Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko, wszystko w domku pięknie "ukwiecisz", zresztą znając życie w letniej porze, to nawet na to uwagi nie bedziesz zwracać ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Pospieszyły się pierwiosnki z kwitnieniem ;:oj Taka była pogoda, że nawet rośliny uwierzyły, że zimy nie będzie ;:306 Jeżeli biały ząbkowany, po zimie nie pokaże się u Ciebie, to daj znać, bo moje się pięknie rozrosły. I nawet już pokazały brokułki ;:202 One są zresztą od Ciebie, to po prostu wrócą do macierzy ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

To dobrze, że roślinki super przeżyły, na pewno za rok będziesz zachwycała się ich kwiatami.
Dla Misi mizianko.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lwia paszcza o tej porze! :shock: ;:138 Jeszcze lato walczy z jesienią :wink: Kotecek cuuuudny! Pewnie ma już zimowe futerko ;:218
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko, sufit wygląda super, ale wydaje mi się, że izolacja faktycznie przyda się, bo inaczej będzie w nim strasznie gorąco latem
Czytam, ale nie rozumiem. Czy domek został postawiony nie w tym miejscu do powinien być postawiony?
Czy chciałaś rozebrać istniejącą altankę? Miałam wrażenie, że miała zostać. Więc po co altanka przy domku?
Okienka małe, ale to chyba bezpieczniejsze. No chyba, że przy większych oknach zrobisz jakieś zabezpieczenie na okna.
A poza tym jest super i na pewno będziesz z domku zadowolona
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

No,nazbierało mi się nadrabiania,ale dzieje się u ciebie dużo,więc z zapartym tchem czytałam. Zaangażowanie synów to rewelacyjny pomysł,zwłaszcza,że z nich biurowe ludzie :wink: Zawsze bardziej lubi się miejsce,gdzie widoczny jest osobisty wkład :D Domek bardzo mi się podoba,jest solidny,zgrabny i na pewno będzie funkcjonalny,tylko szkoda,że jego budowa zbiegła się z twoją chorobą.Swoją drogą,trochę odjęło ci rozum,że narażałaś się na wdychanie ciężkich chemikaliów,bo wiadomo,że takie podkłady były szczególnie konserwowane.Przyglądam się zdjęciom i widzę,że domek można było cofnąć trochę i w ten sposób uzyskać miejsce na tarasik o jakim marzysz.Gdybyś była na miejscu...Ale może mi się tylko tak wydaje ;:131
Siew goryczek zaplanowałam.Ismena ci jeszcze kwitnie? Całkiem nie pamiętam,kiedy one powinny kwitnąć,moje mają dorodne liście tylko ;:219
U mnie któryś dzień pada,pewnie u ciebie też,więc przed zimą wszystko będzie napojone ;:333
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
Niedziela minęła w bardzo licznym gronie. Śmiechu było co niemiara.
Moja szarlotka migiem zniknęła z patery, ale cichcem trochę dla Was przemyciłam. Tym bardziej że ja bardzo rzadko piekę ciasto z uwagi na łakomstwo M, który ma zakaz spożywania takich łakoci.
Częstujcie się.

Obrazek

Dzisiaj zimnica dała się we znaki, bo i wiatr, i niziutka temperatura, i ciemne chmurzyska nad głową. ;:oj Mam nadzieję, że prognozy na jutro się sprawdzą, bo mamy kilka nagrobków do oporządzenia. ;:108


Basiu [apus] - i tak właśnie będzie. W sezonie to ja głównie pomiędzy rabatami śmigam. :tan

Iwonko1 - wobec tego będę trzymała kciuki za Twojego ząbkowanego, by przetrwał zimę, dziękuję. ;:196
A pierwiosnki i tak w tym roku słabo powtarzają, za sucho im było. ;:108

Dorotko [korzo_m] - nie tylko przeżyły, ale jeszcze deszczyk je dopieścił po wsadzeniu. ;:333
Misia wymiziana , dzięki. ;:180 Ona kocha takie głaski, a jak mruczała w podziękowaniu! ;:168

