Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Ula weż tą zmrożoną aronię wsyp do słoja ,włóż liście wiśni i zasyp cukrem.Owoce puszczą sok.wiesz jaki smaczny ten sok.Ja wsypałam 1 kg.cukru.Super sprawa. :D
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Wiem o jakim soku mówisz jest bardzo dobry o ile się z aronią nie przesadzi bo będzie gorzki
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Te cynie super. Bardzo malowniczo wyglądają.

W jakiej dzielnicy masz tę działkę jeśli to nie tajemnica? Ostatnio byłam u szwagra w bloku i podziwiałam z góry działki. Zawsze zastanawiają mnie warszawskie działki na tle działek, które znam z okolic Częstochowy. Tam altanki na bogato, większość zadbanych. W Warszawie domki niczym slumsy, z tego co się nawinie, wiele zapuszczonych. Zastanawiam się skąd się to bierze, skoro jednak w Warszawie ludzie bardziej majętni. Mąż twierdzi, że z braku czasu. Jednak nurtuje mnie ten fenomen.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Dziękuję :)

W kwestii Twojego pytania: wydaje mi się, że to dlatego, że majętniejsi mieszkańcy Warszawy (czyli zdecydowana mniejszość) nie pakują się w niepewne inwestycje (małe działeczki bez aktu własności na terenie miasta i na obrzeżach), a kupują sobie normalne działki nad morzem, w górach, na Mazurach, za granicą lub gdzie tam lubią.

Kiedyś często bywałam w pewnym regionie Warmii i tam - więcej było w niektórych wsiach "Warszawiaków" niż miejscowych. A ponoć teraz jest ich tam jeszcze więcej.

Poza tym - nie wiem skąd taki stereotyp, że w Warszawie mieszkają bogaci ludzie.
Stolica to miejsce, w którym każdy dostaje meldunek ot tak, po prostu (przynajmniej tak było ileś lat temu). A jeśli ma dzieci - to i mieszkanie. Zazwyczaj komunalne, a te bywają w bardzo różnych lokalizacjach - od slumsowatych, po centrum miasta.
A ilu jest bezdomnych...
A ilu z nich mieszka właśnie na działkach...

Tak jest między innymi w "mojej" okolicy.

Mieszkam w Warszawie od urodzenia i nie znam nikogo majętnego, w przeciwieństwie do znajomych ze wsi lub z innych miast, niekoniecznie dużych.
Zagadkowa sprawa :wink:





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

O to chodzi z tym ste że warszawa najbogatsza
Obrazek
Bo poziom PKB i średnie wypłaty są najwyrzsze w Mazowieckim a u mnie w Podkarpackim najwyższe tylko z tym różnica że tu na wsi nie trzeba płacić za wodę czynsz i ogrzewanie tańsze i to że na Podkarpaciu wszystko jest dużo tańsze. To jest tak tu 2000 zł to tak jak 5000 w warszawie bo tu tańsze wszystko a w Warszawie droższe ale tu wypłaty dużo niższe niż w Warszawie i na to samo wyjdzie. Jedynie w takich sieciówkach typu biedronka takie same ceny. Ale za to jak dadzą 500+ Warszawiakowi to on nie kupi tyle samo za to co tu na Podkarpaciu za to samo 500+ bo tu tańsze wszystko jest a we warszawie o drugie tyle i trochę droższe więc to tylko na wykresie warszawa bogatsza. A poza tym programy typu damy i wieśniaczki albo słoiki też dużo wpływają na stereotypy że warszawa bogata bo wieś na Podkarpaciu albo Podlasiu nazywają podupadłą prowincją i np do zamiany w domach i wieśniaczkach celowo biorą najbiedniejsze z całej wsi wieśniaczki i najbogatsze damy z całego miasta
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Obrazek
Ula zagadka mojej "datury" (o której wiele razy rozmawiałyśmy) się wyjaśniła bo zakwitła i ktos ją zidentyfikował jako meksykański słonecznik. Kocham takie niespodzianki :D
Miałaś takie na działce w tamtym roku? Zastanawiam się czy jej nie wsadzić na rabatę bo może będzie bujniejsza, jak myslisz?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Igala, tak, miałam.
To jest titonia cynobrowa. Wysłałam Ci porcję nasion titonii.

Koniecznie wysadź na rabatę, ona dosyć duża rośnie.


Danusiu, spróbuję tak zrobić z owocami, jak napisałaś.


