Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Oczekuję na tę działkową fotorelację dzisiejszą Lucynko!Mam nadzieję,że się zadziało! :D

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
Nareszcie doczekałam się możliwości wypadu na działkę! Pogoda była wspaniała, w głębokim cieniu na działkowym termometrze było 14*, wiatr niemal nieodczuwalny i słoneczko. A działka kwitnie i przekwita, maluczko a nie zdążyłabym pierwszych kwitnień zobaczyć. Tak np. przebiśniegi już przekwitły i jedna kępka ranników też zgubiła kwiatki. Mimo wszystko jest jeszcze kolorowo i pszczółki uwijają się w krokusach jak w ukropie.

Obrazek

Krysiu [leszczyna] - mamę w szpitalu uziemili. Nie wyleczyli, odwieźli do domu, dwa dni później znowu znalazła się na oddziale i tym razem wyleczyli z zapalenia płuc, ale przy okazji pojawiło się ostre zapalenie dróg moczowych, cewnik i całkowity brak sił. Gdyby dokończyli leczenie za pierwszym pobytem w szpitalu, jeszcze by chodziła. Duża tu jest wina brata, który zgodził się na przywiezienie mamy do domu, ale nawet mu wymówek nie robię, bo teraz zajmuje się mamą najlepiej jak potrafi i pomaga mu jego synowa, która przed ślubem pracowała jako opiekunka osób obłożnie chorych.

Ja sadziłam eukomisy wprost do gruntu, ale w tym roku postanowiłam wetknąć je do donic.
Mam taką samą zasadę i wyjazd na działkę potraktowałam relaksowo. A było tak przyjemnie! ;:138

Obrazek

Aniu - obyś była dobrym prorokiem, bo bardzo polubiłam te ciemne eukomisy.
Poczekam na wątek ogrodowy, ale jeśli czas mi pozwoli, to zajrzę pod podany adres. ;:108

Obrazek

Danusiu [danuta z] - dwa ostatnie zdjęcia to portreciki czarnuszki wschodniej. Prawda, że ciekawe kwiatki i zupełnie nie przypominają czarnuszki nam znanej. ;:333
Z powodu braku windy i mieszkania na trzecim piętrze rzadko odwiedzam syna i synową, do których idzie się pięć minut. Zadyszki dostaję. ;:306
Pomidorki wylezą, tylko cierpliwie poczekaj. Na wszelki wypadek potrzymam kciuki.

Obrazek

Iwonko0042 - kochana, nie narzekaj, bo już miałaś to szczęście, że działkę odwiedzałaś i przyjdzie czas, że jeszcze się zmęczysz podczas kolejnych odwiedzin. ;:7 Ja ponad miesiąc nie byłam, a dzisiaj M łaskawie mi pozwolił, bo cieplutko było. Takiego żandarma mam we własnym domu. ;:oj
Dwa ostatnie zdjęcia prezentują czarnuszkę wschodnią, która ładne ma kwiatuszki, ale zupełnie niepodobne do znanej nam czarnuszki.

Obrazek

Dorotko - to są kwiatki czarnuszki wschodniej. Bardzo ciekawe i zupełnie nie przypominają znanej nam czarnuszki.
W tym roku też wsadzę eukomisy do donic, pewnie i przechować będzie łatwiej. ;:108
Bardzo dziękuję za zdrowie dla mamy. ;:196 Bardzo jej się przyda.

Obrazek

Krysiu [christinkrysia] - w tym roku wyjątkowo wszystko mi się udaje - jak dotąd, toteż już odpukuję w niemalowane.
Mój ciemny eukomis to 'Sparkling Burgundy' i albo nie miał odpowiednich warunków, albo taki jest chimeryczny, bo nie wytworzył ani jednej cebulki przybyszowej. ;:222 Może dlatego, że sadziłam wprost do gruntu.... ;:218

Obrazek

Maryniu - no tak, działka zaliczona, kwiatki sfotografowane, a ja cała w skowronkach. :tan

Obrazek

Mam jeszcze trochę fotek, które wkleję jutro, a teraz pokażę Wam, jak wygląda domek z większym oknem. Ono jest wąskie, ale wysokie, a szersze być nie może z uwagi na układ belek podtrzymujących konstrukcję, które znajdują się wewnątrz. Jednak takie okno mnie zadowala, bo mogę spokojnie sobie przez nie obserwować działkę i w domku jest już widno.

Obrazek

Misia też dzisiaj hasała po działkach, skakała przez płoty, wąchała kwiatki i była bardzo szczęśliwa.

Obrazek

Po powrocie byli goście na obiedzie, a później M był w dobrym humorze i złożył mi foliaczka na balkon i te najbardziej wyrośnięte sadzonki wyjechały z ciepłego mieszkanka.

Obrazek

Dalszy ciąg fotorelacji z działki pokażę jutro, a teraz życzę wszystkim dobrej, spokojnej nocy i dobrego całego tygodnia. ;:cm ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Piękny spektakl krokusów!

