Pod Dębem ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit moi kochani
plocczanka Lucynko to pewnie tracisz wzrok zdjęcia zawsze wychodzą ładnie nie widać zmarszczek i siwych włosów i tego , że czas mnie posuwa do przodu :;230
:lol: Sama zaczynałam od komarka potem była shl to były czasy he he ,no ale motoryzacja idzie do przodu cały czas . :lol:

anabuko1 Aniu jak znajdę nazwę na określenie to Ci powiem jak będę w Twoim wieku :;230
JAKUCH Jadziu dokładnie człowiek całe życie jest młody , dopóki się tak czuję ;:196 . Jak to się mówi między nami motocyklami ,,Lewa w Górę " dla syna :D .
Po kota jadę po niedzieli , jednak stwierdziłam że takie maleństwo prosto od mały to trochę dla mnie za dużo . Boję się ,że mały zrobi mu krzywdę taki starszy umie się obronić i na pewno da radę mu zwiać :lol:

Przekopałam dziś po powrocie z Megawatt ( to są zawody enduro na skalę międzynarodową ) i położyłam kartony i rzuciłam na to chwasty , ale zdjęcia dziś nie zrobiłam bo mi się już nie chciało wracać z telefonem .Ale po drodze kupiłam jeszcze cebulki szafirków i jeden czosnek , bo oczywiście więcej nie było i powiem wam że się trochę zezłościłam bo były dużo tańsze jak te co kupiłam wcześniej :evil:

Obrazek
Obrazek

Tak jeszcze zapytam Was czy już te cebulki można wsadzić do ziemi , czy jeszcze poczekać do drugiej połowy września :?: :?:

Zajrze do Waszych ogródków dopiero jutro , dziś tylko wpadłam na chwilę się przywitać ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj Joanno w końcu znalazłam czas aby przyjść z rewizytą. Śliczna dziewczyna jesteś ;:108 pomocnicy pracowici ;:7
Stanęliście przed bardzo dużym wyzwaniem, na pewno wszystko ogarniecie, róbcie etapami, wszystkiego w jednym czasie nie uporządkujecie. Wiem co piszę, bo 10 lat temu też stanęłam przed chwastowiskiem, zaniedbanym ogrodem.
Wiele krzewów, drzew usuwaliśmy, wiele gałęzi przycinaliśmy. Rozdrabniarka to super sprawa, pocięte gałązki wykorzystacie.
Z sadzeniem cebulowych poczekaj nie spiesz się, można zacząć od połowy września.
Będę tu zaglądała z ciekawością, trzymam kciuki aby ogród nabierał wglądu i był Wasz, nie poprzednich właścicieli ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Zazdroszczę wszystkim ogrodów wielkich, jest możliwość wykazania się pomysłowością . Ja mam niestety malutki, przy domowy, więc mam misz-masz . Staram się utrzymać w ryzach swoje zapędy, żeby nie zrobić " śmietnika" . Nie wychodzi mi to jednak . Wczoraj dokupiłam kilka cebul . Mam już parę pięknych lilii dokupiłam jeszcze kilka . Jesień kocham, czuje się tak, jakby ktoś mnie na to koni wsadził ". Taką moc ma jesień . A ja już ją poznaję i czuje po zapachu . Właśnie gorycz dębu i grzybów oraz widok kolorowych brzóz nastraja mnie nostalgicznie . Zrobię zdjęcia swojego mikroskopijnego ogródka i wstawię w swoim wątku . Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Z tymi chwastami to wieczna robota. :roll:
Ogarniesz pomalu Asiu wszystko.
A cebulowe zakupki zawsze poprawiają humor. :wink:
Tak zawsze jest, na początku cenny większe, potem mniejsze.Ale za mocno nie ma co czekać, bo potem są przebrane roślinki.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Cześć
Fajnie czytać Twoje opowieści z nowego życia.
Dal mnie to już prehistoria. Ogród mam od 18 lat.
Czytając Ciebie tak jakbym widziała siebie. Nic nie wiedziałam, sadziłam jak popadło, kupowałam oczami
Chociaż Ty jednak jesteś chyba trochę rozsądniejsza, ale myślę, że tylko na razie :D
Zgadzam się z dziewczynami
Nie szalej, nie zaczynaj kilku prac na raz. Lepiej powoli zrobić porządnie jedną rabatę.
Cebulki może sadzić już,a le ja wole późniejsze sadzenie
2 lata temu sadziłam nawet w grudniu
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witajcie w ten piękny poranek :wit