Adrian139, bardzo dobrze podsumowałeś temat stereotypów i błędnego postrzegania mieszkańców Warszawy.
Ja dodałabym jeszcze, że skoro tu mieści się rząd, różne urzędy, ambasady, prezydent, siedziby dużych firm, to osoby na pewnych stanowiskach muszą bardzo mocno zawyżać statystyki.
Szkoda, że tak mało osób bierze to w ogóle pod uwagę.
Nie raz spotkałam się z bardzo krzywdzącymi słowami skierowanymi do mnie osobiście, tylko dlatego, że urodziłam się i mieszkam w takim, a nie innym miejscu.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których długo zwlekałam z założeniem własnego wątku, było to, jak prezentuje się moja działka, a zwłaszcza... ta budowla, który nawet na miano slumsu nie zasługuje, bo wygląda dużo gorzej.
Wstydzę się tego, że nie stać mnie na jakąkolwiek jego zmianę, ale pomyślałam, że może nikt mnie tu negatywnie nie oceni, mimo wszystko.
Hmm..

Teraz im dłużej o tym myślę, tym się gorzej czuję.
:(
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Ona jest pomarańczowa. Wysadzę ją; lubi stanowisko słoneczne? Nie mam żadnej tytonii, wszystko mi padło od razu; chyba żle o nie dbałam.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Może za dużo podlewałaś?

Tak, titonia lubi słoneczne stanowisko.


.
Dalszy ciąg zdjęć z dnia 12 lipca:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



A w warzywniku...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek




Nieudane aksamitki:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Black Rose pisze:Jednym z najważniejszych powodów, dla których długo zwlekałam z założeniem własnego wątku, było to, jak prezentuje się moja działka, a zwłaszcza... ta budowla, który nawet na miano slumsu nie zasługuje, bo wygląda dużo gorzej.
Wstydzę się tego, że nie stać mnie na jakąkolwiek jego zmianę, ale pomyślałam, że może nikt mnie tu negatywnie nie oceni, mimo wszystko.
Hmm..

Teraz im dłużej o tym myślę, tym się gorzej czuję.
:(
Black Rose bardzo Cię przepraszam jeśli poczułaś się urażona. W ogóle nie miałam Ciebie na myśli, nawet nie wiem jaką masz budowlę na działce bo kojarzę tylko zdjęcia roślin. A jakąkolwiek byś nie miała masz jeszcze sytuację prawną działki dość niestabilną, więc nie ma sensu marnować pieniędzy na jakieś budowle.

Tylko dlatego napisałam w Twoim wątku o tym, ponieważ jako jedyną kojarzę Cię jako posiadaczkę działki w Warszawie. A od dawna mnie nurtuje ta obserwacja. I widziałam już wiele RODów warszawskich czy to jadąc pociągiem na Targówku, czy z okien mieszkania teściów, czy teraz z okien mieszkania szwagra. I ciągle jest to dla mnie niezrozumiałe.

Jeszcze raz bardzo Cię przepraszam jeśli poczułaś się dotknięta. Nie miałam takiego zamiaru.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Ta czerwona aksamitka jeżeli aparat nie przekłamał koloru to bardzo mi się podoba. Ja myśle że z tytoniami popełniłam sporo błędów.tak jak i z innymi kwiatami,ale one akurat nie wytrzymały tego :wink:
wiridiana a ja sie nie dziwię że przy takiej 3-letniej dzierżawie ludzie nie inwestują w działkę, bo wielu z nich po prostu na to nie stać.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Wiridiana ok, rozumiem. Miło, że to napisałaś.

Igala, te "wadliwe" aksamitki z Rosji robią się coraz ładniejsze.
I kilka z nich jest rzeczywiście czerwonych z żółtym środkiem.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Datura metel ma piękną nakrapianą łodygę.

Obrazek

Obrazek




W tym sezonie mamy 4 rodzaje ogórków:

Obrazek


Poona Kheera:

Obrazek


Dragon's Egg:

Obrazek



Ten miał być Round Massafrese, ale jakis nie bardzo podobny:

Obrazek


Rosyjski Zozulya:

Obrazek



Test smakowy. Nie wiem, czego się spodziewałam, smakują i pachną normalnie - ogórkowo :wink:


Obrazek



Biustokształtna cukinia nam wyrosła:

Obrazek

Obrazek



Kanny z nasion coraz ładniejsze.

Obrazek
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją.

Post »

Urszulko co jest na zdjęciu pod liliowcem? Zaintrygowało mnie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”