Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
No i mamy powtórkę z rozrywki. Dzisiaj piekło niemiłosiernie, a jutro ma piec jeszcze mocniej. Kiedy się to skończy?! ;:oj
Nic dzisiaj nie robiłam, jak to w niedzielę, tylko podlać musiałam, ale zimną wodę to ja mogę lać. Nawet na siebie w takim dniu.


Maryniu - z jednej strony psioczę na tę ilość owoców i warzyw, a z drugiej cieszę się, że jest co przetwarzać. No i jak tu dogodzić takiej marudzie... :uszy
Raduje mnie mój maleńki ogródeczek, jeszcze cały w kwieciu, głównie dzięki astrom, które same się nasiały i rosną praktycznie wszędzie. ;:63 Choć i floksy nie powiedziały ostatniego słowa. Część z nich powtarza, część jeszcze nie straciła pierwszych kwiatków. ;:333
Dziękuję ;:196 Niedziela spokojna, mimo że upalna.

Danusiu [danuta z] - śliczny jest Twój hibiskus! ;:215
Jeśli uda Ci się, to zbierz nasionka. ;:180 Wiem, że to nie takie proste, bo te hibiskusy skąpią nasion, ;:131 ale gdyby Twój okazał się hojny, to będę cała happy. ;:138

Soniu - tak, wszystkie moje astry same się wysiały, zresztą one sieją się z roku na rok. ;:303
Może i u Ciebie się zasiały, tylko je potraktowałaś jak chwasty... ;:218
Gołębie nie pracowite tylko żarłoczne. :oops: Zżarły mi wszystkie pączki portulaki, a teraz wzięły się za nasionka. ;:145
Wystarczy chwila nieuwagi, a one już całym stadem na żerowisku. ;:224
Dziękuję pięknie ;:196 Może wreszcie spadnie choć trochę deszczu...


Jeszcze kwitną.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dopiero zakwitnie.
Obrazek

Floksy wiechowate powtarzające.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Floksy z pierwszymi kwiatami. Na początek dwa spóźnialskie.
Obrazek

Obrazek

Kolejne dwa, które kwitną nieprzerwanie i długo.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Melony ruszyły. Ten największy.
Obrazek