To Miśka już otwarła sezon na ugniatanie dupskiem kwiatków?
Pewnie przeszczęśliwa. Bardzo pięknie wygląda.

Okienko super, zgrabne i chyba dobre. Domek wygląda teraz bardziej na góralską nutę ;)

Co Ty masz za paprykę?! jak to papryka jest. Szok jest olbrzymia.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko cieszę się, że mama w dobrej formie i miłość do roślin podtrzymuje ja na duchu!
Działeczka w kolorach więc i u Ciebie było dzisiaj radośnie, co bardziej doceniła Misia niż Ty :D
Domek wygląda bardzo ładnie ;:333 i rano przez okno zajrzy słonko, żebyś wiedziała kiedy kawę parzyć ;:304 Kupiłam sobie takiego eukomisa ciemnego jak pokazujesz 16 marca ;:215
Sadzonek nie powstydziłby się sklep ogrodniczy :D
Życzę dobrego, słonecznego i ciepłego tygodnia...no i zdrówka dla Was! ;:196 ;:4
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Chyba te kciuki pomogły bo pomidorki częściowo wzeszły.Piękny domek się zapowiada.A jak będzie obrośnięty różami.Cudo!! ;:138
Tyle kwiatków już u Ciebie kwitnie i jeden puchaty,co to za odmiana? ;:306 :;230
Bardzo ciekawa ta czarnuszka.Z nasion ją wyhodowałaś? Jednoroczna czy bylina?

Dużo zdrówka.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Wspaniałe te twoja wiosenne kwiecie :D Aż radość na nie patrzeć ale większa radość z tego że już wracasz do formy i miałaś wczoraj taki cudowny słoneczny spacerek :) Że też dzisiaj nie ma tak ładnej pogody :( Tak mi się marzy troche więcej ;:3
Gratulacje dla M; okienko super wyszło ;:333 Wiesz już jak będziesz urządzać "patio" koło domku?
Twoje siewki są ogromne już; ale im dobrze u ciebie :D Czym je dokarmiałaś?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Piękne widoki, zawsze te pierwsze kwiaty po zimie cieszą najbardziej :D Nieźle wyrośniętą masz już zieleninę ;:oj A co dokładnie poszło już się wietrzyć?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko kiedy zamierzasz wsadzić Eukomisy do donicy ? moje jeszcze śpią i tak sobie myślałam aby już je już wsadzić.
To samo chcę zrobić z Kaliami, miałam w tamtym roku w gruncie, rosły bujanie ale słabo kwitły i tak sobie myślę że posadzę do donicy a wtedy mogę je lepiej dokarmić.
Lucynko....brata nie obciążaj bo życie z poczuciem winy jest nieraz gorsze jak leżenie w łóżku, coś się Panu Bogu w tym stworzeniu nie do końca udało.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko dla mamy dużo zdrowia ;:168 Widzę, że działeczka zwizytowana ... Misia szczęśliwa, domek się pięknie prezentuje... czyli sezon wiosenny już otwarty... ależ masz gąszcz sadzonek ;:138 ;:138 ;:138
Ja dopiero jestem na początku drogi zaledwie kilka dni w domu i sama nie wiem co najpierw... Przed szpitalne sadzonki przepadły, bo M sobie z nimi nie poradził ;:222
Pozdrowienia ;:196 ;:167
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko sadzonki wielgachne ;:138 moje papryki dużo mniejsze.
W końcu udało Ci się odwiedzić działkę, kwitnień bardzo dużo. domek ze zmienionym oknem lepiej wygląda, no i właścicielka w końcu zadowolona. Widać , że Misia bardzo szczęśliwa na działce.
Tej czarnuszki akurat nie znam, ciekawa przez te swoje bardzo oryginalne kwiaty.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
Wczoraj było tak pięknie, cieplutko, a dzisiaj temperatura o połowę niższa i kilkakrotnie silniejszy wiatr. Dobrze że choć słoneczko od czasu do czasu poświeciło i deszcz nareszcie nie padał, bo działka jest mocno nasączona wodą i na razie lepiej, by już jej nic nie moczyło.
Wymyśliłam zakryć nieprzyjemny widok w pobliżu domku działkowego nowymi krzaczkami róż, więc poszłam do Biedry i kupiłam dwie jednakowe, z tym że jedna starsza, druga młodsza.

Obrazek

Obie pachnące, a między nimi wsadzę też pachnącą różyczkę, którą dostałam od Dorotki.
Nie wiem, czy trzy wystarczą, ale o tym przekonam się dopiero, gdy urosną i zakwitną.


