Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Witaj Lucynko :wit przyszłam się przywitać :oops:
Pięknie i kolorowo jeszcze u Ciebie ;:215 ;:215
Cieszę się z dobrych wyników M ;:333
Pozdrawiam cieplutko i uciekam nadrabiać zaległości ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Widzę kicio aksamitki sprawdza. :D
Sliczne różne dalijki. te czerwone są piękne.
Takich czysto czerwonych mi brakuje. Chyba na wiosnę hakues6 do kupię.
Heliotrop duży i piękny Ci urósł.
Duzo zresztą jeszcze kolorów, kwitnien i radości. :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko wysiewałam dwa raz hibiskusy, miałam tyle sadzonek, że rozdawałam. Przyszedł jeden sezon zimowy paskudny wszystko wymroził. W zeszłym roku zebrałam nasionka u Marty posiałam mam dosłownie jedna siewkę, posadziłam do donicy rośnie, teraz główkuję czy na zimę ja zadołować, czy zabrać do piwnicy.
Nie za bardzo mam gdzie zebrać nasionka, bo u nas hibiskusów nie uświadczysz.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko mróweczko...jakby miało być inaczej :D
Jeszcze sporo kwiatów kwitnie, petunie miałam i właściwie na jednej grządce mam, ale tylko liście....może bliskość dyptamu im nie pasuje? Prześliczny hibiskus syryjski i zachwyciła mnie celozja żółta. Moje siewki tak szybko przekwitły i nic z nich nie zostało...czy u Ciebie to też takie krótkotrwałe kwiaty?
Korzystaj z pięknej jesieni, która mam nadzieję długo z nami zostanie. Zdróweczka ;:196 ;:304
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Witaj Lucynko
Kolorów zatrzęsienie aż oko cieszy . Hibiskusy są bardzo ładne szczególnie te duże , ale ja taki laik że nawet o nich nie marzę . Hmmm to mi teraz dałas zagadkę jak mi też gołębie będa wyjadac to chyba ukatrupię sasiada . On ma jakąś hodowlę i na dodatek jakieś dwa dzikusy zadomowiły się na dębie . Cieszę się , że Twojemu mężowi już lepiej dużo dużo zdrówka dla Was ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
Coś się ostatnio nie wyrabiam. Zwolniłam obroty, cycuś?
Wczoraj wróciliśmy z działki ciemną nocą, bo Miśka znowu sobie poszła na łowy i kazała na siebie czekać.
Dzisiaj prawie do południa czekałam na kuriera, tak więc na działce znalazłam się dopiero po południu i mimo że ostro wzięłam się do roboty, to jakoś niewiele zrobiłam. A przyjechały cebulki różnych roślinek, muszę więc przygotować dla nich miejsca. W związku z tym usuwam jednoroczne, rabaty pustoszeją, a mnie serce się kraje.
Wybaczcie mi, proszę, małą aktywność na FO, odrobię po załamaniu pogody, które podobno ma nastąpić w końcówce tygodnia.


Gosiu [Margo2] - hortensja nie lubi przesuszenia, a ja zimą bardzo rzadko zaglądam na działkę, dlatego żadnych roślin w doniczkach nie zostawiam. ;:185 W tej sprawie złożyłam Ci propozycję na pw.


Tereniu [TerDob] - tak się cieszę, że się znalazłaś! ;:138 Martwiłam się.
Dziękuję za dobre słowa i dobre ;:167
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196


Aniu [anabuko1] - coraz mniej kolorowo już na mojej działeczce, choć dalii jeszcze nie ruszam, ale heliotrop już zasilił kompost. ;:131 Jednego jeszcze zostawiłam, bo mi się żal zrobiło, ale i on będzie musiał odejść. ;:174
Z tej czerwonej dalii nie jestem zadowolona. ;:185 Sądziłam, że będzie ładniejsza. Mało ma kwiatów i raczej niewielkie.


Dorotko [korzo_m] - doniczki z hibiskusem nie wkopuj do ziemi, potrzymaj go na zewnątrz tak długo, jak to tylko możliwe w zacisznym miejscu, a jeśli prognozy będą niekorzystne - duży mróz - schowaj do piwnicy, by wynieść po ociepleniu na zewnątrz. Niech się powoli hartuje. ;:108
U mnie nasionek hibiskusów jest naprawdę miliony, więc zbiorę dla Ciebie. ;:303 Mam białego bez oczka, niebieskiego z oczkiem i różowego z oczkiem.


Marysiu [Maska] - Wow....A lepiej nic już nie powiem.
Petunii to ja w ogóle nie miałam, może posłonek przypomina te roślinki, bo nie wiem, co Ci się z nimi skojarzyło? ;:204
Celozje w tym roku rzeczywiście krótko kwitły, ale ja mam jeszcze takie, co same się zasiały, późno wyszły z ziemi i te jeszcze kwitną. ;:333 Siane w domu już dawno przekwitły.
Jesień zostanie długo, do samej zimy ;:7 , ale letnie pogody pewnie wkrótce nas opuszczą. A szkoda. ;:174
Dziękuję i wzajemnie zdrówka dla Was. ;:167 ;:196