Hibiskus strasznie się śpieszy, a przecież do zimy jeszcze daleko.
Obrazek

Mój kochany kwiatuszek zasnął wśród opadających płatków róży.
Obrazek

Dobrej nocy i cudownego całego tygodnia. ;:79 ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Witaj! Lucynko u mnie ogród podlany, bo burza przeszła nad nim. Ponoć taki gorąc ma być do piątku, ale zobaczymy czy termin się nie przesunie ;:306 Po liliach już u mnie wspomnienie, po floksach właściwie też, parę powtarza :wink: Za to wylazły zimowity i to mnie zdenerwowało ;:223 Pomidory rozdaję, przerabiam a za dwa tygodnie będę wspominać...nawet zielonych nie będzie żeby przechować coś choćby na chwilę.
Wszystkiego dobrego na zbliżający się tydzień ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Głaski dla twojego milusińskiego :)
Cudne lilie masz...juz czuje ich zapach... Co robiłaś że masz je tak pożno??
U mnie są tylko wspomnieniem... Na początku lipca opadły ostatnie a zwykle mam je do końca miesiąca. Upał i koszmarne nawałnice i hektolitry wody wykończyły je szybko...
Dużo sił do robienie przetworów oraz radości z tak pięknego ogrodu!!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko :wit
I ciebie bogato wszystkiego ;:108
Nawet melony masz. :shock:
Lilie przecudnej urody. ;:167
I mnie jeszcze jedna w paczkach. :D
Floksy-piękne kolory; odmiany. ;:173
No i tam hibiskus piękności. Ten malinowy kolorek. Ummmm.dobrze Ci zimuje ?
Pozdrowionka zostawiam ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Piękne lilie .Fajny ten floks z biało-zielonymi liśćmi.
Lucynko jak tylko uda mi się zebrać nasiona na pewno będziesz miała.
Twój hibiskus śliczny.Ciekawe jakie kolory udało mi się wyhodować. Trzy sadzonki dałam dla synowej.Dziś karczowałam irysy syberyjskie,ponieważ szykuję miejsce dla hibiskusa z Twoich nasion.Który wyrośnie największy i pierwszy ten dostanie tam miejscówkę. :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko śliczna kolekcja floksów, ależ masz dużo odmian.
Ta duchota daje popalić, na ten tydzień zapowiadają nadal wysokie temperatury, pozostaje nam jedynie cień i podlewanie.
Misię proszę pogłaskać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko jestem zaskoczona bo niby masz cieplej a u ciebie lilie w pełnym rozkwicie... po moich wspomnienie zostało i floksów też niezła kolekcja ;:138 ... zresztą ty większość masz w kolekcjach a nie pojedynczych egzemplarzach ;:333 ... Czy u ciebie floksy też obsychają od dołu... ja nie umiem sobie z tym dać radę ;:131 Głaski dla królewny i psinki pewnie też zmęczony tym upałem ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Dzisiaj zobaczyłam rajski ogród Lucynki na żywo ;:138
Zdjęcia nie kłamią. Lucynka ma masę kolorów u siebie.
Rośliny są zdrowe, pięknie kwitną. Na rabatach porządek az miło popatrzeć
Dzięki Lucynce odkryłam, że nie trzeba ścinać floksów, żeby zakwitły ponownie.
No i oczywiście zostałam obdarowana pierwiosnkiem gruzińskim. Ciekawe ile u mnie wytrzyma
Dziękuję Wam za przemiłe przedpołudnie ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
Nareszcie chłodniej. Aż chciało się na działeczce popracować. A jest co robić, bo choć dopiero co wypieliłam całą działkę, to już chwaściory zaczęły łby pokazywać. A deszczu ani widu, ani słychu. Podlewanie dzisiaj zdołowało mnie dokumentnie. Woda z węża ciekła sobie jak krew z nosa i ten niewielki areał podlewałam... Mocno powiedziane: podlewałam. Moczyłam ziemię pod roślinami. Tuż przed zmrokiem dopiero powrót do domu i kuchnia - pomidory do przeróbki.

Za to wczoraj spędziłam niezwykle sympatyczne chwile w towarzystwie Gosi [Margo2] Nawet trzydziestostopniowy upał był mi niestraszny w tak miłej atmosferze.
Ślicznie Ci Gosiu dziękuję ;:196 i dziękuję za prezent w postaci szałwii, co to obie nie potrafimy jej nazwać, ale nie szkodzi, bo jest bardzo ładna. A może ktoś nam pomoże...

Obrazek

Już się zadomowiła na rabacie i stoi dumnie wyprostowana, uśmiechając się do mnie.


Marysiu [Maska] - Tobie podlało, a u mnie ciągle niebo skąpi suchej ziemi kropli deszczu i sucho jak na Saharze. ;:oj Szczęśliwie ochłodziło się i mimo że tylko na jeden dzień, to i tak się cieszę.
Lilie dosadzałam po połowie maja, specjalnie na późniejsze kwitnienie. Gdyby wiosna i lato było normalne, to dopiero zaczynałyby rozwijać pąki. ;:108 Dzisiaj zakwitła przedostatnia.
Z pomidorami mamy podobny problem, ale cóż, będziemy wspominać ich smak ;:92 aż do następnego sezonu.
Dobre życzenie przyjmuję i z całego serca odwzajemniam. ;:196

Iguniu [Igala] - Misia wygłaskana do wypęku. :uszy
W uprawie lilii stosuję jeden prosty trick. Dosadzam po połowie maja, dzięki czemu jedne przekwitają, a inne zakwitają i w sumie kwitną długo, rozsiewając swój słodki zapach. ;:303
Tych hektolitrów wody to ja Ci naprawdę zazdroszczę, bo u mnie ciągle Sahara. ;:oj
Dziękuję, kochana ;:196 a Tobie życzę słonecznej pogody.

