Pod Dębem ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu, pazerny ten gość, ale tak właśnie zróbcie, jak wymyśliliście. Ja bym zrobiła to samo: odgrodziłabym się i udawała, że bardzo mi ta sytuacja odpowiada, bo będzie mniej roboty. ;:7 W ten sposób wkurzyłabym faceta, który za jeleni Was uznał. Może w końcu być tak, że sam zacznie zabiegać o to, byście zechcieli kupić za dużo przystępniejszą cenę. ;:108
Trzymaj się, kochana, ;:196 schowaj nerwy głęboko, bo szkoda zdrowia. ;:167 Szymusia przytul i wyściskaj. ;:168 ;:168
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Współczuję nerwów, nie cierpię takich sytuacji... A dziewczyny mają rację - najważniejszy święty spokój :wink: Wiosna piękna gości u ciebie ;:173
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Ja też współczuję. Swoją drogą, dobrze, że sobie przypomniał teraz, a nie w połowie sezonu, bo wtedy dopiero byłoby szkoda.

Ja w tym roku też karczowałam. Trzy razy :wink: . Teraz muszę pozbyć się korzeni, które mi się nie mieszczą do kominka.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Wpadam na chwilę żeby powiedzieć wam jak wygląda sytuacja. Jest nie ciekawie. Wszystko co w zeszłym roku posadzilam muszę teraz przesądzać, bo się okazuje że posadziłam na działce ale nie swojej. Tulipany zaczynają kwitnąć a tu muszę wszystko wykopać. Trawy, róże, hiacynty miodunke rozplenice i wiele innych. Ręce mi opadły po prostu i straciłam chęć do wszystkiego ;:145 ;:145
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Przyłączam się do opinii moich Poprzedników - nie warto się denerwować takimi sprawami. Ba, łatwo mówić, gorzej zrobić. Ale wszystko można z sobą wypracować. Mam bardzo podobny problem do Twojego i też ciągle się zamartwiam, czy nie stracę połowy ogrodu. Ale już się pocieszam, że zawsze to otworzy jakieś nowe perspektywy :) Trzymam kciuki i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod Dębem ;)

Post »

No można się w... zdenerwować znaczy się. :twisted: Co zrobić, zawsze to lepiej jakby pojawił się w pełni sezonu i zbiorów.
Nie skazuj na porażkę rozsad. Ja w zeszłym roku powsadzałem do wiader pomidory koktailowe takie mizeroty że szkoda gadać. Żal było wyrzucić i się odwdzięczyły pięknie ruszając jak poczuły pełne słońce (i obornik) ;:215
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Uff!
Dobrze, że teraz, gdy zbyt dużo nasadzeń nie było. Terenu szkoda, ale lepiej mieć mniej, a własne, niż taka sytuacja jaką wam zafundowano.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu , też myślę , że ogrodzenie to w obecnej chwili najrozsądniejsze wyjście , nie warto wchodzić w konflikt bo może się to ciągnąć latami a za płotem warto mieć dobrych sąsiadów a nie wrogów .Wybierz najdorodniejsze rozsady i znajdź dla nich miejsce na swojej części ogrodu . Pozdrawiam cieplutko i wszystkiego dobrego ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Masz rację, daj sobie spokój z tamtym terenem
Naprawdę na Twojej częsci nie da się wygospodarować kawałka pod warzywa?
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witajcie kochani

Dużo pracy to i mało czasu na forum . Wracając do domu po pracy nie mam czasu już na nic trochę wpadnę na ogród i zrobię ile się da, albo na ile siły pozwalają . Klamka zapadła dogadaliśmy się z właścicielem działki my się odgradzamy ,oni będą się wojować o tę działkę . Zaczęłam inaczej już to wszystko aranżować, mam już pomysł tylko z wieloma pracami muszę poczekać . Przede wszystkim najpierw musimy postawić ogrodzenie i reszta już jakoś pójdzie . Przygotowuję przed ogródek ,w miejscu gdzie były jałowce powstała już rabata i chyba będę musiała wyciąć jałowce spod dębu bo wczoraj zauważyłam na nich rdzę . Mam w planach jeszcze przygotować kawałek chociaż na podstawowe warzywa . Drugi sąsiad za swoim domem ciągnikiem przeorał , zbronował i powiedział że mogę sobie u niego warzywa posiać . Chociaż jeden miły i uczynny bo dużo nam pomagają . Jego syn powyrywał nam korzenie ciągnikiem , poprzycinali nam również jesiony . Tacy sąsiedzi to skarb . :tan

anabuko1 kochana odpowiadając na Twoje pytanie do poprzedniego wpisu ( przepraszam , ze dopiero teraz ale po tych wydarzeniach musiałam sobie w głowie poukładać żeby mi złość minęła i w ogóle jak to wszystko zrobić ) . Na drugim zdjęciu z tego co pamiętam to chyba miodunka :D

Frate powiem Ci ze nawet lepiej mniej roboty , mniej koszenia mniej pieniędzy i poszaleć w nasadzeniach również jest miejsce :D

ed04 Po dłuższej przerwie i namyśle stwierdziłam , ze i racja . Część posadzę u sąsiada część w skrzynkach , donicach i kawałek tez będzie i na ogrodzie muszę tylko szybko przygotować o ile w majówkę pogoda pozwoli :wink:

any57 nasadzenia , nasadzeniami to większość już ma nowe miejsce . Ale ja wtedy miałam siać warzywa w momencie kiedy właściciel przyjechał ja kończyłam przygotowywać grządki , wtedy bym się bardzo zdenerwowała . Jak to się mówi nie ma tego złego co by na dobre wyszło ;:oj

pela11 dziękuję ;:196 Kwiatki już przesadzone . Czekam tylko na wykopanie cebul .

Margo2 da się wygospodarować już znalazłam miejsce tylko muszę szybko to przygotować , bo niedługo zaczną się wysiewy . :tan

Teraz trochę zdjęć z ogrodu . Przygotowałam już skrzynki znaczy się pomalowałam , trzeba kupić agrowłókninę i nasypać ziemi i będą czekać na kwiaty jednoroczne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym miejscu były jałowce . Na razie jest pusto choć już są nasadzenia to jeszcze to miejsce nie prezentuje się dobrze :)

Obrazek

Ogród wyglądał jak po bitwie , aż mi ręce opadły , ale zmobilizowałam się i wszystko wraca do normy .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawilec wielokwiatowy
Obrazek

Jabłonka odmiany nie znam
Obrazek

Hosty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu masz dużo miejsca i wiele możliwości a przede wszystkim dookoła przyjaznych ludzi. Mega ....
Czekam na realizację pomysłów, bylinki wieloletnie zrobią mega robotę.
Cudownego sezonu i ogrodowego i motorowego.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit Duży areał, dużo możliwości.
Śliczna pigwa. ;:108 ;:108
Uwielbiam czas kwitnących drzew,Wszystko w ogrodach wgląda tak pięknie.
Ładny ten zawilec wielkokwiatowy.On mi przepadł. :evil:
Piękny ten czerwony tulipanek.Ja ostatnio lubię takie pełne. :wink:
pozdrawiam Asiu :)
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Pod Dębem ;)

Post »

No i widzisz Joasiu - tak jak i u mnie ... są też dobrzy sąsiedzi ;:333
Będzie ogrodzenie i będzie spokój.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”