Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu
Podziwiam tego ślicznego staruszka floksa ;:63
Moje podobne już zaschły.
Dobrze, że zdążyłaś coś ocalić przed mrozikiem.
U mnie już większość włóknin było w użyciu a doniczkowce pochowane.
Marysiu chyba większość z nas ma niechcieja po intensywnym sezonie i zmianie pogody z iście letniej na listopadową. :|

Jagodo
Na pewno nikt za niedobrą babę Ciebie nie bierze.
Jesteś ciepłą i przemiłą osobą na żywo ;:196
Każda z nas potrafi być złośliwa, ale w taki pozytywny, budujący sposób. 8-)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

No, masz ci los, jeszcze w dodatku złośliwa... ;:306.
Chyba się oflaguję na znak protestu.

A może upiję?
;:136 Jagi
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Piękne niebo ;:173
Floksy twardziele.I u mnie parę kwitło prawie cały czas.Ale usuwałam co raz przekwitnięte kwiatki.
Bukiecik fajniutki :)
jesienne krokusy już ,,, no właściwie jesień... ;:173
Cynii nie mam.Ale może na drugi rok się pokuszę o posianie ich .
pozdrawiam i dobrego dnia życzę ;:3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

JagiS; widzisz ludzie mówią że jesteś ciepłą dobrą kobietą... a ty idziesz w zaparte i malujesz siebie całkiem odwrotnie ;:oj
Zrezygnuj z tego ;:196
Może odkop w sobie te pokłady ciepła i dobroci i zastosuj je tutaj na FO i odrazu zrobi się milej i cieplej tej jesieni ;:4 ... no i tobie też :D
Dużo ;:3 i :D wszystkim i dobrego weekendowego odpoczynku ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Igalo!
Chyba nie wszystko zrozumiałaś. Wyluzuj :uszy.

Pozdrawiam - Jagi
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Maska pisze:

zaraz zakwitną!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mogłabyś mnie oświecić, Marysieńko kochana, co to zaraz Ci zakwitnie?

Nareszcie doczekałam się ślicznych portrecików Twoich sierściuszków. Jakież one słodziutkie! ;:168
Wiem, że głasek im nie brakuje i wiem, że tylko wówczas gdy same tego chcą. ;:108 Znam to z autopsji. Nie mniej wygłaskaj je, ;:180 również w moim imieniu. ;:197
Czytam, że Twój ogród już zdążył nawiedzić przymrozek i cieszy mnie, że dałaś radę uratować roślinki przed zagładą. ;:63
Masz nadzieję na powtórne kwitnienie cynii, a ja na strąki fasolki szparagowej, która właśnie kwitnie. ;:218 Zerkam codziennie na prognozy ze ściśniętym serduchem, licząc na cud. ;:219
Ja w tym roku zapomniałam o istnieniu kapusty ozdobnej, :( a moje floksy wiechowate też jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa. ;:333
Bukiecik skomponowany z "pozostałości po porządkach" taki cieplutki w słonecznych barwach, zaś obrazek jesiennego nieba iście malarski. ;:122
Skoro masz jeszcze w perspektywie ciepłe dni i noce, to niech Twoje oczekiwania się sprawdzą, czego życzę Ci z całego ;:167 No i zdrówka dla Was wszystkich. ;:97 ;:97 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, piękne podsumowanie sezonu... Matka Natura nam w tym roku nie poskąpiła swoich dóbr.
Ja wczoraj zawekowałam swoje pierwsze w życiu powidła, dzisiaj sok malinowy.
Powiedz mi co z gruszek robisz?

Pozdrawiam ;:196 ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

No popatrz, Marysiu, byłam pewna, że się wpisałam, a tu d... ;:131 Twój ogród muszę mieć na oku, bo strasznie go lubię. A że u mnie chwilowo lipa z roślinkami, bo susza zrobiła swoje, to sobie u Ciebie przypomnę, jak róże wyglądają. Zauważyłam, że masz pięknotkę - "wychowałaś" z patyczka, czy miałaś sadzonkę? Chciałabym ją kiedyś mieć w "nowym" ogrodzie, robię sobie listę roślin, które lepiej kupić i takich, które można sobie z patyczków ukorzeniać. Jeszcze niedawno miałam podobny bukiecik, teraz w wazonie suszą się kwiatostany hortensji. Jesień idzie, bez dwóch zdań :)
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Ja też jestem ciekawa co to teraz ci zakwitnie?Co to za roślinka ?
Ja jej nie rozpoznaję. :oops:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam!

Jagi już dobrze ;:4 nerwus z Ciebie się zrobił ...tęsknię do dawnej Jagody Obrazek
Tyle razy podziwiałam "szaliczek" (nawet nazwę ma moją ;:7)

no właśnie tak kiedyś było więc nawet jak były słowa krytyki to jakoś się wyważało Obrazek
Nadmiar był prawie u wszystkich i jakoś się wspieraliśmy i dawaliśmy radę temu nadmiarowi...a czy to było takie złe? Ja jestem gospodynią z okresu kiedy nic się nie marnowało, w domu było troje dzieci i wszystko znajdowało swoje zastosowanie :wink: Tak mam co roku, że ogród pod koniec sezonu trochę zaniedbuję i mniej mi się podoba, a w tym wyjątkowo oczekiwałam rewolucji kanalizacyjnej i myślałam o zmianach. Oczekiwania spełzły na niczym a zmian nie robię bo nie wiem którędy przeleci koparka! ;:oj
Kłaniam się również skoro przechodzimy na formę bardziej oficjalną ;:180

