Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu :wit

U Ciebie zawsze tyle się dzieje, że trudno mi za Twoim wątkiem nadążyć :D U mnie też już wróblowate gniazda pozakładały, młode się odzywają. Ostatnio (a raczej 100 lat temu, kiedy jeszcze nie padało) miałam trochę pracy na ogródku, nieopodal ich gniazd, to tak się darły, żeby mnie przepędzić, że myślałam, że ogłuchnę ;:306 Jeszcze się nie zdążyły przyzwyczaić do mojej obecności, bo przez tą pogodę rzadko jestem na dłuższą chwilę. Będą musiały się nauczyć mnie tolerować. A takie to cwane bestyjki, mam z nich ubaw :)

Fajnie, że spotkanie się udało, jak miło, że pogoda dopisała.
Ciekawe, kiedy się wypogodzi? Teraz w prognozach cieplej, ale i burzowo...
Moje pomidory w folii ani grama nie urosły odkąd zostały wysadzone. Rok temu to już dużo większe były, chyba będziemy zbierać plony późno w tym roku...
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

U ciebie też wszystko rośnie jak na przysłowiowych drożdżach; ja jednak wole na deszczowo niż na zimowo...dobrze że już to zimno minęło i dzisiaj cieplej było. Tylko żeby jeszcze to ;:3 w końcu wyszło i pogrzało. A tu tyle roboty czeka... ja jeszcze nic nie wysadzałam rozsad a i mało wysiałam.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu śliczny kolorek Epimedium masz ;:215 , no i widzę u Ciebie też tego Wilczomlecza, piękny ;:215 a deszczu to u mnie nie za wiele, a ciepło, no czekamy na nie chyba wszyscy Marysiu , juz niedługo nadejdzie ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu,fajnie mieć taki córkowy dzień ,aż Ci troszkę zazdroszczę :uszy ,mój Boguś też jest spod znaku bliźniąt,więc witajcie w klubie ,u mnie dzisiaj lało cały dzień .woda już stoi w trawniku ,a moje zaległości ogrodowe rosną ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Czytam tam i ówdzie, że na południu za dużo deszczu
Ja na razie nie narzekam, bo nie padało u mnie od dwóch miesięcy
Zresztą wiesz, bo na bieżąco czytasz o tym u Lucynki
Pogoda paskudna, ale zaciskam zęby dla dobra roslinek :roll:
Ale ja mam piaski, a na Twoje cięzkiej ziemi to faktycznie duży deszcz to kłopot
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Piękne rożne kwitnienia.
U ciebie Marysiu zawsze coś ciekawego zobacz , innego, dla mnie jeszcze nie znanego. ;:108 ;:108
Co to jest na 1 zdjęciu ??
A na ostatnim to epimedium ?
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu
Dziś zauroczył mnie różowy bożykwiat - dodekadon.
Fajowski jest :D Tylko nie wykopuj proszę i nie pakuj :;230
Pora deszczowa u większości z nas , oby nie przedobrzyło.
Nagusy u nas już wyszły z ukrycia :?
Marysiu przypomniało mi się o Twoich kaczkach, pamiętam ,że lis porwał jedną, czy druga została :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Deszczu nie kupię Marysiu mam go aż za dużo, gumowce trzeba zakładać nawet jak idę szczypiorek urwać na kanapeczkę... ale to śliczne Epimedium ;:167 chętnie, możesz zdradzić gdzie to cudo kupiłaś?

Chociaż pogoda paskudna w ogrodzie rośliny pięknie wyglądają i coraz więcej kwiatów pokazuje się. Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Fajnie że dzisiaj w końcu było mnie deszczu i troche słoneczka.
Maria ależ ty masz różnorodność roślin w ogrodzie :) A tutaj to cooooooo za trofeum niesiesz?
A i wyglądasz bardzo zadowolona;pewnie coś co ci się marzyło od dawna?
A ta pani pochylona niemal obok ciebie to pani Dorotka?
Sorry że bawię sie w mały Scotland Yard ;:306
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d137d5e397045813
A ten ogród to chyba wielkości dużego arboretum,przecudny :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witajcie moi mili!

