Miejsce , w którym serce się raduje

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów ;:7 .
Naszą działkę w ROD mamy od kilku lat. i jak to zwykle bywa, trzeba wprowadzić poprawki mniejsze lub większe.
Czasem trzeba też poprawić już poprawione bo okazuje się, że to jednak był zły pomysł i poprawiamy dalej :wink:
Sadzimy a później przesadzamy, bo roślina źle się czuje w tym miejscu i szukamy dla niej nowego.
No ale o to chodzi przecież, żeby było co robić;) Cały czas uczymy się być dobrymi działkowcami.
Jest kilka stref w ogrodzie :kwiatowa ;:3 warzywna ;:3 , relaksacyjna ;:19 , biesiadna ;:136 i kulinarna ;:137-ulubiona mojego męża :)
Ja znikam w strefie kwiatowej i warzywnej :tan , które są zarazem moją strefą relaksacyjną.
Jesteśmy szczęśliwi, że mamy te 300m2 odskoczni dla przyjemności.
A teraz załączam kilka zdjęć, jak się okazało niestety z bardzo ubogiego w tym roku albumu. Nadrobię braki :wink:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Hortensje duże i kwitnące. U mnie te hortensje nie chcą kwitnąć.Zawsze przemarzają.Dalie też ładnie Ci kwitną.
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Hortensjom nie dokuczył w tym roku przymrozek i odwdzięczyły się pięknymi kwiatami.
Z daliami zaszalałam w tym roku i dokupiłam 4 szt z biedronki takie malutkie bidulki były w woreczku ale zrobiły mi sporą niespodziankę :D
Tylko jedna ta żółta wygląda na zgodną ze zdjęciem z opakowania, oto one:


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

A to moje pozostałe dalie:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Piękne te dalie.Taką z drugiego zdjęcia chyba mam.Mam też dużą żółtą i różową.Z wysianych nasion parę mi kwitnie /te jednoroczne/,ale
jakieś karłowe,chyba im za gorąco chociaż sporo podlewałam.Podobają mi się też dalie takie jeżyki.
Byłam wczoraj na działce.Podlałam cały ogród ,wróciłam ledwo żywa "prawie na czworakach" ;:306
Na razie nie będę jezdzić ,zbyt gorąco.A Twoja działka daleko od domu?
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Witaj Danusiu, dalie zajęły od tego roku pierwsze miejsce na podium w moim ogródku :D
Byłam nieświadoma jakie mogą być piękne i jak różne. Nie odpuszczę już nowym marketowym daliom w nowym sezonie :tan
Drugim moim zafascynowaniem są klematisy, choć te wymagają więcej uwagi i raczej zacisznych miejsc. Z tym właśnie mam kłopot, bo u mnie dość często mocno wieje ale chcę spróbować.
Do działki mam ok 2km więc spacerkiem drogę pokunuję ;:65 Jutro spędzam cały dzień na działce, mam trochę zaległości do nadrobienia ;:215
:wit :wit :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Miło mi powitać kolejną ROD-owiczkę! :D Zjawiam się z rewizytą i mam nadzieję na kontynuację! ;:108
Widzę ładnie zagospodarowane rabatki , będzie co oglądać u Ciebie! ;:138
Miłego dnia!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Marpa, dziękuję za odwiedziny ;:138
Powolutku się rozkręcam, wczoraj pracowity dzień na działce. Poobcinane wszystkie przekwitające kwiaty dalii, rudbeki, dzielżanu, zebrane śliwki, jabłka, malinki, pomidorki, ogórki i aronia. Dzisiejsze przedpołudnie spędzam zatem w kuchni ale za to po południu... kierunek działka ;:65 ;:65 ;:65
Taka zapracowana byłam, że zdjęć nie zdążyłam zrobić. Nadrobię dzisiaj ;:215

:wit :wit :wit
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Ja już nie mam na nic miejsca,a dalie potrzebują sporo,szczególnie te duże.
Wczoraj też wycinałam i przycinałam.Nacięłam wszystkiego całą górę.Leży to wszystko przed działką.Albo wyniosę do pojemników,lub
spróbuję po trochę spalić.Na kompost takiego śmiecia już nie wyrzucę.Mam nauczkę nie wrzucać badyli. ;:124
Wykopałam też dużą kępę białego floksa i na to miejsce chcę posadzić różę.Dwie róże muszę też przesadzić ponieważ posadziłam
niefortunnie bez zastanowienia,a dla powojników w przyszłym roku koniecznie muszę kupić podpory.
Ja też mam na działkę ok.dwa km.,ale jeżdżę miejskim autobusem.Po pracy na działce chyba nie dała bym rady wrócić do domu. :;230 Działka to nigdy nie kończąca się "opowieść".
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

