Pod Dębem ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Ale poszalałaś z nasionami :) Nie lepiej kupować byliny? Może droższe ale nasiona będziesz miała swoje. Z jednorocznymi co roku zabawa.
Też tak miałam, ale jestem zbyt leniwa :oops:.
Siałam Gazanie, ale z własnych nasion był tylko jeden kolor. W tych kupnych zdarzało się kilka sadzonek innych kolorów a reszta i tak żółta. Teraz kupuję kilka roślinek a kwitną do mrozów.
Dąb robi się coraz piękniejszy. Co roisz z opadłymi liśćmi? Palisz?

Przeprowadzka to poważna sprawa. najpierw trzeba wszystko spakować a potem rozpakować.
Ja jestem spakowana a rozpakuję się dopiero pod koniec listopada. Przez miesiąc jesteśmy na garnuszku rodziców. To będzie pierwsza zima w domu, mam nadzieję, że nie odechce się nam.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joanna ten dąb juz jest wspaniale jesienny! Ja też przez wiele lat kupowałam nasiona i robiłam siewki, nawet i ziół. Dla mnie to była wielka frajda ale odkąd nasiona są złej jakosci to przystopowałam... Teraz robię tylko siewki dyni, pomidorkow,cukini,ogorkow,ogorecznika,szałwi turkiestańskiej, aksamitki wzniosłej. A około lutego... zaczynam już główkowac co by tu... wysiać; czyli u mnie choroba niewyleczalna ;:113
zwykle konczy sie na microgreens i kiełkach.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu ,nasiona mają zazwyczaj kilka lat ważności , więc nie musisz na siłę wszystkich wiosną wysiewać . Posegreguj je sobie na te które koniecznie muszą znaleźć się w przyszłym sezonie w ogrodzie a resztę zostaw na następne lata sprawdzając termin przydatności do siewu .Myślę też , że niektóre można wysiewać w kwietniu wprost do gruntu , więc naprawdę nie musisz się mocno martwić , na pewno sobie poradzisz .Każda z nas już to przechodziła , więc i Ciebie to nie ominie , musi upłynąć trochę czasu żebyś nie wariować na widok kolorowych torebek . ;:oj , ja też to przechodziłam .Dąb przepięknie się przebarwia , będzie dawał Wam moc i siłę do działania .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit moi drodzy

kania no właśnie przez tą pogodę to sama nie wiem kiedy , gdyby było zapowiedziane , że idą mrozy to bym je już okryła , ale w tym roku pogoda jest bardzo zmienna , jakieś przymrozki zapowiadają ale to w nocy i do - 3 stopni więc chyba jeszcze nie pora .

AGA Z Masz rację co do bylin i na pewno będę w nie inwestować , nasiona to był jednoroczny wybryk , bo za dużo z tym roboty a i tak trzeba będzie wysiać niektóre warzywa w domu . Liści nie palę , mam dwa komposty na końcu ogrodu , jeden jest ten pożyteczny , drugi na te gorsze odpady .Powodzenia z tą przeprowadzką , bo to jest jakiś koszmar najgorzej później cokolwiek znaleźć , wydaję się nam , że będzie się pamiętać a potem szukaj wiatru w polu .

Igala Na przyszły rok też kupię tylko cebule i warzywa i na tym koniec , bo się zastanawiam gdzie ja to wszystko ustawię parapetów aż tyle nie mam ;:223

pela11 tak masz rację , niektóre nasiona można wysiewać wprost do gruntu , jest o tyle dobrze że niektóre maja różne terminy wysiewu i przesadzania , także zabawy będę miała na cały sezon :tan .

Dzisiaj zrobiłam rano zdjęcia i o zgrozo odkryłam sumaka octowca , ale dopiero jak na niego wlazłam zobaczyłam ,że już na ogrodzie jest kilka sadzonek . Trzeba koniecznie wyrwać , nie dość że się użeram z bzem i leszczyną to jeszcze jego tu mi brakowało ;:223

Zastanawiam się również nad zamknięciem już wątku , ale muszę zapytać administracji czy jest sens jak mam może z 15 stron wątku . Z drugiej strony w moim ogrodzie już nie ma nic ciekawego . Musze pomyśleć nad tym .

Obrazek

Obrazek


Musiałam zrobić edycję , mam nadzieję że teraz rozmiar zdjęć będzie odpowiedni :lol:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Tak, masz rację z tym szukaniem. To moja trzecia przeprowadzka w życiu i zawsze na początku pakowania jest wszystko cacy, bo jest czas. Na końcu jest totalny chaos. ;:223
Wprowadziłam się na miesiąc z syneczkiem do rodziców i od tygodnia szukam kabla do laptopa. Miałam go na wierzchu i nie ma.

