Pod Dębem ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu, zaszalałaś z nasionami, a szkoda, bo mogłabyś wiele mieć za darmo, zwłaszcza nasiona kwiatów.
Ja mam zebranych mnóstwo ze wszystkich kwitnących u mnie, tylko na razie nie było czasu zrobić zestawienia.
Może rzeczywiście warto zasięgnąć porady specjalisty w sprawie lęków dziecka, by nie dopuścić do pogorszenia. ;:108
Grzybów zazdraszczam. Oj! Zazdraszczam. Smacznego. ;:92
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pod Dębem ;)

Post »

O jejku hurtowa ilość nasion, bardzo dużo ich kupiłaś, oby wszystkie pięknie kiełkowały. Coś szybko ogarnęła Cię choroba nasienna, ja tak zaczynam szaleć z kupowaniem w lutym ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

;:306 powiem Wam że chyba na prawdę przesadziłam z tymi nasionami szczególnie kwiatów , cały rok babrania , bo mają różne terminy wysiewu i jeszcze od Lucynki miała bym za darmo , trudno będę miała nauczkę . Myślę , że to bardziej z szaleństwa , rozum mi ten ogród już zaćmił :;230 :;230

sauromatum Nie wiem jak Cię zwą bo nie ma Twojego imienia w podpisie , miło mi że mnie odwiedziłeś ( z formy pisowni wywnioskowałam że mam do czynienia z mężczyzną ) . Mam nadzieję , że z czasem mu przejdzie i wszystko wróci do normy .
Co do pigwowca tak mam na działce pigwowca i jestem świadoma tego że jest to pigwowiec a nie pigwa . To bardziej wynikło z tego że napisałam pigwa , jak by to ująć ;:88 . Może powiem tak w większości to wina portalów społecznościowych , ponieważ bardzo dużo ludzi myli te owoce to człowiek jak się napatrzy to potem sam sobie miesza , tak samo w moim przypadku jest z ortografią , kiedyś w szkole byłam prymuską i uwielbiałam dyktanda , przez te portale społecznościowe jak człowiek się naczyta to potem ma mętlik w głowie . To samo jest z pigwą czy pigwowcem , ale na przyszłość będę bardziej przykładać wagę do nazw bo to jednak ma znaczenie tak samo jak nasza ortografia .
Sprawdziłam te przymiotno ogrodowe i stawiam jednak na astry ale te mini , różnią się liśćmi zresztą co to za różnica jak tak ładnie kwitną :tan .
Zapraszam częściej :wit

Igala Iga ten dąb cały czas się przebarwia czekam tego spektakularnego wow . Mam nadzieję , że pokaże swoje piękno w całej okazałości ;:oj . Dziękuję kochana za link do tabelek przyda się na pewno ;:196

Lucynko moja kochana oj tam nic się nie stało opętało mnie szaleństwo ogrodowe sama wiesz jak to jest . Będę miała na wiosnę sporo pracy a tymczasem poświecę czas mojemu szkrabowi .

korzo_m Dorotko no co poradzić na głupotę nie ma ratunku ;:306 . Wcześnie kupiłam bo to mój pierwszy rok , to z troski żeby nie przegapić terminu wysiania ;:306 A tak na marginesie obym tylko nie zapomniała ich wysiać ;:306 :;230 z moja sklerozą wszystko możliwe . ;:215

