Miejsce , w którym serce się raduje

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Maryniu
"moje" osy niestety mają się w najlepsze bo pogoda chyba za ładna żeby gniazdo opustoszało ;:145
Teraz ścięliśmy chorą śliwkę i dopiero widać ich miejsce wlotu.

Obrazek

Pogoda przepiękna, sobota była bardzo pracowita. Ścięta śliwa, wszystko popiłowane i rozdrobnione,że śladu nie ma po robocie tylko pusty plac:) Przesadzone 3 borówki, przesadzonych 30 malin na nowe miejsce do istniejącego już szpaleru malinowego. Zrobiło się miejsce na brzoskwinię, morelkę i późną gruszę(może)
Mączkę bazaltową już też mam, kompostu swojego też jeszcze jest sporo choć całe mnóstwo zużyte przez cały sezon.
Pierwszy raz mam tą mączkę i chcę wypróbować. Tak mogę po całej działce rozsypać, pod drzewa, kwiaty, na trawnik, bez zasypywania jej ziemią? Proszę o radę:)
Chcemy jeszcze posiać trawę po wsadzeniu drzewek ale czy już nie za późno? pogoda dopisuje więc może zdąży urosnąć.
Moje dalie nadal zachwycają swoim urokiem, może nie pierwszej świetności ale jednak ;:215


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek



Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zawsze zabierałam karpy do domowej piwnicy ale teraz chciałbym zostawić je w działkowej piwnicy ale jak to zrobić, żeby nie zmarzły? ;:131 ;:145

Słonecznego dnia zyczę ;:3
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Witaj Danusiu popracowałaś trochę super . Z tymi osami musisz chyba się jeszcze wstrzymać , aż pójdą spać . Dalie masz cudne i jakie wielkie . Co do trawy jest trochę ryzyko czy wzejdzie noce są chłodne a jak nie daj Boże trafi się przymrozek to będzie po trawniku , może będzie lepiej wstrzymać się do wiosny . Może ktoś inny jeszcze się wypowie na ten temat . Może te dalie na działkowej piwnicy włożyć w karton jakieś w środek wypełnienie typu trociny karton pocięty , chociaż ja bym nie ryzykowała .
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Danusiu, jesteś szczęściarą, że masz taką dużą ilość kompostu, że nie dajesz rady zużyć :D . Ja zawsze mam deficyt tego złota ogrodników. Ja bym już trawy nie siała w połowie października. Tylko, że u mnie puste miejsca z mety są wykorzystywane przez wszelkiego rodzaju chwasty dlatego na razie na miejsce przeznaczone pod trawę położyłabym włókninę, żeby się nie wsiewały chwasty i poczekałabym do wiosny z sianiem. To dobry sposób w przypadku działki weekendowej letniej, bo tam estetyka jesienią czy zimą ma mniejsze znaczenie.
Karpy dalii zimowałam kiedyś w donicach w nieogrzewanym domku działkowym ale wykombinowałam sobie, że wykopię je razem z ziemią i tak po prostu wsadzę do donic. Kompletny niewypał, spleśniały wszystkie. W takiej piwniczce jak Twoja, to pewnie nie ma ujemnych temperatur i gdyby karpy wysuszyć i w pudełku trzymać, to chyba dobry pomysł. Piękne masz dalie i wyobrażam sobie jak ciężko Ci podjąć ryzykowną decyzję, żeby nie stracić takiej świetnej kolekcji .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Asiu, Kasiu ;:7
no tak, rozsądnie byłoby poczekać z sianiem trawy do wiosny...ale korci ;:224
Chcemy dosadzić jeszcze w ogródku brzoskwinię, morelkę i późną gruszkę( nie wiem czy nie za ciasno będzie troszkę ;)
Dziś zajrzałam do lokalnego ogrodnika w sprawie drzewek. Właśnie przyjechał ze świeżą dostawą drzewek i krzewów owocowych.
Po południu jedziemy na zakupy:)
Kasiu i teraz właśnie pójdzie pod łopatę reszta kompostu: pod nowe drzewka, potem na piwonie i jeszcze na moje 10 róż i kompostownik zeszłoroczny opustoszeje. Ale tegoroczny kompostownik jest już zapełniony i się przerabia :)
Dalie pięknie jeszcze rosną i pogoda piękna co najmniej do 20 X ma być, około 20 stopni ciepła...hurrra ;:215
Warto byłoby na grzybobranie wyruszyć, ale gdzie jak podobno grzybów brak. No chyba że do Asi ogrodu :;230
Asiu, tylko pozazdrościć zbiorów :uszy

Na moim balkonie powtórnie kwitną klematisy
The President i już kończący powtórne kwitnienie Jolanta(według moich poszukiwań )
dzisiejsze zdjęcie

Obrazek


początek powtórnego kwitnienia Jolanty

Obrazek

Miło Was u mnie gościć ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Danusiu,clematisy miło o tej porze oglądać ;:333 One na balkonie na stałe? Jak zimują?
Ja wczoraj robiłam na działce wielkie wycinanie wszelkich zbędnych już liści ,część szła na kompostownik a inne w ognisko..Pogoda cudowna, zachęcająca do jesiennych prac porządkowych jak i fotografowania...Małżonek przekopał warzywnik... praca wre... :) Dzisiaj nastapi ciąg dalszy bo szkoda zmarnować takiego miłego ciepełka ... A i w kościach na zimę coś ;:3 witamin zostanie ;:108
miłego dnia! ;:168

