Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko, jeszcze raz chciałam podziękować za wizytę i za tak miłe słowa na temat mojego ogródka ;:196
Patrząc na twój ogród mam wrażenie, że jeszcze bardziej jest ukwiecony niż kiedy byłam.
Niesamowite te rabaty
Hortensja super. Już się cieszę ;:138
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

No już dobrze Lucynko! co bym nie powiedziała to jest na opak, jakbym z moim M rozmawiała :;230
Ciesz się że masz kolorowo i odpocznij trochę, przecież to towar deficytowy...odpoczynek :;230
Ale to nie jest ta jeżówka, która przyszła do mnie? Kiedyś pokazywałam taka jedną pytając czy ona od Ciebie, bo jeżeli dostałam siewkę (to inna dosadzana) to jest najzwyklejsza różowa).
Dobrego tygodnia i nie przemęczaj się brakiem pracy :;230 ;:196
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko, dobrze, że pokazałaś hortensję ogrodową. Zaniemówiłam na jej widok, taka ona ładna. A gabaryty ma akurat takie, jak bym chciała mieć w takim jednym miejscu, w którym rośnie mi już hortensja ale o wiele za duża. Koloru jeszcze dużo u Ciebie, jak w środku lata. Ja już nie patrząc na nic czyściłam rabatki z bratków i lobelii ale ja mogę być na działce tylko raz w tygodniu, więc do jesieni niewiele wizyt mi zostało. Masz rację z tymi różnicami w temperaturach i opadach. Moja działka w linii prostej też nie tak daleko od domu a różnice w pogodzie potrafią być bardzo duże. Idę jeszcze raz popatrzeć sobie na Twoją hortensję.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko :wit
Heliotrop piękny.Mój trochę upał spalił :(
Hibiskus bagienny ma piękny, malinowy kolorek ;:108
Syryjski też śliczny :)
||Masz cierpliwość do tych swoich gołąbków :wink:
Wilec , fajny, aldny.Ja muszę sobie, też go wysiać w jedno miejsce.:).
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Pańcia ;:196 może sobie pozwolić na nicnierobienie skoro gołąbki rozpoczęły nawożenie jesienne... ;:108 Potem roślinki Lucynki same rosną jak marzenie! ;:138
Koniec lata nam sprzyja..aura wyśmienita już po upałach morderczych , można spokojnie przygotowywać działkę do jesieni..Ona też swoje prawa ma...

miłego dnia!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko już mogę usiąść na chwile do laptopa więc i napisać coś mogę ... powoli wracam do sprawności, ale jeszcze troszkę ... najbardziej przeraża mnie ilość pracy jaka mnie czeka na zarośniętych rabatkach ;:131 Pozdrawiam i podziwiam Twoje floksy ;:196
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko jak przyjemnie zaglądać do Twojego ogródeczka ;:108
Jeszcze tyle różności u Ciebie, a każda cieszy oko.
Z chęcią poslalabym w Twoją stronę deszczowe chmurki, ale w Iwoniczu, gdzie na tę chwilę zażywam różnych różności dla poprawy zdrowotnosci także piękne, błękitne niebo i deszczu ani ani. Z tym, że akurat tutaj mi to pasuje.
Pozdrawiam więc serdecznie, życzę pogody wedle życzenia i ślę moc ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
To niesamowite, jak organizm przywykł do wysokich temperatur. Dzisiaj było u mnie zachmurzone niebo i dość silny wiatr przy dość wysokiej temperaturze 23*, a ja autentycznie zmarzłam na działce. Co to będzie w czwartek, gdy mam mieć tylko 19*?!
Codziennie przymierzam się do rozpoczęcia jesiennych prac i codziennie moje przymiarki kończą się na nicnierobieniu.
Żal każdego kwiatka, nawet jeśli od dołu listki pousychały. Może gdy zimno dokuczy zbyt mocno, ruszę do boju bez litości dla kwitnących......Może.


