Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

To możesz być z tego dumna. U nas na osiedlu nie ma opcji,nawet rozmawiałam z jedną panią co koty karmi to m?wi,że jak dały karton pod balkon gdzie karmią to przyleciała babka z bloku dalej,że ona sobie nie życzy i wyrzuciła...
Ludzie przeciwko zwierzętom. Niech im to co dają wr?ci.

Właśnie. Niska ta nawłoć,zawsze mi się wydawało,źe to taki p?łtora metrowy chwast. Taka malutka wygląda przepięknie.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Witaj Lucynko :wit . Rzeczywiście deptak piękny a te głębokie wykopy niestety psują cały efekt no ale co zrobisz. Pewne prace muszą być zrobione i nic na to nie poradzimy ;:185 . Z takimi domkami dla kotów jeszcze na żywo w swoim rejonie się nie spotkałam ;:185 . Jesień mamy bardzo ładną i ciekawa jestem kiedy przyjdzie nam robić kopczyki na różach skoro tak ciepło ;:218 . Pozdrawiam i udanego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Współczuję tych rozkopów , ale za to jak skończą to na pewno będzie ładnie , może jakieś kwiatki gdzie nie gdzie utkną . Znam ten ból bo gmina do której jadę ze swojej spokojnej wsi też jest rozkopana na wszystkie strony . Wszędzie gdzie bym nie pojechała to objazdy lub światła mijania i tak ma być do września przyszłego roku . Ale pocieszam się tym że wiecznie tak nie będzie . Pięknie ukwiecone macie rabaty w swoim mieście . :wit
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Witaj Lucynko :wit

Rozkopy paskudna rzecz, ale później będzie tylko piękniej :)
Śliczne zawilce spotkałaś na spacerze, a domek dla kotków super! W każdym mieście powinny takie być.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
Wróciłam z fantastycznej podróży. Jestem podekscytowana, ale i potwornie zmęczona. Muszę odreagować i odpocząć, a przede wszystkim nareszcie się wyspać. ;:19
Odezwę się do Was później, może jeszcze dzisiaj, a najpóźniej jutro. ;:168
Pogoda się zbiesiła i czuję w powietrzu zbliżające się znaczne ochłodzenie. Wydaje mi się, że wielkimi krokami zbliża się koniec pięknej jesieni. Trzeba będzie pomyśleć o zaopatrzeniu roślin na zimowe dni. ;:108
Pozdrawiam Was gorąco i życzę dobrego tygodnia. ;:97 ;:97 ;:97
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko coś czuję, że maszerowałaś :D
Widoki okołoblokowe i mnie zmroziły i wiesz dlaczego ;:168 ale deptak masz fantastyczny i tyle roślin tam jeszcze kwitnie ;:215
Ja sobie teraz zafundowałam remoncik, bo jak chwilę coś się nie dzieje to moja głowa zaczyna pracować ;:306 Będę miała ładnie i wcześniej wysprzątane na święta :D
Odpocznij i opisz gdzie byłaś i co robiłaś ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko czyżby aktywny wypoczynek ;:215 Widzę u Ciebie jeszcze tyle pięknych kolorków.

Jestem ciekawa co to za roślinki:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/e1f69f5393f30fdd - takie coś rośnie i u mnie

https://www.fotosik.pl/zdjecie/688b81a33ab0518f - co to za śliczność? czyżby jakaś niska odmiana astrów? Czy zdjęcie oddaje faktycznie taki niebieski kolor?

W takim razie życzę miłych snów i dobrego odpoczynku
Pozdrawiam ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko, wygląda na to, że wycieczka się udała. Jak się wyśpisz, to wszystko nam opowiesz :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
Obiecałam odezwać się jeszcze wczoraj... Nie dałam rady.
Jeszcze dzisiaj zbierałam siły. Starość nie radość.


