Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu
Super spotkanko :D Torcik apetyczny.
Napisz prosimy, kto jest kto :D
Ufff wazonik z marcinkami żądzy mej nie wzbudził ;:224
A czemu cukinie Dorotki gorzkie :?:
Mam jakiś złocień arktyczny chyba, jest w pąkach, ale nie jestem pewna czy to to samo. 8-)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

pelagia72 pisze: wazonik z marcinkami żądzy mej nie wzbudził ;:224
A moją wzbudził!
Uroda i prostota marcinków jest po prostu zniewalająca. Ich kolory pięknie się przenikają.

Marysiu, prowadzisz bujne życie towarzyskie, ogrodnicze, owocowo-warzywne, fotograficzne i zapewne jeszcze wiele innych, o których nie wiemy :twisted:
Skoro wątek "niebiański" ma pozostać potajemny, to wrzucaj tutaj jak najwięcej swoich ujęć nieba, chmur i zachodów słońca.

Marcinki urocze. U mnie o tej porze właśnie one nadają ton; głównie fioletowy. Pasuje do jesieni.
Lubię jesień, a Ty?
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Aniu po dwóch brzegach mąż po lewej i żona po prawej ( :D ) Beatka whitedame , dalej od lewej
Kasia mymysteryy, Mirek mirek_z, za Martą Koziorożec w bluzeczce w niebieskie paski stoi mój osobisty M (Marek), w czerwonej bluzce Irena Rzepka, a za nią Gospodyni Dorotka korzo_m w kamizelce koloru khaki.
Z przodu skulona, ale na zdjęciu pod bukiecikiem widoczna Małgosia Margo_margo z synkiem Adasiem.
W spotkaniu wzięli jeszcze udział żona Mirka Iza i mąż Dorotki, który troskliwie nami się opiekował nie narzucając się :D no i ja! :D
Beatka whitedame zrobiła taki wypracowany tort...chociaż to jej połówek twierdził że to jego dzieło ;:306

Agnieszko proszę poczytaj wyżej Who is Who :D
A ja Ci nie wierzę że nie przepatrzyłaś bukieciku, bo ja od tego zaczęłam ;:306
Wczoraj dziewczyny wytłumaczyły, że cukinie są z zebranych przez Dorotkę nasion a że cukinia rosła obok dyni ozdobnej to się skrzyżowały i wyszło to co wyszło, ale mam nadzieję że kury zaakceptują takie smaki :oops:
Zobaczymy jak złocień rozkwitnie czy będzie podobny :D

Lisico i kto jest prawdziwym wielbicielem marcinków ;:173
Oj ten rok zdominowały przetwory i spotkań było dużo mniej, ale bywały lata ;:162 w których co miesiąc coś się działo. W tym roku więcej w rodzinie się udzielałam, bo przy okazji dzielenia się zbiorami były spotkania i to często dwudniowe.
Lisico kocham kolory jesieni! wczoraj jadąc pobłądziliśmy, ale widoki warte były dodatkowych kilometrów. Co prawda dopiero pierwsze drzewa się wybarwiają, ale początki już są. U nas klony szaleją i gdybym to ja była kierowcą pewnie co jakiś czas wyskakiwałabym z auta ;:306
Jednak nie ukrywam, że jesień mnie trochę martwi ...tak jak jesień życia :wink:
Takie niebo wczoraj towarzyszyło mi w Rozkochowie :D



Obrazek

a takie zapowiadało wczorajszy ranek

Obrazek


Dzisiaj szaro, ale dość ciepło jak to po halnym! Dobrego dnia i tygodnia!
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Fajne spotkanie ;) Miło tak spędzić, a czas szybko upływa. Piękne marcinki ozdobiły stół.
My dostaniemy dziś od szwagierki maliny ;:138 , bo ona robi miejsce na nowe zakupy -borówki :) Żal nie brać.
Dzisiaj szaro-buro, ale jest przyjemnie, bo nie ma wiatru. Pokazuj jesienny ogród, bo też jest śliczny. Pozdrawiamy ;:196