Agnieszko ja myślę, że nasza Jagi coś w sobie dusi i stąd ta jej porywczość...ale to przejdzie.
Mróz po raz kolejny zmroził co mu się poprzednio nie udało, a ja włączyłam ogrzewanie bo nocy w okolicy zera.
Jak nie masz takiego floksa to jest do podziału ;:215 Moje też prawie wszystkie zawiązały nasiona i więcej kwiatków nie będzie.
Dziwny ten rok nigdy nie miałam na floksach mączniaka, a w tym na jednym mam. Jest mączniak na kilku roślinach ;:223

Aniu niebo ostatnio dostarcza mi sporo radości i nie tylko mnie bo na jednym z portali prześcigamy się w zdjęciach nieba. Bukiecik taki prawie zimowy ;:218
Ładne te krokusy i podoba mi się otwarcie sezonu i zamknięcie krokusami Obrazek Pozdrawiam i dobrej nocy!

Igalo weekend mimo że chłodniejszy był słoneczny więc humory dopisywały!

Lucynko to moje nowe nabytki Saxifragi, właśnie tak późno zakwitają.
Koty dopóki było ciepło nie wylegiwały się u mnie, bo raczej chłodziły niż grzały, widać pora się zmienia i zachodzą coraz częściej to mogę je sfotografować i wygłaskać! Szczególnie Maćka bo temu nigdy dość :lol:
Mróz zważył cały ogród warzywny, tam już nic nie ocalało i postępuje coraz dalej, dzisiaj już wszedł do części osłoniętej ;:131 Z tą fasolką to będzie cud jak Ci się uda ;:306
Niestety noce i poranki codziennie zimne późnojesienne, ale dni słoneczne to rozkoszujmy się póki jest możliwość ;:3 Dziękujemy i odwzajemniam życzenia zdrowia dobrego tygodnia ;:196

Basiu o gruszkach napisałam u Ciebie, moje w skrzynkach powędrują do piwniczki...zresztą podzielę między dzieci i nas, bo muszą pomóc je zebrać. Najpiękniejsze są na samym czubku niestety wyżerane przez szerszenie ;:124 Powidła to u mnie obowiązkowo, bo w zimie nawet łyżkami można wyjadać i czuć lato ;:304
Pozdrawiam ;:196

Aniu z Brzegu czasem za wcześnie się wyjdzie nim wyśle i tak bywa, ale jesteś i to najważniejsze ;:4 U mnie jedynie michałki i pojedyncze róże jeszcze kwitną, chryzantemy zaczynają...ale to już na samym końcu więc niech się nie spieszą. Pięknotkę dostałam od Halżbitki i to chyba jest odrost, ale sporo krzewów można z patyczków rozmnażać. Musisz sobie zrobić listę co chciałabyś mieć i wtedy będziemy jak nie patyczki to robić odkłady i na pewno coś się uda ;:333 O widzisz muszę ściąć hortensje nim mróz je załatwi, bo mam koleżankę której zawsze daje taki bukiet, a idę do niej w połowie października ;:333

Aniu anabuko to Saxifraga w różnych kolorach, moje nowe nabytki Obrazek


Zebrane jabłuszka redlove i ostatnie winogrona. Mam je po poprzednikach i nigdy jeszcze tak nie pachniały i nie smakowały...pycha! Potrzebują długiego i ciepłego lata.

Obrazek

aster arktyczny zakwita

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Dobrej nocy i dziękuję za odwiedziny!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu nadrobiłam zaległości, Twoje wątki jak zawsze szybko gnają do przodu, część 39 ;:oj
Przymrozki nas zaskoczyły, szkoda roślin.
Obfitość zbiorów imponująca ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Maska pisze: lubię otwierać nowe części wątków, bo wtedy odzywają się osoby dawno nie widziane co mnie utwierdza w przekonaniu, że forum dalej ma wiele gości
To na pewno o mnie .Bywałam ukradkiem bo zawsze miło być twoim gościem.
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu,

Chyba nie wyraziłam się dość jasno w kwestii tytułu. Jest bardzo fajny, podoba mi się!
I lubię Twoją zadziorność, to Cię wyróżnia.
Faktycznie, po upalnym lecie pora zadumać się nad stanem naszych ogrodów. Powiadasz, że jesteś niezadowolona ze swojego. Uważam niezadowolenie za bardzo twórczy stan, ale z poważnymi zmianami zaczekaj na panów od kanalizacji. Tu w pełni się z Tobą zgadzam: to skandal, żeby w Polsce było jeszcze tyle obszarów bez kanalizacji. Z tym problemem cywilizowany świat uporał się już w minionym wieku.

Chciałam w tym wpisie wstawić Ci zdjęcie koni na łące, bo wiem, że lubisz takie widoki, ale niestety Fotosik padł.
Uwielbiam widok pasących się zwierząt, wpadam w rozrzewnienie za każdym razem, gdy natrafiam na stada krów, koni czy nawet baranów.

P.S. Gdzie jest ten wątek, w którym wszyscy prześcigają się w zdjęciach nieba? Chętnie bym zajrzała.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”