Pod Dębem ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit
Jadziu i Lucynko dziękuję Wam w identyfikacji kwiatka na wiosnę go przesadzę,może wtedy będzie lepiej mu się rosło .
Niestety pracę w ogrodzie odpuszczam , albo będę tylko trochę robiła w weekend jak będzie Robert w domu . Musze z synem iść do psychologa chociaż nie wiem czy dwulatkowi pomoże , paniczny strach przed wyjściem na ogród ze względu na samoloty , które latają nad nami .
Danusiu powiększa się kolekcja cały czas , zamówiłam sporo nasion kwiatów na wiosnę będzie co siać . Róża może zakwitnie zobaczymy , bardziej myślałam że w drugim roku puści pąki . Tak jak wspominałam wcześniej ogród odpuszczam , poczekam aż mój syn zmądrzeje i przestanie się bać . Na razie będę robiła w miarę możliwości i nie na hura .
Dziś poszłam na chwilę i znalazłam na ogrodzie pod brzozami masę koźlarzy ku mojemu zdziwieniu wielkie , zdrowe , więc na szybko zrobiłam suszarkę żeby je wysuszyć . Grzejniki obłożone grzybami , a w lesie bida
Obrazek

Obrazek
Zerwałam wiadro pigwy i siedziałam pół dnia i je kroiłam , jeszcze sporo zostało roboty , ręce bolą .


Obrazek

Obrazek
Za duże fotki(regulamin), zamieniam na linki. Iwona

Wieczorem odwiedzę Wasze ogrody jak się obrobię . :wit
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Zapachniało grzybami a i soczek z pigwy dla zdrowotności też dobry . Ogród masz piękny . Rozglądam się, jeszcze zielona jestem . Więcej rad potrzebuję niż mogę coś doradzić . Pozdrawiam serdecznie .
Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Chciałabym mieć w ogrodzie grzyby, widzisz jaka z Ciebie szczęściara ;:306
Szkoda synka, może kup mu zabawkę samolot i to go jakoś pomału przekona.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Pod Dębem ;)

Post »

No proszę ;:63 i tu chętnie będę zaglądał ;-) Brawo Ty :heja
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit
Dorotko sama jestem w szoku , że tyle grzybów w ogrodzie na święta juz mam i jestem zadowolona , że nie będę musiała kupować .
Co do syna myślimy nad tym co tu zrobić . Na pewno zabawki wchodza w gre i piosenki o samolotach

Mirku witaj w moim ogrodzie , zapraszam częściej po nowym roku bo już zaraz zima i ogród będzie marnie wyglądał chociaż ja się szykuje jeszcze na zimowe zdjęcia . ;:138

Zapraszam na jesień w ogrodzie pod dębem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.d. n.
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Pod Dębem ;)

Post »

WOW! :shock: Grzybów na działce zazdroszczę, u nas kiedyś były maślaki pod modrzewiem ale modrzewia już nie ma i maślaków też...
Zamglone zdjęcie ;:333 ;:138 Moja wnuczka też miała taki okres ,że nie tolerowała żadnych głośnych odgłosów...strach ją paraliżował dosłownie... wyrosła z tego.Ale trzeba było powoli ją oswajać...
Miłego dnia !

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Ja bez działce grzybów nie mam. Fajnie nasz6.
Pigwe moja przerobiona.A Ty co będziesz robić ze swojej ?
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

No proszę, grzyby same pchają się Asi w ręce, jak to mówią "najciemniej pod latarnią" :;230
A jaka fajna suszarka, miejsca i miejsca na suszenie różności:)
No ta pigwa to udana, jaka wielka jak jabłuszka. Soczek będzie jak ta lala ;:215
Szkoda, że synuś się boi hałasu samolotów. Na pewno z czasem się oswi ale do tego czasu macie jednak zmartwienie.
No, no ,no, jakie fajne foty ;:333

;:3 dnia
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit Asiu

Wąteczek pędzi,że nie można go dogonić, ja nadrabiam zaległości... widzę,że zakręciłaś się ogrodowo na całego ;:138 ;:138
Super suszarka na grzybki ;:215 Uroczy kolor Hibiskusa ;:167 Fajnie jest odkrywać roślinki na swojej działce, na wiosnę na pewno jeszcze się jakieś ukażą, których teraz już nie ma. Dzieci lubią mieć w swoim dorastaniu różne bojaźnie, mój syn panicznie bał się dzwonów kościelnych jak zaczynały bić to od razu płakał, miał właśnie wtedy dwa lata, ale na szczęście nie trwało to długo, myślę,że i Twojemu synkowi to przejdzie :wink: Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit
marpa sama byłam mile zaskoczona , pytanie czy warunki im tam sprzyjają bo nie było koszone jest wysoka trawa więc rano nazbiera się rosa to co nieco wilgoci mają , czy może była właścicielka zaszczepiła grzybnie .
Również życzę Ci miłego dnia pogoda dopisuje więc ogród jeszcze wskazany ;:138
Danka65 he he dokładnie najciemniej pod latarnią , ale widzisz nikt mi tam nie chodzi to wiem , że mogą sobie spokojnie rosnąc ;:138 . Suszarka na szybko zrobiona ale zdała egzamin a miałam to wyrzucić , jednak czasem się graty przydają :;230 . Mały na spacer chodzi chętnie a na ogród jednak nie , przejdzie mu taki wiek . :tan
Aniu z pigwy nastawione są dwa duże słoje na sok przerobiłam 10 l wiadro , dziś już jeden będę zlewać w słoiki s drugi dopiero jutro . Tak mi zasmakowała herbatka z pigwą , że od rana wyjęłam dzbanek żeby co chwilę nie parzyć ;:306
Krychna pędzę jak szalona powstrzymuje mnie tylko to że jest już jesień i nie wszystko mogę już siać czy sadzić . Ale co się odwlecze to nie uciecze,na przyszły rok będę miała czym się chwalić . A małemu przejdzie tak myślę , kwestia czasu :D