Kasiu [100780] - a bierz sobie mojego czasu, ile Ci potrzeba! Ja mam go aktualnie aż nadto.
Chciałabym sadzić, ale najpierw muszę co nie co wysadzić, a wszystkiego szkoda. ;:223
Ładne te gołąbeczki i nawóz dobry dają, ale jednocześnie szkudniki z nich nieprzeciętne. A ja i tak je lubię. :tan
Dziękuję i wzajemnie życzę dobrego tygodnia. ;:196


Gosiu [Margo2] - ja również dziękuję za miłe spotkanie. ;:167
No kwitnie ta moja działka jak na zamówienie, choć wolałabym, by już tak nie czarowała kolorami.
A po hortensję to musisz przyjechać, pomyśl więc nad terminem. Zapraszam. ;:196


Marysiu [Maska] - ze mną jak z dzieckiem. Zawsze muszę szywrot na wywrot. ;:306
W sprawie odpoczynku, to ja wyznaję filozofię mojej babuni: "W tym życiu trza tyrać, w tamtym się aż zanadto odpocznie".
Ja Ci posłałam taką jeżówkę, o jakiej myślałam, że u mnie zginęła, nie nasiona a sadzonkę. Jeśli się wyrodziła, to za rok poślę Ci kolejną, aktualnie nie ma przyrostów.
Kochana jesteś, ale bezczynność bardziej męczy niż robota. Wydaje mi się, że Twoje zdanie na ten temat jest podobne. ;:108 ;:108


Kasiu [kania] - moja hortensja jeszcze przed rokiem była nieduża. Ona szybko się rozrasta, np. u mojej sąsiadki osiągnęła już gabaryty czterokrotnie większe niż moja.
Faktem jest, że ja na działce mogę być codziennie, ale jesienne prace już bym chciała rozpocząć.
Jeśli mogę Ci podpowiedzieć w sprawie Twojej za dużej hortensji, to radzę ukorzenić nową. Ja to robię w taki sposób, że już kwitnące gałązki przyginam do samej ziemi i pośrodku przysypuję ziemią, nakładam naciętą dużą butlę po wodzie mineralnej i solidnie podlewam. Pamiętam, by zawsze pod tą butlą panowała wilgoć i czekam do jesieni. Zawsze się taka gałązka ukorzeni, nie ma innej opcji. ;:108


Aniu [anabuko1] - zostały mi już tylko trzy heliotropy, w tym jeden jeszcze taki młodziutki (samosiewka), że nawet kwiatka nie pokazał. Może przeżyje zimę w doniczce...Spróbować można.
Hibiskus ma w tym roku wyjątkowo dużo kwiatów, jeszcze wiele pąków się rozwinie, a wilcem zakryłam nieeleganckie miejsce i tak sobie tam kwitnie. Rzadko go widuję, bo tam prawie nie zaglądam. ;:224


Maryniu - nawożenie...phi! Niszczenie tego, czego jeszcze nie zniszczyły. ;:145 Nawozić to ja sama muszę po tym, jak M wyczyści klatki i wolierę.
Jeszcze jutro ma nam przygrzać, a od pojutra chłód jesienny zawita. Zresztą ja już dzisiaj zmarzłam. Taki wstyd! ;:171


Ewuniu [ewarost] - cieszę się, że powoli wracasz do zdrowia. ;:167
Że rabatki zarosły... ;:131 Czego nie zdążysz sprzątnąć, zima załatwi, a wiosną zaczniesz od nowa z nowymi siłami, czego Ci z całego serca życzę i pozdrawiam wzajemnie. ;:196


Beatko [Bazyla] - dziękuję kochana za wszystko ;:167 i życzę wspaniałego wypoczynku oraz wielu miłych wrażeń. ;:196


Trochę wiosny jesienią. Tegoroczne samosiewki:

Obrazek niecierpek 'Balsamina',

Obrazekszałwia trójbarwna,

Obrazekkosmos podwójnie pierzasty.

Trochę lata.
ObrazekRozwar wielkokwiatowy.

ObrazekFloksy gwiaździste.

ObrazekGomfrena.

Wiosna - lato - jesień.
ObrazekRóża 'Speelwark'.

Jesień.
ObrazekRudbekia.

ObrazekAster karłowy.