:wit Danusiu przychodzę z rewizją . Też widzę że niedawno dołączyłaś do forum tak jak ja . Ogród mały ale jakże piękny dalie przepiękne . Zawsze myślałam że te kwiaty z biedronki nie opłaca się kupować bo to strata pieniędzy, ale widze , że dużo osób kupuję w biedronce . Na przyszły rok pewnie też coś kupię bo teraz to już nic nie ma nawet cebulek na wiosnę . Zazdroszczę hortensji bardzo mi się podobają , ale na razie muszę powstrzymać się przed zakupem , dopiero na przyszły rok . Najpierw porządki dopiero później przyjemności . Co do przesadzania masz rację . Poprzednia właścicielka nasadziła , a dla mnie to większość nie ma ładu ani składu .Problem w tym że drzewa są już duże i szkoda wyciąć a do przesadzania są za duże . Więc ja muszę się dostosować do tego co jest .
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Witaj, Danusiu! :wit
Widzę nową działkową koleżankę, więc zaglądam :roll: po cichutku i od pierwszej chwili podziwiam porządnie utrzymaną działeczkę, ;:333 żyjącą kolorami różnorodnego kwiecia, a zwłaszcza moich ulubionych dalii. ;:138
W Biedrze warto kupować, tylko trzeba dokładnie przyjrzeć się roślinkom czy cebulkom. ;:108 Zdarza się pomyłka, ale w ogrodniczych też pomyłki się trafiają. ;:7
Pomorskie - to miejsce, które jest mi bliskie, ;:167 bo na tej ziemi mieszka moja serdeczna przyjaciółka z ławy szkolnej. :D
Niech się działeczka ukwieca, dając radość jej opiekunom. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Danusiu, wymianka floksa na różyczki mówisz :) no jak trzeba to trzeba... u mnie floksy marniutkie, zawsze chorują tzn mają biały nalot na liściach. To chyba mączniak jakiś- kiepsko jeszcze jestem obeznana z tymi chorobami. Ale są przepiękne i cudnie pachną. Ja też chcę wprowadzić trochę zmian na działce. Kupiłam już 2 miskanty "KLEINE SILBERFEDER" i jakieś takie czerwone byliny ładne ale nazwy nie pamiętam. Planuję jeszcze kupić 2 miskanty tylko czerwone kłosy ''FERNER OSTEN'' aby wypełnić luki między iglakami przy alejce. Mam nadzieję że będą ładnie rosły na moim piaseczku-popiołku, ale dostaną oczywiście dobrej ziemi pod korzenie.

Obrazek

Niestety z żalem musieliśmy usunąć starą śliwkę renklodę bo spróchniała strasznie, a na pożegnanie obdarowała nas mnóstwem smacznych soczystych śliwek. No trudno się mówi, ale skorzystała na tym czerwona róża pnąca Sympatia i różowa Parade. Dostały dużo słońca:)

Obrazek

A teraz kilka fotek dzisiejszych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam Cię Joasiu, ja też "świeżak" na forum ;:108
Pierwszy raz w tym roku kupiłam w biedronce dalie i jestem zadowolona i mile zaskoczona pięknymi kwiatami.
Na wiosnę będę polowała na następne. Klematisy w tym roku też z biedronki mam prześliczne i trafiły mi się takie jakich nie miałam. Liczyłam się z tym, że mogą być inne odmiany niż na opakowaniu pokazane. Mnie się udało.
A co do cebul kwiatów to już właśnie pokazały się w sklepie różne cebulki, można kupować.
;:215

Zapraszam ponownie:)
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Miejsce , w którym serce się raduje

Post »

Witam Cię Lucynko w moich progach :wit
Dziękuję za miłe słowa. Urodzonym ogrodnikiem nie jestem tylko amatorem ale staram się jak mogę ;:108
Dalie nakupowane z rozmachem ale coś czuję że to nie koniec ;:138
Okazało się, że mam moich starych aż 5 szt takich samych dali czerwonych pomponiastych półpełnych. Muszą ustąpić miejsca nowym. Będzie co rozdawać :)
Ja z pomorskim związana od zawsze, rdzenna Pomorzanka od pokoleń ;:3
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam ponownie:)

Szpaler dalii

Obrazek

Moje tegoroczne cudeńka z Biedronki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”