Ooo i już podpisane zdjęcie - super Was zobaczyć ;:4
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Super spotkanie wesołych ogrodników; tort ma piękne jesienne kolory :!:
Nie martw się tak jesienią..bo po niej zawsze jest (i po zimie) wiosna a po jesieni życia cudowna radość i wolność u pana Boga ( o innej opcji nawet nie myślę...) A poza tym ogrodnik zawsze ma co robić w każdej porze roku... i każda ma swój urok i atmosferę...
A znając ciebie to na pewno nie będziesz się nudzić ;:196
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Maryś gratuluję udanego spotkania. Dużo nie trzeba żeby było fajnie...dobre towarzystwo, coś na przekąskę, ogród wokół i sprzyjająca pogoda ze słońcem.
To już u Was tradycja. ;:138
Nowe miejsce pod czosnek super i tym bardziej zrobione, że przez przypadek. Resztę i tak zrobisz bo zapowiadają przyjazną pogodę...w końcu coś dla ludzi. :lol:

;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, gratuluję wspaniałego spotkania forumowego. ;:138 ;:138
Humory Wam dopisywały ;:215 , zapewne opowieściom, żartom tudzież dysputom ogrodniczym nie było końca. ;:108
A tort....Słowa uznania dla cukierniczki (-ika?) ;:433
Jesień maluje nie tylko liście na drzewach i krzewach, ale też tworzy piękne obrazy na niebie ;:122 , a Tobie zawsze udaje się zamknąć je w obiektywie. ;:80
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Hej Marysiu, tak właśnie u Marty koziorozec widziałem zdjęcia i wydawało mi się, że też jesteś na spotkaniu ogrodowym i się nie myliłem :) Fajnie macie dziewczyny, że możecie się powymieniać doświadczeniami, bo nie wspomnę już o tych pysznościach co widać na zdjęciach :) no i jeszcze prezencikach hehe :)
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Lisico
Bukiet nie wzbudził żądzy ponieważ chłodno kalkulując oceniłam ,że mam u siebie wszystkie te marcinki, a jeden ''nie many '' dostanę od jednej babki. :;230 Straszna jestem ,prawda ;:224
Bukiecik piękny :D

Marysiu
To zagadka goryczy cukinii rozwiązana :)
Oglądam sobie spokojnie wątek Dorotki i obejrzę jeszcze raz wsie marcinki w ogrodzie.
Chyba ten mój złocień jest inny, strasznie niski i duże pąki ma, dopiero pierwszy rok go mam.
Dzięki Marysiu za podpisanie ludzióf, myślałam ,że P. Marek to ten Pan z saszetką na pasie w bluzce z pagonami.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam,
Dzisiaj znowu zaszalałam, a myślałam że nic nie dam rady zrobić, bo noc kiepska i potem też tak jakoś nie mogłam się rozkołysać. Jak sobie trochę leniuchowałam, ale usłyszałam działalność mojego M. i szybko ruszyłam do ogrodu. Zamurowaliśmy pergolę i jeszcze wieszaczek na zimowe karmniki, co bardzo mi leżało na sercu, bo wiatry u nas wieją i po zimie z pergoli mogłoby nic nie zostać. Po przekopaniu kanalizacyjnym ogrodu planuję jeszcze dokupić 2 takie pergolki.
Kiedyś zrywając gruszki ścięłam parę konarów głównie suchych i chcąc nie chcąc musiałam wytargać z altany rozdrabniarkę, a ponieważ miałam taki kącik wstydu gałęźnego to go rozdrabniam i wymyśliłam sobie posadzenie za ogrodzenie kilku marcinków jak przekwitną, a uzyskany materiał użyję do ściółkowania nowej grządki. Muszę też parę krzaczków wyprowadzić :wink: Przy okazji podlałam tunel i wszystkie doniczki, bo niby noce chłodne a wszystko więdnie. Poza tym co wykopuję to ziemia jest bardzo sucha...zupełnie nie widać kilkakrotnie padającego deszczu :wink:

Justynko maliny przy dzieciach obowiązkowo posadź w ogrodzie. Nie dość że lubią jeść prosto z krzaka to jeszcze soki są najlepszym rozgrzewaczem ;:215 Gdzieś w rogu ogrodu zrób sobie maliniak. Ogród trochę wygląda nieporządnie bo wycinam różne byliny i póki nie skończę to leżą na ścieżce, liści też już mnóstwo leży no ale to w końcu jesień! Pozdrawiam Was cieplutko ;:167