Aniu [anabuko] - melony to już na wyrost powiedziane. ;:131 Meloniki zaledwie. ;:306
Lilie późnym latem nawet bardziej cieszą, niż te pierwsze.
Hibiskusowi nic nie przeszkadza: ani mróz, ani mokra czy sucha glina i z roku na rok jest coraz potężniejszy. Zastanawiam się, kiedy zajmie cały mini trawniczek, bo wówczas M mnie z nim pogoni. ;:134
Dziękuję za ciepłe słowa i również pozdrawiam. ;:196

Danusiu [danuta z] - floks variegata owszem ładny, ale chimeryczny i coś nie chce przyrastać.
Hibiskus coraz to potężniejszy i zajmuje coraz więcej miejsca. Oby tylko M nie kazał mi go wykopać, bo wywalczony przez niego malutki trawniczek coraz to się kurczy. ;:oj
Nie żal Ci irysów? Choć one szybko się rozrastają.

Dorotko [korzo_m] - dziękuję w imieniu floksów. ;:180
Też jestem zniesmaczona prognozami, tym bardziej że na trzy dni zostaję sama z całym dobytkiem. Ale w piąteczek pokazują mi deszcz. Oby się sprawdziło....
Misia wygłaskana za wsze czasy. ;:168

Ewuniu [ewarost] - kwitnące lilie to dosadzane po połowie maja. Wcześniejsze też już są wspomnieniem.
Niestety moje floksy w tym roku też od dołu mają suche listki, które im obrywam, by nie straszyły. Nie mam pojęcia, z czego to wynika. Może susza robi złą robotę?
Zwierzaczki wygłaskane już chyba na zapas, dziękuję. ;:196

Gosiu [Margo2] - pięknie Ci dziękuję za miłe spotkanie i za tyle miłych słów pod adresem mojej działeczki. ;:196 Trochę mi głupio, bo nie jest aż tak pięknie, jak być powinno, ale cóż... susza i gorąc zrobiły swoje.
Pierwiosnek gruziński to terminator. Da radę.
A prezent od Ciebie w postaci szałwii już się pyszni na rabacie. ;:138


Na dobrą noc trochę kolorowych obrazków.

ObrazekNiespodzianka!

ObrazekTrójsklepka owłosiona.

Kosmos rurkowy różowy ślicznie okraszony białymi plamami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekPrzedostatnia lilia już kwitnie.

ObrazekMocno spóźniona szkarłatka amerykańska.

ObrazekŚliczniutki, taki delikatny asterek.

ObrazekMocno przycięty, niziutki, ale wciąż kwitnący ślaz mauretański.

