Pod Dębem ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Ho, ho, Asiu! Masz co sadzić! ;:215 ;:215 A pogoda ma się poprawić, nawet dość ciepło jeszcze może być. ;:108 Dasz radę. ;:333
Będę trzymała kciuki, by wszystkie Twoje eksperymenty zakończyły się sukcesem. ;:138
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 Buziaki dla synusia. ;:196 Głaski dla kotki. ;:168
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Pod Dębem ;)

Post »

No to i Ja będę zaglądał ;:138
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witajcie moi drodzy
Na ogrodzie nic ciekawego się nie dzieje oprócz tego ,że cały czas są grabione liście .
Posadziłam wszystkie rośliny wysiałam jeżówkę , bo podobno lepiej jest wysiewać na jesieni i posadziłam liatrę chociaż z tego podejrzewam , że nic nie wyrośnie .
Siedzimy w domu od soboty , mały na antybiotyku zapalenie oskrzeli , zimno i ponuro jak to jesień .
Wyszły mi już szafirki , ale nie wiem czy to dobrze czy nie .

Jadziu , Lucynko Aniu wszystkie zdrewniałe pędy wsadziłam w ukorzeniacz i zasypałam ziemią nie mam czasu się bawić zrobiłam kopce i się nie przejmuje albo urośnie albo nie. Ryzyk fizyk , nie zawsze wszystko nam będzie pięknie rosło .
Romku zapraszam częściej oczywiście na wiosnę w zimę może jeszcze coś wrzucę .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lubczyk się przyjął i nawet rośnie .

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit
Może i ja spróbuję wysiac jezowki. Nigdy ich nie wysiewalam .
Jeszcze póki kolorki są to ogrodu ładnie wygladaja. :)
Zdrowia życzę dla domku.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Współczuje choroby panującej w domu i życzę wszystkim zdrowia :)
Co do szafirków to bardzo dobrze, że wyszły :wink: Szafirki są gatunkiem rozpoczynającym wegetacje późnym latem/jesienią, liście maja zimozielone lub częściowo zimozielone (zależy od zimy) :wink:
A liatra to mocna roślina więc może sakoczyć :wink:
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Hejka, roboty z liśćmi to masz sporo ale pomyślałam sobie że skoro masz tyle miejsca w ogrodzie to może zrobisz sobie ziemię liściową? Zbierasz do worków przesypujesz, lekko produktem do kompostowania zlewasz wodą robisz dziury i się przerabia .... Potem zmieszasz ze swoją ziemią albo z własnym kompostem i cud miód odżywka za darmochę.....
:wit
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Taka ziemia liściowa jest rewelacyjna dla wszystkich leśnych roslin typu paprocie, hosty, zawilce.
Możesz spróbować
Ty przez te drzewa już masz rewelacyjny widok w ogrodzie.
Tylko trzeba to uzupełnić :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu, jesień to bardzo urokliwa pora roku, a w Twoim ogrodzie cudnie się prezentuje! ;:138
Tylko zdrówko się trochę zbiesiło ;:174 , wobec tego życzę Dziecku szybciutkiego pozbycia się choróbska ;:167 i wszystkim Wam samego zdrowia. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witajcie
Już w domu lepiej choroba ustąpiła z czego się bardzo ciesze dziękuję za życzenia :D

Aniu odnośnie jeżówek polecili mi tak na portalu żeby wysiać na jesieni bo podobno potrzebują tej zimnej temperatury do wschodu . Jakoś mi ciężko w to uwierzyć ale już wysiałam zobaczę czy na wiosnę coś wzejdzie , jeśli nie to kupię normalnie sadzonki .

sauromatum co do liatry mam obawy bo kupiłam korzonki tak w sklepie sprzedawali po wyjęciu zobaczyłam stan rozpaczy są wysuszone i mizerne stąd moje obawy co do wschodu tych roślin , ale jakąś nadzieję mam więc będę cierpliwie czekała :lol: 8-)

nyna76 Aniu pomyślę nad takim rozwiązaniem bo faktycznie liści to nie brakuję i tak te z lasku nie grabie niech mają naturalne warunki , grzybki rosną przynajmniej :tan . Ale z samego dębu to jest od groma .

