Zaczynam - rogalm1 cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Tak jak obiecałem nasiona wyślę po świętach :)
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Moniko, nasiona wyślę po świętach :) , myślałam, że się wyrobię, ale wychodzi na to, że nie.
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Muszę Ci powiedziec że to Ty mnie zainspirowałaś do wejścia na forum ,bo podczas ogładania Twojej pierwszej strony postanowiłam też spróbować.jak moze zauważyłaś ,weszłyśmy na forum tego samego dnia.Widzę że się rozwijasz szybko już3 stronka.Pozdrawiam.Halina. :lol:
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Moniko nie musisz stawiać chińskiego muru od strony lasu, ale na pewno bardzo ułatwi ci sprawę solidna podmurówka pod ogrodzeniem ( fundament na głębokość szpadla i kilkanaście cm ponad powierzchnię ziemi)
Taka zapora bardzo utrudnia przerastanie intruzom zza miedzy ;:112 (wypraktykowane na mojej poprzedniej działce - bardzo ograniczyło inwazję perzu od sąsiadów)
A jeśli chodzi o rośliny cieniolubne to polecam hosty - czyli funkie i bergenie (wpisz nazwy w google to będziesz mogła je pooglądać)
Ja też uważam, że powinnaś zrobić plan działki. Zobaczysz,że planowanie też sprawia wiele przyjemności zwłaszcza jak będziecie to robić całą rodzinką. Pozdrawiam serdecznie Maria
wicca

Post »

Widzę że chęci do pracy Ci nie brakuje :) to dobrze wróży na przyszłość Twojemu ogródkowi :) niedługo będę robiła rozsady więc jeśli dalej będziesz zainteresowana chetnie się z Tobą podzielę :) na pewno będę miała do wydania parę lili azjatyckich żółtych i pomarńczowych rosną jak szalone i pięknie kwitną ale trzeba je już podzielić bo niedługo rozsadzą mi murek przy którym rosną :) widzę że Twój ogródek powstaje pod lasem a w jakim rejonie? też mam działeczkę blisko lasu i nieustannie walczę z tymi kolczastymi "najeźcami" próbowałam wykopywać ale odrastały w zdwojonym tempie ;) posadziłam tam funkie i barwinki i jak tylko wyjdzie coś spod ziemi co nie jest funkią ani barwinkiem wycinam sekatorem... i odpukać na razie mam spokój :)
Pozdrawiam Agnieszka
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Wszystkim którzy, przyjeli mnie tak serdecznie do swojego grona życzymy zdrowych i pełnych nadzieji Świąt Wielkanocnych oraz pięknej wiosny- Monika z rodziną!!!
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Witaj Moniko!
Przepraszam ,że dopiero dzisiaj odpisuję.Ostatnio nie miałam czasu i nie zaglądałam na forum.
Chętnie podzielę się z Tobą moimi roślinkami głównie bylinami i skalniakami.Nie wysyłałam dotąd żadnych roślinek i byłabym wdzięczna jeżeli ktoś podpowie jak sprawnie i szybko wysłać oraz jak zabezpieczyć/byliny i skalniaki/ w transporcie.Ja mieszkam w Rumii k.Gdyni więc dość daleko.
Moniko roślinki będę mogła wysłać dopiero wtedy kiedy stopi się śnieg.Myślałam ,że mamy wiosnę a tu proszę 30 cm śniegu i ciągle pada.Chyba zamiast bałwana ulepimy z synkiem zająca wielkanocnego.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Post »

Witaj Moniko,
z okazji świąt Wielkiej Nocy życzę Ci i Twojej rodzince samych słonecznych dni oraz cieplutkich i rodzinnych chwil.
Marzena z rodzinka. :D Obrazek
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dziękuję wszystkim za życzenia Wielkanocne i około ogrodowe! Wczoraj wieczorem wreszcie mieliśmy trochę czasu, żeby sobie porozmyślać nad naszym ogrodem i porobić plany. Rano oczywiście zmieniliśmy koncepcję i jak znam życie bedzie sie ona zmieniała wielokrotnie.
Gdzie ta wiosna? My chcemy sadzić drzewka i kwiaty!
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Lany poniedziałek zamarznięta wodą - też nie pamiętam. :roll:
Plany zmienią się wielokrotnie Moniko i to dobrze , bo jak dojrzeją do realizacji to już może będzie ta prawdziwa wiosna - oby ! :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Moniko daj znać kiedy możemy się umówić w przyszłym tygodniu jadę na działkę więc się spotkajmy napisz na pw. Pooglądałam Twoje pole, masz dużo pracy przed sobą ,ja też uprawiałam 24ary na ziemii gliniastej więc wiem co Was czeka, ale przy zapale rodzinki na pewno się uda. POWODZENIA :!: :!: :!:
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Wczoraj mąż pojechał załatwiać sprawy papierkowe i zrobił kilka zdjęć, czy myślicie, że do soboty pogoda na tyle się zmieni, że będzie można sadzić drzewka i krzewy? Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Moniko u mnie jest podobnie.
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”