Wczoraj była szybka akcja pod tytułem zbieranie winogron . Szpaki dopadły się do winogron więc zebraliśmy dwudziesto litrowe wiadro .Myślę sobie wstawię mały baniaczek wina i resztę na przetwory . Tylko ja zamiast najpierw zobaczyć jak się robi wino to się zapędziłam i umyłam winogrona a podobno sie nie myje . Będe musiała zebrać jeszcze o ile zdążę bo od rana już szpaki rządzą w ogrodzie .Cała niedzielę stałam przy garach bo jak zawsze muszę dla męża przygotować wałówkę na cały tydzień ;:oj

Byłam już rano w ogrodzie , orzechy włoskie zaczynaja spadac więc już trochę uzbierałam .
Obrazek
Mam jeszcze do wysadzenia lubczyk tylko jeszcze myślę gdzie go wsadzić bo wiem że to jest zioło wieloletnie .
Mam sąsiada , który wrzuca mi zawsze coś przez płot jak nie słoneczniki to koper pietruszkę i co popadnie . Słonecznika nie lubię więc nie wiem co ja z tym zrobię koper pociełam do zamrażarki a drugi który miał być do ogórków oczywiście których nie mam ususzyłam i zebrałam nasiona .
Obrazek

Jak myślicie będzie coś z nich na przyszły rok :?: :?:
Na działce jest sporo kamieni i teraz zastanawiam się jak je wykorzystać , czy wyciąć trochę tego suchego jałowca ułożyć pod nim kamienie i zrobić skalniak , czy całkowicie wyciąć jałowiec i zrobić rabatę ze skalniakiem hmm jeszcze się zastanowię

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Coś mi wyrosło koło jałowców i nie wiem czy to chwast czy coś ciekawego . Gałązki ma dosyć grube i rośnie w formie jak by krzewu

Obrazek

korzo_m Dorotko dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej :lol:
Wydaję mi się , że i tak nie damy rady uporządkować do końca ogrodu w tym roku . Najważniejsze to przygotować pod warzywa na przyszły rok . Jest też jeszcze dużo drzew do wycięcia . Trzeba przyciąć jesiony bo zasłaniają pół podwórka z racji takiej że są duże to zostaną tylko ścięte czubki.Krzewy i drzewa owocowe , ale to dopiero jak spadną liście . Bez i leszczyna tak się rozpanoszyły na działce że wszędzie ich pełno też są do wycięcia bo przez nie nawet brzoskwinia miała problem żeby dojrzały owoce , całe słońce zabierała leszczyna .No i masz rację chcę , żeby ogród był mój a nie poprzedniej właścicielki tym bardziej że większość jest posadzone bo jest bez ładu i składu .
anna1946 Dziękuję za odwiedziny . Małe ogródki też są bardzo piękne widziałam Twój i jest ładnie zrobiony masz już piękne kwiaty i nasadzenia . :wink:
anabuko1 Aniu myślę , że różnica w cenie bardziej polegała na tym , że jedna została kupiona w ogrodniczym a druga w biedronce . A tam zawsze jest taniej szkoda tylko że akurat trafiłam tak ,że została jedna cebulka wzięłabym więcej . W sumie więcej prac nie planuję już na ten rok aby tylko przygotować pod warzywa i zmielić resztę gałęzi .Nie ma już siły , niestety przeliczyłam się z moimi możliwościami wiek już nie ten a ja mam problemy z kręgosłupem więc nie zawsze moge sobie pozwolic na ciężkie prace .Nabiorę sił na przyszły rok przez zimę i pomału małymi krokami będzie ładnie . Samo to że w przyszłym roku nasadze jednorocznych już wniesie trochę kolorów do ogrodu :tan ;:oj
Margo2 witaj w moich skromnych progach . Ja jeszcze wstrzymam się z cebulkami do końca września a może nawet i października na razie jest jeszcze ciepło i obawiam się , że mogą zbyt wcześnie wzejść . Jak na razie mam zaplanowaną jedną rabatę i zaczęłam ją już przygotowywać , mam również zaplanowane nasadzenia tej rabaty . Są już pomysły na następne , ale wszystko powoli i sukcesywnie nie na hura bo potem będzie jak mówisz miszmasz .