Margo2 Gosiu No działka ma swój urok przez te drzewa chociaż roboty z nimi co nie miara . I tak te z przodu działki czyli od wiazdu będziemy niestety wyrywać na wprost wjazdu będziemy robić garaż bo jest potrzebny nie mamy gdzie tego wszystkiego trzymać . Ten co stoi jest bardzo mały wszystko jest poupychane na styk . Dwa motocykle dwie kosiarki sprężarki , taczka , wszystkie narzędzia ogrodowe , do tego węgiel i drzewo ledwo co się mieści a auto na zewnątrz stoi , dlatego musimy postawić duży garaż ten co juz jest będzie wykorzystany na te wszystkie narzędzia i opał .
Liści tez jest dostatek więc jak pisała Ania pomyślę o workach z liśćmi.

Lucynko już Szymon czuję się dobrze antybiotyk zadziałał miał zapalenie oskrzeli , muszę na niego uważać bo w zeszłym roku był szpital i cały czas mi chorował . Dziękuję kochana Wam również życzę dużo zdrówka . ;:196

Koło ganku wyrosło mi coś takiego , dla mnie to wygląda jak pomidor ale czy na pewno ;:131

Obrazek

I szafirki

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu, rzeczywiście masz nieco tych liści :D Widzisz jak to jest, Ty masz w nadmiarze a ja sobie z miasta na działkę przywożę, bo swoich mam za mało :lol: Gdybyś chciała sobie zrobić ziemię liściową to super (sama korzystam na swojej glinie) ale trzeba pamiętać, że to nie jest pełnowartościowe podłoże, takie jak kompost. Jest to świetny dodatek do ziemi ale składników odżywczych tam praktycznie nie ma.
Co do nasion jeżówki, to te w podstawowej odmianie dają u mnie obfity samosiew. Podejrzewam, że wiosną nie połapiesz się z liczeniem młodziutkich sadzonek :D . Super jeżóweczki będziesz miała!
Nie widziałam, że szafirki już teraz wychodzą i to jest dobry objaw. Jak to dobrze, że człowiek po tych ogródkach chodzi, to się dowiaduje mądrych rzeczy 8-) .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu, są takie odmiany szafirków, które dostają listki jesienią. Ja też takie mam. ;:108
A jeżówki bardzo poprawnie wysiałaś. ;:63 Ja strząsam nasiona jesienią i wiosną znajduję dużo siewek, ale wyłącznie tych zwyczajnych, pojedynczych różowych. W tym roku strząsnęłam też z biało kwitnących pełnokwiatowych. Spodziewam się białych pojedynczych, bo odmianowe nie chcą powtarzać cech roślin matecznych. ;:185
Cieszy mnie powrót Szymusia do zdrówka i niech już tak zostanie. ;:138
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Piękne zdjęcia, cudowne macie miejsce :!: jeśli chodzi o kompostowanie lisci to ja przepuszczam je przez kosiarke aby je rozdrobnić bo wtedy dużo szybciej sie kompostują; całe u mnie rozkładają się ok.2 lat.
Gdy wprowadzasz do gleby duże ilości materii organicznej bogatej w węgiel a ubogiej w azot (kora, trociny, słoma, liście,) trzeba je dodatkowo nawozić azotem, żeby bakterie mogły je rozłożyć i przyswoić związki węgla.
Trawa, ma spory zapas azotu, który będzie łatwo przyswajalny(zwłaszcza ta z pastwisk gdzie zwierzęta naturalnie zostawiały za sobą "obornik".
jeśli chodzi o kompostowanie u mnie liście stanowią nie wiecej niż 15%, potem jest trawa i roslinne odpadki z kuchni w ten sposób staram sie uzyskać kompost dla nie kwasolubnych i juz nie stosuje nawozów azotowych bo chce miec uprawe eko. W sezonie stosuje gnojówkę z pokrzyw. Natomiast kompost z samych lisci dodaję do hortensji,paproci i borówki.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu , latria to nieduże , okrągłe , brązowe cebule , dosyć twarde i zawsze dobrze sobie radzą , więc nie ma się o co martwić , powinny przetrwać .Masz spory brzozowy zagajnik , więc może warto użyć mikoryzy żeby były grzybki .Fajnie mieć duży ogród bo i możliwości wtedy większe , ale i niestety pracy też dużo .Młodość da radę . ;:108 Pozdrawiam ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”