Kasiu [kania] - ano zakwitła sobie lwia paszcza z samosiewu, tegorocznego już. ;:303
Misia nie tylko zimowe futerko posiada, ale też sadełko. :lol: Dużo cięższa się zrobiła. ;:224

Gosiu [Margo2] - domek miał stanąć tutaj, gdzie stoi, tylko nieco bliżej sąsiedniej działki. Przyjechali o szóstej rano i jeszcze po ciemku zaczęli montaż. Zanim M się zorientował, przednia ściana już stała, a boczne były w trakcie montowania. Odpuścił robotnikom, za co dostał sporo desek i farbę na kolejne malowanie. Dał się zmanipulować. ;:223
Altanka zostaje. Ta ażurowa. Stary domek zostanie rozebrany i tylko jakiś gołębnik M ma zbudować. Zresztą on ma sto pomysłów na minutę. Ja nie nadążam. A sprzeciwiać się nie będę, bo nie chcę go denerwować. Serce. ;:108
Jedno okno będzie większe, drugie wystarczy takie, jakie jest. A izolacja też zostanie zainstalowana. W sumie to jest to, na czym mi najbardziej zależało: miejsce noclegowe. ;:63

Mireczko - masz rację, trochę pomyślunku mi zabrakło, bo ja jestem w gorącej wodzie kąpana i chciałam szybko pozbyć się badziewia. :lol:
Gdybym była na miejscu, bardziej pilnowałabym tego, co się działo, a teraz muszę się pogodzić z faktem dokonanym. ;:223
Ismena zawsze kwitnie bardzo późno, więc może i Twoja jeszcze zakwitnie. Jeszcze ma być cieplej, a skoro została podlana, to jest nadzieja. ;:108
U mnie też podlało, choć natura nie przesadziła z deszczem, ale dobre i to. ;:333


Żeby nie było szaro w wątku, trochę kolorków z ostatniego pobytu na działce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy. Do miłego. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Szarlotką się poczęstowałam wirtualnie, ładnie wygląda nie dziwi mnie, że szybko znikła.
Widać, że masz kolorowo na rabatkach, tą karminową chryzantema zachwycałam się rok temu u Marty i Marysi, dostałam sadzonkę, na razie rozrasta się w szerz, za rok powinna wydać kwiaty.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko a ja z kolei ze względu na M piekę częściej, bo jak widzę co wsuwa pokątnie to już wolę żeby truł się domowymi wypiekami. :D
Ciepełko jeszcze nie dotarło do Ciebie, to może dzisiaj wyruszysz na działkę. Ja niestety zaraz muszę do Krakowa więc ogród na jutro zostawiam. Tak wcześnie robi się ciemno, że aż żal tego ciepła!
Zdrówka i wszystkiego dobrego dla Was i dla Mamy, bo pewnie jedziesz do niej ;:196 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucyśko ale zrobiłaś szpas z tą szarlotką...uwielbiam. ;:167
Zaległości na pewno nie odrobię ale obiecuję...już być na bieżąco.
Dziękuje za zdjęcia jesiennych kwiatów, których u Ciebie nie brakuje. Muszę też tak podwiązać chryzantemki jak TY bo po tych wiatrach się kładą na ziemi.
Serdeczności. ;:168
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Oj uwielbiam ja szarlotkę, uwielbiam - mniaaaam, jaka pychotka. Jak dobrze, że udało Ci się nieco uszczknąć dla nas ;:196

Kwiatuszki cieszą oko.

Pozdrawiam serdecznie ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Witaj Lucynko wreszcie na moment mogłam usiąść do kompa... Stęskniłam się za Tobą, działeczką, sierściuchami i pierzastymi ;:168 Widzę, że zdążyłaś pobudować "wille" na włościach ... super sprawa ;:333 I tyle u ciebie jeszcze kwitnie... Ja jeszcze na trochę muszę dać się zamknąć w szpitalu... i powinno być już dobrze. Pozdrawiam was serdecznie i głaski dla sierściuchów ;:167
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko :wit
Widzę, że dobrze trafiłam. Na pyszną szarlotkę. :D
Marcinki piękne. I zabia lilia śliczna. Moja już zżółtka . :wink:
Dobrego dnia życzę ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”