Może dziś pojadę po kota zobaczę box już naszykowany ;:oj
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Oj ,w sumie dobrze mieć sąsiada jak coś dobrego porzuci. :D
Co do zakupu cebulowych to fakt B. ma najtaniej i Lidl jescze. I ja całkiem fajne ,ciekawe odmiany i ceny dobre.
Jeszcze to tych sklepów zaglądaj będą jeszcze coś mieć W sprzedaży. :D
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Jeśli pytasz o to drzewko nad podpisem, to Wierzba Mandżurska. Można ciąć i to mocno.
Dwa lata temu mąż potknął się "przewrócił" na naszą Wierzbę, obgolił wszystko na wysokości 2 m. Odrosła piękna i uporządkowana. :D
Nie zaszkodziło jej też przesadzenie a była sporym drzewkiem.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

AGA Z bardziej m chodziło o to zdjęcie poniżej wierzby mandżurskiej

I już jest nowy lokator w domu pannica już szaleje :;230

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Kotek śliczny a jak go nazwaliście.
Co do drzew owocowych to lepsze będzie wiosenne cięcie, chyba że trzeba usunąć grube stare gałęzie zawadzające to ciąć teraz.
Nie doczytałam jaki obszar zajmuje Wasza działka.
Słonecznika nie wyrzucaj, wysusz ziarna i trzymaj będziesz miała czym dokarmiać zimą ptaki. Dla ogrodu to sprzymierzeńcy, nie mam na myśli szpaków, bo sama już wiesz ile szkód potrafią zrobić. Winogrona okrywam starymi firankami.
Będę Wam kibicowała.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu te zielone listki to floksy, a kicia śliczna ;:167 . Oj takie dziecię ma tyle w sobie energii ,ze hohoooo :;230 .Teraz zachodzi do ogródka na darmową wyżerkę taki szary samczyk jednak swój wiek już ma ,niech sie naje bo to taka chudzina. Miłych kolejnych zakupów .Jeśli byłabyś zainteresowana jakimiś roślinami które mam w nadwyżce to chętnie sie podzielę np jarzmiankami czy floksami i liliowcami
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit wszystkim
Dziś tak tylko ogólnikowo . Niestety mam problem z moim małym . Panicznie boi się samolotów i dzisiejsze pół godzinne prace skończyły się awantura i histerycznym płaczem . :cry: Ciekawe czy w ogóle będzie chciał wyjść na działkę . A taka pogoda dziś fajna i mam tyle chęci , żeby cos porobić .Na przymus muszę siedzieć w domu , próbowałam drugi raz z nim wyjść i niestety to samo zapamiętał ,że tam przeleciał samolot ;:145
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Też stawiam na Floksy. :D
Pannica ładna. Oby kawalerowie jej za wcześnie nie znaleźli. Będziesz kocią mamą. ;:224
Miałam takiego dachowca, dawno temu i mam nadzieję, że już niedługo jakiś pojawi się w nowym domu.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”