Po kilku dniach lenistwa dzisiejszy dzień w ogrodzie czuje we wszystkich członkach Obrazek Boli mnie wszystko. Zrobiłam nawet kilka zdjęć przed wieczorem, ale aparat został na dole i nie mam siły po niego zejść więc tylko odpowiem a zdjęcia jutro.
Posadziłam wszystkie rośliny, które dostałam bądź kupiłam. Nawet dalie z kwiatkami są w gruncie. Część roślin posadziłam do doniczek, bo mam zamiar przenieść skalniak i to co na nim będzie czeka w doniczkach.
Po deszczach moja przeprawa powykopaliskowa znowu wygląda jak żywa glina ;:223

Justynko niech Ci pada...bo u nas już wystarczy.
Roślinki cieszą ;:333

Krysiu życzenie się spełniły ;:3 świeciło cały dzień ;:196 Właśnie wyczytałam, że odpoczywasz i rehabilitujesz się. Wrócisz pełna energii to praca będzie się paliła w rękach. Masz rację glina ma swoje wady, ale i zalety. Deszcz nie przelatuje jak przez sito.

Basiu chyba wróciło, chociaż zobaczymy bo ostatnio więcej zimnych dni niż ciepłych.
Meteoprognoza napisała dzisiaj na TT: Dobra wiadomość dla tych co się boją, że nie zdążą schudnąć tego lata. Lata w tym roku nie będzie ;:223
Ślimaków zatrzęsienie!

Lucynko epimedium jest maleńkie i na skutek przesadzania byłam pewna że go straciłam więc jak znalazłam...w dziwnym miejsca to aż się uśmiechnęłam na głos! Nic nie robię z epimediami...ma je 3 różne i wszystkie rosną i kwitną jak szalone. Jedno żółte kwitło w drugim roku po posadzeniu a w tym 3 miało już kilka kwiatostanów. Deszczu już Ci nie wyślę, bo pogoda się poprawiła i świeciło słonko! Było też w dzień do 20 st.
Życzenia się spełniły ;:196 Teraz zapycham korzystając z chwili przerwy w ... Lucynko widziałam z czym wróciłaś z ogrodniczego ;:215 Zdrówka Ci życzę, bo znowu coś szwankuje ;:196

Zuziu jest nadzieja, że pojedziesz wreszcie na działeczkę i zobaczysz co Ci kwitnie! U mnie zdecydowana poprawa więc na pewno i u Ciebie będzie ładnie i ciepło. Pakuj torby i zamieszkaj wśród kwiatów. pozdrawiam ;:196

Aniu nasz szpaki już wyfrunęły...cisza! zostały tylko zafajdane elewacja i na dole ale to zmyją deszcze, ze ścianą gorzej :| Nie wszystkie ptaki tolerują towarzystwo jedne się oswajają inne nie mają zaufania do końca.
Rzeczywiście na czas spotkania pogoda była jak na zamówienie i mogliśmy przesiedzieć dzień w ogrodzie. Podobno ma być ciepło ale i przez to burzowo, a czy się sprawdzi zobaczymy! Przydałoby się, bo rośliny ...jarzynki raczej wegetują niż rosną ;:131 I ja mam wrażenie, że pomidory posadzone w tunelu wręcz stoją. Rosną te w doniczkach. Czasem wegetacja przyspiesza i nadrabia to może nie będzie tak źle...


Igo ja też w tym roku zaspałam z wsadzaniem, sianiem i teraz wszystko jakieś małe , nie rośnie bo zimno... ale ma być ciepło i mokro to teraz może wszystko ruszy, tylko żeby choróbska nie szalały, bo wystarcza mi już ślimaki ;:124 Z tymi drożdżami to przesadziłaś Obrazek

Iwonko i nadeszło...dzisiaj ciepło i słonecznie...no to ledwo szłam do domu Obrazek
Mam jeszcze inny ładny wilczomlecz tegoroczny nabytek, liczę że się rozrośnie...lubię wilczomlecze ;:167

Martusiu fakt że Bogusia mamy w klubie już chyba kiedyś się wydało :D Pogoda zmieniła się na lepsze więc ruszaj kochana do ogrodu, bo nie wiadomo jak to długo potrwa. Lubię takie dni kiedy dziewczyny wpadają. Pozdrawiam ;:196

Gosiu dolało nam już któryś raz i to jak zacznie to dwie doby ciurcy non stop! Faktycznie Lucynka wołała o deszcz, ale już podziękowała a Ty jeszcze przyjmiesz? Każde podłoże ma swoje zalety i wady...