Zaszalałam dziś przyszły mi dwie paczki nasion , jedna z warzywami druga z kwiatami ;:138
Z warzyw to co większość osób kupuje , ogórki pomidory wzięłam gruntowe bo foliaka nie ma i nie będzie , fasole szparagowe zółta i zielona , brokuł , cebula zwykła i czerwona , cukinie , dynie dwie odmiany , koper jeden na natkę drugi do kiszenia , marchew wczesna i późna paprykę , pietruszkę też wczesna i późna , rzodkiewki i sałaty różnego rodzaju , bób, buraki , seler i por . Zapomniałam o nasionach arbuza , może znajdę w stacjonarnym sklepie to zakupię .

Wzięłam tez nasiona rabarbaru , ale poczytałam odnośnie wysiewu i stwierdziłam , że nic z tego chyba nie wyjdzie i na wiosnę będę musiała kupić karpy .

Z nasion kwiatów wzięłam aksamitki małe plus zwieszające , astry karłowe , dziewanne , dzwonek brzoskwiniolistny , fiołek zwieszający , floks drummonda i pierzasty , łubin, miechunka , monarda, nasturcja , posłonek , słoneczniki ozdobne smagliczka i te wcześniejsze to się uzbierało sporo tego wszystkiego .

Podejrzewam , że połowa nie wzejdzie trudno się mówi .
Na wiosnę jeszcze chce dokupić trawy ozdobne , jeżówki , tawułki , kocimiętkę , komarzyce ( jednoroczne) powojnik jakieś hortensję , funkie ,żurawki rozchodnik okazały i szałwię omszoną i pewnie jeszcze to co mi wpadnie w oko .
Mamuniu kiedy ta wiosna ;:oj ;:306 :;230

A się rozpisałam ;:306

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu czytam, że skupujesz już paczuszki z nasionami ;:oj Ja zawsze w styczniu kupuję.
Dziewannę i ja mam chęć wysiać.Jeszcze choruję za trawą stipa brachytricha ;:224
Na wiosnę ją dorwę może wysyłkowo.
Pokazujesz cudne widoczki jesienne ;:167 Miło popatrzeć i pozachwycać się.
Dostałam od mojej mamci nalewkę z pigwy,smak i do tego rozgrzewa :D

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Annes 77 ja jestem w gorącej wodzie kąpana wole mieć wcześniej bo nie znam terminów wysiewu i dlatego wolałam już kupić .
Mam już pookładane co kiedy tylko teraz czekać . Nasiona mają długi termin bo przed zakupem pytałam właśnie o daty ważności .

Ale tak patrząc na ilość to chyba przesadziłam z tymi nasionami ;:306 . Warzywa wiadomo , ale kwiaty ;:14


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pod Dębem ;)

Post »

No to przeczytałem cały wątek :wink: Lubię podglądać powstawanie ogrodów :wink:
życzę wytrwałości :wink:

Co do strachu synka to moja siostrzenica bała się w jego wieku wszystkich samochodów - a przed traktorami, słyszanymi za oknem to nawet w domu uciekała przed nimi :wink: Takie obawy powinny minąć ale wiadomo, że każdy przypadek jest inny.

A teraz o pigwie :wink: Pigwowiec, nie pigwa :wink: Owocem pigwowca jest pigwowiec :wink: nie pigwa :wink: Wiem, że wiesz, ze masz pigwowca ponieważ używałaś tej nazwy w postach - i nie zamieniaj jej na pigwę :wink: Pigwa to zupełnie coś innego :wink: Wiele razy jak mówiłem komuś jak np. pigwa mojego taty pięknie kwitnie to słyszałem 'a też mam, taki tam krzaczek'... no nie :wink: Pigwa to drzewo, żaden krzaczek :wink: Owoce też się bardzo różnią :wink: Także ładnie obrodził Tobie ten pigwowiec czyli Chaenomeles po łacinie :wink:

A co do niezidentyfikowanego astra to nie musi to być wcale aster ale przymiotno ogrodowe :wink: One są do siebie bardzo podobne więc ciężko mi stwierdzić na 100%, że to nie aster ale przymiotno ma również takie liście i z reguły mniej kwiatów niż aster (aster ma pełno kwiatów na szczytach pędów). Ale nie mówię, że to na pewno nie aster ale warto pamiętać, że jest więcej opcji :wink:

Mam nadzieję, że wiosna Ciebie pozytywnie zaskoczy obfitością kwitnień wielu roślin :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”