Majeczko - dziękuję w imieniu krokusów ;:180 i proszę o nieobrażanie Misi, bo ona jest niezwykle kulturalna i po kwiatkach nie łazi, zawsze pomiędzy nimi.
Papryki nie umiem nazwać, ponieważ nasionka pozyskałam z owocu zakupionego w markecie, który to owoc szczególnie nam zasmakował. A rośnie rzeczywiście błyskawicznie. Ciekawa jestem, jak będzie się sprawowała na grządce pod chmurką. ;:218

Marysiu - coś w tym jest; Miśka faktycznie szalała, podczas gdy ja dostojnie sobie spacerowałam.
Słonko będzie nas budziło, ponieważ okno wychodzi na południowy wschód. No i ptaszki mieszkające w sąsiednim małpim gaju też swoje trzy grosze dołożą. ;:63
Ciekawa jestem, jak sprawdzi się Twój ciemny eukomis, bo mój raczej nie rokuje najlepiej.
Najbujniejsze sadzonki wyjechały do balkonowego foliaka i nie są z tego tytułu zbyt zadowolone. Opuściły noski na kwintę, ale postanowione: już ich stamtąd nie zabiorę, ;:124 niech się przystosują do nowych warunków.
Dobre życzenia zawsze u mnie w cenie, toteż z radością je przyjmuję i z serca odwzajemniam. ;:196

Danusiu [danuta z] - no nie, cały domek różami nie obrośnie, raczej jakimiś roślinami półcienio- i cieniolubnymi, ponieważ przed domem będzie sporo cienia. ;:108
Ty mnie o odmiany nie pytaj, bo i tak Ci nie odpowiem. Nie przywiązuję wagi do odmian i tylko nieliczne pamiętam, ważniejsze zapisuję, żadnych znaczników nie stosuję z uwagi na szkodniki typu gołębie i kota. Próbowałam, to potem po całej działce zbierałam znaczniki. ;:306
Czarnuszkę wschodnią siałam wprost do gruntu. Ona ma ciekawe kwiaty, ale nieciekawy pokrój całej rośliny i nie wiem, czy w tym roku ją zasieję.
Zdrówko przygarniam i Tobie również życzę. ;:196

Iguniu - dziękuję. Kochana jesteś. ;:167
Co do otoczenia domku, to zbyt dużego pola do popisu w tym sezonie jeszcze nie mam, bo domek stanął przy warzywniaku i dopiero po rozebraniu starego domku coś nie coś się zmieni. Nie mniej przed samym domem planuję ukraść warzywom trochę areału na rzecz jakiejś rabaty kwiatowej. Coś mi już w głowie świta, ale te plany coraz to ulegają poprawkom i zmianom. :lol:
Siewki podczas pikowania dostały do ziemi hydrożel z ukorzeniaczem, a podlewam raz w tygodniu nawozem z jajecznych skorupek bądź z drożdży, na zmianę. Przede wszystkim w tym roku dostały wyjątkowo dużą dawkę słońca, którego u nas nie brakuje. ;:303

Natalko - żałuję tylko, że te widoki daleko, nie przed domem.
Do foliaka na balkonie wyniosłam papryki, celozje i heliotropy. Są już na tyle wyrośnięte, że nie powinno im nic zaszkodzić. ;:108

Krysiu [leszczyna] - eukomisy muszę wsadzić w najbliższych dniach, bo one już się tego domagają. Odsuwam w czasie tę czynność, jednocześnie obserwując cebule, nie chciałabym bowiem, by za wcześnie przekwitły. ;:173
Bratu nawet jednego słowa na temat moich przemyśleń nie powiedziałam i nie powiem, ale swoje wiem. ;:108

Ewuniu - dziękuję, przekażę mamie. ;:167
Marzy mi się rozpoczęcie konkretnych prac na działce, ale póki co muszę poczekać na cieplejsze dni, głównie wiatr mnie zniechęca.
Jeszcze nic straconego, Ewuś. Jeszcze zdążysz dochować się nowych sadzonek, wszak to dopiero 18 marzec.
Dziękuję i pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Dorotko - papryki poszły jak burza i sama się zastanawiam, co je tak pogoniło. Może to taki gatunek... ;:218
Masz rację, teraz z domku jestem już prawie zadowolona. Gdyby jeszcze został postawiony tam, gdzie miał stanąć....
Czarnuszka wschodnia ma rzeczywiście ciekawe kwiatki, ale pokrój całej rośliny już taki zachwycający nie jest. ;:185


A na działce jeszcze takie kwiatki wypatrzyłam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekPierwszy pierwiosnek bezłodygowy.

A w blokach startowych pierwiosnki gruzińskie.Obrazek

I najważniejsze: tak wygląda większość moich różyczek. Powinnam je przyciąć, ale forsycja jeszcze nie kwitnie.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko u mnie wprawdzie wiosna jeszcze w powijakach, ale róże już wystartowały i tak jak Ty wypatruję forsycji, żeby złapać za sekator. Misia pozuje jak profesjonalna modelka.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko u Ciebie już wiosna pełną parą. Domek z zewnątrz wygląda bardzo przyjemnie. Może nie obsadzaj go zbyt szczelnie bo lepiej dla drewna żeby był przewiew. Czekamy na zdjęcia z tego jak urządziłaś wnętrza.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”