Aniu to wilczomlecz Griffitha ...lubię wilczomlecze! a na ostatnim jest jak piszesz epimedium, niewielka wdzięczna roślinka. Lubimy stale coś nowego ;:168

Agnieszko bożykwiat to nabytek zeszłoroczny, ale jedynie kwiatków na gałązce przybyło a gałązek nie więc nie wyślę Obrazek Na razie cieszę się że przetrwał zimą i jest! Już po deszczu ale jeszcze jakieś burze mają być...mam nadzieję, że łagodne! Ślimaki są wszędzie po irysach rzuciły się na liście czosnków. Rano ściągam po kilka z liści ;:124 Aguś lis porwał obydwie kaczki ;:145

Krysiu nie dam deszczu, bo już nie mam i dzisiaj to nawet co wsadziłam to podlałam Obrazek U mnie glina jeszcze grząska szczególnie w miejscu gdzie w tym roku kopano kanalizację. Co przekop się ustabilizuje to leje 2-3 doby i znowu glina wyłazi.
Epimedium kupiłam tu na FO i chyba Marysi Motyczką dziabniętej ;:333 (https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 79653&f=11 )
Krysiu pogoda zmieniła się nagle na ładną i czekam na kolejne kwitnienia, bo widzę pączki na krzewuszkach ...będzie cudnie! Pozdrawiam ;:168

Igo Scherlocku Obrazek niosę serduszkę Valetine, pochylona jest Dorotka. Ja też zawsze jestem ciekawa jak ktoś wygląda, bo wtedy jakoś inaczej się pisze z tą osobą. Po to mamy spotkania. Martusia ma ponad hektarowy ogród, bogaty w rośliny i jest faktycznie wspaniały!
Pogodę miałyśmy prawdziwie majową ...w dodatku nie za gorąco i super się pracowało!

Dobrej nocy!
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Jak będę się starała o prace w SY to dasz mi referencje,że Sherlock Holmes ze mnie bezbłędny :;230
Teraz rozumiem cię bo faktycznie serduszka jest śliczna :D . Ależ areał :shock: to chyba trzeba do tego podejść na zasadzie permakultury żeby sie nie zamęczyć i miec jeszcze jakąś satysfakcję?
Kolorowych snów ;:167 ;:41
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam!

Iguś referencje masz jak w banku ;:306 Jak poczytasz wątek Marty to zorientujesz się, że ogród prowadzi nietypowo, ale chyba przydałby jej się ogrodnik do pomocy, bo stale tworzy nowe rabaty :D
Nawet nie wiem co mi się śniło, bo padłam zmęczona...dzisiaj już lepiej i pewnie jak ziemia obeschnie to znowu coś podziałam :wink: To co przez wczorajszy dzień wessała glina w nocy dolało i znowu stoją kałuże ;:223
Miłego piątku! :wit


Jedna z nieszpułek zaowocuje
Obrazek

Agrest szaleje

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Laki jednak przetrwały
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pierwsze kwiatki na akebii pięciolistkowej

Obrazek

czosnek niedźwiedzi już kwitnie


Obrazek


ślimaki szaleją, nawet obuwika nie oszczędził ;:223 ;:124




Obrazek


Miłego piątku...słonko wychodzi i walczy z chmurami Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Kolejna porcja pięknych kwitnień. ;:215
akebia pięciolistkowa ciekawa, bardzo ladna.Nie widzialam jej na żywo.
Agresik ładnie sie zapowiada.
Niezapominajki bardzo ładnie ujęte w kadr. ;:63 ;:63
Ech te ślimaki takiego cudnego obuwika się czepiły. :evil:
Dobrze,ze u mnie ich nie ma .
Dobrego dnia Marysiu, u mnie słonko.Ale wczoraj tez dolalo deszczu sporo. :roll:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”