ObrazekTorebka nasienna bielunia.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko oczywiście masz rację tak jak rację miała Twoja babcia! Bezczynność męczy, ale ja się nauczyłam poskramiać swoją naturę i czasami wbrew sobie prace przerywam i odpoczywam...oczywiście czynnie np. siadam i obieram jabłka czy śliwki :;230 a czasem biorę aparat w ręce Obrazek :D
U siebie siewek nie znajduję czyli kolejnej wegetacji nie będzie, ale zoczyłam pączki na liliowców i nie wiem czy to nie na majowym :;230
Miłego pracowitego dnia ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko ;:168 Ja dopiero zacznę poszukiwanie siewek... Na razie sprawdziłam jak mają się szczepki mojej lawendy i o dziwo jakoś sobie radzą więc nie będę im przeszkadzać :) U ciebie sporo różności więc nie jest monotonnie... Życzę ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko :wit
Te chryzantemy różowe to sliczności .chyba rozejrze się za podobnymi.
Jesienne kolory. .Ale jakie ładne. Ech..trwajcie takie kolorowe chwile jak najdłużej. ;:108
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Pojechałam dziś na działkę celem podlania.Niestety wodę dali dopiero jak wyjeżdżałam do domu. Marne by było podlewanie bo wiatr był
straszny.Widziałam trzy piękne kotki,chciałam im zrobić zdjęcie,niestety uciekły.Jeden był czarny a dwa białe bez żadnych plamek.Piękne.
Dziś od jednej pani otrzymałam dwie kępy kalii w zamian za liliowce.Pozdrawiam Cię Lucynko i życzę dużo zdrowia.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
Czy to już koniec letnich klimatów? Dzisiaj u mnie na działce było 30* w głębokim cieniu, błękitne niebo, a na nim jasne słońce, które grzało niemiłosiernie. Zero wiatru.
A teraz firanka mi fruwa, zerwał się bowiem silny wiatr i od ręki zrobiło się dość chłodno, a jutro mam już mieć zaledwie 19*.
Taka różnica temperatur spowoduje, że odczuwalny będzie prawdziwy ziąb. ;:oj

Z ranka popracowałam sobie troszeczkę, dzięki czemu powstała kolejna rabata zdobna kamieniami. Chodził ten pomysł za mną od dłuższego czasu, tylko jakoś zabrać się do niego nie mogłam.
Jutro przyjadą borówki od Starkla, stanowiska już gotowe, dołki wykopane i wypełnione odpowiednią ziemią, będzie więc sadzenie.
Na szczęście już nie w pocie czoła, bo w chłodzie.


Marysiu [Maska] - no faktycznie: odpoczywasz. Czynnie! ;:306
U mnie nowe sieweczki, u Ciebie pączki na majowych kwiatach, a tu pogoda wkracza w jesienne klimaty. ;:108
Ja mam jeszcze młodą fasolkę szparagową, która właśnie dostała pąków. Obawiam się jednak, że będę zmuszona potraktować ją jako poplon. ;:223
Skąd wiedziałaś, że mój dzisiejszy dzień będzie pracowity? Był i pracowity, i miły. :tan Dziękuję. ;:196

Obrazek


Ewuniu [ewarost] - widziałam piękne różyczki w Twoim ogrodzie, tak więc roślinki cierpliwie na Ciebie czekały i cieszą wszystkie zmysły. ;:138
Za ;:3 pięknie dziękuję. ;:196 Lało dzisiaj prawdziwy żar z nieba i żal, że to już końcówka.

Obrazek


Aniu [anabuko] - te różowe to aster karłowy. Moje chryzantemy jeszcze się zbierają, dopiero zapączkowały. ;:108
Od jutra zabieram się do przerzedzania jednorocznych, czas najwyższy przygotować rabaty do zimy. ;:7

Obrazek


Danusiu [danuta z] - a u mnie bezwietrznie i gorąco. Uffff! A woda z węża aby kapu, kapu, kap... ;:222 Jutro będzie dobre ciśnienie i zimno, to się porządnie podleje. :tan
Szkoda że nie udało Ci się obfocić kociaczków. ;:174 Może się jeszcze pokażą... ;:218
Kalle pewnie musisz przechować, bo w ziemi zmarzną. ;:108
Pozdrawiam wzajemnie i również zdrówka życzę. ;:167 ;:196

Obrazek


Jeszcze troszeczkę kolorów na dobrą noc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”