Nie zamykaj wątku, jesień i zima też są piękne.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Pod Dębem ;)

Post »

DzonaK pisze: mam dwa komposty na końcu ogrodu , jeden jest ten pożyteczny , drugi na te gorsze odpady
Joanno, czy możesz rozwinąć ten temat? bo ciekawam co tam pichcisz 8-) :D

Wracając do zimowych okryć, to jak tam raz przymrozi w nocy do -3 to jeszcze nie jest powód, żeby chuchać na królewny. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby trzeba było w październiku okrywać róże. W listopadzie najwcześniej.
Byliny mają swoje uroki a jednoroczne swoje. Myślę, że trzeba sobie wypróbować i tego i tego. Byliny w większości mają przerwę w kwitnieniu a niektóre kwitną raz a jak sobie taką jednoroczną roślinkę wsadzisz do ogrodu, to ona kwitnie non stop.

Zdążyłam się wpisać zanim furtkę do ogródka zamknęłaś :D :heja
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Zdjęcia cudne :!: Joanna a zimowych nam nie chcesz pokazywać, ani jeszcze dęba w czerwieni :?: :(
Masz wspaniałą piętrową suszarke to na niej swobodnie dużo sie zmieści siewek; albo poproś M o regał.. już po problemie..
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Zdjęcia cudne ;:167
Nie zamykaj wątku. jeśli nie będziesz chciała to sie nie odezwiesz, a czasem może ktoś zajrzy do Ciebie?
Nie doczytałam czy kot wrócił?
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witajcie

W ogrodzie grabie tylko liście na bieżąco a jest co robić . Wpadam szybko jak mały śpi, pół godzinki i zgrabione .

AGA Z stąd te moje porządki ;:306 Ale już mam poukładane sensownie więc mam nadzieję że już nie będę musiała nic szukać .

kania Kasiu jest stary kompost , który już był , trochę źle zrobiłam ,bo zamiast od razu zrobić drugi i ten wykorzystać na grządki .to ja sypałam tam trawę .Teraz pomału się do niego dokopuję i wybieram ten cenny zapas w postaci ziemi . Drugi jest zrobiony świeży z tego roku . Jest jeszcze jeden na którym są gałęzie iglaków i tui bo to ani spalić ani to na kompost się nie nadaję . Na ognisko będzie jak znalazł bo jest w planie do zrobienia . Przy tym nowym kompoście, jest też wydzielone miejsce na liście na tym jednym trawy na drugim liście ,zobaczę po kilku latach , który będzie lepszy . Minus jest taki , że jest bardzo daleko od domu więc nie mam możliwości go podlewać . Będzie dłużej się po prostu przerabiał.

Jednak od przyszłego roku pójdę w same byliny mniej pracy , z jednorocznych to kupię tylko na rynku do donic na parapetach i wysieję aksamitki one zawsze się udają więc tak będę robiła .

Margo2 kotka wróciła , za to teraz miauczy , żeby ją wypuszczać . Na razie ją puszczam na przyszły miesiąc szykuję ją juz do weterynarza bo jak przyjdzie wiosna to ona mnie tu zamęczy .

Nad zamknięciem wątku się zastanawiam jak na razie . Zapytam administracji czy jest sens bardziej mi chodzi o to , że jak w przyszłym roku zacznę wrzucać zdjęcia czy wątek nie przekroczy stron . Wiem , że ze względu na to są zakładane nowe wątki . Jeśli to nie ma znaczenia to zostanie tak jak jest .

Możecie mi powiedzieć , który abonament jest najbardziej korzystny na stronie fotosik ??


Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Sumaka wytępić jest trudno, ale to konieczne. Powodzenia.
Widoki za ogrodem masz cudowne. ;:63
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Dlaczego chcesz zamykać wątek, zawsze jest co pokazać, jesienne, zimowe widoki są piękne.
Liście i ja grabię zbieram do worków w nich kompostuję powstaje super ziemia.
Z iglastych gałązek powstanie super kompost do kwasolubnych.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Nie zamykaj wątku, zawsze jest coś ciekawego do napisania albo do pokazania -na pewno pstykniesz jakieś fajne fotki- :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Wątek może funkcjonować cały czas, a jeżeli w następnym sezonie przybędzie Ci dużo stron, to po prostu otworzysz kolejny. Jak go zamkniesz, to jak i komu pochwalisz się swoimi siewkami? Nie zamykaj ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”