Na zakończenie różyczka.Obrazek

Dobranoc.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Aaaa :shock: :shock: to sprytnie wymyśliłaś... z liliami! To znaczy że część wykopujesz w jesieni, czy po prostu kupujesz nowe aby posadzić koncem maja? Pytam bo spodobał mi sie :) ten pomysł, bardzo lubię lilie i chce mieć je jak najdłużej. Nawet szukałam jakiejś odmiany póżno-kwitnącej ale bez rezultatu...
U mnie teraz pachną floksy,które bardzo się rozrosły z czego sie cieszę oraz mieczyk abisyński no i róże JPII oraz Desse.
Czy masz jakies róże rabatowe powtarzające kwitnienie, do 1m wysokości które ci się sprawdziły i mogłabys polecić, bo właśnie szukam takich ale nie chce kupować na ślepo... :?:
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Musiałam wykopać irysy bo były poprzerastane (wszystkim) i niestety słabo kwitły.Część posadziłam,reszta na razie leży i czeka aż wymyślę
co z nimi zrobić.To są irysy tygrysie.Lucynko a po co Ci duży trawnik?Ja nie mam trawnika (nie miałam czym kosić).U mnie same kwiaty ;:124 i trochę :D warzyw.
Dobrze,że floks się nie rozrasta ,nie tak jak u mnie biały.Były dwie ogromne kępy.Teraz zostało wspomnienie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko kosmos rurkowy przepiękny. ;:oj U mnie już głównie zwykłe kwitną.
Szałwia od Gosi niespotykana, jakiś piękny rarytas. ;:215 Spotkaniom forumek żadne pogody niestraszne. :)
M broni trawnika, chyba trochę z przekory, :D przecież przy nim dużo pracy, a gołębie też wymagające.
U mnie cały weekend ma padać, więc chętnie oddam Tobie jeden dzień z deszczem, bo mam przesadzać rośliny. :wink:
Spokojnych dni. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
Ponieważ od dzisiaj do piątku jestem sama z całym inwentarzem żywym i martwym, to sobie pobiegłam raniutko podlać działeczkę z nadzieją na dobre ciśnienie wody. Jakież było moje rozczarowanie, gdy uruchomiłam węża... Woda leciała tak: kapu, kapu, kap. No i trzy godziny strawiłam na moczenie ziemi pod roślinami.
W związku z tym, że futrzaki zostały w domu, musiałam na czas wrócić, by wyprowadzić pieska na spacerek. Planowałam sobie odpocząć w domu przy ciekawej lekturze, ale nie było mi to dane. Jakaś dobra duszyczka zadbała o to, bym nie siedziała bezczynnie. Tuż za furteczką po wejściu na działkę o mało się nie wywróciłam o wielką reklamówę pełną pomidorów. Szczerze mówiąc, wcale mnie to nie ucieszyło, bo już wyżej uszu mam tego pichcenia. Nikt z sąsiadów nie chciał się przyznać do tego kukułczego jaja, ale ja wiem, kto to może być. Jest taki jeden sąsiad. Samotny mocno starszy pan, który hobbystycznie uprawia dużo różnych warzyw, a później je rozlokowuje po sąsiadach. Ugotował mnie tymi pomidorami, bo całe popołudnie z nimi walczyłam. Dobrze że miałam na działce wózek na zakupy, bo nie dałabym rady przytargać ich do domu.


Iguniu - nigdy nie wykopuję lilii, ;:185 bo po zimie i tak części nie mogę znaleźć. Kupuję wiosną cebule i uzupełniam braki bądź po prostu wyszukuję nowe miejscówki dla kolejnych lilii.
Floksy też bardzo polubiłam. Niedawno. Wcześniej jakoś mnie nie kusiły, taka głupia byłam. ;:306
Teraz np. nie lubię hortensji bukietowych. Na mojej działce, bo w forumowych ogrodach bardzo mi się podobają. ;:224
U mnie nieprzerwanie kwitną dwie róże: 'Speelwark' - dorasta do 80cm i 'Novalis', ale ta wystrzeliła w tym roku na dwa metry w górę. Powtarza też wielokrotnie śliczniutka pachnąca 'Jacques Cartier' - ma około 90cm wzrostu, a rośnie u mnie już trzeci rok.
Znawcą róż to ja nie jestem, ale te trzy najbardziej lubię spośród wszystkich, które posiadam.

Obrazek'Jacques Cartier'

Obrazek'Speelwark'

Danusiu [danuta z] - szczerze mówiąc, to ja też pozbywam się nadmiaru roślin, które mają tendencje do rozpychania się na rabatach. ;:108 Jeśli nie ma na nie chętnych, to lądują na kompoście. ;:224
Trawnik jest maleńki i nie mnie on potrzebny, chętnie bym zlikwidowała, ale M pilnuje tego trawiastego kawałka z uwagi na to, że lubi tam leżakować i obserwować swoje gołąbecki. ;:7
Wszystkie moje floksy się rozrastają, tylko ten jeden nie chce. ;:223
A co się stało z Twoim białym floksem? :oops: Tym akurat mogę się podzielić z Tobą. ;:333

ObrazekUdało mi się złapać kwiatek bielunia pojedynczego.

ObrazekZnalazła się biała gomfrena. Różowej nie ma i nie będzie już.


Dzisiaj karmiłam głodne ptactwo działkowe. Rzuciły się na jadełko, jakby z tydzień nic nie jadły.


Obrazek

Obrazek

Taki piękny widok obserwuję z balkonu.
Obrazek


Dwie bratkowe buźki mówią Wam Dobranoc.
Obrazek

Soniu, wybacz mi kochana, ;:196 ;:196 odpowiem Tobie jutro, bo Mikrus już się domaga spacerku.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”