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Hej Asiu ;:7
faktycznie zaszalałaś z zakupami nasion, ale przecież nic się nie zmarnuje :)
Najtrudniejszy jest początek , później wpadniesz w rutynę i nasionka będziesz zbierała z własnych kwiatów a inne już będą sobie rosły na stałe pewnie.
Ja też się jeszcze uczę, bo niewiele gatunków roślin mam jak się okazało jak zagościłam na forum :;230
Nasiona też zakupiłam i czytam instrukcję :wink:
Czytałaś Asiu... ostróżkę letnią lepiej wysiać jesienią. wiem że kupiłaś kiedyś :)
Grzyby się suszą, sok z pigwowca zrobiony, przetwory porobione, gospodyni jak się patrzy ;:215
Piękna kolorowa jesień
:wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Potrzeba matką wynalazków, suszarka wyszła jak malowanie ;:63 Takie koźlątka mogłyby zawędrować i na moją działeczkę, ale gdzieżby tamObrazek U mnie tylko psiary rosną w każdym kącie.
Moja pierwsza letnia ostróżka wysiana jesienią, nie wzeszła zupełnie, albo zbyt gorliwie pieliłam i poszła na kompost razem z chwastami. Teraz już się sieje sama i ozdabia mój ogródeczek.
Ponieważ nie mam miejsca na rozsadnik na działce, to pierwszy raz zazwyczaj sieję kwiaty w domu. A jak już wiem jak wyglądają młode siewki i nie mam obaw, że je wypielę, to sieję do gruntu ;:108
Torebeczek moc zakupiłaś, będziesz miała nie tylko dużo siania, ale i dużo przyjemności jak wszystko zacznie kwitnać ;:63
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Torebeczki z nasionami to terapia na zimowe dni, jak ja lubię przeglądać kolorowe paczuszki, mam takich kilka co mi zostały, bo właśnie miejsca mi na parapetach zabrakło :D

Miłej soboty :wink:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj Asiu,ależ nakupiłaś nasionek ,nic nie będziesz sie nudzić na wiosnę ,a grzybki piękne Ci urosły ,jak to dobrze mieć je w ogrodzie ,,w moim też rosną i nawet bardzo dużo ich zbieram w moim brzozowym lasku na końcu ogrodu ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Ty młoda osoba masz sklerozę , niemożliwe. Nie Ty pierwsza tak zaszalałaś, jak zmieniałam miejsce zamieszkania zrobiłam to samo, myślałam jednorocznymi wszystko obsadzę, jak się myliłam chyba więcej niż połowa nasion mi w ogóle nie wykiełkowało. Jednak byliny to jest pewniak.
Ale Tobie życzę, aby wszystko się udało i ogród zmieniał w oczach.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joanno, nasion rzeczywiście nakupowałaś sporo. A do wiosny jeszcze daleko więc należy przypuszczać, że paczuszek przybędzie :lol: . Inna sprawa, że w niektórych opakowaniach trzeba szukać gdzie są nasionka, bo jest ich niewiele. Sama się nieźle zdziwiłam jak chciałam mieć lobelie w lutym ile musiałam kupić paczek z nasionami, żeby wyszła z tego jakaś sensowna ilość roślin :roll: .
Jesień na Twoich zdjęciach nostalgiczna i dostojna dzięki ogromnym drzewom.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu ależ zaszalałaś z tymi nasionkami .Masz chyba zapas na parę lat ;:202 Jednak warzywa co swoje to swoje, a z jednorocznymi kwiatami udręka ja tylko astry wysiewam .Nie ma to jak byliny raz posadzisz a potem tylko rozsadzasz gdy się zbyt rozrosną.Takie jednoroczne ostróżki się wysiewają raz wysiane masz na długie lata to samo aksamitki ,maki czy groszek ,nagietek bo zbierzesz nasionka i masz na następne lata.Jednak wszystko trzeba przetestować.No to miłego zimowego planowania rabat
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Dopiero doczytałam, że byłaś u Lucynki, szkoda, że nie wiedziałam wcześniej, bo może odwiedziłabyś i mnie.
Też mieszkam w Płocku.
Zapraszam wiosną, może będzie coś co byś chciała.
Sosna na pewno gdzieś się zmieści
Jak dąb się zmieścił to i sosna :D
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witajcie kochani

U mnie nic się nie zmieniło nie robiłam w ogrodzie za to robię porządki w domu w sensie wszystko od nowa układam , bo nic nie mogę znaleźć po przeprowadzce .
Patrzyłam pogodę i zapowiadają przymrozki . Kiedy zabezpieczacie róże na zimę ??
Dąb coraz bardziej kolorowy ;:oj

Obrazek


Danka65 Danusiu zaszalałam i chyba bez powodu bo jednak lepiej zainwestować w byliny . Podejrzewam , że wiele nie powschodzi oprócz nasturcji , aksamitek i ewentualnie koleusa . No ale czas pokaże na pewno będę to relacjonować na forum .