Igalo ja w tym roku niewiele spotkań zorganizowałam ale wynagrodziły mi to dzieci, bo jak zjadą to też jest niemała gromadka :uszy
Cóż, ale to już inny ogród będziemy odwiedzać ;:118
Masz rację na nudę nie narzekam jedynie czasem na brak sił albo lenistwo ;:224

Elżbietko spotkanie udane bo wszystko było ...no może z wyjątkiem coś na przekąskę, bo stół się uginał od wszelkiego jadła i nie sposób było nawet wszystkiego spróbować ;:306
Z pracami się posuwam, chociaż dziwnie bo co innego planuje a robię coś zupełnie innego...ważne że do przodu ;:306
Jesień wymarzona ;:196

Lucynko tak było jak piszesz, co widać na zdjęciach a każdy wkleja swoje ...co na to RODO ;:306
Tort było jak koło od malucha więc każdy jeszcze słuszną porcję zabrał do domu ;:oj
Jesień nam dogadza więc wykorzystujmy ją jak nie na prace to na spacery....co kto lubi. Ściskam ;:196

Mariuszu nie myliłeś się...zaprosili to pojechałam i jeszcze ślubnego ze sobą zabrałam ;:306
Szkoda że mieszkasz tak daleko :? ale może kiedyś odwiedzisz Kraków na parę dni to skrzykniemy jakieś spotkanie dla Ciebie ;:162

Agnieszko dziwne te cukinie, bo niestety nawet kury zjeść nie chciały...może po ugotowaniu?
Dorotka ma bardzo ładny i uporządkowany ogród, to nie to co u mnie wszędzie rośnie wszystko ;:306
Złocienia koniecznie pokaż jak rozkwitnie, mój jakby go naciągnąć jest dość wysoki tylko że się płoży.
Agnieszko mój M jest z wszystkimi ogrodnikami na ty więc spokojnie opuść tego pana :lol: Marek sporo kilogramów zrzucił przed operacją i teraz strasznie mi się mąż skurczył ;:202

Mój śliczny podrywacz czyli Casanova

Obrazek


Obrazek

Ciągle się nimi zachwycam
Obrazek

Obrazek


gaura szaleje!
Obrazek


Heptakodium zachwyca


Obrazek

Na te kuleczki czekałam!
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

i ten jesienny ogród!
Obrazek


Obrazek

Obrazek


Pod gałązkami takie grzybki odkryłam ;:oj
Obrazek

I zachodzącego słońca zbraknąć nie może!



Obrazek

Obrazek


Dobrej nocy!
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj !

Rzeczywiście Twojego nieba nie może zabraknąć, śliczne. Ja nie mogę doczekać się mojego, ale jeszcze troszeczkę ;:65
Pierwszy biały złocień mnie zauroczył - taka gwiazdeczka. Pogodę mamy cudną, słonko świeci, ciepło.
Malinki już mam, chociaż teraz nie zagospodarowany, ale wszystko się zrobi ;) Buziaki od nas ;:196 :wit
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu marcinki o tej porze roku przecudne zdobią nasze ogrody. Mam tylko jedną odmianę az żal ze więcej nie zmieszczę, trudno popodziwiam u innych.
Porcja pracy jak dla krzepkiego chłopa, ostrożnie zostaw coś na później bo jeszcze się nam pochorujesz ;:168
Jednak doskonale Cię rozumiem, tez tak mam ze jak coś zaplanuję to ciężko przerwać przed skończeniem, a następnego dnia zakwasy ;:224
Ciekawa jestem czy moje chryzantemy zakwitną, miały postój w upały i dopiero teraz wypuszczają pąki . Kwitnie dopiero najwcześniejsza dostana wiosną od Julka.
Fajne takie ogrodowe spotkania, może kiedyś i mi przyjdzie takie przeżyć bo spotykam na Fo coraz więcej ogrodników
z moich okolic ;:108
Spokojnego dnia ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

:wit
Hakptakodium ...pierwszy raz widzę. Ładne nawet. ;:108
Marcinki szaleją piękne widoki i tak dla bzyczow. Jak do swoich podchodzę to jeden brzek słychać. :)
Nieba malownicze, cudnie uchwycone.jeszcze cuudna jesień ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”