Majeczko - właśnie tą nawłocią też jestem zaskoczona, tzn. jej niskim wzrostem. Nieco dalej na innej rabacie kwitnie, a właściwie już przekwita nawłoć wysoka. ;:131 Nawet nie wiedziałam, że istnieje niska odmiana tej rośliny.
A o kotki u nas dbają, bo oprócz takich domków podawane są im środki antykoncepcyjne, no i mieszkańcy dbają o karmę oraz wodę. ;:333

Ewelinko - ja nie mam nic przeciwko niezbędnym robotom ziemnym czy jakimkolwiek innym, tylko nie rozumiem, dlaczego tak bardzo długo to trwa! ;:145
Co do kopczykowania różyczek, to zdaje się, że już bardzo niedługo przyjdzie nam to zrobić. U mnie od piątku ma być coraz zimniej, nawet lekkie mrozy zapowiadają.
Dziękuję i pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Asiu [DzonaK] - pewnie będzie ładnie, tylko kiedy....
Podziwiam Twój stoicyzm. Mnie te rozkopy wkurzają na maxa.
Ten deptak, który pokazałam to moja piesza droga na działkę. Tam remont i zmiana aranżacji trwały osiem miesięcy, ale nikt tamtędy do bloków mieszkalnych nie chodził, w przeciwieństwie do tego, co zafundowano mieszkańcom mojego i sąsiednich bloków. ;:223

Kasiu [100780] - dzisiaj pada deszcz, rozkopy stały się grząską młaką i trzeba sporo drogi nadłożyć, by obejść te dziury.
Zawilce są rzeczywiście ładne, a dowiedziałam się, że byli już amatorzy, których przyłapano na gorącym uczynku - próbowali ukraść zawilce. Wpadli dzięki kamerom. Wcale mi ich nie żal, bo sama też doświadczyłam takich kradzieży na działce. ;:108

Marysiu [Maska] - dobrze czujesz. Maszerowałam, ale też uczestniczyłam w innych wydarzeniach, zarówno tych podniosłych i rozrywkowych. Zmęczyłam się potwornie, ale jestem szczęśliwa. :tan
Ten deptak to moja droga na działkę, tylko rzadko chodzę, raczej jeżdżę z M i zwierzakami.
Remontu domowego nie zazdroszczę, ale świeżości i porządeczku w domku już tak. Nawet bardzo. Niech więc zbytnio Cię ten remont nie zmęczy, a raczej sama pamiętaj, by się nie przemęczać. Trzymaj się, kochana. Powodzenia. ;:196

Beatko [Bazyla] - wypoczynek nad wyraz aktywny, ale wspaniały. ;:138
Pierwsza z roślin, o którą pytasz, to żmijowiec, druga: aster jesienny (marcinek), nazwy odmianowej nie znam, niestety.
Rzeczywiście ten aster ma taki kolor, ale niski to on nie jest, raczej średnio wysoki. Mój jeszcze młodziutki i zakwitł pierwszy raz.
Dziękuję, Beatko i pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Kasiu [kania] - wycieczka udana. Bardzo. A był to wypad stricte patriotyczny. Mogę więc pochwalić się wspaniałymi przeżyciami. Tylko tyle i aż tyle! ;:63



Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko jesteś wielka ;:196 Zazdroszczę i i cieszę się Twoją radością :tan
Obiecuję, że będę w miarę rozsądna! No to niech ta zima jeszcze nas nie sponiewiera ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25117
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko, jak patrzę na kolorowe liście hortensji to od razu buzia mi się śmieje, że może w przyszłym roku i moja tak bedzie wyglądała ;:196
Niestety w tym roku całe miasto rozkopane. Wszędzie remonty. No, ale potem będzie super, ładnie.
Wiosną mam nadzieję, że obejrzę domek naocznie i zobaczę co pozmieniałaś na rabatach.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynka wróciła z wojaży cała szczęśliwa i zadowolona, to dobrze.
Tę niską nawłoć mam u siebie, dostałam kilka lat temu sadzonkę od Krysi- Christin. Nie jest taka ekspansywna, cały czas rośnie w kępce, na szczęście nie rozsiewa się, kwiaty ma ładne pełne bardziej spłaszczone od tej nawłoci pospolitej łąkowej.
Jak dobrze, ze ktoś dba o koty, a jak czytam, że pomyślano też o rozrodczości niechcianej to naprawdę czapki z głów ;:180
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko czy ja jestem stoicko spokojna to bym nie powiedziała , nie chciała byś słyszeć mojej litanii czasami jak gdzieś jadę . Są dni że człowieka szlag trafia , a jeszcze jak się spieszy to o losie ;:306
Wycieczka udana to najważniejsze . ;:138
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”