Iwonka1 Iwonko właśnie rozmiar zakupionych nasion jak je wzięłam do kupy mnie przeraził , chyba rozum postradałam , zastanawiam się gdzie ja to wszystko postawie bo warzywa niektóre trzeba wysiać w domu i kwiaty . Oj będzie gimnastyka :lol:

Annes 77 masz rację , bo z braku ogrodu to dobrze chociaż nasionami się pobawić a jak zacznie się już wysiew to tylko człowiek będzie chodził i doglądał taki wczesny ogródek ;:138

koziorozec Marto powiem Ci , że z początku chciałam tam kosić trawę i w sumie samo wyszło bo nie było czasu na to więc ta trawa tam została i stwierdziliśmy , że tam będzie bardziej naturalnie bez koszenia i ingerencji naszej ze względu właśnie na grzyby ;:oj

korzo_m Dorotko mam czasami poważne problemy z pamięcią , aż mi nerwy przez to puszczają . Najbardziej się denerwuję jak czegoś nie mogę znaleźć stad moje porządki w domu w tym tygodniu . Bo najpierw naszukałam się zdjęć do dowodu a potem zraszacza no masakra . Tez p namyśle stwierdzam , że to mój pierwszy i ostatni rok z szaleństwem co do nasion kwiatów . Będę szła w byliny jednak od przyszłego roku.

kania Kasiu dokupować już nie będę tak sobie myślę co będzie to będzie . Faktycznie paczuszki są malutkie i pewnie nasion w środku jak na lekarstwo .

JAKUCH Jadziu udręka udręką , ale weź później nie wypiel tego przez przypadek , chyba będę musiała póki co opisy zrobić .Dziękuję ;:196

Margo2 Gosiu a byłam u Lucynki byłam , odwiedzę i Ciebie w przyszłym roku nie ma problemu . Lucynka planuje zrobić spotkanie w większym gronie to się spotkamy a i do Twojego ogrodu również zawitam . Zapraszam tez do mnie na wiosnę czy lato , może będzie już więcej kwiatów i kolorów . ;:196

Ufff ale mi się zaległości zrobiło , że ho ho ;:oj

Obrazek

Obrazek

Iwonko czy taki rozmiar zdjęć jest prawidłowy ???? Jeśli nie to proszę o informację na pw to pozamieniam :wit
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joanno, według wielu źródeł róże zabezpiecza się, gdy temperatura przez trzy kolejne dni (nie noce) obniża się przynajmniej do -5 st. C. Myślę, że nie ma co trzymać się sztywno tej zasady, bo kiedyś było tak, że temperatura była długo wyższa niż te -5 st ale jednak była ujemna i jak już zeszła poniżej -5 st. to nie mogłam szpadla wbić w ziemię i nie miałam jak zrobić kopców :roll: :lol: . Nauczona tym doświadczeniem kopce robię już wcześniej a zasadę "trzech kolejnych dni" stosuję do okrywania pędów. Nikt nie powie kiedy dokładnie zrobić kopce, bo pogoda jest zmienna i czasami po ochłodzeniu nadchodzą cieplejsze dni i martwimy się, że róże rozgrzane kopcami puszczają nowe pędy :roll: . No nie utrafisz ;:219 . Ja będę robiła kopce na wyczucie, jak już kilka razy zdarzą się nocne przymrozki :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”