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Danusiu zawsze możesz tez wpaść na kawę, może w przyszłym roku będą grzyby , trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno , bo w lesie posucha i nie ma ani jednego nawet trujących .
Kupiłaś te drzewka ??
Ja jeszcze szybko muszę kupić jeden krzak borówki ..Jeden dlatego żeby zobaczyć czy będą rosły wtedy dokupię .
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Ładna kolekcja dalii :)
Co do rabaty z miskantami to bierzecie pod uwagę, że one ich kępy znacznie się rozrosną? :wink: U mnie kępa 'miniaturowego' miskanta ma mniej więcej 1,5m szerokości w czasie wegetacji :wink: Mimo, że sama kępa ma u podstawy może z 40cm średnicy :wink: 'Zebrinusy' też nie należą wcale do malutkich traw :wink:
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

marpa Maryniu ;:7 kupiłam je wszystkie na wiosnę, malusie z B. Mam plan zostawić je na balkonie na stałe.
Opatulę donice porządnie, będę czekać do wiosny niecierpliwie na oznaki życia :?
Porządkowanie Twojej działki idzie całą parą, cudownie że nam pogoda dopisuje ;:3
Ja dzisiaj zebrałam trochę nasionek, posadziliśmy zakupione wczoraj drzewka brzoskwinię, morelę i gruszkę późną.
Pracy jeszcze sporo przed nami. Jutro kontynuacja:)
:wit

DzonaK Asiu ;:7 na kawkę mówisz, czemu nie to tylko 350km :;230 ;:196
Drzewka kupione i dzisiaj posadzone ufff.
Borówkę kup, dlaczego tylko jeden krzak? Ziemia kwaśna, podlewać i zakwaszać i będą rosły.
Ja mam chyba 13 krzaków ale połowa młodych jeszcze. Ale nas sporo do obdzielenia ;:224
Wnusia wpada na działkę to leci na borówki , maliny i wszystkie inne krzaczki owocowe obskoczy.
Całe szczęście że lubi owoce ;:215
:wit

sauromatum Karolu ;:7 witam Cię w moim wątku.
Dalie ładne, kolekcja malutka jak porównam z innymi forumowiczami ale jestem dumna z tych co mam:)
Co do miskantów to trochę się właśnie tego obawiam, że mocno się rozrosną. Moja gleba marniutka, to chyba nie poszaleją ;:185
Zobaczymy 8-)
:wit

lamaskaaafo ;:7 miło mi, że Ci się podoba
:wit

dziękuję Wszystkim za odwiedziny i zapraszam ponownie :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Danusiu, jak przeczytałam o posadzeniu 20 malin, to już się zmęczyłam a to tylko część prac, jakie zaplanowałaś i wykonałaś. Prawdziwa pracusia z Ciebie :D . :D Moi synowie też lubią borówki i maliny ale nie zbierają leniuchy jedne :wink: . Ja muszę, bo by się zmarnowało.
Jestem ciekawa w jakich proporcjach stosujesz kompost pod nasadzenia. Czy piwonie ściółkujesz kompostem i mieszasz powierzchniowo z glebą wokół? Teraz, jesienią rozsypujesz? W tym roku stałam się szczęśliwą posiadaczką fajnego czarnego kompostu i na razie czeka w worach. Tak się pytam co i jak, bo chciałabym go dobrze spożytkować :D .
Kolekcja dalii jak dla mnie imponująca, bo ja mam jedną :wink: A już ta żółta wielka, to po prostu zwala z nóg ;:138 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Kasiu, co tam moje patyczki malin do wsadzenia. Dołek, malina, kompost, woda, ziemia i wsio:) i tak kilka...razy
Z różą to już inna sprawa, to już ceremonia sadzenia królewskiej rośliny :)
Pod nasadzenia daję kompostu więcej niż ziemi ale to zależy ile go mam. Potrzeby duże więc dzielę.
W doniczki do jednorocznych daję sam kompost, a nich mają :tan
Piwonię kopczykuję samym kompostem i tak zostawiam. Nie mieszam już z ziemią.
Moje piwonie już ścięte i czekają na kopczyki. W sobotę pójdę na działkę to je zabezpieczę .
Kasiu, kompost masz pierwsza klasa ;:63 a Twój Franc Kafka jest przecudnej urody ;:3
Moje dalie dostały sporo kompostu na wiosnę, ale dziwie się że te z B. tak urosły.
No może nie bardzo szeroko bo mają tylko po jednym grubym pędzie ale wysokie są.
A były to tylko takie pojedyncze małe, ususzone bulwy. Ciekawa jestem jak się rozmnożyły, jaka duża karpa jest .

Życzę pogodnego dnia ;:3
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Danusiu, ale fajny przepis na stosowanie kompostu mi podałaś :tan . Teraz już wszystko wiem co i jak. Piwonie kopczykujesz? Nie wiedziałam, że tak trzeba ale podobno zima ma być sroga więc też tak zrobię jak Ty. Mój kompost wygląda super ale jest kupiony z miejskiego zakładu utylizacyjnego więc czort znajet co tam jest :wink: , swój na pewno lepszy ale jak nie ma swojego to i taki kupny musi wystarczyć.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16499
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Pokazała dalie - piękne, ślicznotki balkonowe i... zniknęła. ;:oj
Danusiu, wróć! :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Wywołana do tablicy stawiam się grzecznie ;:7
Po zmianie czasu dzień krótszy i czasu zabrakło na wszystko.
Na świecie pojawiła się nasza druga wnuczka i serce i czas skradła ;:4
Pomału wracam na stare tory.
Przez tą długą jesień i inne sprawy rodzinne zostałam w tyle z pracami działkowymi.
Nie zakopczykowałam piwonii ;:124
No trudno, mam nadzieję, że im ten lekki mrozik nie zaszkodził
Tu na wybrzeżu strasznie gwiżdże i wiatr hula.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”