Asiu [DzonaK] - dzisiaj kolorów znacznie ubyło, ale by coś nowego wsadzić, coś starego trzeba wysadzić. ;:306
Może sąsiad ma szkolone gołębie i w szkodę nie wchodzą. Mój M specjalnie wypuszcza swoje na pole, by oszczędzić na karmieniu. Przy czym on twierdzi, że gołąbki tylko sobie robaczków szukają ,a ja wymyślam, że mi szkodę robią na rabatach. ;:7
Dziękuję za dobre ;:167 i wzajemnie zdróweczka Wam życzę. ;:196


Kilka kolorowych obrazków, a do Was zajdę jutro, bo jakaś zmęczona jestem. Przepraszam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko i znowu do nadrobienia miałam dwie strony ;:131 , ale Twoja Misia to najpiękniejszy kwiatuszek taki czyściutki :) Szkoda troszkę tych jednorocznych jak jeszcze kwitną, ale ten rok taki niestandardowy, że pory roku nakładają się na siebie więc trzeba coś wybrać ... Zdrówka dla Was i głaski dla futrzastych ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Co to takie niebieskie ,kosmate?
Ja przycięłam swój rozwar i zakwitł mi drugi raz.
U mnie już mało co kwitnie.Parę dni temu przesadziłam różę, a dziś dwie funkie.Dałam im lepsze miejsca na widoku. :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Lucynko nie tylko Ty nie wyrabiasz ja mam podobnie, znowu wróciły upały, susza i to mnie bardzo rozwaliło.
Też dostałam paczkę z cebulkami, teraz nie mam pomysłu gdzie ja to wszystko zmieszczę, człowiek zamawia bo ładne, a później myśli ;:108
W sprawie hibiskusa zrobię tak jak radzisz, może uda mu się przeżyć zimę. Już oczami wyobraźni widzę te piękne kolorowe hibiskusy z oczkiem i bez oczka ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Witaj Lucynko przyszłam się przywitać i chcę poznać Twoją działaczkę ,tak więc zasiadam do lektury bo wiele się tutaj dzieje.Pozdrawam
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

:wit Witajcie!
Lato ma się dobrze i tak dzisiaj dogrzewało, że siódme poty ze mnie ciekły, aż w butach chlupało.
Zlałam porządnie i kilkakrotnie całą działkę, bo gdy zabrałam się do przesadzania hortensji, szpadla wbić nawet na 5 cm się nie dało. Jednak jako uparta baba nie ustąpiłam i dwie hortensje przesadziłam. Dusiły się wzajemnie, rosnąc niemal jedna na drugiej.
Po tym nadludzkim wysiłku i dodatkowo nieprzespanej nocy spowodowanej psim rozstrojem żołądka, padłam. Nie, nie na twarz, na cztery litery i zabrałam się do segregowania cebulek tulipanów, które wczoraj kurier przytachał w pocie czoła.
Na więcej mnie już nie było stać. Resztę dnia przebumelowałam.


Ewuniu [ewarost] - Misia ciągle się myje, a potem np. tarza się w brudnej ziemi, by znowu się myć i tak w kółko. ;:306
Większość jednorocznych już poooszło na kompost, niestety. ;:174
Dziękuję za dobre życzenia, które odwzajemniam. ;:196 A futrzaste wygłaskane ;:108 , zwłaszcza piesio, który nam dzisiaj choruje. ;:168

Ps. przeczytaj Pw.


Danusiu [Danut z] - to kosmate niebieskie to kwiatek żeniszka samosiewki.
Mój rozwar też zakwitł po przycięciu, a przycięłam go po raz pierwszy. ;:131 Nigdy dotąd tego nie robiłam i nawet nie wiedziałam, że on ponawia kwitnienie. ;:204
Moje jednoroczne ustąpiły miejsca cebulowym wiosennym i kolorów na działce drastycznie ubyło. ;:219


Dorotko [korzo_m] - mam to samo. ;:306 Chodziłam dzisiaj po działce i kombinowała: co, jak, gdzie, z czym...etc. Skończyło się na tym, że posegregowane cebule leżą w kartonie i czekają na moje przemyślenia. ;:224
Gdy tylko nasiona dojrzeją, wyślę Ci ich dużo, na pewno coś wzejdzie i urośnie. ;:303 Ja siałam do doniczek i zostawiałam na dworze w zacisznym miejscu.


Marzenko - miło mi przywitać nowego Gościa. ;:196
Zapraszam do "lektury" i wielu sympatycznych kontaktów. ;:167


Na dobrą noc odrobina działkowych barw jesiennych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Witaj Lucynko upały mają być do piątku ,ale jak zobaczyłam co będzie potem to chyba wole to co teraz ;:306 . Ma być zimno od 11 do 20 stopni . Ma padać przynajmniej u mnie .Ładne są te czerwone kwiatki , nie znam nazwy ale są piękne . Jesień widać tylko po liściach , bo kwiaty mają w nosie jesień . Chociaż po tym spadku temperatury pewnie niektóre zrobią się szare i brzydkie . ;:222 . Ale nie ma co się smucić zima szybko minie i będziemy na nowo cieszyć się barwami naszych ogrodów ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 10

Post »

Ty tak piszesz i bumelowaniu i opuszczaniu forum,a co wejdzie się na wątek to trzeba nadrabiać :D

Nie wiem co to jest na ostatnim zdjęciu takie barwne ale jest bajeczne!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”