadać, kurki nic sobie nie robią z tego co się działo. Pozdrawiam i dzięki że znalazłaś czas żeby wpaść ;:196

Tereniu tak to jest piwonia drzewiasta Souvenir de Maxime Cornau . U mnie rośnie chyba 6 lat i trochę okryta na zimę nieźle sobie radzi. Dwie zimy temu przemarzła czy wyschła ale odbiła i w tym roku już miała kilka kwiatów. Wadą są kwiaty skierowane w dół ale są tak cudne że warto ją mieć. Ty masz śliczną kolekcję piwonii więc i ją dobrze że kupiłaś ;:333 Tereniu musiałabym wykopać ogromny dół żeby zakopcować rośliny ale nie wykluczone że najcenniejsze tak przezimuję. Inne może podzielę i porobię sadzonki, bo od razu nie da się sadzić. Ziemia musi siąść a po zimie powinno być już ok! Na szczęście przestało już wiać i podobno idzie ocieplenie :wit

Aniu nie jestem osamotniona w wykopach, bo całą gminę to spotkało a nasza wieś jest jako ostatnia. Ekipa jest w porządku, ale co do sąsiadów nie mogę tego stwierdzić ;:131 Sąsiad dobry dopóki nic od niego nie chcesz a dla niego jesteś uczynny...jak role się odwracają to koniec dobrego sąsiedztwa, ale ja się nie angażuję. Poprzednicy nasadzili drzew które wyrosły, a firma nie dość że działka wąska to nie ma pozwoleń na wycinkę. Jednak rura ominąć mnie nie może Obrazek
Niebo dzisiaj szare ale wczoraj dało popis. Ściskam ;:196


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszyscy przeżywamy armagedon :wink:
i wtedy lepiej patrzeć w niebo


Obrazek

Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu cały czas zastanawiam się w którym miejscu ogrodu Ci kopali, oczami wyobraźni widzę, że chyba to jest w niedalekiej odległości za nową wiatą. Dobrze, że już masz dół zasypany, fajnie że ekipa pracowników w porządku, co do sąsiadów to się nie będę wypowiadała. Szkoda, że uczynność nie działa w dwie strony, mam podobnie. Trzeba żyć własnym życiem, my przesiedleńcy zawsze będziemy tymi obcymi.
Powiem, że trochę takiej gliny dla moich piasków bym przywiozła. Jak moja siostrzenica budowała dom to po wykopach miała górkę gliny, pojechaliśmy wtedy z wiadrami ileż mąż się narąbał, aby tę skałę, która powstała rozluźnić. Przywieźliśmy cały bagażnik wiader wypełnionych gliną, nie wspomnę jak wtedy siadł tył samochodu ;:306 Dawałam później podczas sadzenia do wykopanych dołków, starałam się dozować, ale i tak było mało, czy pomogło roślinom nie wiem, wszystko czy z gliną czy beż i tak więdło podczas suszy.
Wczorajsze nieba były przepiękne, takich fajnie wyglądających wędrujących chmur dawno nie widziałam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu to co Ty masz teraz ja będę miała za chwilę, tyle że do mnie przysunie się nieco skarpa która oddzielała mnie od ulicy. Nie obyło się bez wycinki połowy drzew a i żywopłot (kilka metrów jałowca Blue Arrow) polegnie.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, niedługo koniec prac i będzie luxus. :D
Ja nie wyobrażam sobie jakby mnie koparki wjechały do ogrodu ;:7 Kilka lat temu, jak robili oczyszczalnię to omijali wszystko łukiem, nic nie nabroili. Ale wtedy ogród nie był taki zarośnięty. Teraz to by mieli kino ze mnie, jakbym stała i pilnowała każdego kwiatka. :D
Co to za niebieski kwiatek? Heliotrop?A na pierwszym zdjęciu mój zmęczony mózg zobaczył łaciatą, brązową krasulę po prawej :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”